Szerző Téma: Helyezések  (Megtekintve 118493 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Helyezések
« Válasz #540 Dátum: 2009. április 12. - 17:39:43 »
A legégbekiáltóbb része a dolognak, hogy a törvények szerint maximalizálva van az egyes termékekre rátehető árrés, a piaci verseny szabályossága és a monopol helyzetek elkerülése végett.
Azzal, hogy a könyvterjesztő hálózatok, mint pl a Libri, növelni akarja a részesedését, a kiadó termékének eladási bevételéből, törvényt sért, mert a részesedés nem lehet több egy bizonyos százaléknál, pont azért, hogy a kiadót ne tudják megrövidíteni.

Kis "érdekesség" még, hogy az Alexandra nem fizeti ki a leadott fogyás után járó pénzt immár lassan fél éve.


Ez meg már a bűncselekmény kategóriája, amit jelenteni kellene.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Helyezések
« Válasz #541 Dátum: 2009. április 12. - 17:57:03 »
Nem csak velem van így, de velem most van először. Vladi már panaszkodik egy ideje erre, de a Fumax nagyobb kiadó, mint a Kingpin, sokkal több könyvük van. Állítólag az Alexandra a nagyobbaknak nem szokott fizetni, nekem eddig semmi bajom nem volt velük. Lehet, hogy elértem a "nagyobb" kategóriát.  :nemtudom: Már páran gondolkodunk egyéb terjesztési lehetőségeken is, de sajnos semmi sincs olyan elterjedt, mint az Alex.
A Librihez hozzátartozik a teljesség kedvéért, hogy 55%-ot kérnek, de nem veszik be a könyveket a kisebb kiadóktól, csak csoportosan, így a Képregény Nagyker viszi be őket 5%-ért, ami teljesen reális és rendben van.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Helyezések
« Válasz #542 Dátum: 2009. április 12. - 18:00:06 »
Ez már tényleg pofátlanság az Alexandra részéről. Teljesen igazad van, hogy nem akarod ott árulni a könyveidet. De ha nem fizetik ki a pénzt, akkor tényleg fel kellene őket jelenteni.

Összevont üzenet ideje: 2009. április 12. - 18:08:53
Már páran gondolkodunk egyéb terjesztési lehetőségeken is, de sajnos semmi sincs olyan elterjedt, mint az Alex.
Ja, erről jut eszembe, hogy úgy tudom, hogy tlof most szeretne összehozni egy online képregényáruházat. Persze részleteket még nem tudok, de egyik beszélgetésünkkor megemlítette.
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 12. - 18:08:53 írta Sepi »

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Helyezések
« Válasz #543 Dátum: 2009. április 12. - 18:09:33 »
Nem csak velem van így, de velem most van először. Vladi már panaszkodik egy ideje erre, de a Fumax nagyobb kiadó, mint a Kingpin, sokkal több könyvük van. Állítólag az Alexandra a nagyobbaknak nem szokott fizetni, nekem eddig semmi bajom nem volt velük. Lehet, hogy elértem a "nagyobb" kategóriát.  :nemtudom:
Akkor bizonyos szempontból ez jó hírnek is felfogható. :roll:

Idézet
Már páran gondolkodunk egyéb terjesztési lehetőségeken is, de sajnos semmi sincs olyan elterjedt, mint az Alex.
Az online terjesztésed nagy kedvezménnyel egyébként mennyire válik be? Sokan vásárolnak így?

Idézet
A Librihez hozzátartozik a teljesség kedvéért, hogy 55%-ot kérnek, de nem veszik be a könyveket a kisebb kiadóktól, csak csoportosan, így a Képregény Nagyker viszi be őket 5%-ért, ami teljesen reális és rendben van.
Rendben, neked volt boltod, de én mint halandó, álmomban sem gondoltam volna, hogy egy termék árának majd' kétharmadát azért fizetem ki, mert valaki szíveskedik árusítani.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Helyezések
« Válasz #544 Dátum: 2009. április 12. - 18:26:39 »
Az online bolt nem az igazi, elsősorban a hagyomásosan vásárlókra kell gondolnunk. Kiderül az eladásainkból, hogy az alexandra boltok eladnak majdnem annyit, mint a többi együttvéve, illetve az online eladások - amennyire meg tudom ítélni - jóval kisebbek, mint a könyvesboltiak.

Az én netes boltomból tudom leszűrni: én adom a legnagyobb kedvezményt, így mindenképpen jól járna, aki tőlem venné, ha rendelésre gondol, mégse adok el 20-30 darabnál többet postán.

Nem normális az 50%-os árrés, én is a szívemhez kaptam, amikor először megtudtam, még a semices időkben, a Lapker terjesztés kapcsán.
Azóta az "eszi, nem eszi, nem kap mást" kategória játszik. Az 50-nel már megbarátkoztam, különben, mert amekkora eladást az alexandra csinál, azt mondom, legyen 50. Ellenben a Libri nagyon keveset ad el, náluk elég durva még emelni is. A legjobb a Képregény Nagyker, ők 45%-ot kérnek (ez egyben a legkisebb árrés, ami a könyveknél játszik). Ugyanennyit kér a Delta Vision hálózat is, de ők se fizettek már egy ideje...

