Szerző Téma: Helyezések  (Megtekintve 118500 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re: Helyezések
« Válasz #260 Dátum: 2008. Szeptember 17. - 14:33:27 »
Köszi! :D

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Helyezések
« Válasz #261 Dátum: 2008. Szeptember 17. - 14:39:36 »
és az X-factor hányadik helyen van? valahol alul kullog?
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #262 Dátum: 2008. Szeptember 17. - 15:07:53 »
A Hulk sikeréhez biztosan hozzájárult a film, vagy most a DVD kiadás is.
A Watchmen tpb pedig nyilván a nagy hype miatt lett ennyire kersett, amit most a Foxék műveltek a filmmel.
Romita Jr-t egészen sokan kedvelik a Túlontúlon. Amikor visszahozták, biztosan felrepült a remény, hogy legalább kinézetre olyan lesz a Pókember, mint rég volt...
Ennissel én befejeztem a Megtorlót, a Punisher Kills... pedig ebből látszik, hogy csak neked nagy ellenséged, de annyira nem rossz az a történet. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Helyezések
« Válasz #263 Dátum: 2008. Szeptember 17. - 15:18:13 »
Az X-Factort jelenleg a kemény mag tartja életben, a kemény meg meg olyan 45e ember, meg most az SI kapcsán még 5-6e, magyarán 50e környékén mozog. Ami azért nagy szó, hogy ennyi hű rajongó képes kibírni hónapról hónapra ezt a visszatért rajzolót.
A Wonder Womanen egyre jobban érződik Dodson távozása, mert hiába lett tényleg havi sorozat, egyre keményebben esik. A havi ezer már stabil veszteségre, és most ez kétségtelenül tendencia, mert vagy fél éve ezt csinálja. A Supergirl ugyanezt csinálja, csak lassabb mértékben, és már tényleg évek óta. A jelenlegi tempóval, hacsak nem lesz egy szerkesztő vagy író szíve csücske, olyan egy-másfél évig húzza majd.

És igazad van, kaine, a Punisher kills... nem rossz történet. Ezzel vérig sérteném a rossz történeteket világszerte.
A Hulkot meg egyértelműen nem a film viszi, mondom, az istenért se akar csökkenni az olvasottsága, ami azt a rémisztő képet vetíti előre, hogy a mostani történetfonal folytatódni fog! :ohmy: Ennél már csak az lenne rémesebb, ha Gugenheim venné át az összes X-sorozatot. Nem, még az sem. Egyszerűen nem tudok olyat mondani a jelenlegi felhozatalban, ami rosszabb volna nála. A One More Day az Eisner netovábbja mellette.

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re: Helyezések
« Válasz #264 Dátum: 2008. Szeptember 17. - 21:42:24 »
A Hulk sikeréhez biztosan hozzájárult a film, vagy most a DVD kiadás is.
A Watchmen tpb pedig nyilván a nagy hype miatt lett ennyire kersett, amit most a Foxék műveltek a filmmel.

A Warner nagyon szépen hype-olja a filmet, nem is lenne szükség a Fox cirkuszára. Le se kakilták a filmötletet, nem érdekelte őket, aztán amikor meglátják, hogy a Warner nagyot kaszálhat vele, egyszerre perre viszik a dolgot. Rohadjanak meg!

