Szerző Téma: Helyezések  (Megtekintve 118490 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #420 Dátum: 2009. Január 22. - 14:46:40 »
Az ÚTH stabilan marad a 9. helyen, immáron 5 napja. A Mutánsok viszont süllyednek, két napja 21. Supergirl is elindult lefelé, most az 51. A Kitörés beelőzte a többieket, 69, 68. ma. Jön a HihiPók (70, 71), majd a Káosz (75, 72). Venom 83. lett, ma is ott van, az Õrszem pedig tegnap a 81. volt, ma ismét kiesett. Úgy tűnik leáldozott a csillagának, de azon már nincs túl nagy bukta, szerintem egy év alatt biztosan visszahozza az árát. A HihiPók sokkal neccesebb, azon még eléggé sok mínusz van.  :drying:

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re: Helyezések
« Válasz #421 Dátum: 2009. Január 22. - 17:44:33 »
Reméljük már nem sokáig!! :spidey:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Helyezések
« Válasz #422 Dátum: 2009. Január 22. - 18:28:07 »
De legalább a festett cuccot veszi befelé szépen az emberek gyomra. 8)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #423 Dátum: 2009. Január 25. - 16:56:21 »
Na elkezdett esni az ÚTH. 10, 10, ma 12. Ellenben a Mv jön fölfelé megint: 21, 20, ma 19.
Utána jóóóó nagy szünet, és a Kitörés következik, ami egészen jól visszaköszönt. 68, 65, 61, ma 64. Egyből utána a Káosz: 67, 67, 65.
Ezt követi a Supergirl 51, 62, ma 66, majd az Õrszem: 89, 90, 86. Végezetül a Venom: 83, 83, 87.
A többiek sehol, a HihiPók 2 napja tűnt el, a 77. helyről.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re: Helyezések
« Válasz #424 Dátum: 2009. Január 25. - 18:52:07 »
Hát szegény Póki. Reméljük azért még visszatér valahogy.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re: Helyezések
« Válasz #425 Dátum: 2009. Január 25. - 19:38:00 »
Érdekes, hogy a 3 kötetes MK Póknak pont a középső részét veszik meg, és a Holtak Közöttet és a Végső harcot most szinte senki, úgy látszik Venom a borítón ennyire meggyőző. :D :D
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 25. - 19:40:16 írta benya11 »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Helyezések
« Válasz #426 Dátum: 2009. Január 25. - 19:53:29 »
Szerintem pont fordítva van. Sokan inkább most pótolják. Pár hónappal ezelőtt ha jól emlékszem pont az volt a helyzet, hogy az első és a harmadik kötet fogyott jobban, míg a második alig ment.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re: Helyezések
« Válasz #427 Dátum: 2009. Január 25. - 20:00:16 »
Tényleg. :)

Amúgy kaine, arra még nem gondoltál, hogy az ingyenes 576-újságban hirdess, mondjuk egy fél oldalon, és akkor az egyik könyvedben te is adsz nekik fél oldalt? Mert ezt az ingyenes kis újságot elég sokan olvassák országszerte...

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Helyezések
« Válasz #428 Dátum: 2009. Január 25. - 20:02:30 »
A Pannini bekavarna úgyis.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #429 Dátum: 2009. Január 25. - 20:53:15 »
Szerintem pont fordítva van. Sokan inkább most pótolják. Pár hónappal ezelőtt ha jól emlékszem pont az volt a helyzet, hogy az első és a harmadik kötet fogyott jobban, míg a második alig ment.
Az szerintem csak azért volt, mert akkoriban volt új a 3. kötet. Alapvetően most az megy, hogy azok, akik még csak az első kötetet vették meg, most jött össze annyi pénzük, hogy a másodikat is megvegyék. Vagy most kaptak kedvet hozzá. Mert az elsőt nagyon sokkal többen vették meg.
Amúgy kaine, arra még nem gondoltál, hogy az ingyenes 576-újságban hirdess, mondjuk egy fél oldalon, és akkor az egyik könyvedben te is adsz nekik fél oldalt?
Arra gondolsz, amiben a saját játékaikat hirdetik? Állítólag nagyon drága abban a hirdetés.

csorbi

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 472
  • HUMANITY IS THE ENEMY!!!!
Re: Helyezések
« Válasz #430 Dátum: 2009. Január 26. - 07:35:20 »
[Arra gondolsz, amiben a saját játékaikat hirdetik? Állítólag nagyon drága abban a hirdetés.

