Szavazás

Az öt témakör

1/ Kedveled-e (10-ből mennyire)
2/ Mennyire nagy ellenfél / jó barát?  (10-ből)
3/ Első találkozásod vele
4/ Legjobb sztorija
5/ Egyéb, bármi vele kapcsolatban

Szerző Téma: Képregény karakterek  (Megtekintve 165894 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Képregény karakterek
« Válasz #40 Dátum: 2007. December 26. - 21:11:41 »
(természetes úgy, hogy nem hazsnálhatja a képességeit :twisted:)
És abban mi a pláne? :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Képregény karakterek
« Válasz #41 Dátum: 2007. December 26. - 21:29:10 »
Közben indítsuk el a folytatást is. Most egy civil szereplő jön. Itt is mehetünk nagyjából sorjában, úgyhogy legyen egyből J. Jonah Jameson.  :D

1/ Általában kedvelem, csak a Lee-Romita időszakban volt rettenetesen unszimpatikus. 8.
2/ Ellenfélnek nagyon nagy, állandóan idegesíti Pókunkat (10). Barátnak (atyai) elmegy, olyan 5.
3/ Amazing 151. Ez volt az első Pókember képregényem.  :D
4/ Talán az Amazing 191-192. Amikor összekapcsolja Smythe Pókemberrel egy robbanó bilinccsel. Az tényleg ütött.
5/ Eleinte tényleg csak szemét volt, de később megmutatta érző oldalát is, úgyhogy már szimpi is tud lenni a vén kefefejű.  :D Szerintem nagyon szerves része Pókembernek, JMS azzal, hogy kihagyta, nagyon sokat elvett a történetből.



talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Képregény karakterek
« Válasz #42 Dátum: 2007. December 26. - 21:49:08 »
Jolly John Jonah Jameson:
1. Nem nagyon. Sőt, kifejezetten ellenszenves alak, de szerves része a Pókvilágnak: 4
2. Elenfélnek 9, azért nem egy tömeggyilkos szörnyeteg (igaz, közvetetten lefogadom, hogy pár tucat halál röhögve a számlájára írható lenne...)/barátnak legfeljebb 4, mert néha tényleg kisegítette Petert.
3. Gőzöm sincs, vmelyik itteni Pókképregény.
4. Amikor egy időre a Lee-korszakban kórházba vonult. Jó volt látni a dühkitöréseit úgy, hogy azoknak tényleg biztosan nem volt semmi hatásuk. ;D (Plusz, őszintén bevallom, az egészben azt volt a legjobb fordítani. :D)
5. Nem nagyon tudják eldönteni, hogy tényleg egy érzéketlen szemétláda, aki ráadásul irracionálisan gyűlöli Pókit, vagy egy öszetett személyiség, aki csak a mogorva öregember álcája alá rejti a valódi énjét. Jó volna, ha határoznának végre (DeFalco megtette az MC2-ben, kicsit fura volt először a kedves JJJ, de egészen meg lehetett szokni.)

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re: Képregény karakterek
« Válasz #43 Dátum: 2007. December 27. - 03:01:44 »
Igaz, hogy folytatjátok, de azért még az előzőkhöz:
- Amazon azért mert ismerjük a (hogyismondjam), az érdekes párkapcsolat dolgait? (amúgy nekem is topban benne van, mert ki ne randizna egy 2,5 méteres zöld izompacsirtával?)
- Vadóc randi érdekes lehet, a csaj akit nem érinthetsz meg, egy kín és szenvedés randi lenne.
- Jean képességek nélkül? Pedig tényleg az lenne a pláne a dologban, hogy még nem csak azt kellene jól átgondolni, hogy ne mondj semmi hülyeséget, de még nem is lenne szabad semmi hülyeségre gondolni. A legangyobb kihívású randi, ami sokszor jó!
- Káprázat egy jó választás.
- Az én ultimate választásom X 23 lenne. Nekem mindig is ezek a "fekete özvegy" típusok jöttek be, mint fantázia, ezért is van még a listán maga az özvegy, elektra meg spiderwoman

(http://goodcomics.comicbookresources.com/wp-content/uploads/2006/10/X23VOL2002_COV.jpg  HABAHABA!!!)

