Szerző Téma: Fórum  (Megtekintve 236533 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Fórum
« Válasz #300 Dátum: 2008. Június 18. - 16:32:42 »
Ez a motor mennyire támogatja a frissítéseket? Úgy értem, lehet update-elni adatvesztés nélkül? Tervezed, hogy ha kijön a bétából, felteszed a 2-t?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Fórum
« Válasz #301 Dátum: 2008. Június 18. - 16:51:18 »
Támogatja a frissítéseket, csak annyi a gond, hogy az extra szervere nem olyan stabil ilyen szempontból. Legalábbis az adatbázist alkotó mysql szervere. Te még nem voltál itt akkor, de ez az új fórum is már a második. Amikor az elsőt összeraktam, egy hónap után összeomlott, így mindent elölről kellett kezdeni. Így ezek után komolyabban nem merek belepiszkálni a fórumba, mert lekopogom, most nincs vele nagyobb probléma. De sajnos semmi nem garantálja, hogy az adatbázis ne hibásodjon meg, ha frissítek egy verziót. Ha majd esetleg találok egy jobb szervert, akkor talán elköltöztetjük a fórumot, és akkor beizzítom a 2-es verziót.  ;)

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Fórum
« Válasz #302 Dátum: 2008. Június 18. - 19:00:12 »
Letöltöttem a programot, de elég nehéz eligazodni rajta.
Segíts egy kicsit, légyszi, Sepi! :D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Fórum
« Válasz #303 Dátum: 2008. Június 18. - 19:55:52 »
Pedig egyszerű. Amit letöltöttél kicsomagolod, regisztrálsz egy tárhelyet, aktiválod magát a tárhelyet és a mysql adatbázist. Aztán feltöltöd a kicsomagolt programot, az install segítségével telepíted, a telepítés során a tárhely által adott adatokat beírod, és már kész is.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Fórum
« Válasz #304 Dátum: 2008. Június 18. - 20:09:24 »
Szívesen lennék, tag azon a fórumon is Holdlovag :) szóval csak hajrá :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Fórum
« Válasz #305 Dátum: 2008. Június 18. - 21:12:46 »
Idézet
Támogatja a frissítéseket, csak annyi a gond, hogy az extra szervere nem olyan stabil ilyen szempontból. Legalábbis az adatbázist alkotó mysql szervere. Te még nem voltál itt akkor, de ez az új fórum is már a második. Amikor az elsőt összeraktam, egy hónap után összeomlott,
Jah az szép kör volt. Alighogy kiörültük magunkat, hogy nem az az ősrégi motor van, hanem ey zsírúj, az is feldobta a talpát.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Fórum
« Válasz #306 Dátum: 2008. Június 26. - 13:34:45 »
Köszönöm, Sepi!

Most jöttem haza a nyaralásból. Majd megpróbálom feltelepíteni ezt a cuccot.
Ben kérdezte a múltkor, hogy milyen témájú fórumot szeretnék készíteni.
Valami vegyesre gondoltam: sport, film, TV sorozatok, KÉPREGÉNY stb, stb...

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Fórum
« Válasz #307 Dátum: 2008. Június 26. - 14:58:47 »
Sepi, már biztosan nagyon eleged van belőlem. Eljutottam valameddig, de egyszerűen nem tudok ezen a programon eligazodni. :( :'(