Meg kell kérdezni :D

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re: Helyezések
« Válasz #431 Dátum: 2009. Január 26. - 13:48:22 »
Igen, arra gondolok, de ha túl drága akkor tényleg nem éri meg. És olyan náluk nem jöhet szóba, hogy te az egyik könyvedben adsz nekik fél vagy 1 teljes oldalt, hogy hirdessenek, és te is kapsz ugyanennyit abban az 576 füzetben?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Helyezések
« Válasz #432 Dátum: 2009. Január 26. - 21:48:28 »
Azt meg a Marvel nem engedi túl simán.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re: Helyezések
« Válasz #433 Dátum: 2009. Január 27. - 14:31:29 »
Kár. Pedig szerintem biztos szereznél vele új vásárlókat, de ha még fizetned is kéne érte, akkor már tényleg nem érné meg. :-\

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Helyezések
« Válasz #434 Dátum: 2009. Február 25. - 14:09:07 »
Ha már visszatért a fórum, ennek örömére megosztom hát veletek az amúgy jó előre megírt kis évértékelő... izé, múlt havi képregényes eladásokat kiveséző szösszeneteim legújabb felvonását is. Magyarán: lássuk, hogy indított a képregénypiac 2009 januárjának az átlagostól kissé melegebb hónapján:

A teteje, avagy Top10, de nem Alan Moore:
Az amerikaiak nem szerették George W. Földrajegyszerűsítő Busht. És szeretik Barack Hussein Obamát. Vagy legalábbis januárba tuti odavoltak érte. Hogy miért? Mert nagyon-nagyon hosszú idő után először ismételten egy Pókember-képregényt köszönthetünk a csúcson, az (amúgy ritka gyenge) Obamás/Pókemberes kis rövidet tartalmazó Amazing Spider-Man #583-at. És hogy miért mondom, hogy szerethetik Obamát? Mert 352.953 példány ment el ebből a füzetből. Ilyen mennyiséget képregényfüzetből egy hónapban Észak-Amerikában cirka 15 éve nem adtak el semmiből. Százezerrel több, mint a Civil War legelső példányának eladásai. Háromszor annyi, mint a második helyezett, a Dark Avengers első részének eladása. És ez csak az első kiadás volt, a fene se tudja, mik mentek itt a másodikból...
És ha már szóba került a többi: a dobogó harmadik fokán a kissé elhúzódott Final Crisis utolsó előtti része tanyázik, szorosan mögötte pedig a DC tavalyi nagy crossoverének utolsó része jön. Ők négyen vannak csak 100e felett. Mögöttük 90e-rel (kerek 90e-rel) az ismét olvasható (sőt, egyenesen remek) New Avengers jubileum előtti része jön, és... és utána hatalmasat zuhanunk.
A helyzet annyira rossz, hogy a top10 maradéka (a kicsit visszaerősödő Captain America v5, az újabb 20e olvasót veszítő Batman, az előző részhez képest újabb 14e olvasót veszítő Astonishing X-Men v3, a stabilan lefellé szálló JLA v4 és a még mindig kiszámíthatatlanul ingadozó Buffy Season 8) már lemegy 70e alá is. Ez a szám valaha a középkategória tetejét jelentette, most a legtetejét... (Összehasonlításképp: az amúgy sem izmos decemberi listán ez a huszadik helyre lett volna éppen csak elég.)

