Szerző Téma: Képregényes események  (Megtekintve 736434 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Képregényes események
« Válasz #900 Dátum: 2008. Július 25. - 09:55:03 »
Tudtommal a közelben nem megy villamos. Maximum nagyon a szélén. Szóval vagy busz, vagy metro.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Képregényes események
« Válasz #901 Dátum: 2008. Július 25. - 09:57:34 »
Régen teljesen máshogy volt, akkor sokkal több volt a villamos. Megy a közelben villamos egyébként, az 1-es és az 1A, ha busszal mentem volna Pestre, akkor azzal jöttem volna.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Képregényes események
« Válasz #902 Dátum: 2008. Július 25. - 10:14:08 »
Az 1-es villamos egy utcával arrébb megy, a Hungárián. Ezért mondtam, hogy maximum csak a szélén megy villamos.  ;)

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Képregényes események
« Válasz #903 Dátum: 2008. Július 25. - 11:08:38 »
Most már szinte biztos, hogy én is megyek, de mivel 14.12-re érek a Nyugatiba, ezért egy fél-háromnegyed órát késni fogok. És sajna 5-kor nekem is el kell mennem Ben-el, hogy elérjem a váci vonatot. ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Képregényes események
« Válasz #904 Dátum: 2008. Július 25. - 14:50:34 »
Ez szuper. :D Legalább lesz társaságom vissza a Keletibe is.  :oh: 17:35-kor indul haza a vonatom, és szerintem ha 17:00-kor indulunk is 20 perc alatt max. odaérünk a Ligetből az állomásra.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényes események
« Válasz #905 Dátum: 2008. Július 25. - 16:07:04 »
Ha valaki inkább villamosozna (de inkább ne), akkor a Nyugatiból metróval az Árpád - hídig, ott fel az 1-es villamosra (ne a Duna felé), és nem tudom hány megálló (olyan 3-5), de a felüljáró után kell leszállni, ott jobbra be és egyenesen a sátorig. De ez az út időben hosszabb.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Képregényes események
« Válasz #906 Dátum: 2008. Július 25. - 16:41:41 »
És aki ezt a megoldást választja, arra a mentőcsapat már csak akkor talál rá, mikor az army of darkness már kizsebelte a villingeren.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Képregényes események
« Válasz #907 Dátum: 2008. Július 25. - 19:14:30 »
Akkor a villamost mellőzöm.
Azért én félek egy picit... :-[ ;D A nyugatiban is megtalálok-e minden stb, utána meg visszafelé a Deák téren angyon jó lenne nem a 2-es metróra szállni, hanem a 3-asra. :D Ilyenkor jól jönne, ha amikor máskor voltam Pesten vonattal, meg menttünk össze vissza, figyeltem volna hogy mi merre van. :D

Doki: neked amúgy menniy az utazás pestre?

Kár, hogy 17:35-kor már megy a vonatod Manci...nekem van 18:15-kor a keletiből...de azért 5-kor még nem akarok eljönni.

Ja és már Debrecenben vagyok. Biztos ami biztos, inkább háromnegyed 1-re érkezem inkább a nyugatiba, hogy megtaláljak mindent időben.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Képregényes események
« Válasz #908 Dátum: 2008. Július 25. - 19:17:48 »
Miért akarsz te a 3-as metróra átszállni? A nyugatiból már eleve a 3-as metróra tudsz csak rászállni, aztán a deákon az 1-es (sárga) metróra kell átszállnod.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Képregényes események
« Válasz #909 Dátum: 2008. Július 25. - 19:30:20 »
Egyébként a metróknál az irányt a végállomásokkal jelzik. Tapasztalatból tudom, hogy ebbe könnyen bele lehet kavarodni annak, aki nem járatos a BKV-zásban. A kék metrón a Deák felé Kőbánya irányába indulj. A Deákon a földalattin a ligethez pedig a Mexikói út felé.

