Szerző Téma: Helyezések  (Megtekintve 118728 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Helyezések
« Válasz #380 Dátum: 2008. December 16. - 22:51:08 »
A BoP megszűnését kb. másfél hónapja jelentette be DiDio a Nightwing- és a Robin-sorozatokéval együtt. Az egész BAt-részleget átalakítják, és igazság szerint ettől a "melléksorozatok" rajongói eléggé kiakadtak... a Catwomant még a többség lenyelte, mert ugye ott Brubaker volt az etalon, utána teljesen más irányít vett, de a BoP tábora eléggé kemény mag, ott megy a hepaj rendesen - lett is ígéret, hogy más formában szerepelni fognak majd a karakterek - de a két kölyök sorozata is kezdett szépen fellendülni.

Az esések meg igazság szerint általános tendenciák, bár némelyik tényleg olyan, hogy én szeretem, de az amcsik meg nem.  :headscratch: A Marvelnél már lassan ragályszerű lesz, hogy nőt nem viselnek el az olvasók ott címszerepben - ha a Ms. Marvel is kibukik, akkor egy árva női sorozat sem lesz, miután véget ér az SMLMJ v2-mini - és vmiért az X-részleg is zuhan, amit azért tartok kicsit vérlázítónak, mert toronymagasan a legjobb füzetcsalád jelenleg (a Legacynél és a Factornál talán még tudom a magyarázatot, a Young X-Mennél eleve adott, de az X-Force és az UXM teljességgel megmagyarázhatatlan). De lassan tényleg csak azt lehet ott eladni, amit Bendis ír, és nem az Ultimate-be (vicces módon az Ultimate-ben csak az USM-rajongók tartanak ki mellette, teljesen elvesztette a vezető szerepét ott, és ez látszik is az interjúkon, hogy eszi is a fene miatta). Az Adventures-szériák leépítését viszont nagyon fájlalom, már rettegek, mikor szűnik meg az MA F4 is a Vasember és a Hulk után - pedig a sorozat végre, végre kezd megint olvasható lenni (a Zsákon is majd lehet látni, kegyetlen nagy ugrások lesznek a honosításban a 30. rész környékéig).
Brubaker DD-jével meg igazság szerint annyira nem tudok egyetérteni. Most igen, gyengébb ez a Lady Bullseye, de a börötn, az európai út, a visszatérés és a Milla elleni támadás, a Mr. Feares sztori Bendist is lekörözte. De az író most nagy általánosságban esett vissza, minden címén érezni - igaz, ennek ellenére még mindig magasan topkategóriás cuccok jönnek ki tőle.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #381 Dátum: 2008. December 16. - 23:21:38 »
Nekem közel se tetszett annyira, mint Bendis írása. Bru visszatért a jó, öreg "vegyünk elő egy bűnözőt, és fingassuk meg a főhőst" sablonhoz, pedig Bendis ereje éppen abban rejlett, hogy ezzel szakított - emberközelibb lett a sorozat.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re: Helyezések
« Válasz #382 Dátum: 2008. December 17. - 06:57:09 »
Mondjuk a Nightwing és Robin megszűnésének én sem örülök. Pont most szoktam rá a rendszeres olvasásukra, erre tessék... :( Hát nem elég nekem az MA Hulk megszűnése? :'(

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re: Helyezések
« Válasz #383 Dátum: 2008. December 17. - 22:05:08 »
Most nézegettem az Alexandra listáját és szomorúan tapasztaltam, hogy minden eddiginél jobban visszaesett az Õrszem és a Múlt Emlékei. Talán csak annyi lehet a jó hír, hogy felkerült a listára az ÚTH és már majdnem beérte Sarah-t.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #384 Dátum: 2008. December 17. - 22:30:01 »
Igen, de sajnos ez nem az ÚTH érdeme, hanem Sarah esett nagyon sokat. Az Õrszem a 42. Sarah 52, ÚTH 54 (tegnap került be 57-tel). Miközben a Watchmen 9, (és 11), Superman-Batman 16. Még egy Kitörésem van a 85. helyen a listán. Elég gázos a helyzet, úgy tűnik véget értek az őszi könyvek futásai. Pedig még nagyon messze vannak az áruktól.  :headscratch:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Helyezések
« Válasz #385 Dátum: 2008. December 19. - 18:55:37 »
A Holdlovagot nem mondta senki. Én még azt a sorozatot sajnálnám, ha megszűnne.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Helyezések
« Válasz #386 Dátum: 2008. December 19. - 19:18:36 »
Az egyébként most jó kérdés, mert az írója a jelek szerint nem nagyon tud ilyesmiről, a 26. számtól egy vadiúj történetfolyamot indít.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #387 Dátum: 2008. December 19. - 22:14:51 »
Végre benn van a listán mindkét új könyvem. Az élen a két Watchmen tanyázik az 5. és 11. hellyel, majd a Superman-Batman a 20.-on. Utána jön az Új Titkos Háború, mely 54-48-41. helyen van, vagyis lassan, de biztosan jön előre. Ezután az Õrszem jön a 48. hellyel (tegnap 45.), vagyis lassan zuhan. Aztán a HihiPók az 57. (54), ami szintén lassú esést jelent. A Mutánsvilág viszont ismét nagyon kellemes meglepetéssel szolgált, mert csak tegnap került be a listára a 86. hellyel, de ma már az 58., vagyis az nagyon szép ívben tör utat magának. :)
Ez mind az alexandra a bookline-on továbbra sincsenek ott az újak valamiért.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #388 Dátum: 2008. December 22. - 14:30:30 »
A booklinera még mindig nem került be a két új, ami nagyon csúnya dolog, ám a Hihetetlen Pókember majdnem kiesett a listáról. Még a Kitörés is van 10 hellyel előrébb van, úgyhogy sajnos a HihiPók buktája megjósolható - az alexandrán is 67. helyen van, ami nagyon gyenge. És jövőre akarják, hogy 3 Pókkötetet bevállaljak... nem vagyok nagyon biztos benne ezek után.  :headscratch:
Az alexen majdnem változatlan minden a tegnapihoz képest, de a múltkori óta: a Watchmen a 4. és 11 (most olvastam, hogy az Alexandra a saját kiadású könyveit, mint a Watchmen, előre kihelyezte az újdonságokba, 20-20 kötet egymáson, míg a többiek képregényei gerincükre állítva besuvasztva valahova :roll:  :drying:). Az Õrszem a 48. után most 53., a Mutánsvilág az 58. hely után a 41. lett egyből, az Új TH pedig a 41-ről 30 lett, ma 28. Talán ő még megfingatja az alex saját kiadványai közül valamelyiket. Arra gondolni se akarok, hogy esetleg azért kerültek be későn a könyvek, nehogy konkurrencia legyen nekik a sajátjaikra...