- Ha meg sörözős randi lenne akkor Mr. Tony Stark lenne a nyerő! (Rozsi is jó lenne, de félek, hogy asztal alá inna, Tonynál meg még van esélyem :D)
De nem fecsérlem tovább a szót, mehet vissza a rendes téma, de erre azért kíváncsi voltam.
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 27. - 03:10:43 írta Kakarotto »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Képregény karakterek
« Válasz #44 Dátum: 2007. December 27. - 11:52:37 »
Hát nah ez az, én nem bírnám ki, hogy ne gondoljak olynakora egyből, amivel elszúrnám. :D Meg amúgyis jár az agyam szinte mindig, nagyon ritka az olyna pillanat, hogy nem gondolok semmie, csak úgy nézek kia  fejemből...főleg egy ilyen nő mellett, mint Jean. :P


JJJ

1: 5. Nme kedvelem igazán...illetve régen volt nagyon idegesítő a karaktere, de egy másik sztoriban meg nagyon jó. Néha utálom, nha szeretem..euért kap egy felest.
2: 6...egyrészt ellenség is, neki köszönhetjk a Skorpiót, meg még egy két ellenséget és ott tesz keresztbe PÓkinka ahol tud...de barátnak is felfogható, mert azért kiderült egy két helyen, hogy valahol mélyen tiszteli PÓkunkat, talán inkább irigy rá.
3: Passz, valamelyik Csodapókban, olyan 96 környékén.
4: Amazing 191-192, illetve a HZS-n jelent meg egy karácsonyi különszám tavaly...vagy valami alter dolog volt? Nme is emlékszem, de abban nagyon jó volta karaktere.
5: Nagyon nem szeretném megint egy alaptalanul gyűlölködő méregzsákként látni. A Pókember filmekben iszonyta jó volt a karaktere, olyannak kéne lenni a képregényben is. A PÓk 2-ben tényleg kegyetlen az a jelenet, amikor Peter visszalopja a ruháját...5 percig röhögtem rajta. ;D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Képregény karakterek
« Válasz #45 Dátum: 2007. December 27. - 12:33:59 »
Akkor én is nyilatkozom:

1. Én kedvelem az öreget, kb 7-est adnék neki.
2. Ellenségnek én is kb 5-6 közé tenném, Skorpió és a Pókírtó robotok miatt.
3. Csodálatos Pókember v1 001.
4. Passz, már nem emlékszem melyik tetszett a legjobban.
5. Én is hiányolom Pókember életéből, főleg a Hihetetlen Pókemberből hiányzott nagyon. Remélhetőleg a BND utántól már többet fog szerepelni.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Képregény karakterek
« Válasz #46 Dátum: 2008. Január 01. - 22:40:35 »
KESELYÛ

1/ Régebben egyáltalán nem csíptem, de mostanában annyi jó történetben szerepel, hogy már bírom. :) 7
2/ Olyan 3-as. Még sose tudott nagy dolgot tenni Pókember ellen, azt hiszem.
3/ Nehéz kérdés. Talán az Amazing 150 svédül, bár abban nem is ő volt. :)
4/ Kétségtelenül JMD 3 részese.
5/ A MKP-ben is nagyon jó, a Get Kraven miniben fantasztikus, ahogy a Tangled Web azon részében is, amikor Al Kravennel beszélget.  ;D
Tetszett a magyar első megjelenése is, az öregek otthonában.


talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Képregény karakterek
« Válasz #47 Dátum: 2008. Január 01. - 23:06:45 »
1. Olyan 4-5. Történetfüggő. Nem bánom, ha ő van.
2. 4. Egyszerű sokszorleverős figura, kell ágyútölteléknek.
3. Húúú, egy régi ASM, amikor mindenki azt hiszi, hogy elpatkol a börtönben és átadja Draconak a titkát.
4. Talán az Identity Disc. Bár abban nincs Pókember. Pókisból vmiért az első visszatérése. Meg nem tudom pontosan melyik az (talán MKSP?), amikor az a vége, hogy Póki elviszi a lóvét az unokájának (vagy lányának) az üzletbe, mert annak sürgősen kell a pénz. Az megható volt.
5. Egy elég feledhető karakter volt, de aztán annyit dolgoztak a múltján, hogy egész emberi lett. Bár sokaknak nem tetszik az a szentimentális magyarázat, hogy végső soron az unokájáért csinál mindent, de vhogy én bírom, hogy lett egy ilyen ellenfél is.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Képregény karakterek
« Válasz #48 Dátum: 2008. Január 08. - 23:08:30 »
Akkor a Keselyű:

1, Nem kedvelem, max 3. pont.
2, ez is egy 3-as
3, Miért nem emlékszem én szinte sosem az ilyenekre? Fogalmam sincs. :D
4,
Idézet
Kétségtelenül JMD 3 részese.
Nem meglepő, de szerintem is. :D
5, Szerintem hülyeség volt bemagyarázni hogy unokája stb-stb. Õ tipikusan az a klasszikus rabló fosztogat karakter volt, ami abban az időben nem volt valami feltűnő. Nem kell mindig indokot keresni...kellett neki a pénz, hát kirabolt ezt azt. Sosem szerettem, mert görbe az orra, és csúnya, és csúnya volt a ruhája, és nagyon csúnya volt a nyaka körül az a csúnya-csúnya fehér szőrmeszerűség. Az sem tetszett, hogy már annyiszor megfiatalodott, hogy az életvitelét nézve, nagyobb túlélő, mint May néni. Igazából nagyon sokáig tényleg csak töltelék-karakter volt, annka jó.
MOndjuk az MKSM ezen sokat változtatott...van az a kép, amikor szegényt mutatják összevert, szétkarmolt arccal, amit Felicia csinált. Akkor nagyon megsajnáltam szegénykét.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Képregény karakterek
« Válasz #49 Dátum: 2008. Január 09. - 14:17:07 »
Na, akkor máris 3,5 pont!  ;D