Punisher kills... Ennis-t szeretem, de ez nagyon gyenge lett tőle. Én próbáltam keresni benne az iróniát,a humort, stb. de semmi.... pedig a Boys-ban tetszett a szuperhősök kifigurázása, az itthon is megjelent Megtorlóban is, tehát kedvelem ezt a fajta humort, de a fent említett műben nagyon nem jött át nekem.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Helyezések
« Válasz #265 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 19:59:52 »
Érdekesek ezek az adatok ismét. Van amin meglepődtem azért, fene sem érti ezeket az amcsikat.
Köszi az összefoglalót. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Helyezések
« Válasz #266 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 22:47:05 »
Olvasói oldaláról nézve most nem mondanám, hogy velük volt a gond - a Hulkot leszámítva -, csak nagyon fura tendenciák kezdenek kialakulni.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Helyezések
« Válasz #267 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 23:16:57 »
Egyetértek. De valahogy én nem vagyok kibékülve ezekkel. :headscratch:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Helyezések
« Válasz #268 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 23:35:20 »
Csak sajnos mi nagyon kis pontok vagyunk, így nagy ívben tojnak is ránk. És amíg ilyen gyatra sztorikkal is eltudják adni a képregényeket minek változtassanak.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Helyezések
« Válasz #269 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 23:51:02 »
Nem is arról van szó, hogy egy ezreléknyit is hozzánk igazodjanak. Habnem egyszerűen nem étem az amcsi vásárlókat sokszor.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Helyezések
« Válasz #270 Dátum: 2008. Szeptember 20. - 08:42:54 »
Náluk azt lehet látni, hogy jó marketinggel a sz.art is rájuk lehet sózni. Bár azért sokan így is morognak, hogy ezt azért már mégse, de mégis megveszik a képregényt, és a Marvelnek ez a lényeg.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Helyezések
« Válasz #271 Dátum: 2008. Szeptember 20. - 11:41:19 »
Igen, de miután már látják, hogy az első részek gyatrák mégis veszik tovább az adott sorozatot, mert továbbra is jó a marketingje. Ezért nem értem őket.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Helyezések
« Válasz #272 Dátum: 2008. Szeptember 20. - 11:55:56 »
Ez... nem teljesen igaz. Rögtön itt van az Ultimate Origins, nézd meg, hogy zuhan. Ami azért fura, mert a hasonlóan pocsék Illuminati meg vezető helyen volt mindig. Az Originst már Bendis nevével nem lehet eladni, ami bizony egy elég intő jel is lehet akár. A Hulkra én kapásból 50e embert mondanék a borítón lévő két név alapján (ne feledjük, hogy ez a két ember a DC-nél csupa iszonyat nagy történetet produkált, gyilkos eladásokkal).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #273 Dátum: 2008. Október 26. - 21:13:26 »
Nos, eljött az ideje újraéleszteni ezt a topikot is. Bekerültek az újdonságaim a sikerlistákra. A bookline-on az Õrszem a 25. helyen indított, most a 24., a HihiPók pedig a 33. volt elsőként, most a 28. Ott 4 napja vagyok benn.
Az alexandrán ma kezdtem, az Õrszem a 34. hellyel indított, a HP a 37.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Helyezések
« Válasz #274 Dátum: 2008. Október 26. - 21:35:21 »
Hoppá, tényleg, a szeptemberi lista... na majd holnap megpróbálom összerakni. Vannak benne érdekességek.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
USA eladások - 2008 szeptember
« Válasz #275 Dátum: 2008. Október 27. - 17:01:54 »
Az ígéret szép szó - az ágybetétműtét pedig roppant ritka - így most jöjjön a szeptemberi amerikai eladási adatokról szóló rövidke kis értekeszés:
Az első helyezett nem meglepő, a Secret Invasion továbbra is vezet, és most megint tartotta az eladásait. Ha ez a tendencia folytatódik, akkor a mostani 164e-s eladásról már nem fog semmiféleképp 150e alá menni. Bár szinte biztos vagyok benne, hogy az üzleti osztály folyton siránkozik, hogy sehol sincs a CW-hez képest, mégis mindent összevetve egész kellemesen teljesít.
A második helyet viszont pár helyen még megnéztem, mert nem akartam hinni a szememnek. Én már lassan tényleg mindent feladok, mert a Loeb-féle iszonyat, amit egyébként Hulk néven jelentetnek meg, a múlt havi 96e-ről 116e-re(!) lőtte fel magát, és ezzel második lett. Rajta kívül csak a New Avengers volt képes átlépni a 100e-s határt.
Negyedik helyen a Hulk példáját követve egy újabb rakás hulladék következik, amit viszont a rajzok miatt érthetünk, mit keres 94e-n... igen, az All Star Batman & Robin az. Szerencsére már csak két szám, és vége. Közvetlen utána a másik Avengers-cím lohol, ami a kerek 90e-rével egy hangyányit csökkentette a lemaradását a testvérsorozatával szemben.
De hogy továbbra is maradjunk a méltatlnaul a top10-ben landolt borzalmaknál, Loeb tovább folytatja vérre menő harcát Bendisszel a Marvel legtöbb nyelvet a fenekében tudó írója címért (egyébként egy ideje ebben Loeb vezet), és siekresen a nyolcvanezresek élére küzdötte az Ultimates 3 befejező részét.
Mögötte egy roppant fura négyes következik, ugyanis az egész banda 82e-n áll, csak százak döntöttek. Az első ezek közül az Uncanny X-Men (ami mostanság szintén gyengén muzsikál, a négy ongoingból mára ez a legsemmitmondóbb), ezt követi a Stand: Captain Trips első száma (most komoly zavarban vagyok, mert én erről még nem is hallottam), majd a Setét Torony képregényverziójának újabb sorozatának nyitódarabja, és végül a tízes csomagot a magát ismét átmenetileg felküzdő Amazing Spider-Man zárta a #570-nel. Egyébként a másik két szám szokatlan módon roppant közel van ehhez, mindkettő 64e környékén pihent meg, szóval nagy átlagban azért hozott ez a New Ways to Die a címnek. A hármas közé csak Brubaker AmKapja, pontosabban Steve Rogers halála eposznak záródarabja, és az aktuális Buffy furakodtak csak be (ezek it négyen képviselték a hetvenezresek tetejét).

