Szerző Téma: Helyezések  (Megtekintve 118507 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re: Helyezések
« Válasz #140 Dátum: 2008. Július 02. - 20:13:20 »
Kaine, figyelembe véve azt is, hogy a tavaszi eladások eleve nem olyan erősek, mint az év végiek, eddig azért elégedett vagy a Pókikkal? - tudom még korai, de most jött ki először kiadványod tavasszal és kíváncsi vagyok, hogy mennyire vagy velük megelégedve.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 02. - 20:14:51 írta Donnie »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #141 Dátum: 2008. Július 02. - 21:29:56 »
Nem, nem vagyok nagyon elégedett velük, de azt hiszem, nem lesz velük semmi baj. Vagyis az árukat azért alighanem vissza fogják hozni így is. Vigyázni kell, hogy tavasszal ennél több könyvet ne adjak ki, mert akkor már bukta lehet.
A bookline-on mindössze egyetlen napig volt első a Pók3, már másnap visszaállt a 3. helyre, azóta is ott tanyázik.
Az alexandrán meg egy ideig volt 9., de visszaállt a 10. helyre. Viszont furamód a Kitörés (43.) kapaszkodik fölfelé, már beelőzte a vele együtt jövő Pók1-et (71.), a pár hónapra rá érkező börzei Ulti X-et (48.), és mindössze 3 lépésre van az ugyanakkor tavasszal érkező Pók2-től (40.).  :surp: Még a Különítmény áll jól (14.), aztán már csak a Fabulák van, aki a 77.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Helyezések
« Válasz #142 Dátum: 2008. Július 02. - 21:34:29 »
Egy valamit akkor sem értek. A Vertigokkal buktál sajnos, ezt tudjuk. A Kitörés, Káosz jól mentek...PÓk1 is. Így összességében két utóbbi Pók könyv is egész jó, bár egy picivel lehetne jobb is...(mondjuk azt senki sem hitte, hogy mindne kötet olyan siker lesz, mint a Káosz..lenni kell hullámzásnak is)viszont még így is tornymagasan ezek a cucock állnka a legjobb helyen mondjuk a Fumax, vagy a Képe silyen jellegű cuccai mellett...akkor nekik vajon komoly veszteségeik vannka? vagy enniyre nagy alaptőkéjük van, hogy csak-csak próbálkoznak? esetleg másban megkeresik a hiányt? vagy hogy van ez?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #143 Dátum: 2008. Július 02. - 21:51:30 »
A Képesnek ott vannak a Rejtők. Azok igazán nagyon jól mennek, már több utánnyomást megért szinte minden kötet, és már van egy pár. Simán belefér 1-2 gyengébben menő könyv, vagy olyan, ami csak 2 év után hozza visza az árát, mondjuk.
A Fumaxnak pedig nagyon jól mennek a mangái. Most is van előttem tőlük manga. A Fumaxnak nem is a Marvel a főprofitja éppen ezért, hanem a mangák. Õ is megengedheti magának, hogy 1-2 könyve legyen olyan, amit ő szeretne inkább, de nem feltétlenül hasít.
És mindkettő esetben nagyon sokat számít, hogy mindkét kiadó egyben eladó/terjesztő is. A Képesnek ugye Eduárd boltja van, a Fumaxnak meg comicsinvestje. Vagyis közvetlen terjesztők, ami azt jelenti, hogy a saját maguk által eladott könyveik árának 100 %-a az övék, míg nekem csak az 50% átlagban. Vagyis nekik kevesebb eladással is bejöhet ugyanaz a zsé, mint nekem többel.
-
Éppen ezért dolgozom rajta már egy ideje, hogy én is bevezessem a netes rendelést, és éppen ma készültem el a kidolgozással.  :)
Mostantól a Kingpin-kiadványokat tőlem lehet a legolcsóbban megvenni - azt hiszem. Úgy intéztem, hogy olcsóbb legyek, mint az alexandra is, akikkel igen nehéz versenyezni, de sikerült úgy, hogy 1 könyvnél még ők a jobbak 1-200 ft-tal, de afölött már én. És könnyen lehet, hogy teszek majd a cuccok mellé kis ajándékokat is, hogy még pozitívabb legyen a mérleg.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Helyezések
« Válasz #144 Dátum: 2008. Július 02. - 22:44:43 »
Esetleg nem próbálkohatnál te si valami mangával? bevenni valakit a csapatba aki ért hozzá...több meló, de biztosabb siker.

Utóbbinak nagyon örülök. Már nagyon várom a részleteket, hogy ezt hogy sikerült megoldani. Vladiék hiába közvetlen terjesztők, de nem tudom, hogy hazai viszonylatban mennyire sikeresek...a saját cuccaikra sincs olyan nagy kedvezmény, hogy megérje kifizetni a drága postaköltséget. Ami csak egy postaköltség...alexandáná meg 10 fölött kb, ingyenes a szállítás, és nem ez a nyomorék posta végzi, hanem a gls. Ami nagy különbség.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #145 Dátum: 2008. Július 02. - 22:58:03 »
Nem nagyon akarok mangázni. Nem értek hozzá, nem igazán az én világom, és túl nagy a hercehurca körülötte. Még a célközönséget se ismerem... szerintem például jó ötlet lett volna a Chobits sorozat, de hozzáértők szerint majdnem tuti bukta. Japánokkal nem lehet tárgyalni, ami eleve kizár rengeteg jó mangát, nem véletlen, hogy mindenki koreait ad ki szinte.

