Szerző Téma: Helyezések  (Megtekintve 118538 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Helyezések
« Válasz #760 Dátum: 2009. November 23. - 07:28:32 »
Szóval csak a dc-s képregényeknek van ahhoz köze, hogy még a 90000-et sem érte el egy marvel képregény se, holott eddig, egy-két kivétellel, minden hónapban volt százezres eladásuk?
Ezek után nagyon kíváncsi vagyok majd mi lesz a köv hónapi listában.
This is a joke. A real practical Joke.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Helyezések
« Válasz #761 Dátum: 2009. November 23. - 07:40:28 »
A következő listában nem hinném, hogy sokat változna a helyzet, majd inkább a decemberi lesz érdekes.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Helyezések
« Válasz #762 Dátum: 2009. December 06. - 21:12:28 »
Kis helyzetjelentés.

Az alexandra.hu listáján az Ezüst Szamuráj a 11. helyen volt a legelőrébb. Utána naponta: 14, 17, 18, 19, ma 20.
Ellenben a Morlun vészesen jön fel. Pár napja indított a 47. helyen, majd 46, 40, 33, ma 24. Szerintem holnapra beelőzi a Szamurájt.

A többiek csak mutatóba jelennek meg a 100-as listán. A Mutánsvilág 1, a HihiPók2 jött be 1-1 napra a végére.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Helyezések
« Válasz #763 Dátum: 2009. December 06. - 23:29:40 »
Talán ez a két kötet sikeres lesz ismét.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:Helyezések
« Válasz #764 Dátum: 2009. December 10. - 11:45:41 »
Kis helyzetjelentés.

Az alexandra.hu listáján az Ezüst Szamuráj a 11. helyen volt a legelőrébb. Utána naponta: 14, 17, 18, 19, ma 20.
Ellenben a Morlun vészesen jön fel. Pár napja indított a 47. helyen, majd 46, 40, 33, ma 24. Szerintem holnapra beelőzi a Szamurájt.

A többiek csak mutatóba jelennek meg a 100-as listán. A Mutánsvilág 1, a HihiPók2 jött be 1-1 napra a végére.
A Morlun TOP20-ban, veri a Sandmant például. Ami vicces, hogy a TOP20-on 18-ik; TOP100-ban 17-ik. Az Ezüst szamuráj 29/30-ik. A Mutánsvilág még benéz a 85. helyen.

A Morlun mikor kerül be a Booklinehoz? Még Karácsony előtt?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Helyezések
« Válasz #765 Dátum: 2009. December 11. - 10:05:07 »
Éppen most hétfőn vettem észre, hogy nincs benn, és szerdán szóltam miatta, azt üzenték, hogy intézkednek. Ugyanis már rég ott kéne lennie.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Helyezések
« Válasz #766 Dátum: 2009. December 16. - 22:42:00 »
Már rendelhető a bookline-ról is a Morlun. A toplista 105-ben még nincs benne, de már rendelhető. Az alexandrán elkezdett esni, most a 17. A Szamuráj is esett, ő az 52. most. Remélem azért, mert a többiből többet vettek, nem azért, mert ezekből kevesebbet. Ezek az év végi számok úgyis jók, mert vagy az ötszörösére ugrik az eladás. Most kaptam jelentéseket a főbb eladóktól, a Morlunt még alig tették ki, de a Szamurájból eladtak közösen százat.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Helyezések
« Válasz #767 Dátum: 2010. Január 01. - 20:46:34 »
A Morlun a 17-ről 19, 27, most 33,
Az Ezüst 52-ről 59, 62, most 65.

Még erős 2 hét, mire megtudom az eladási darabszámokat, drukkoljunk. :)

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:Helyezések
« Válasz #768 Dátum: 2010. Január 18. - 10:21:06 »
Még erős 2 hét, mire megtudom az eladási darabszámokat, drukkoljunk. :)
Közben talán optimizmusra ad okot, hogy a Másik még kapaszkodik az Alexandránál; meg mintha - a kép hiány dacára - a booklineon is megindultak volna az eladások. De ezek gondolom már csak február körül derülnek ki.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Helyezések
« Válasz #769 Dátum: 2010. Január 18. - 11:58:30 »
Hát, új kiadványnál a "kapaszkodás" nagyon nem jelent jót, de az év végi eladások nem voltak olyan rosszak, mint gondoltam, így azért idén is lesznek Kingpin-könyvek. :)

