Szerző Téma: Helyezések  (Megtekintve 118503 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #200 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 20:36:07 »
A Batman könyv nagyion nyomul: már a 4. az alexandra képregényes listáján. 4. helyezett nekem csak a Venom volt, illetve a Káosz volt 2. is. De a többi nem, úgyhogy ezek szerint a film tényleg nagyot nyomott az eladásokon. Méghozzá annyira, hogy a Préda is megelőzte az összes Pókembert, Marvelt, úgy tért vissza!  :surp: Szóval, a Különítmény jön utána a 39. helyen, aztán a Pók3 már csak a 43. helyre volt elég, a Pók2 a 49 és a Pók1 az 54. Még a Kitörés van benn, a 60. helyen. Utána van még egy visszatért Batman és az Új X-Men is újra játszik egy ideje már. Az Ulti X-Men kiesett egy ideje, ahogy a Káosz is.
Sajnos a Pók3 még nem hozott be annyit, hogy nyugodt lehessek ezzel a 43. hellyel (múlt hónapban a Pók2 volt ezen a helyen és ez 23 eladott példányt jelentett csak). Az se hozta be az árát, de annál legalább látható, hogy még van rá esély, nem kell hozzá nagyon sok. A Pók3 viszont még kicsit messzebb van a nullától.  :spidey:

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Helyezések
« Válasz #201 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 20:45:27 »
Ajaj. De ez ugye nem befolyásolja a terveidet? Elvégre még visszajöhet.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #202 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 20:53:13 »
Bízom benne, hogy azért nem megy le annyira az eladása, mint a Vertigóknak.  ;)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Helyezések
« Válasz #203 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 20:56:46 »
Hát azt én is nagyon remélem.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Helyezések
« Válasz #204 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 20:57:13 »
Te, ha Magyarországon egy Pókember-könyv is bukik, akkor gyakorlatilag le is lehet húzni a rolót az amcsi kommersz előtt...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #205 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 21:01:53 »
Bár nem könnyű összehasonlítani, de az Angyalok eddig jobban mentek kicsivel.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re: Helyezések
« Válasz #206 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 21:16:26 »
Te, ha Magyarországon egy Pókember-könyv is bukik, akkor gyakorlatilag le is lehet húzni a rolót az amcsi kommersz előtt...

talgaby most vázolt fel nekünk egy posztapokaliptikus magyarországi mangaverzumot...


talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Helyezések
« Válasz #207 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 21:47:03 »
Hehe, ott azért nem tartunk. Nagy gáz akkor volna, ha már a mangák is nullszaldó alatt mennének idehaza. Akkor már kitehetnénk a "Türmekisztán 2" táblát a határra...

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Helyezések
« Válasz #208 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 21:58:04 »
Szerintem a Pók3-ban van még potenciál. Elvégre még csak tavasszal jelent meg, és nyáron általában uborkaszezon van, szerintem az év hátralévő részében még megindulhat az eladása. Csak mellékesen jegyzem meg, hogy a tavasz végén megjelent könyvek közül nekem csak a Pók3 van meg eddig, de szándékozom a többit is megvenni, viszont ezekre majd csak a börzén kerítek sort. Biztos, hogy ezzel nem csak én vagyok egyedül.

