Szerző Téma: Helyezések  (Megtekintve 118541 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #160 Dátum: 2008. Július 05. - 16:43:42 »
Képzeljétek, hosszú szünet után a Káosz visszakerült a listára!  :surp: Nem kértek tőlem újra, valahogy megint rendelhető lett.  :D Az 57. helyre került fel. A Kitörés majdnem beelőzte már a Venomot is, ami jól hangzik ugyan, de ez a Venom szempontjából elég baj, a Holtak között pedig már a lista végén áll, pár nap és kieshet. De a Végső harc stabilan a 10., úgyhogy az rendben van. :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Helyezések
« Válasz #161 Dátum: 2008. Július 05. - 20:02:37 »
Képzeljétek, hosszú szünet után a Káosz visszakerült a listára!  :surp: Nem kértek tőlem újra, valahogy megint rendelhető lett.  :D
Akkor ezek szerint hamisítják a Káoszt.  ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #162 Dátum: 2008. Július 05. - 20:33:32 »
Remélem nem!  :D Azt tudom elképzelni, hogy azokból az üzletekből visszarendelték, ahol nem ment, mert netes érdeklődés van rá.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #163 Dátum: 2008. Július 10. - 14:23:06 »
Elkezdődött a Pók 3 csúszása, szerencsére még nem erősen. A 10. helyről a 12. lett. Közvetlen mögötte áll a 13. helyen a Különítmény, majd jó nagy szünet, hogy a mangák is elférjenek, és a 46. a Pók 2. Szintén egyből a nyomában, a 47. helyen az Újvilág X-Men, viszont a Káosz kezd előretörni, mert megelőzte a Kitörést, most az 55. helyen van. A Kitörés az 57. Sajnos a Pók 1 már kiesett: nincs a 100-as listán. Ugyanígy az Új X-Men és a Fabulák is.

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re: Helyezések
« Válasz #164 Dátum: 2008. Július 10. - 15:21:40 »
Szegény Fabulák :( Lehet, hogy így még az évi 1 kötet sem lesz meg. Bármennyire is színvonalas, sztem nem a legjobb Vertigo történetet választotta a Képes.

Szép, nem szép ezt a vevőkört, elsősorban a véresebb, még figyelemfelkeltőbb, hangzatosabb címmel lehetne csak eladni. Mondjuk Prédikátor, Transmetropolitan.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #165 Dátum: 2008. Július 10. - 15:39:52 »
Bármennyire is színvonalas, sztem nem a legjobb Vertigo történetet választotta a Képes.
Nem hát, mert azt már elhappoltam előlük.  ;D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Helyezések
« Válasz #166 Dátum: 2008. Július 10. - 16:54:32 »
Bár tudom, hogy ilyen nncs, de ha megpróbálom objektíven nézni, akkor a Fables és a Sandman inkább az a két Vertigo-cím, amire elmondhatjuk, hogy "legjobb" (ha a tpb-eladásokat nézzük, akkor pláne). A Prédikátor és az Y szvsz utánuk jön párban, a Transmet viszont már túlságosan is rétegképregény a rétegképregényen belül. ANnak van egy megszállottan fanatikus rajongótábora, meg van minden más olvasó. Talán a Preachernél is nagyobb átmenet van az olvasók reakcióiban, pedig azt a világ egyik leg olvasómegosztóbb képregényírója jegyzi.

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re: Helyezések
« Válasz #167 Dátum: 2008. Július 10. - 17:43:53 »
Azért figyelembe kell vennünk a magyar piac eltéréseit is. Úgy gondolom, hogy nagyon nehéz belőni a célközönséget. Pont az a réteg venné a Vertigokat, akikhez nem jut el. Ezt úgy értem, hogy bár kedvelik a képregényt, de ők nem akarnak olvasni szuperhősöket és mangákat sem. A k.net fórumán is már többször említették, hogy a haveri körben megmutatta vki, és szinte mindenkinek bejött- j ó persze , mondjuk nem mindegyik történet, de nagy átlagban a Prédikátor és az Y tetszett. A probléma, hogy nem tudnak róla.

Itt jönne be a reklám szerepe, de sajnos itt meg is állhatunk, hiszen köztudott, hogy erre nincs pénze a kiadóknak. A másik magyarázat pedig az lehet, hogy nem elég érett erre még a magyar piac. Ezt viszont nem tudom elfogadni, sztem itthon is lehetne sikere egy Vertigo-nak.