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:Helyezések
« Válasz #770 Dátum: 2010. Január 18. - 15:02:34 »
Hát, új kiadványnál a "kapaszkodás" nagyon nem jelent jót, de az év végi eladások nem voltak olyan rosszak, mint gondoltam, így azért idén is lesznek Kingpin-könyvek. :)
Tényleg az aktuális új megjelenéseknek van valami szívóhatása? Például több régebbi cuccot adnak el azokban a hónapokban amikor kijön valami?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Helyezések
« Válasz #771 Dátum: 2010. Január 18. - 15:27:39 »
Sorozatoknál előfordul. Máig nem értem, hogy például amikor megjelent a Mutánsvilág 2, elkezdték venni megint az 1-et is. Ahogy kicsit lecsengett a 2, még jobban beindult az 1 és azóta is több fogy belőle, mint a 2-ből.  :D
Lassan eljutunk oda - viccen kívül -, hogy bár a 2. rész erősen bukta még, de az első már annyit hozott, hogyha egyben számítom őket - és úgy szoktam -, akkor hamarosan a Mutánsvilág úgy egészben már behozza az árát. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Helyezések
« Válasz #772 Dátum: 2010. április 11. - 14:44:54 »
Hosszú idő óta először megint nagyon jó helyen vagyunk az Alexandra listáján. Az új Pókember tegnapelőtt a 12. volt, ma a 6. helyen tanyázik.  :)
Érdekes, hogy semmilyen más Kingpin-könyv nincs a Top100-ban.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Helyezések
« Válasz #773 Dátum: 2010. április 13. - 22:21:19 »
Huh, gyerekek, most látom a márciusi amerikai listát... kemény. Az egész egyetlen rohadt nagy középkategória. Szinte semmi kiemelkedő, semmi alacsony, csak egy rakás középcím. És úgy megnyomták az eladásokat, hogy csak pillogtam.
Tetű unalmas lesz megint a zsákos cikk róla. :)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Helyezések
« Válasz #774 Dátum: 2010. április 13. - 22:38:09 »
Legalább megint feldobod Image-stílusú kritikával. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Helyezések
« Válasz #775 Dátum: 2010. Július 12. - 17:50:17 »
A mai nap (2010. július 12.) a Harvey-díj bizottsága egy sajtóközleménybe bejelentette, mely alkotókat illetve sorozatokat jelölik a 2010-es díjakra. Mivel az Eisner-díj jelöltjeit már kicsit korábban bejelentették, ez most módot ad egy kis összevetésre.
Ám előtte egy kis háttér azoknak, akik nem tudnák, mik is ezek.

Az Eisner-díj a rövid életet megélt Kirby-díj (egyik) szellemi utóda, úgy is nevezik, hogy a képregények Oscarja. És ez a megjelölés évről évre egyre inkább megállja a helyét. Will Eisnerről, a képregények egyik legnagyobb amerikai úttörőjéről kapta a nevét, a kiosztására minden évben a San Diego-i Comic Conon (Képregényfesztivál) kerül sor. A díjakat egy öttagú, változó tagösszetételű zsűri ítéli oda számos kategóriában.
A Harvey-díj névadója Harvey Kurtzman, akit talán onnan lehet leginkább ismerni, hogy ő alapította a MAD magazint, de ezen kívül számos módon segítette az amerikai képregényes élet fejlődését a XX. század második harmadában. A díjat évente osztják ki, de a helyszín és az időpont gyakran változik. Egy zsűri helyett szavazásos alapon döntenek a nyertesekről, ám szavazni csak a szakmabeliek szavazhatnak meghívás vagy képregénykiadókhoz küldött szavazói lapok segítségével. Így ezt a díjat gyakorlatilag szakmai díjnak is tekintik.

És pont ez szokott lenni az utóbbi időben a gond az Eisnerrel... hiába dönt egy zsűri, mégis egyre inkább közönségdíjnak érződik, vagy, hogy a fentebbi hasonlathoz térjek vissza, az Oscarhoz hasonlóan itt is olyan döntések születnek,amik az olvasókat és a szakmát is meg tudják időnként lepni. Talán emiatt is, de mintha az utóbbi pár évben a figyelem egyre inkább kezdene a Harvey-díjra terelődni, mint ahogy a filmeknél is az Oscar előtt kiosztott Golden Globe egyre rangosabbnak számít.