ezek szerint a film tényleg nagyot nyomott az eladásokon.
Sebaj, majd lesz még Bosszú Angyalai film is.  ;) De látod, Hulkot kellett volna kiadnod, meg Vasembert. Ejnye-bejnye.  8)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Helyezések
« Válasz #209 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 22:42:14 »
Ilyen hírveréssel, ami a Sötét Lovag mellett van nem csoda, hogy pörögnek a batman könyvek.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #210 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 23:31:05 »
Sepi: lehet benne valami. Aki nem volt a tavaszi börzén és megvárja...  ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Helyezések
« Válasz #211 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 08:40:38 »
Erre mindig lehet számítani, hiszen akárhogyan vesszük, még mindig a börze a legnagyobb képregényes esemény, amire aki teheti elmegy, míg a fesztivál és egyéb rendezvények inkább csak a pesti, vagy a környékbeli rajongóknak jó. Tehát azokra nem mindenki tud elmenni, és sokan vannak úgy, hogy nem szeretnek rendelni postán, a horribilis postaköltségek miatt. Inkább megvárják a következő börzét és megvesszik ott, kedvezményesebben. Én is mindig ezt szoktam csinálni, pl még az Ultimates (meg még ki tudja mi is jelent meg utóljára) sincs meg, de majd a börzén megveszem őket. A Hush-t is egyben vettem meg tavaly, az őszi börzén.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #212 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 11:11:59 »
Csak azért nem gondoltam erre annyira, mert viszont jönnek az újak is, és ha arra nem volt pénze valakinek, hogy könyvesboltban megvegye közben, akkor nehezebb lesz egyben kifizetni a régieket és az újakat egyaránt.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Helyezések
« Válasz #213 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 11:15:53 »
Nem feltétlenül. Ez nem annyira a pénzről szól, hanem arról, hogy sokan nem szeretnek könyvet rendelni. Ha pedig rendelnek, akkor megvárják, hogy több könyv összejöjjön, mert úgy némely oldalakon kevesebb a postaköltség, mint ha csak egy vagy két könyvet rendelne. Sokan mondták már ezt korábban is a Kneten.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #214 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 11:18:40 »
Oké, igazából még úgyis korai lenne ítélni, hisz a Pók3 csak 3 hónapja jött ki, simán lehet, hogy egyszerűen lassan, de biztosan rendbehozza magát.  ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Helyezések
« Válasz #215 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 11:41:56 »
Idézet
akkor megvárják, hogy több könyv összejöjjön,
Jelentem ezzel én is így vagyok. mindig megvárom, hogy annyit rendelhessek, hogy ingyenes legyen a szállítás az alexandráról, vagy most már kaine-től. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re: Helyezések
« Válasz #216 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 12:25:39 »
Idézet
akkor megvárják, hogy több könyv összejöjjön,
Jelentem ezzel én is így vagyok. mindig megvárom, hogy annyit rendelhessek, hogy ingyenes legyen a szállítás az alexandráról, vagy most már kaine-től. :D

Detto. Ha 2 képregényt rendelek vagy 14-t ugyanannyi a postaköltség... Szal én is halmozom és jegyzem mik lesznek benn a következő csomagban.

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re: Helyezések
« Válasz #217 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 21:33:58 »
A jelenlegi helyzet korántsem biztató sajnos... épp a k.net Fumax topikjában van most arról szó, hogy komoly átszervezés alatt vannak a kiadó következő kiadványai. És ha belegondolunk abba, hogy a Fumax mangát is ad ki, és ezzel együtt is úgy tűnik (egy laikus szemszögéből a kiadó nyilatkozatait szemlélve), hogy nem igazán megy jól a kiadónak.
És talgaby jól mondta, ha itthon már a Póki sem hozza be a pénzt, akkor ... de nem is fejezem be a mondatot.

A probléma egyik forrása, hogy úgy tűnik több kiadvány jelenik meg, mint amennyit a piac elbír. A másik a terjesztés kérdése lehet. Őszintén, én is a bookline, alexandra kettőstől rendelek, a kedvezmény és a pk. miatt. És azt tudjuk, hogy sok pénzt kivesznek ezek a terjesztők a kiadók zsebéből.
Viszont kaine nagyon jó ötlettel állt elő, amikor is beindította a saját webboltját. Én nem vettem még tőle, mivel addigra már mindegyik Kingpin kiadány megvolt. Viszont messze az övé a legkedvezőbb webbolt, összehasonlítva a többi kiadóéval.

Bízom benne, hogy megoldódik majd a helyzet, és kialakul egy olyan (majdnem) biztos alapokon nyugvó piac, amikor a kiadók kevesebb félsszel indíthatják útjukra a kiadványaikat. Persze ez még jóval odébb van.

Addig is maximális riszpekt kaine-nek, aki kitartott idáig, és reméljük még sokáig így is tesz.  :kingpin:
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 20. - 21:36:05 írta Donnie »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #218 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 21:37:19 »
Utolsó lélegzetemig.  :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Helyezések
« Válasz #219 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 22:00:54 »
MKSZ-gyűlésen egyébként nem került ez elő? Mert szvsz nyugatiból már tavaly telítődött, és idén még több jön összesítve... vmi közös megoldást nem lehetne találni? Mert azért gondolom jóformán párszemélyes kiadókként nem mindegy, hogy hány millát kell megmozgatnotok emiatt... és ebből mennyi jön vissza.