Akik tartják magukat...:
Az általános zuhanásnak köszönhetően az amúgy betonstabil Green Lantern vol. nagyonsok beköszönt a felső-középkategória tetejére. És még a Blackest Night felvezetőjénél se járunk még igazán... Johns most nagyot arathat, ha ügyesen keveri a lapjait.
Obama vagy sem, az ASM se maradt ki a gyalázásból, az 584. rész 5e-rel teljesített rosszabban, mint a múlt havi leggyengébb (#581 és 68e), de érdekes módon a #582 még gyengébb, az mág 60e alatt van (ezt magyarázza meg nekem valaki...). A sajna egyre lejjebb vándorló - bár tényleg elég cselekménytelen - Uncanny X-Men Annualja a Dark Reign-logónak hála most megint a felső-közép élmezőnyében pihen, mögötte a szintén kitartó Geoff Johns-rajongók megbízható tábora által támogatott JSA v3 található. A szívem csücske, az X-Men Legacy viszont már lecsúszott 60e alá. :( (*szipp*... *hüpp*...) Ami azért is érthetetlen, mert a sorozat legígéretesebb sztorija indult el abban a számban.
A Detective Comics se kerülhette el a R.I.P. utáni fogyásesést, ismét a régi ötvenezres kategóriában mocorog. A lista megröccenésének hála egyébként az amúgy 50e környékén stabilizálódott Millar-Hitch-féle F4 is újra bekukkantott az első húszba. Üdvözöljük őket, rég látott, kedves ismerősök. A húszak végén Morrison FC-kiegészítőjének, a Superman Beyondnak második (befejező) része és a New Krypton után megint lefelé eső Action Comics található még amúgy.

Középkategória kicsitől a nagyokig (vagy fordítva):
Különösebben nem látom értelmét, hogy felsoroljam ismét itt ugyanazokat a sorozatokat, amiket az eddigiekben is, és keseregjek, hogy mennyit estek, szóval nemes egyszerűséggel gondoljátok ide az általában 35-60e között mozgó, ismertebb címeket, és vegyétek úgy, hogy mindegyiknél keseregtem egy átlag 3-4e példányszámos fogyásban. Helyettük inkább néhány érdekesebb dolgot emelnék ki.
Az első az Invincible Iron Man v5 zuhanása, ami azért is érthetetlen, mert az is Dark Reignes füzet, ráadásul tényleg elég kemény dolgok vannak készülőben benne. Érdekes, hogy Vasember karaktere a filmje körüli felhajtást követően nem hogy két ongoingot, de lassan még egyet se lesz képes eltartani. Pedig cirka két éve ő volt ott abszolút mindenütt.
Szintén roppant szomorú hír, hogy megállt a Deadpool v4 esése, sőt, azon kevesek egyike, akik példányszámesés nélkül vészelték túl az év első hónapját. Ha ez így megy tovább, az az istenverése Way még huzamosabb ideig marad a címen, és totál tönkreteszi a karaktert... :-\
Megemlítendő, hogy ahhoz képest, hogy állítólag mennyire tökös meg felnőtteknek szóló, meg hű de jó, hogy ilyen kemény is van a Marvelnél karakter a Megtorló, a Punisher v6 legelső száma finoman szólva is elég gyatrán nyitott a maga kerek 40 ezrével. Ennél még a CW-is Punisher War Journal v2 is keményebben indított (100e felett bőven). És ezt is elvileg a Dark Reign vinné, elvégre az egész első sztori csakis arról fog szólni. Különös, meg kell hagyni...
A Trinityről előző hónapban azt írtam, végre megállni látszott az esésben. Nos, eddig tartott. Megint visszatértünk a havi cirka félezres fogyáshoz. Mégse úszta meg az általános recessziót.
Egyik kedvenc és legmegbízhatóbbnak tartott írom, Cebulski X-Infernusa sajna hamar elvérzett, a tavaly év végi 48e-s nyitás után már csak 38e-n van. Kicsit sajnálom, mert közel sem olyan rossz mini, csak nem a legismertebb szereplőkkel operál, talán ennyi a baja.
Az IDW örülhetett januárban, az Angel-sorozatuk mellett a Devil's Due-tól elhappolt G.I.Joe-licencük szépen indított, a kiadó második legsikeresebb füzete volt a maga 32e-vel. Amúgy is nagyon rágyúrtak az ilyen-olyan licencekre, a végén még tényleg kifizetődik nekik (ugye tavaly már elérték, hogy jegyzett kiadók legyenek az évi összesítésben, ne csak az "Egyéb" kategória egyik tagja).