szerk.: Nekem 18:05-kor és 19:00-kor megy a Keletiből. Ha a 18:05-össel megyek, akkor veled tartanék.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 25. - 19:35:11 írta zozi56 »
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Képregényes események
« Válasz #910 Dátum: 2008. Július 25. - 19:57:36 »
Na, beszéltem haverral, ő is biztos, hogy jön, úgyhogy már 14-en vagyunk.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényes események
« Válasz #911 Dátum: 2008. Július 25. - 20:36:19 »
Egyébként a metróknál az irányt a végállomásokkal jelzik. Tapasztalatból tudom, hogy ebbe könnyen bele lehet kavarodni annak, aki nem járatos a BKV-zásban. A kék metrón a Deák felé Kőbánya irányába indulj. A Deákon a földalattin a ligethez pedig a Mexikói út felé.
Ezen kívül lenn, az alagútban ki van írva minden egyes megálló a falra, vagyis látni fogod, hogy melyik irányban van a Deák tér.
Még egy segítség: A Földalattit azért hívják úgy, mert az nem alagútásással készült, hanem egyszerűen leástak. Vagyis az megy a legmagasabban a 3 közül. A 2-es megy a legmélyebben, mert az átmegy a Duna alatt. A 3-as pedig a kettő között. Mivel te a Nyugatiból a 3-assal jössz, átszálláskor ezért fölfelé kell, hogy menj, nem lefelé.
De a legegyszerűbb tényleg a szín: kékkel mész és sárgát keress (ne a metró színét, hanem a sárga táblát).
A földalattival nem is nagyon tudsz rossz felé menni, mert a Deák térről a másik végállomás mindössze egyetlen megálló.  ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Képregényes események
« Válasz #912 Dátum: 2008. Július 25. - 20:46:19 »
Idézet
Miért akarsz te a 3-as metróra átszállni? A nyugatiból már eleve a 3-as metróra tudsz csak rászállni, aztán a deákon az 1-es (sárga) metróra kell átszállnod.
Nem a liget felé, hanem visszafelé...mert ugye a Deákon megy a 2-es metró is, de az pont a kleti felé....
Idézet
Egyébként a metróknál az irányt a végállomásokkal jelzik. Tapasztalatból tudom, hogy ebbe könnyen bele lehet kavarodni annak, aki nem járatos a BKV-zásban. A kék metrón a Deák felé Kőbánya irányába indulj. A Deákon a földalattin a ligethez pedig a Mexikói út felé.
Ezzel nincsen gond, ha látom, hogy a rossz iránbya megy(úgyis van útvonal a metróban) akkor a megállón leszállok, amikor meg jön visszafelá akkor meg fel és akkor már jó lesz az irány. Nekem azzal volt, vagy van egy picit félsz, hogy a Deák téren ahol több metró ismegy, nehogy összekeverjem a kettőt.
Idézet
zen kívül lenn, az alagútban ki van írva minden egyes megálló a falra, vagyis látni fogod, hogy melyik irányban van a Deák tér.
Még egy segítség: A Földalattit azért hívják úgy, mert az nem alagútásással készült, hanem egyszerűen leástak. Vagyis az megy a legmagasabban a 3 közül. A 2-es megy a legmélyebben, mert az átmegy a Duna alatt. A 3-as pedig a kettő között. Mivel te a Nyugatiból a 3-assal jössz, átszálláskor ezért fölfelé kell, hogy menj, nem lefelé.
De a legegyszerűbb tényleg a szín: kékkel mész és sárgát keress (ne a metró színét, hanem a sárga táblát).
Így mondjuk nehéz lesz eltéveszteni, köszi.

Idézet
szerk.: Nekem 18:05-kor és 19:00-kor megy a Keletiből. Ha a 18:05-össel megyek, akkor veled tartanék.
De akkor gyere ám a 18:05-össel! :D Mert én akkor holnap itt megveszem vissza a jegyet és a Keletibe kérem a 18:15-ösre.

Még egy kis érdeklődés...Intercityn a másodsoztály az mennyire jó?
Mert eddig én ha vonattal jöttem Debrecenbe, akkor mindig csak másodosztályú sima kocsikban jöttem, mert csak az van...de ezek a vonatok debrecenig olyan koszosak ésmocskosak, hogy az hihetetlen.
A keletiből nekem nem city megy, csak sima, de ha az első osztályra kérem, gondolom azért az jobb valamivel.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényes események
« Válasz #913 Dátum: 2008. Július 25. - 20:49:52 »
Bár roppant rég mentem már IC-vel, úgy emlékszem, hogy ott a másodosztály is fülkés, vagyis viszonylag tiszta.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Képregényes események
« Válasz #914 Dátum: 2008. Július 25. - 20:57:50 »
Hó...fülkés. Az nálunk nem jelent semmit...a zöld bőr fejtámla feket volt a retektől..ott látszott valami zöldes dolog alatta, ahová becsapott az eső és lefolyt a vízcsepp. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Képregényes események
« Válasz #915 Dátum: 2008. Július 25. - 21:02:37 »
Idézet
Miért akarsz te a 3-as metróra átszállni? A nyugatiból már eleve a 3-as metróra tudsz csak rászállni, aztán a deákon az 1-es (sárga) metróra kell átszállnod.
Nem a liget felé, hanem visszafelé...mert ugye a Deákon megy a 2-es metró is, de az pont a kleti felé....
He?? Pont azt mondom, amit Kaine is, hogy a nyugatinál csak a 3-as (kék) metróra tudsz felszállni, mert csak annak van ott megállója. A Deák térnél pedig át kell szállni az 1-es (sárga) metróra, az megy a városligetbe. A 2-es (piros) metró az a keletinél és a déli pályaudvart érinti. Tehát, ha a nyugatiban szállsz le, akkor a 3-as metróval mész a deákig, és onnantól pedig az 1-es metró. Biztos az a zavaró számodra, hogy mind a három metró megáll a Deák térnél.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Képregényes események
« Válasz #916 Dátum: 2008. Július 25. - 21:03:48 »
Amikor én mentem IC-vel, akkor a másodosztály nem volt fülkés, de teljesen rendben volt. IC-re amúgyis ritkábban szállnak fel érdekes alakok.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Képregényes események
« Válasz #917 Dátum: 2008. Július 25. - 21:05:46 »
Ezt értem, te nem érted amit én mondtam. :D
Amikor a vársoligetből megyek visszafelé..egyes metró, deákon leszállok. Szépen lemegyke a mozgólépcsőn..és a deákon fel lehetne szállni a 2-esre is, meg a 3-asra is nemigaz? E vót a gond érted már? :D
De ha magasság szerint megyek nem téveszhetem el. Főleg ha zozival megyke vissza..a Keletibe.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényes események
« Válasz #918 Dátum: 2008. Július 25. - 21:09:28 »
Lényeg, hogy ki van táblázva, hogy merre van a piros, kék, sárga metró, nehéz elvéteni. :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Képregényes események
« Válasz #919 Dátum: 2008. Július 25. - 21:11:16 »
Okés. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"