De most inkább a konkrét jelö9lések.
Az Eisner-jelöléseket többek között a következő linken lehet megtekinteni:
http://www.comicsbeat.com/2010/04/08/2010-eisner-award-nominations-announced/
A Harvey-díjé pedig itt található:
http://www.newsarama.com/comics/harvey-awards-2010-100712.html

Amit érdekes megnézni, hogy miben tér el az Eisner a Harvey-tól, avagy mi az a szakma szerint, amit nem kellett volna jelölni díjra vagy épp fordítva: mi az, ami méltatlanul kimaradt az Eisner jelöléseiből.

A legjobb íróknál két átfedés van csak, Mark Waid és Geoff Johns. Részemről utóbbit továbbra sem értem, mert az elmúlt négy évben a munkái minősége egyre rohamosabban kezdenek romlani, ám Waid az Irredeemable-jével gyakorlatilag ismét berobbant a szakmába, és várható módon mindkét díjban söpörni fog.
Ám a Harvey itt sokkal átgondoltabbnak tűnik mégis, mert míg az Eisnerre olyanokat jelöltek, mint James Robinson botrányosan olvashatatlan Cry for Justice-e vagy Bill Willingham szürke középszerűségbe süllyedt, kifulladni látszó Fables-e és Ed Brubaker tavalyi, legjobb esetben is közepes munkássága, a Harvey-ra esélyes még az egyik legfigyelemreméltóbb ifjú tehetség, Jason Aaron, az Image-et most szinte egymaga a vállain hordozó Robert Kirkman, aki képes volt teljesen új életet lehelni a lassan tíz éve futó Walking Deadjébe, és Jeff Kinney, egy ifjabbaknak szóló, a Harvey-bizottság által kiemelten nagy figyelmet kapó sorozat alkotója.

A rajzolók közül az Eisnernél szinte már szégyen, hogy kimaradt Frank Quitely, aki az All Star Superman után egyik legszebb művét hozta tavaly a Batman & Robin első három számában. Kár, hogy a színezést úgy tönkretette az amúgy tehetséges Alex Sinclair, aki viszont Eisner-jelölést kapott ezért, de Harvey-t már természetesen nem. De a Harvey-n üde színfolt David Petersen is, a Mouse Guard alkotója, akinek a felbukkanását a képregényes életben hatalmas döbbenet kísérte, ugyanis senki se tudta, hogy ez a mérhetetlenül tehetséges fiú honnan bukkant fel. Eisneren kapunk helyette egy Steve McNivent, és őt is csak azért, mert kellett egy marveles rajzoló a tömény DC-s felhozatalba. Viszont mindkét díj jelöli J. H. Williamset, a Detective Comics tavalyi rajzolóját, akinek a grafikái önmagában elegek voltak sokaknak, hogy vegyék a sorozatot.

Ahol a jelek szerint egyik díjnál sincs vita, az a legjobb album/legjobb író-rajzoló kategóriája. Darwyn Cooke adaptációja Richard Stark első Hunter-regényéből és David Mazuchelli Asterios Polypja mindkét helyen ott van, és valószínűleg közöttük fog eldőlni mindkét kategória sorsa.
Ami viszont engem meglepett, hogy az Eisnernél nyoma sincs a legjobb beírók között a nagy nevű Richard Starkingsnak, van helyette viszont egy szerintem annyira nem kiemelkedő, bár tényleg ügyes munkát nyújtó Tom Orchesowski. Bár ez a kategória nem éppen kiemelt, de az eddig látottak alapján szerintem Mazuchelli és Brian Fies között fog eldőlni, akik mindketten zseniális munkát végeztek. Ami különösen fura, hogy Todd Kleinnak ismét nincs nyoma egyik díj jelöltjei között sem, pedig ha valaki már legendás beíró, akkor ő az.
Szintén eléggé elfeledettek még a színezők is. Fentebb már volt szó róla, hogy a pályafutása talán legalján álló Sinclair jelölése kicsit megdöbbentett, de végső soron lényegtelen, hisz a Dark Horse színezőautomatája, Dave Stewart évek óta folyamatosan bezsebeli mindkét díjat. Igaz, Laura Martin időtől időre elhappolja előle a Harvey-t, és a mostani Rocketeerjével lehet, most is van esélye erre.

Amiben furamód egyetértenek a jelölések, azok az új sorozatok. Bár a Harvey itt szerintem sokkal jobban eltalálta a jelöléseit a Chew-Irredeemable-Sweet Toth-Unwritten négyesfogattal, plusz a jelenleg talán legjobb szuperhősös sorozattal, a Batman & Robinnal. Az egyáltalán nem eredeti Do Androids Dream of Electric Sheep az Eisnernél nagyon kilóg még az "új" fogalmából is.