Vészharang, avagy jó sorozatok a kihalás szélén: Sajnos nem egy sorozat már 30e alatt van, mégpedig a Wonder Woman v3, a Guardians of the Galaxy v2, a Nova v4, a Ms. Marvel v2 (ami sejtésem szerint még nagyobbat fog bukni, amikor Holdkő átveszi a főszerepet benne Carol "Szőke Vagyok Kívül-belül" Danverstől...), a Secret Six v3(?), a Runaways v3 és a Moon Knight v5 is. A Captain Britain and MI13 pedig szó szerint bezuhant 20e alá, de valami iszonyatos tempóban. Ez eléggé... riasztó, hogy finoman fejezzem ki magam.

Sámson doki kedvenceinek egyre bővülő listája:
Azokat leszámítva, amiket már érintettem... Szuperlány kalandjai iránt a New Krypton végeztével eléggé lanyhult az érdeklődés, olyan 45e-ről 34e-re eső mértékben. A Herk és a Skaar is mentek szépen lefelé, előbbi kicsit jobban, most a múlt havi enyhe előnye után kézen fogva járnak egymás mellett 31e-n. A Titánok mindkét sorozata maradt, ahol volt (40e alatt és a harmincezresek közepén). Abból a vörös iszonyatból, aminek jóérzésű Marvel-képregényolvasó még a nevét se mondja ki, nem képviseltette magát januárban a listán szerencsére, így legalább valami jó is volt benne. Unokahúgának halálraítélt sorozata egyébként még tovább zuhant, igazolva sajnos a szerkesztőség döntését.

Gyerekrészleg:
Bár vitatható, hogy ide tartozik vagy sem, de mivel számomra ez egy gyerekeknek készült könyv feldolgozása, így ide rakom a Wonderful Wizard of Oz második részét, ami a kerek 15e-vel a gyerekrészleg királya lett januárban. Mögötte nem sokkal található a Wolverine First Class, ami a jelek szerint most már számonként félezret esik vissza. A miniatürizált Titánok sajna szintén nem bírják a gazdasági helyzet nyomását, már 9e alatt vannak. A Marvel webcomicos gyűjteménye, a Super-Hero Squad viszonylag szépen nyitott, 7700 példány ment el belőle. Csak jelenjen is meg belőle legalább negyedévente egy füzet...
(Csak a doki kedvéért: az aktuális ST és BSG-minik is ezen a környéken mocorognak.)
A változatosság kedvéért megint DC jön a gyerekeknek szólóak közül, mert a továbbra is nagyon jó és aranyos és szerethető Supergirl: Cosmic Adventures in the 8th Grade egy sajnos erőseb csúszás után (9200-ról) 6500 példányának köszönhetően még befészkelte magát a Marvel Adventures-részlege elé (mivel decemberben annyi képregény jelent meg, hogy csak az MASM-ről voltak infók, így a novemberivel hasonlítottam össze, és az MA Avengers félezres esését leszámítva örömmel jelentem, hogy ezek a füzetek vásárlóvesztés nélkül tartják még magukat). És bár tudom, hogy csak én olvasom őket, de megjegyzendő, hogy érdekes módon a Disney-zsebkönyvek egyike se tallható meg a listán. És hogy a februári lista gyerekrészlegébe még lehet, bele fog szólni egy eddig nem említett sorozat, a Sabrina, the Teenage Witch is, ami januárban érkezett a 99. számához.