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Helyezések
« Válasz #389 Dátum: 2008. December 22. - 14:40:14 »
De jó, most már a Pókember könyvekre sincs kereslet?? Az eszem megáll.  :drying:

(most olvastam, hogy az Alexandra a saját kiadású könyveit, mint a Watchmen, előre kihelyezte az újdonságokba, 20-20 kötet egymáson, míg a többiek képregényei gerincükre állítva besuvasztva valahova :roll:  :drying:).
Azért az nagyon nem szép tőlük.  :-\

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re: Helyezések
« Válasz #390 Dátum: 2008. December 22. - 14:41:16 »
Sőt, elárulom, hogy a Watchmen a kirakatba is ki van rakva, a többi pedig nincs. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #391 Dátum: 2008. December 22. - 14:44:52 »
Mennyire szemét bunkók.  :(

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Helyezések
« Válasz #392 Dátum: 2008. December 22. - 20:59:35 »
A mi szempontunkból azok, de ezek pusztán üzleti okok. naná, hoy a saját kiadványaikat fogják kirakni mindenhová, vagy amitől nagy hasznot várnak.

De érdekes, mert én még a hungaro előtt voltam a debreceni alexandrában( a plázásban, mert nylít egy sokkla nagyobb a központban) és az istennke nem találtam a Watchment. Olyan eldugott helyeken is találtak képregényeket, Infernot meg ilyeneket, hogy ihaj, Watchment sehol. Na gondoltam akkor biztosan valami központi helyen van, de sehol se láttam. :D

Ezt a HihiOók dolgot meg végképp nem értem...ha ez volt a legsikeresebb a Panini kiadványok közül, szép rajzok, meg minden...hogy lehetséges, hogy egy Bosszú Angyalai sikeresebb, pedig anno az bukta volt. :headscratch:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #393 Dátum: 2008. December 22. - 21:28:03 »
Az még annyira nem is érthetetlen, mert a "színes szuperhős" fogalmát átvették Pókembertől egy ideje, de a Panini Pók azért annyira nem mehetett rosszul, ha két évig ment.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Helyezések
« Válasz #394 Dátum: 2008. December 23. - 11:55:55 »
Csúnya, nem csúnya, de egyrészt sajátjuk, másrészt a képregénynek mint olyannak kegyetlen sokat segítene, ha ezt sikerülne népszerűvé tenni. Nagyobb lépés volna a hazai sztereotípia lerombolására, mint eddig bármi. Versenyezni meg  akisebb kiadók úgyse tudnak velük ilyen szempontból hazai terepen.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Helyezések
« Válasz #395 Dátum: 2008. December 23. - 22:47:22 »
Egyetértek. Lehet hosszútávon még akár a Kingpin is profitál ebből.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Helyezések
« Válasz #396 Dátum: 2008. December 23. - 22:43:31 »
Hát, lehet, hogy most én vagyok pesszimista, de a Watchmen biztos nem fogja megváltani a világot itthon sem.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Helyezések
« Válasz #397 Dátum: 2008. December 23. - 22:56:50 »
Majd talán a filmmel együtt.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #398 Dátum: 2008. December 23. - 23:03:58 »
Szerintem azzal még inkább nem. Akik eddig sem néztek szuperhősös filmeket, azok ezt sem fogják megnézni, bármilyen hírverést adnak hozzá.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Helyezések
« Válasz #399 Dátum: 2008. December 23. - 23:07:42 »
nem is világmegváltásról volt itt szó, csak esetleg érezhető fellendülésről, de az is feltételes módban.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"