Bízom benne, hogy a magyar kiadók nem fogják feladni.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 10. - 17:45:36 írta Donnie »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Helyezések
« Válasz #168 Dátum: 2008. Július 10. - 17:53:42 »
Meg az is közrejátszik szerintem, hogy az említett vásárlók, akik nem vesznke sem szuperhősöset, sem mangát, és nem gyűjtők, lehet úgy vannak, hogy sajnálják kiadni rá ezt a pénzt." Nincsenek hozzászokva ahhoz, hogy képregényt vegyenek". Vagy hogy mondjam.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Helyezések
« Válasz #169 Dátum: 2008. Július 10. - 18:06:20 »
Azért azt vegyétek hozzá, hogy eladások tekintetében az amerikai piacon is a Vertigo egy nagyon kicsi kiadó. A tpb-piacon úgy tarolnak, hogy a legsikeresebb kiadványaikból még kétszer annyi se megy el, mint ahány példányban idehaza egy átlag tpb-t nyomnak, és ott 330 millió emberre megy el annyi. De füzet formában sincs sokkal több vevőjük. A Vertigo a kritikusok kiadója. Mindig az volt, mindig az lesz.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #170 Dátum: 2008. Július 10. - 19:40:28 »
Igen, engem is megijesztett a hír, hogy a legnépszerűbb Y, is csak 28000 példányban fogyott.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Helyezések
« Válasz #171 Dátum: 2008. Július 10. - 19:41:58 »
Ezek szerint itthon legalább 14k példányban nyomnak egy átlag tpb-t? Nem hangzik ez túl soknak?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #172 Dátum: 2008. Július 10. - 19:51:46 »
Ne vegyél készpénznek minden adatot, amit gaby mond.  ;D Főleg, hogy mindjárt kijavítja az én adatomat.  :P

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Helyezések
« Válasz #173 Dátum: 2008. Július 11. - 09:46:43 »
28e példány a füzetből fogyott. Most komolyan gondolkozom, érte-e el már bármelyik tpb vagy HC vagy GN a tízezres álomhatárt a tengerentúlon... talán egy-kettő ultrasikeres. A Vertigók egy időben olyan 63 környékén trónoltak az élen, ami viszont igaz, hogy több, mint a kétszerese az átlag magyar tpb-számnak. De az arányok akkor se túl jók. Egyébként az Y 28-e (bár nekem erősen úgy rémlik, hogy az az utolsó szám volt csak...) a DC kiadványokon belül is egy kifejezetten erős eladási adat. A DC sokkan jobban pár kiugró címéből él, mint a Marvel, náluk inkább a sokkal több havi füzet adja a bevételt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #174 Dátum: 2008. Július 13. - 16:36:54 »
Újabb fejlemények. A bookline-on elindult a Pók3 lefelé, most a 10. A Pók2 viszont nagyon látványos zuhanásba kezdett, mert a 24. helyről esett vissza a 36.-ra.
Az alexandrán tartja a Pók3 a helyét (11), kicsit esett a Különítmény (14), majd nagy szünet. Az Ulti X jön a 36. hellyel, ami már bőven leelőzte a "konkurrens" Pók2-t, ami a 43. Utána jön a Kitörés 53-mal, a Káosz 55-tel, majd a visszatérő Pók1 a 72. helyen, mely tegnap tért vissza (együtt a Fabulákkal, de az mára megint nincs).

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Helyezések
« Válasz #175 Dátum: 2008. Július 13. - 16:39:12 »
Tisztára mint a kiszavazás a Big Bránerben.  :D

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re: Helyezések
« Válasz #176 Dátum: 2008. Július 14. - 19:47:29 »
 :omg: :ugralhehe:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #177 Dátum: 2008. Július 18. - 11:07:40 »
Az alexandrán 12. a Pók3, de nagy meglepetésre a Kitörés lezúzott mindenki mást, és ő a következő a 36. helyen.  :surp: Az UltiX a 37., a Pók2 a 41., a Káosz az 57., és a Pók1 a 72., mely igen közel áll megint a kieséshez. A Különítmény nem rendelhető három napja.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Helyezések
« Válasz #178 Dátum: 2008. Július 18. - 11:25:36 »
Nem furcsálod egy kicsit, hogy a Káosz jobban megy, mint a Kitörés? :headscratch:
Mert én igen, biztosra vettem, hogy a New Avengersnek nagyobb sikere lesz.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #179 Dátum: 2008. Július 18. - 11:27:33 »
Én is. Tényleg nagyon furcsa, de talán annyi, hogy az volt az első színes, szélesvásznú Marvel könyv, és persze olcsóbb is.