Amikor 22 oldal már nem elég...
Másnéven a kötetek listája. Nagyon meglepő dolog nincs, de azért szót érdemel innen is pár apróság.
Az egyik, hogy a Walking Dead legfrissebb tpb-je (szám szerint a kilencedik) nem túl nagy meglepetésre a maga 14e, képregényboltban eladott példányéval a lista élén van itt. Mivel általában a kötetei a tpb-lista tetején szoktak indítani, így ez nem olyan különös. A következő a Secret Invasion első kiadású puhafedeles változata, közel 10e példánnyal. Kíváncsi vagyok, hogy a Marvel által kitalált az-összes-SI-tpb-gerince-egy-képet-alkot ötletüknek hányan dőlnek majd be összesen. Meg hogy amúgy hányan várnak a keményfedeles kiadásra (tényleg, hogyhogynem az jött előbb?). Ja, és gondolom nem meglepő, hogy a képregényboltokban megint elment 10e Watchmen-tpb. (Komolyan kíváncsi lennék, a könyvesboltokban hogy fogy, elvileg legalább tízszer ennyit kellene ott vinnük belőle.)
Ami említendő: Azarellóék szerintem messze túlértékelt Joker HC-jéből már harmadannyi se fogyott, mint decemberben. Meglátjuk, csak átmeneti-e, vagy tényleg ilyen hamar kifulladt (nem csodálkoznék rajta). A SI többi tpb-jéből nem sokat vettek, 2-3e-k környékén mozognak. Érdekes még, hogy a Diamond által ellátott boltokon keresztül a jelek szerint 3e külföldi vásárló vette meg a Watchmen(nemzetközi kiadásá)t.
Amúgy megemlítem, hogy fura módon immár nem csak az első 100 helyezettet közölték a listán, ahogy eddig is, hanem ez is háromszázas lett. Különös látni, hogy a lista végén hatan állnak holtversenyben teljes 356 példánnyal...
(Ja, és szomorúan tapasztaltam, hogy csak két részre bontották Millarék F4-ét, és kiadták az első nyolc részt HC-ben. Most kezdhetek gondolkozni, hogy így szerezzem-e be, vagy reménykedjek, hogy csak kiadják egészben is.)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Helyezések
« Válasz #435 Dátum: 2009. Február 25. - 14:31:42 »
Huh, tényleg nem gyenge ez az eladási ráta az Obamás sztori kapcsán. Akkor nem csodálom hogy most már az ötödik újranyomásnál jár, és ki tudja hol van a vége.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Helyezések
« Válasz #436 Dátum: 2009. Február 25. - 16:15:11 »
Tiszta mázli, hogy nekem megvan a first print. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Helyezések
« Válasz #437 Dátum: 2009. Február 25. - 21:51:07 »
Tényleg nem rossz. Mostanában gondolkodtam el rajta, hogy talán mégis ki kéne adni csak úgy, a nyáron.  :D
Gaby, hol áll a Black Canary & Green Arrow?
---
Az alexandra listája befagyott úgy egy hónapja, semmi frissülés nincs rajta, így a Kingpin könyvekről semmi hír.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Helyezések
« Válasz #438 Dátum: 2009. Február 25. - 21:56:01 »
Gaby, hol áll a Black Canary & Green Arrow?
76dik közel 24500 példánnyal.

Mostanában gondolkodtam el rajta, hogy talán mégis ki kéne adni csak úgy, a nyáron.  :D
Hajrá.  :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Helyezések
« Válasz #439 Dátum: 2009. Február 25. - 21:59:20 »
76dik közel 24500 példánnyal.
Köszi! Sajnos az elég közel van a szüneteléshez, nem?  :( Nagyon tetszik még mindig. Most láttam négy Smallville-t (lassan behozom magam), ott volt Black Canary.  :D Kár, hogy a régi verzió.

Idézet
Hajrá.  :D
6 oldal.  :headscratch: Még ha mellétenném a 9/11-et, akkor is csak 30. Még egy sztori kéne hozzá.