Szerző Téma: Helyezések  (Megtekintve 82464 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

pepo05

• Pókfej
  • Felicia Hardy Lover
Re:Helyezések
« Válasz #460 Dátum: 2009. Február 26. - 18:19:43 »
Ez a 9/11 gondolom az a sztori, amikor Doom is megkönnyezte a szegény ártatlan áldozatok halálát, anniyra sokkolta még őt is. Ha igen, akkor ez mindent elmond a sztori minőségéről.
Ha van Kingpin kiadvány, amit tuti nem vennék meg, akkor az egy ilyen kiadvány lenne. Én lealacsonyítónak érezném egy ilyen kiadását legalábbis.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #461 Dátum: 2009. Február 26. - 19:17:40 »
Pedig ezek a politikai jellegűek elég nagy számban szoktak menni. Olyan érzést kelt, mintha tényleg a mi világunkban is létez(het)nének.

grey gargoyle

• Thanos
  • A Komédiás
« Válasz #462 Dátum: 2009. Február 26. - 19:50:01 »
azt leszámítva, hogy már eléggé aktualitását vesztette.
This is a joke. A real practical Joke.

benya11

• Thanos
    • fotolog
« Válasz #463 Dátum: 2009. Február 27. - 13:47:32 »
Meg azt leszámítva, hogy magyarok vagyunk, és szerintem nem kéne ennyire a nyomukban járni, és még a tragédiáikat is átvenni a képregényben, és kiadni magyarul. Igaz, a Marvel-képregények, amik a Kingpinnek köszönhetően jelennek meg, is az amcsiktól vannak átvéve, de szerintem azért ez már tényleg túl sok lenne. Tragédia ide vagy oda, nekünk magyaroknak is van épp elég bajunk és tragédiánk, nem kell ide még több. Lehet, hogy egy picit furán fejeztem ki magam, és egy picit furán hangzott tőlem, de én ezt érzem. Az Obamának úgy látszik nagyon örülnek kint, a neve eladja az Amazinget ennyi példányban, de ez minket hol érint? Mi is érezzünk együtt velük? Ennyire?
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 27. - 13:51:19 írta benya11 »

Ju

• Pókfej
« Válasz #464 Dátum: 2009. Február 27. - 14:24:47 »
Egyetértek pepoval, egy politikai kiadvány engem sem érdekel. Meg nem sajnálom az amcsikat, valahol ők keresték maguknak, nekem meg semmi közöm hozzá. ;)

grey gargoyle

• Thanos
  • A Komédiás
« Válasz #465 Dátum: 2009. Február 27. - 15:11:44 »
Tragédia ide vagy oda, nekünk magyaroknak is van épp elég bajunk és tragédiánk, nem kell ide még több.

Ebben teljes mértékben egyetértek veled, igazad van!
This is a joke. A real practical Joke.

Silver

• Zöld Manó
« Válasz #466 Dátum: 2009. Február 27. - 17:33:45 »
Az a 9/11-s szám felejthetetlen lehetett volna ha mondjuk Doom ott áll a romok között és telitorokból ordibálja hogy "Ez nekem miért nem jutott eszembe ?" .
De a könnycsepped megnyilvánulása után már arra készültem hogy beáll a Baptista Szeretet szolgálathoz...

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #467 Dátum: 2009. Február 27. - 21:43:21 »
Úgy emlékszem, nem Doom sírt, hanem a Vezér, nem?
Igazából nem is azért lenne jó kiadni, mert hú de jók, hanem mert nagy előrelépés lenne a képregények megítélésében és elfogadásában országszerte.  ;) Biztosan írna róla a sajtó, talán még a tévébe is bejutna.

Ben Reilly

• Pókfej
« Válasz #468 Dátum: 2009. Február 27. - 21:50:20 »
Doom is elmorzsolt egy kövér könnycseppet. Mondom én...
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 27. - 22:07:30 írta Ben Reilly »

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #469 Dátum: 2009. Február 27. - 22:26:15 »
Miért ne sírna Fátum? Nem először gyászolná meg ártatlanok halálát. Összetévesztitek őt Lex Luthorral.

Ben Reilly

• Pókfej
« Válasz #470 Dátum: 2009. Február 27. - 22:28:47 »
Jó de ez akkor is rohadt bizarr dolog tőle.

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #471 Dátum: 2009. Február 27. - 22:29:57 »
Hisz berozsdásodik a páncélja.