DR. OCTOPUS

1/ Nem igazán kedvelem, kevés jó története van 3
2/ Azt el kell ismerni, hogy nagy ellenfél 8
3/ Svéd sorozat, a Mirázsos rész. A magyarul is megjelent Mirázs (Amazing 156) utolsó oldala a magyar kiadásból kimaradt. Az már a következő történet eleje volt, hogy hazamegy May néni, ott találja Oki dokit, pontosabban, egy szakadt csavargót, aki széttárva a kabátját, előveszi a... csápjait.  ;D Innen folytatódott a 157, mely a folytatása a Pókmobilos történetnek.
4/ Vagy az Amazing 31-33 (Master Planner), vagy a Klón sztoris Back from the Edge. Inkább ez utóbbi.  :)
5/ Bár Pókember legnagyobb ellenségének lett kikiáltva, én mindig a Zöld Manót tartottam annak inkább. Ma már a Marvel is belátta, hogy igazam van.  ;D Oki doki rengeteget szerepelt régebben, biztos azért tartották a legnagyobbnak. Vagy az Amazing 31-33 miatt, ami az első igazán nagy sztori volt. De utána rendszeresen visszatért, ahogy a Vezér is, a 60-as években. Még a 80-asban is megpróbálták a legnagyobb ellenségnek előadni, amikor a Bandaháború volt (a Bagollyal, és ahol a Fekete Macskát lelőtték), de onnantól lepihentették kicsit. Annyira, hogy legközelebb akkor lett igazán jó (mikor máskor?), amikor JMD vette a kezeibe.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Képregény karakterek
« Válasz #50 Dátum: 2008. Január 09. - 14:29:46 »
1, Én bírtam a dokit a csápjaival mindig, 8-as.
2, Hát én olyan nagy ellenségnke nem mondanám azért, egy 7-es.
3, Ez nálam egyre jobban értelmét veszti, valamelyik régi Csodapók. :D
4, Hmmm ez jó kérdés. Olyan kifejezetten kedvenc sztorim nincs vele..talán a Funeral of an Octopus. Bár abban szinte nem is szerepel, de PÓki viseli a csápjait és az utolsó oldal más megvilágításba helyezi az ő kapcsolatukat, ami nekem nagyon tetszett anno.
5, Áhh, szerintem sosem volt legnagyobb ellenség. Mikor mondott ilyet a Marvel? Én minidg vagy Venomra, vagy a Zöld manóra láttam ilyen megnevezést...a bandaháborús történetek alapján meg egyáltalán nem legnagyobb ellenség. Szerintem nem attól válik valaki naggyá, hogy a fél alvilágot irányítja...
Annyit fűznék még hozzá, hogy a Pók2 filmben nagyon el volt találva a karaktere.
Egyébként azért sem lehetett sose olyan nagy ellenség, mert ő akkoris csak egy ember volt azért. Pocakkal. :D
Sajnos erről nagyon régen elfeledkeztek, Póki ütötte vágta...már régen ripityára kellett volna törnie minden csontjának. (persze korrigálandó az ilyen dolgokat, egy egy történetnél minidg bevágták, hogy "végre most nem kell visszafogni az ütéseimet" :D)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Képregény karakterek
« Válasz #51 Dátum: 2008. Január 09. - 14:51:48 »
Oki, aki doki:
1, 5-8, erősen történetfüggő. Lentebb magyarázom majd.
2, 7-8, többnyire tényleg komoly ellenfélnek szeretik beállítani.
3. Foxos Animated, és pont a Kölyök, aki...-t feldolgozó sztorivonalban. Ennek következtében...
4, ...az AmnéziaPókos sztori, mert azzal gyúrták össze a rajzfilmben. A Master Planner az utolsó részig tetszett csak.
5, Oki elvileg a legokosabb Pók-ellenfelek egyike, ha Normanból nem csináltak volna egy sokkal okosabb embert, azt mondanám, simán veri észben. Nem hiába ő lett Luthor párja a Szupis crossoverben, mindig is több gógyija volt szerint a furafrizurásbnál. sajna azonban mindig egy dilis tudósnak ábrázolják, aki habzó szájjal próbálja veszett idiótaként lecsapni Pókit, ahelyett, hogy egy okos, rohadék kis tetűláda lenne, aki az eszével és nem az egojával akar győzedelmeskedni. Atomtudóshoz képest ráadásul mintha kicsit sokat lógana a biosz környékén. Amikor néha-néha okos ellenfélként ábrázolják, tetszik. AMikor sértett pszichóként, nem.
Egyébként eléggé eltűnt mostanság. Abban a Sensationalben látam utolsára, és ott is egy habzó szájú barom volt csak. Lassan előszedhetnék.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Képregény karakterek
« Válasz #52 Dátum: 2008. Január 09. - 15:16:22 »