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Fórum
« Válasz #308 Dátum: 2008. Június 26. - 15:21:33 »
Pedig ennél egyszerűbben nem tudom elmagyarázni, csak ahogy azt múltkor tettem. Minden egyértelműen adja magát, csak arra kell odafigyelni hogy az adatok rendesen legyenek megadva.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Fórum
« Válasz #309 Dátum: 2008. Június 26. - 17:49:37 »
Kezdem kapizsgálni. Csak arra kérnélek titeket, hogy írjátok le, hogy kell ilyen tárhelyet regisztrálni.
++
A tárhelyet úgy érted,hogy egy netes oldal, ahol a fórum fog futni?
++
Ha bármelyikőtök tud segíteni, az, kérem segítsen.
A helyzet a következő: Letöltöm a SMF - t. Kibontom egy mappába, amit ennek a programnak hoztam létre.
Egy csomó fálj megjelenik. Internet exploreres ikonjuk van. Bármelyikre is kattintok rá, nem történik semmi. Egyszerűen nem értem.
Kérlek, segítsetek.
++
Mit jelent az, hogy regisztrálsz egy tárhelyet meg aktiválod stb, stb...
« Utoljára szerkesztve: 2008. Június 26. - 17:53:59 írta Sepi »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Fórum
« Válasz #310 Dátum: 2008. Június 26. - 18:52:58 »
Először is légyszives ne küldjél 5 percenként üzenetet, ez nem chat, ne aggódj el fog jutni hozzám az üzenet, és fiatal vagy még, előtted az élet, abba az esetleges pár órába nem fogsz belehalni.  ;)
Na, akkor elmondom mégegyszer.
Regisztrálsz egy tárhelyet magadnak, vagy az extra.hu-n, vagy a freeweb.hu-n, vagy amelyik neked tetszik. Ha beírod a google-ba, hogy ingyenes tárhely, kidob egy csomó találatot. És igen, ez azért kell, mert ezen fog futni a fórum. Amikor kiválasztottad, hogy hova akarod rakni, regisztrálsz az oldalukon (lehetőleg arra ügyelve, hogy ami névvel regisztrálsz, az lesz a weboldal/fórum címe. pl: holdlovag.extra.hu), és tárhelytől függően ezek után aktiválni kell a tárhelyet és a mysql tárhelyet a szolgáltató weboldalán. Aztán az SMF fórumomtort, amit letöltöttél kicsomagolod, és felmásolod a tárhelyre. Utána az böngésződben megadod a pontos elérést az install.php-nek, és nyomsz egy entert. Ekkor be kell jönnie a telepítőnek és ott a mezőkbe be kell írni a tárhelyszolgáltatótól kapott adatokat a helyükre. Egyébként ha az extra.hu mellett döntesz, akkor a csomagban található telepítő nem jó, nézz körül az SMF magyarországi honlapjának a fórumán: http://www.simplemachines.hu/ , ott mindent leírnak, és megtalálható az extrához szükséges telepítő is. Valamint ha kérdésed van, akkor ott felteheted.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Fórum
« Válasz #311 Dátum: 2008. Június 26. - 19:52:34 »
Köszönöm, remélem ezután már menni fog. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Fórum
« Válasz #312 Dátum: 2008. Június 26. - 21:21:01 »
Mit jelent az, hogy regisztrálsz egy tárhelyet meg aktiválod stb, stb...
Egy jótanács, holdlovag. Ha nem tudod, mit jelent regisztrálni egy tárhelyen, szerintem ne akarj saját fórumot.  ;) Amennyiben a legkisebb hiba is előfordul - és ez sajnos elég gyakran megesik -, sose fogod tudni, hogy mit kell tenned, hogy azt helyrehozd.  ;)
Én jóval többet tudok erről az egészről, de ezt a fórumot mégis Sepi készítette nekem, mert nekem biztosan nem sikerült volna, legfeljebb valami nagyon felületes szintig jutottam volna el benne.
Ha annyira sajátot akarsz, kérj meg valakit, aki megcsinálja neked, de valami nagyon jó haverodat/barátodat, mert nem kis kérés, és onnantól állandóan őt fogod nyaggatni, hogy segítsen, ha elromlik valami. Mindezt jószándékból írom, nem akarom elvenni a kedved, de tényleg nem olyan sima ügy, mint ahogy látszik.  ;)

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Fórum
« Válasz #313 Dátum: 2008. Június 26. - 21:33:42 »
Megvan a mysqul adatbázis. Az SMF bemásolása viszont nem megy. :headscratch:

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Fórum
« Válasz #314 Dátum: 2008. Június 26. - 22:52:43 »
Már egy ideje én is valami hasonlót akartam írni, mint kaine...
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Fórum
« Válasz #315 Dátum: 2008. Június 27. - 11:18:52 »
Hallgatok rátok, felhagyok ezzel a fórumkészítéssel. Viszont, ha van valaki, aki segítene megcsinálni ( ahogy kaine írta) annak örülnék. ;)

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Fórum
« Válasz #316 Dátum: 2008. Június 27. - 11:50:50 »
Visszavonom. Sikerült az extra.hu - n tárhelyet regisztrálnom, aktiváltam a Mysql adatbázist. Megtaláltam ezt a wwrooot vagy milyen mappát :), de nem tudom, hogy kell rá feltölteni az SMF - t. Ebben kérnék segítséget.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Fórum
« Válasz #317 Dátum: 2008. Június 27. - 12:02:39 »
Pedig ez már a legegyszerűbb, csak felmásolod a wwwroot mappába a kicsomagolt SMF motort és kész. Erre a célra tökéletesen megfelel például a Total Commander is.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Fórum
« Válasz #318 Dátum: 2008. Július 01. - 21:29:19 »
Emoticon javaslatok

                   

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Fórum
« Válasz #319 Dátum: 2008. Július 01. - 21:55:19 »
Elfogadva.  ;)