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Helyezések
« Válasz #545 Dátum: 2009. április 12. - 19:37:54 »
És mi volna ha megpróbálnál más terjesztő után nézni. Én bepróbálkoznék az intermediával. Lehet hogy bevennék, csak náluk szerintem a mennyiség lenne az akadály. De megérdeklődni nem tartana semeddig.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Helyezések
« Válasz #546 Dátum: 2009. április 12. - 19:42:18 »
Én azon csodálkozom leginkább, hogy a KKSZ nem aktivizálja magát ebben az ügyben.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Helyezések
« Válasz #547 Dátum: 2009. április 12. - 20:48:41 »
Vladinak voltak benn könyvei (a Dampyr) a nagyobb újságosoknál az aluljárókban, de keveset adtak el, nagy példányszám kellett hozzá, és csaltak az elszámlásnál.  :drying:

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Helyezések
« Válasz #548 Dátum: 2009. április 12. - 20:49:54 »
Ez tényleg elég felháborító. :-\

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Helyezések
« Válasz #549 Dátum: 2009. április 12. - 22:25:22 »
Ez fasza. De komolyan, hogy a francba van, hogy eddig még nem jelentette fel őket senki? nem gondolkozol rajta Tomi?

Már csak azért is jó, mert ha a többiekkel is így csinálnak, előbb utóbb azok is felrúgják a port az alexandrával és én onnan szoktam rendelni.

Amúgy nem értem, hogy az online rendelés miért szorul enynire vissza. Ilyne hülyék az emberek? Debrecenben van 2 alexandra is, mégsem szoktam bemenni azért a plázába, vagy a skálához valamelyikbe, hogy megvegyem a nem Kingpines könyveket. Mivel egyszerre többet rendelek, nincs postaköltség ez igaz, de ezt más is meg tudná tenni. És ráadásul meg sem kell mozgatni a seggem, mert helybe hozza a postás bácsi, és ráadásul még kedvezményes is, 20%, ami egy 15 ezres összegnél már nagyon nem mindegy.

Pl a watchmen 3. kötetét ott vettem meg helyben, meg az Arkham elmegyógyin0tézetet is, épp arra jártam, gondoltam benézek már. És akkor szembesültem, hogy bakker, amit én eddig 200 ft-ért vette az most 2500 ft volt, mondom tiszta hülye vagyok, jobb lett volna rendelni...

Szóval nem értem én ezt.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Helyezések
« Válasz #550 Dátum: 2009. április 13. - 06:10:26 »
Hát ilyen nincs. :surp: Nem buzdítani akarlak Tomi, de valamit lépned kéne az ügyben (khmm, pl feljelentés khmm).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Helyezések
« Válasz #551 Dátum: 2009. április 13. - 15:55:16 »
Könnyen dobálóztok a feljelentéssel, de ha meglépném, utána lehet, hogy a Kingpin-könyvek mindig csak a sarok mélyén lennének minden Alexandra boltban, utánrendelni meg elfelejtenének.  ;)

Online rendelés: pepo, te fiatal vagy és van neted. Plusz, tapasztalatod, hogy bízz a postásban, kiszállítókban. Illetve nem igényled, hogy saját magad válassz egy esztétikailag hibátlan példányt. Akik nem ilyenek, azok boltban veszik meg inkább, illetve szerintem azok is, akiknek kápés utalványuk van, vagy egyszerűen arra járnak, benéznek és megveszik, mert meglátják.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Helyezések
« Válasz #552 Dátum: 2009. április 13. - 16:00:06 »
Könnyen dobálóztok a feljelentéssel, de ha meglépném, utána lehet, hogy a Kingpin-könyvek mindig csak a sarok mélyén lennének minden Alexandra boltban, utánrendelni meg elfelejtenének.  ;)
Persze, én értem, hogy ezt is számításba kell venni. De el kell dönteni, hogy melyik a legjobb megoldás. Mert az hogy eladják a könyveidet, de te ezután semmi pénzt nem kapsz, az azért egyáltalán nem jó üzlet.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Helyezések
« Válasz #553 Dátum: 2009. április 13. - 16:09:29 »
Mindenképpen meg kell próbálni velük dűlőre jutni.  ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Helyezések
« Válasz #554 Dátum: 2009. április 13. - 16:11:11 »
Verőemberekkel kell menni tárgyalni.  ;) Keresztapa stílusban közölni kell velük, hogy van itt egy kis gubanc a pénzügyekkel. :fatestapolo:

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Helyezések
« Válasz #555 Dátum: 2009. április 13. - 16:11:44 »
Kung - fuzd le őket! :brow: :lol:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Helyezések
« Válasz #556 Dátum: 2009. április 13. - 17:09:35 »
De ha már nem fizetnek, és többet nem lesz nálunk Kingpin könyv, akkor nem mindegy már a feljelentés? Akkor már úgysem fog számítani a dolog, legalább azt kapd meg,a mivel lógnak!
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Helyezések
« Válasz #557 Dátum: 2009. április 13. - 18:23:32 »
Ha már itt tartanánk, akkor azt megkapnám, hidd el.  ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Helyezések
« Válasz #558 Dátum: 2009. április 13. - 22:33:28 »
Ja, akkor ez inkább még csak panaszkodás volt. Én azt hittem, már komolyan számolsz azzal, hogy ki sem fogják fizetni utólag sem a fogyásokat.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Helyezések
« Válasz #559 Dátum: 2009. április 15. - 21:15:13 »
Ugh, gyerekek, meglátjátok a havi amerikai listát (holnap valamikor lepötyögöm szerintem, és pénteken kirakom ide elsőnek), sírni fogtok. Brutális...