Szerző Téma: Készülő képregényfilmek  (Megtekintve 895075 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re: Készülő képregényfilmek
« Válasz #260 Dátum: 2007. Október 27. - 12:24:04 »
kis-kisfarkas mikor élt az eredeti képregényben? olyan 1900 fele született? (gondolom valamikor pubertásban állt meg az öregedéssel és már a VH-ban eléggé felnőtt volt)
Ciklon névvel csak egy bajom van, valamikor a filmben ha jól emlékszem mikor jöttek az X-ek a szabadságszoborhoz és Ciklon csinált egy ködfelhőt valaki lent beszólt, hogy "Storm is coming" :D Na én attól lehidaltam.
Persze magyarosan ott "vihar közeleg"-et mondtak ami elveszítette a poénját.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re: Készülő képregényfilmek
« Válasz #261 Dátum: 2007. Október 27. - 12:51:48 »
Persze magyarosan ott "vihar közeleg"-et mondtak ami elveszítette a poénját.

Tudnék mesélni az ilyen fordításokról!  :lol:
Cartoon network / Dexter's Lab/ időutazós rész: DeeDee visszautazik egy órát, hogy megmentse Dextert. Majd amikor időben megint a kiindulóponthoz érnek, megszólal: It's so familiar. Magyar fordítás: "milyen családias!" ...

Rozsi asszem az 1800-as évek vége felé született... a VH-ban már rég öreg róka volt. ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Készülő képregényfilmek
« Válasz #262 Dátum: 2007. Október 27. - 13:08:57 »
Mindenesetre abban én is egyettértek, hogy én sem Rozsomák gyermekkorára leszek kiváncsi. Úgyis az lesz, hogy kb 5 percig fogják úgy mutatni, akkor meg minek az egész. Nem emlékszem pontosan, de az el lett már döntve, hogy végülis nagyjából miről fog szólni a film? Mert ha jól tudom a japán kapcsolat ki lett zárva. Tehát elvileg gondolom az X Fegyveres időszakát ölelné fel a film, legalábbis emlékszem, hogy benne lesz a Kardfog is. Így szerintem bőven lehetne onnan kezdeni a filmet, hogy esetleg befogják őt a kanadaiak, elvégzik rajta a kisérletüket, és aztán berakják a kanadai titkosszolgálatba.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Készülő képregényfilmek
« Válasz #263 Dátum: 2007. Október 27. - 13:25:29 »
Új taggal bővült a Wolverine film színész gárdája, mégpedig Liev Schreiber-el
http://cornerstork.files.wordpress.com/2007/08/liev.jpg

De hogy ki a francot alakít a filmben arról gőzöm sincs.

A film alapszálát a Frank Miller által jegyzet Weapon X című grafikus novella adja.
« Utoljára szerkesztve: 2007. Október 27. - 13:28:40 írta Ben Reilly »

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re: Készülő képregényfilmek
« Válasz #264 Dátum: 2007. Október 27. - 14:18:04 »
A film alapszálát a Frank Miller által jegyzet Weapon X című grafikus novella adja.

Akkor mindenkinek ágyékkötőt kéne hordania a filmben, nehogy eltalálja őket egy golyó. :hehe:

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Készülő képregényfilmek
« Válasz #265 Dátum: 2007. Október 27. - 19:38:49 »
Új taggal bővült a Wolverine film színész gárdája, mégpedig Liev Schreiber-el
http://cornerstork.files.wordpress.com/2007/08/liev.jpg

De hogy ki a francot alakít a filmben arról gőzöm sincs.


Állítólag William Strykert, de ez nem biztos.

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re: Készülő képregényfilmek
« Válasz #266 Dátum: 2007. Október 28. - 09:43:44 »
A film alapszálát a Frank Miller által jegyzet Weapon X című grafikus novella adja.