Azt hiszem a főoldalon már megtalálhatóak a rendelés feltételei.  ;)

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re: Helyezések
« Válasz #146 Dátum: 2008. Július 02. - 23:02:46 »
Sőt, bookline-on még az alexandránál is kedvezőbbek a száll. költségek.

Kaine netes rendelésének ötlete nagyon jól hangzik, én is várom a részleteket. Mondjuk legfeljebb majd csak ősszel, télen venném igénybe, mert eddig minden Kingpines kiadvány megvan  :kingpin:

A helyezésekről: nemcsak a Kingpin, hanem több okból kifolyólag is örülnék neki, ha a bookline eladásai megnőnének. Ha vki ránéz a két sikerlistára, és nem elvakult manga fan, akkor nem kétséges, hogy melyik szimpatikusabb neki. Most éppen a Metabárók I. az első  :oh: éljen, éljen - amúgy az Alexandrán még most sem kapható...

szerk.: most néztem a netes rendelésed: ez igen Kaine, erre nem is tudok mást mondani, illetve írni, minthogy :kingpin:
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 02. - 23:06:01 írta Donnie »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Helyezések
« Válasz #147 Dátum: 2008. Július 02. - 23:06:27 »
Azt hiszem a főoldalon már megtalálhatóak a rendelés feltételei.  ;)
Igen, már ott van, de eléggé elveszik a többi link között. Valahogy ki kéne emelni. Más színnel, vagy nagyobb betűmérettel. ;) A legjobb az volna, ha a fenti menüsorba tudnád betetetni.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #148 Dátum: 2008. Július 02. - 23:07:30 »
A bookline-on akkor kedvezőbb az alexandránál, ha 3000 fölött vásárolsz. 3000 alatt ők a drágábbak.
---
Sepi: a főoldalra kerülő rész nem formázható. Csak a többi, amire a link mutat.

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re: Helyezések
« Válasz #149 Dátum: 2008. Július 02. - 23:12:10 »
A bookline-on akkor kedvezőbb az alexandránál, ha 3000 fölött vásárolsz. 3000 alatt ők a drágábbak.
---
Sepi: a főoldalra kerülő rész nem formázható. Csak a többi, amire a link mutat.

Jogos, csak én általában fölötte szoktam venni, így számomra ezért (is) szimpatikusabb a Bookline.

Kaine: a Kingpines netes rendelést a k.neten nem lehetne kitenni a hírek közé, vagy vmilyen megoldást találni arra, hogy a "nép" is tudjon róla.?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #150 Dátum: 2008. Július 02. - 23:17:09 »
De igen, tervezem, hogy oda is kikerüljön. A saját topikba mindenesetre beírom máris.
Sepi: átírtam nagybetűkkel.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Helyezések
« Válasz #151 Dátum: 2008. Július 03. - 14:14:13 »
Na ez így nagyon korrekt úgy gondolom! remélem így még jobban meg fogja érni neked kiadni cuccokat.

Idézet
Nem nagyon akarok mangázni. Nem értek hozzá, nem igazán az én világom, és túl nagy a hercehurca körülötte. Még a célközönséget se ismerem... szerintem például jó ötlet lett volna a Chobits sorozat, de hozzáértők szerint majdnem tuti bukta. Japánokkal nem lehet tárgyalni, ami eleve kizár rengeteg jó mangát, nem véletlen, hogy mindenki koreait ad ki szinte.
Ezért mondtam, hogy bevehetnél valaki a csapatba, aki tisztában van a mangás helyzettel. a szerkesztést meg ilyesmit szerintem ti is meg tudnátok csinálni, csak egy hozzáértő ember kéne. japánokkal hogy-hogy nem lehet amúgy tárgyalni? Ezt nem nagyon értem.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Helyezések
« Válasz #152 Dátum: 2008. Július 03. - 15:43:07 »
Mert senki nem beszéli a nyelvüket.  ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Helyezések
« Válasz #153 Dátum: 2008. Július 03. - 16:52:12 »
Valószínű, hogy nem tudnak angolul. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Helyezések
« Válasz #154 Dátum: 2008. Július 03. - 18:51:46 »
Én inkább arra tippelnék, hogy a kiadó képébe röhögnek, amikor megmondják nekik, hány példányról lenne szó...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #155 Dátum: 2008. Július 03. - 21:16:15 »
talgaby nyert. Pontosan ez a helyzet. Náluk az 1-200 000-res példányszám mellett röhejesnek tűnik, ha jogokat akarok venni 3000 példányra. Szóba se állnak veled.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Helyezések
« Válasz #156 Dátum: 2008. Július 03. - 23:20:57 »
Akkor menjenek a fenébe. Amúgy nemtom a koreaiaknál mi a helyzet, de ők is nagyon sokan vannak és ha ott is népszerű ennyire a manga, mint japánban, akkor nekik se nagyon kéne szóba állni velünk.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #157 Dátum: 2008. Július 03. - 23:34:18 »
Talán ott hiányzik a nemzeti manga öntudat...  :headscratch:

Gari

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 61
Re: Helyezések
« Válasz #158 Dátum: 2008. Július 05. - 16:04:30 »
nemzeti manga öntudat

Ezt a kifejezést le kell védetned kaine. :lol:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Helyezések
« Válasz #159 Dátum: 2008. Július 05. - 16:08:08 »
Eléggé furcsa az biztos. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"