Venom már csak a 90-es évek nagy Pók-ellensége volt, a klasszikus korszakban bizony Oki doki volt a legnagyobb. Pontosan a Master Planner és az amnéziás esetek miatt. Elég sokszor visszahozták, őt nevezték arch-enemy-nek. A Zöld Manó csak azóta lett a legnagyobb, hogy megölte Gwent. Ahogy Kraven is csak azóta számít valamit, hogy eltemette Pókembert. Lásd, Stacy Kapitányt is Oki doki ölte meg, de ő vette le először Pókemberről a maszkot is, ő volt az első nagy ellensége, aki ténylegesen le is győzte, illetve jól elverte.
Igen, a legnagyobb hiba, hogy elfelejtik, hogy amennyiben Pókinak sikerül benyomnia egyet Oki képére, ott vége kellene lennie a harcnak.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Képregény karakterek
« Válasz #53 Dátum: 2008. Január 09. - 15:44:00 »
Idézet
Nem hiába ő lett Luthor párja a Szupis crossoverben, mindig is több gógyija volt szerint a furafrizurásbnál. sajna azonban mindig egy dilis tudósnak ábrázolják, aki habzó szájjal próbálja veszett idiótaként lecsapni Pókit, ahelyett, hogy egy okos, rohadék kis tetűláda lenne, aki az eszével és nem az egojával akar győzedelmeskedni.
Teljesen egyetértek ezzel...sokkal jobb sztorikat lehetett volna írni vele,ha arra alapoznka, hogy ő milyne oos, és mi mindent ki tudott volna találni, amivel megszivassa PÓkit.
Idézet
Venom már csak a 90-es évek nagy Pók-ellensége volt, a klasszikus korszakban bizony Oki doki volt a legnagyobb. Pontosan a Master Planner és az amnéziás esetek miatt. Elég sokszor visszahozták, őt nevezték arch-enemy-nek. A Zöld Manó csak azóta lett a legnagyobb, hogy megölte Gwent. Ahogy Kraven is csak azóta számít valamit, hogy eltemette Pókembert. Lásd, Stacy Kapitányt is Oki doki ölte meg, de ő vette le először Pókemberről a maszkot is, ő volt az első nagy ellensége, aki ténylegesen le is győzte, illetve jól elverte.
Ja, hát én úgy az egész Póktörténelem szempontjából beszéltem. Kétségtelen, hogy a 60-as években nagy szám volt.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Képregény karakterek
« Válasz #54 Dátum: 2008. Január 09. - 16:20:45 »
A '60-as években Rengető is nagy szám volt meg Elektro is. Előbbi eltűnt  a balfenéken, nem tartotta a lépést az egyre tapasztaltabb és erősebb Pókival, utóbbit is inkább csak Bendis vette elő nagyon durván (egyébként a nagyjelenetét az NA-ban - figyelem, nagy meglepetés Bendisnél - lopta a Foxos sorozatból, ott ismerték még fel, mekkora durva gyerek Elektro... mert hogy az elsötétítés azért nem nevezném ördögien gonosz vuláguralmi tervnek...)
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 09. - 17:00:37 írta talgaby »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Képregény karakterek
« Válasz #55 Dátum: 2008. Január 09. - 16:49:42 »
Rengető sose volt túl nagy szám. Elektrót is csak JMD vette elő, hogy lehetne vele kezdeni valamit, de tényleg csak mostanában lett belőle valaki. Illetve nekem nagyon tetszett Peter Davidnél, a Bűnölő halálában.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Képregény karakterek
« Válasz #56 Dátum: 2008. Január 09. - 16:54:37 »
Nekem is. De Rengető tényleg csak odáig jelentett valamit, amíg póki rájött, hogy a hüvelyujjával aktiváljai a kesztyűit.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Képregény karakterek
« Válasz #57 Dátum: 2008. Január 09. - 17:01:30 »
Ami gyakorlatilag az első találkozásuknál megtörtént.  ;D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Képregény karakterek
« Válasz #58 Dátum: 2008. Január 09. - 17:28:05 »
Hm, amit sosinak fordítottam (csak nem került ki), abból nem egészen ez jött le... Rengető bizony alaposan helybenhagyta ott is Pókit, az egyik legkeményebb ellenfeleként utal rá.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Képregény karakterek
« Válasz #59 Dátum: 2008. Január 09. - 19:46:00 »
Melyik sztori volt az?

Amúgytényleg, sosi oldalával mivan? A friss házasélet nagyon lekötheti minden idejét. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"