Nem a Barry Windsor-Smith féle Weapon X-re gondolsz?
A félelem nélküli

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re: Készülő képregényfilmek
« Válasz #267 Dátum: 2007. Október 29. - 11:59:11 »
en is olvastam valahol, hogy Striker lesz (meg is van a feje hozza)
Azert felek, hogy Kardfog gagyi lesz, hiszen mar az elso filmben is egy "buta kutya"-ra hasonlit. Meg ott nem emlitenek semmi fele adamantiumot.
Ju: az mar magaban egy nagy bun volt, hogy a CartoonNetworkot magyarositottak. Mert en is meg meg tudom, hogy sok masik gyerek onnan tanult meg angolul. Ilyen szempontbol nekem Lengyelorszag tetszik, mert ott millionyi filmet es sorozatot eredeti nyelven nyomnak felirattal. Amikor kint voltam meg a nemzeti TVn is angol szappanopera ment. Vagy nincs penzuk forditani vagy okosan csinaljak es a gyerekek nem ugy fognak felnoni, hogy csak a suliban hallanak angolt neha, de persze ott meg nem erdekli oket.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re: Készülő képregényfilmek
« Válasz #268 Dátum: 2007. Október 29. - 14:35:22 »
Igen, többek közt én is sokat tanultam a CN-ről, az egyik barátnőm meg kb mindent onnan tanult régen. :) Abszolút nem értem miért kellett magyarosítani. :( Ráadásul így a minősége is valahol a béka alatt trónol.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Készülő képregényfilmek
« Válasz #269 Dátum: 2007. Október 29. - 19:25:35 »
Ennek a feliratos filmnézésnek én is híve lennék. Egyrészt mostanában a szinkronok minősége egy rakás trutyi, másrészt lehet, hogy a szereplő hangja eredetiben rosszabb, mint a magyarhang, akkor is az az eredeti. Plusz még a nyelvet is lehetne tanulni és nem lenne az az elítélés, hogy fúj, feliratos filmet nem nézek, mert nem szeretem olvasni...
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re: Készülő képregényfilmek
« Válasz #270 Dátum: 2007. Október 29. - 19:39:14 »
Cska ugye a kényelmes seggfejek vannak többségben.
A félelem nélküli

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Készülő képregényfilmek
« Válasz #271 Dátum: 2007. Október 29. - 20:11:18 »
A legtöbb háztartásban a tévé háttérzajként funkcionál. Vagyis a háziasszony reggel készülődik dolgozni, délután főz, mosogat, közben megy a tévé, mert hallgatja. Ezt feliratozni nem lenne semmi. Meg hát, gondoljatok a sok nagymamira, akik nézik a brazil szappanoperákat non-stop.  :hehe:
Lengyelben különben nem felirat van a legtöbbször, hanem narrátor. Úgyhogy én nagyon örülök, hogy itt nem az van. Mint a régi videokazikon, le se veszik az eredeti hangot, csak rábeszélnek.  :roll:

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Készülő képregényfilmek
« Válasz #272 Dátum: 2007. Október 29. - 20:40:27 »
Cska ugye a kényelmes seggfejek vannak többségben.
Köszi! :hehe:
Amúgy én sajnos nem tudok angolul (tervbe van véve), de ezért örülök, hogy magyar lett (most köveztek meg, ha eddig nem tettétek). A legegyszerűbb az lenne, ha lenne CN magyarul és angolul is, vagy lehetne nyelvet választani, így mindenki igényeit kielégíthetnénk.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Készülő képregényfilmek
« Válasz #273 Dátum: 2007. Október 29. - 23:16:10 »
Nme kell ahhoz angolul tudni. Az Oldboy is tök jó volt koreiaul. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Készülő képregényfilmek
« Válasz #274 Dátum: 2007. Október 30. - 08:19:46 »
Te tudsz koreaiul? :o

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re: Készülő képregényfilmek
« Válasz #275 Dátum: 2007. Október 30. - 09:56:08 »
Az Oldboy is tök jó volt koreiaul. :D

Na az a másik. Ázsiai filmet leginkább eredeti nyelven, angol felirattal szeretek nézni. Pl a Zatoichi (magyarul Szamuráj) iszonyat sokat torzul ha nem japánul van.

Idézet
Amúgy én sajnos nem tudok angolul
Pont az a lényeg. Nézed és megtanulsz. ;) És utána jobban fogod vágni, mint az angoltanár. :hehe:

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Készülő képregényfilmek
« Válasz #276 Dátum: 2007. Október 30. - 10:09:37 »
Nem tudom, engem nagyon idegesít a japán szinkron. Amikor húgom nálam nézi az Animaxot és valami feliratos megy, én sokszor majd hülyét kapok.
És sajnos én németes vagyok, pár dologgal tisztában vagyok angolban, vannak dolgok, amiket megértek, de egy eredeti képregény olvasásába nem mernék belefogni ezzel a tudással.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re: Készülő képregényfilmek
« Válasz #277 Dátum: 2007. Október 30. - 10:46:31 »
Nekem nagy kedvencem a japán nyelv. :) De az igaz lehet, hogy ha nem érdeklődsz iránta, akkor nagyon idegesítő lehet. :) Én pl a francia nyelvtől megyek a falnak. :roll:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Készülő képregényfilmek
« Válasz #278 Dátum: 2007. Október 30. - 11:22:34 »
A franciával én is így vagyok, pedig négy évig tanultam, viszont látszik, hogy mennyire nem érdekelt, mert egy kukkot sem tudok már belőle. Én az angol mellett a spanyol nyelvet szeretem, hombre. ;D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Készülő képregényfilmek
« Válasz #279 Dátum: 2007. Október 30. - 11:33:42 »
Nekem csak annyi bajom van vele, hogy ahogy hallgatom nem tudom eldönteni, hogy gyerek vagy lány, nyúzzák vagy nevet stb.
Amúgy semmi bajom egyik nyelvvel sem, szívesen tanulom akármelyiket. Franciából én csak zenét hallottam, beszélgetést nem, a zene meg tetszett.