Végül az egy részesek vannak hátra. Az Eisnernél egyszerűen érthetetlen az első kettő, hogy mit keresnek egyáltalán ott, de a Harvey is tesz meglepő dolgokat, mert ott meg minden gond nélkül beraktak komplett albumokat, amik mellett az egy füzetes sztoriknak nem sok esélyük lehet.

És bár ezek alapján azt mondanám, az idei Harvey-díj sokkal összeszedettebbnek és átgondoltabbnak tűnik, mint a nem egyszer kérdéseket felvető Eisner, persze a személyes preferenciák miatt így is lehet még ezzel is vitatkozni. Fura például, hogy egyetlen kategóriában se látni a LoEG: Century első kötetét, vagy akár mondjuk az Atomic Robót, hogy csak kettőt említsek.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Helyezések
« Válasz #776 Dátum: 2010. Július 12. - 17:56:42 »
Na jó, nem hsizem el, hogy ezt mondom, de mit keres a Blackest Night a jelöltek között???? :o Amúgy meg a Tiny Tírant-ról tud valaki valamit? Asszem erre rá kell néznem, hátha egy újabb gyerekeknek szóló gyöngyszem... :D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Helyezések
« Válasz #777 Dátum: 2010. Július 12. - 18:16:53 »
Az Irredeemable tényleg nagyon jó sorozat, a kedvenc ongoingom most. A testvérsorozata, az Incorruptible viszont jóval gyengébb, azon nem érezni azt az átgondoltságot, mint a másikon. Két példa: az Irredeemable-ben az első számtól kezdve folyamatosan történnek olyan események, amik akkor akár értelmetlennek, hirtelen ötletnek tűnhetnek, aztán 10 szám múlva egyértelműen kiderül, hogy ezt tudatosan tervezték így. Vagyis nem menet közben alakul a sztori, szerintem Waid előre tudta már az egészet. A másik példa, hogy az Incorruptible-ben meg eltelt 5 szám, mire közölték az olvasókkal kitalálták, hogy mégis mi a fene a szuperképessége a főszereplőnek. Ennek a rajzai egyébként az utolsó két számban nagyon hasonlítanak BuB-éira.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Helyezések
« Válasz #778 Dátum: 2010. Július 12. - 18:42:32 »
Jó érzés ott látni a legjobb mini-sorozatok között az Old Man Logant, csak kár, hogy úgy elrontották a végét. Így remélem, hogy az Oz fog nyerni. Azon szebben mutatna az Eisner logó, mint a mostani Rozsomák képregényeken.

Idézet
A rajzolók közül az Eisnernél szinte már szégyen, hogy kimaradt Frank Quitely, aki az All Star Superman után egyik legszebb művét hozta tavaly a Batman & Robin első három számában.
Én egy cseppet sem bánom. A mai napig nem értem, hogy mit eszel azon a rajzolón (biztos megártott neked a sok manga  ;D ). Nálam egy kategóriában van a bekokózott Romita Jr-rel (aki mint tudjuk, még részegen sem tudna görbe vonalat rajzolni). Persze FQ-nak is voltak jó pillanatai (ahogy JR JR-nek is), de még így sem tartom őt jó rajzolónak. Az már más kérdés, hogy én soha nem tudnék úgy rajzolni  ;D , de ettől függetlenül nem tetszetősek a rajzai.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Helyezések
« Válasz #779 Dátum: 2010. Július 12. - 19:35:50 »
Majd ha felnősz, megtanulod te is értékelni. ;D
Az Old Man Logannek semmi keresnivalója nincs semmiféle díjas listán. Az egy ötletes Mad Max-be ágyazott Rozsomák-sztori, de semmi több. Az Oz meg szép volt, de nincs keresnivalója az újak között, az egy adaptáció, csak abban a mezőnyben meg kicsi esélye lenne a Hunter vagy a Genesis mellett. Bár a gyerekkötetek között se hinném, hogy győzne.
Összességében minimális értelemmel nézve a Marvelnek elég gyatrák az esélyei, bár az Eisnernél az utóbbi években finoman szólva is érdekes eredmények születtek, szóval lehet, hogy Brubaker megint megkapja, esetleg az Incognito is (komolyan, ilyen hülyén választani az Eisnerbe a sztori kategóriát...) Na jó, meg én szurkolok Laura Martinnak, mert szerintem a Rocketeerrel és a Thorral megérdemelné, hogy kiüsse a nyeregből Dave Stewartot.
De ezeken kívül.. a Marvelnek idén kampec. A DC meg Eisnerből elvitte a jelölések valami ötödét.