Kissé szokatlan módon most szinte lehetetlen elhatárolni a felső- és a középkategóriát egymástól, mert innentől lefelé tényleg pár százzal csökkennek a füzetek eladásai. Ami érdekes lehet:
Az All Star Superman végül 70e-n zárt, ami akár illő módon tükrözheti is a kiválóan magas színvonalt (a története minden, ami a testvérsorozata nem: jó, élvezetes, olvasmányos, izgalmas dialógusokkal), és az AS Batmanén is majdnem túlmenő kiszámíthatatlanságot a megjelenését illetően. De ezen  akörnyéken indult a humort a jelek szerint messziről elkerülni igyekvő Deadpool v4 is, aminek igen rövid élettartamot jósolok ezen a szinten. ANnak ellenére, hogy a szintén a múlt hónapban befutó második rész alig 8e olvasót veszített. Az Ultimate Origins a jelek szerint végül megtalálta a maga kitartó (tényleg annak kell lenniük, ha ezt bírták) táborát, mert 68e-ről csak 64-re esett vissza. A főbb X-címek viszonylag stagnáltak, ami viszont érdekes, hogy az Invincible Iron Man v5 magára talált, és szerzett magának még pár ezer olvasót. Viszonylag ritka azért, hogy egy lefelé ívelő ongoing hirtelen egy sztorivonal közepén magára találjon. A Secret Invasion-minik estek valamennyit - Thor és X-ek 7-8e-t, így már 60e alatt vannak, az Inhulmans pedig 4e-t... az SI Spider-Man viszont egy jó tízessel még alájuk ment... megjegyzem, még ez is 45e-rel több, mint ahányat ebből el kellett volna adniuk...
A DC hetisorozatának,a Trinitynek a jelek szerint jót tett, hogy egy nagy leszámoláshoz értek el múlt hónapban - még ha az is volt az eddigi leggyengébb rész - mert a 45e-s zárásból most felküzdötték magukat 53-52e környékére. Az ötvenezreseknél még volt egy roppant érdekes dolog, ami viszont nekem már inkább saccra építő előrendelésnek tűnik, hogy a Superman/Batman #52-ből a Diamond szerint halál pontosan kereken 50e darab fogyott el (azért ha belegondolok, hogy ez valaha a DC legnagyobb címe volt, nagyobb, mint a JLA...).
A Batman R.I.P.-ből múlt hónapban is csak a tie-inek jelentek meg, amiknél nincs érdemi változás, tovább élvezik a nagy esemény közelsége által nyújtott előnyöket, tartják a szokatlanul magas helyzetüket. Sőt, most, hogy az Outsiders v2 is csatlakozott, az is siekresen rádobott jó 75%-ot az eladásaira.