Ben Reilly

• Pókfej
« Válasz #472 Dátum: 2009. Február 27. - 22:32:52 »
Bah, csak lekeni Hammerite-al.

Tom Fireheart

• Fórum Tag
  • Pókfej
« Válasz #473 Dátum: 2009. Február 27. - 23:27:10 »
 :lol: De kényelmetlen lehetett, megtörölni nem tudta a szemét, a maszkot meg nem vehette le mert nyilvános helyen volt... :hehe:

Egyébként szerintem is fura hogy Fátum sírt, de kajánul röhögő szuperbűnözőket meg nem lehet egy ilyen valós tragédiáról szóló történetbe beletenni... Esetleg az lehetett volna a másik megoldás, hogy a szuperbűnözőket eleve kihagyják a sztoriból.

A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ben Reilly

• Pókfej
« Válasz #474 Dátum: 2009. Február 28. - 08:19:46 »
Ó azt nem tehették meg, mert azzal, hogy a szuperbűnözőket és Fátum személyében egy ellenséges ország vezetőjét is bevonták a sztoriba, azt érzékeltették, hogy ez a rettenetes tragédia minden amerikai (amelynek ugyebár a rosszfiúk is elemei) személyes tragédiája is egyben, sőt ezen túl az egész világra kiható csapás.
A WTC katasztrófáját eleve nem kellett volna képregényben bemutatni mert most komolyan ki hiszi el, hogy egy olyan világban, ahol csak New York-ban annyi és olyan hatalmas szuperlény él, akik földönkívüli inváziókat is visszavernek egy délután alatt, hagynak megtörténni ilyesmit.
Bár Bush egy skrull, a S.H.I.E.L.D. pedig a H.Y.DR.A. kezében van szóval nem tudom...

Silver

• Zöld Manó
« Válasz #475 Dátum: 2009. Február 28. - 08:48:42 »
Miért ne sírna Fátum? Nem először gyászolná meg ártatlanok halálát. Összetévesztitek őt Lex Luthorral.

Max latvériaiak után sírna. De az is lehet hogy a 67. emeleti irodáját és a kilátást siratja...

Ben Reilly

• Pókfej
« Válasz #476 Dátum: 2009. Február 28. - 08:53:40 »
Minden vegyes érzésem ellenére szerintem a WTC sztorit és az Obama-s rövidet is kiadhatná Tomi, márcsak a reklámérték miatt.

Silver

• Zöld Manó
« Válasz #477 Dátum: 2009. Február 28. - 09:38:31 »
Én nem erőltetném.

pepo05

• Pókfej
  • Felicia Hardy Lover
« Válasz #478 Dátum: 2009. Február 28. - 10:14:05 »
Jah, az egész sztori egy nyálas giccses undorítóság. Fátum nemhogy sírna, hanem már az új tervén gondolkozna, hogy használja ki a helyzetet, hogy lerohanja new york-ot. Ugyan már, ezt a történetet max. a gyerekek vették be.
Az meg tényleg a másik, hogy egy univerzum szintű katasztrófát meg tudnak állítani a marvel világában, két nyomorék repcsit meg nem....

Azt meg nem látom be, miért változna pozitívan a képregények megítélése itthon. Mert foglalkozik a politikával? Hát nemtom. Ezzel a 9/11-gyel szerintem a magyar emberek felének már kivan a töke, meg úgy csuklóból rühellik az amerikai politikát is.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #479 Dátum: 2009. Február 28. - 10:27:55 »
Teljesen félreértitek a mondanivalóját ennek az egésznek. Kaine sem úgy értette hogy ezek mennyire is nagy és világmegváltó sztorik, hanem hogy ez segíthet abban hogy a nagy többség máshogy ítélje meg a képregényeket hazánkban. Hogy igenis ellehessen mondani, hogy nem csak arról szól az egész hogy sztrecsruhába bújt konditeremszökevények verekednek benne, hanem hogy másról is tud szólni. Jelen esetben tragédiákról, vagy egy új elnök megítéléséről. Mert ezek olyan dolgok amiket valamilyen szinten átéltek a hétköznapi emberek is, és ezért lesz emberközelibb. Mert a laikus képébe hiába nyomsz egy Arkham Asylumot vagy egy Watchment, a nézete nem fog változni tőle, továbbra is le fogja szarni az egészet nagyívben, de egy ilyen kiadvánnyal fel lehetne hívni a figyelmet.