sámson doki kedvenc képregényei c. részlegünk:
A minden jóízlés megcsúfolásáról már volt szó fentebb, azt nem ismétlem. Kedvenc görög istene megérezte azért, hogy lecsengett az SI azon a címen, 4e-s esést produkálva visszapottyant 50e alá. Az Action Comics és a Superman még mindig kart karba öltve menetelnek (49e és 46e), Supergirl pedig továbbra is a huszonezresek felsőbb felében evickél, de  a Wonder Woman se esett egy jottányit sem.

Ami jó...
A Secret Invasion egyik haszna legalább, hogy az amúgy 20e környékén, vagy alatta evickélő, és amúgy roppant magas színvonalt tartó két Ûrsorozat, a Nova v4 és a Guardians of the Galaxy v2 most igen stabil, 30e feletti példányszámoknak örvend. Továbbá a jelek szerint a Captain Britainre is rákaptak az SI alatt azt kipróbálók, mert még mindig ugyanott van, ahol az előző két hónapban is.

Még talán esetleg érdekes lehet, hogy a viszonylag egész korrekt sajtót kapó, nagy szavakkal beharangozott Marvel Apes a jelek szerint nem volt túl népszerű az olvasók között, mert  agyengécske harmincezresekben való kezdése után rögtön egy kategóriával lejjebb is került.
Úgy tűnik, a Punishert néhányan csakis Garth Szeretmehadőlnekabelek Ennis tollából hajlandóak olvasni, mert a korábban 30e-ről ki nem robbantható v5 elkezdett szépen fogyatkozni, már 26e-nél tart. A War Journal v2 ismét jobban áll, mint a MAX-os.

Gyerekrészleg:
Vége a szép időknek, már a legjobban fogyó cím, a Wolverine First Class is elbúcsúzhat a 20e környékétől, 16e-n volt kénytleen zárni a hónapot. De az X-Men FC záródarabja is végül lement 13e alá, és a doki kedvenc pöttöm Titánjai is kiestek a 10e felettiek sorából. De az Adventures-címek is estek jó félezreket.

Könyvek, gyűjteményes kötetek és egyebek:
Tippeljetek, mi áll a tpb-lista élén. De most komolyan. Nem is írom le ide, találjátok ki. ;D Egyébiránt eléggé pang ez a lista, többnyire ismert ongoingok legfrisebb tpb-i szerepelnek, egyetlen érdekesség talán a Kingdome Come legfrisebb újranyomása, ami az igen elmés New Edition címet viseli magán. Ja, meg a Killing Joke még mindig egész szépen elvan az első harmadban. MIndent leszámítva azonban semmi izgalmas nincs most a tpb-listán.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Helyezések
« Válasz #276 Dátum: 2008. Október 27. - 17:20:16 »
Idézet
Tippeljetek, mi áll a tpb-lista élén. De most komolyan. Nem is írom le ide, találjátok ki.
Mivel már tegnap átnyálaztam a listát, én nem tippelnék rá, mert tudom ki a nyertes. De szerintem ez nem olyan meglepő eredmény.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re: Helyezések
« Válasz #277 Dátum: 2008. Október 27. - 17:39:28 »
TAlán a Watchmen?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Helyezések
« Válasz #278 Dátum: 2008. Október 27. - 17:59:38 »
Naná, hogy az. :D Lassan akkora lesz a felhajtás körülötte, hogy eladnak annyi tpb-t most, mint az utóbbi tíz évben összesen. :)

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re: Helyezések
« Válasz #279 Dátum: 2008. Október 27. - 18:06:48 »
Hát igen , meg ott van a per is: negatív reklám is reklám. :)