Szerző Téma: Fantasztikus Négyes  (Megtekintve 130007 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #120 Dátum: 2008. Május 05. - 22:14:41 »
Ezek szerint biztos. Valószinűleg azt nézik, hogy amerikában mennyit hozott a befeketett pénzhez képest. Az első 50 milla pluszt hozott, míg a második csak egy millát. Lehet, hogy ezért törölték a folytatást, pedig nagyon örültem volna neki, ha lett volna.

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #121 Dátum: 2008. Május 05. - 22:59:51 »
Az első F4 film össz. bevétele: 330m.  gy. k.: 100m. + kb. 40 m. marketingk.

Második F4 film össz.bev.: 288m. gy. k.: 130m.+ kb. 45 m. mark.

Mozikban alig vagy nem is hozta vissza a film az előállítási költségeit (a szokásos 55-60%-kal számolva, ami a stúdióhoz kerül). Ettől függetlenül a DVD-vel és majd a későbbi TV-s jogokkal bőven sikeres.
Viszont ha megnézzük folyamatában: az első részhez képest a gyárt. k. növekedett, a bevétel viszont csökkent, és bár elégedettek voltak anno a Foxnál az első film eredményeivel, azért nem estek tőle hanyatt. Így a második film szolid sikere után sztem úgy gondolják, egy harmadik rész már nem termelne elég profitot nekik.

És azért azt se feledjük, hogy az első rész rossz visszhangját követően a második film előtt még tudtak csinálni egy olyan reklámkampányt, amivel el tudták hitetni a nézőkkel, hogy ez most jobb és tökösebb film lesz, mint az első rész. A második gyenge színvonala (saját véleményem is ez, de most főképp a kritikákra és az általános nézői reakciókra mondom) után már a komoly bukás lehetősége is benne van a harmadik F4 filmben.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #122 Dátum: 2008. Május 05. - 23:50:14 »
Igen, ez egy érthető ok lenne. De nagyon messze van azért még a veszteségtől, ha vesszük, hogy egy képregényfilm esetében az amerikai bevétel a teljes bevétel 10%-át jelenti egy bejelentés szerint.  ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #123 Dátum: 2008. Május 05. - 23:57:15 »
Szerintem h a képregényfilmek még mennke vagy 8 évig sikeresen, szerintem számíthatunk még f4 filmre. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #124 Dátum: 2008. Május 06. - 00:04:28 »
Ha ez igaz, akkor valóban más a helyzet, de azért egy képregényfilm (mondjuk nemcsak erre a műfajra igaz) esetében méginkább többfelé ágazik a nyereség. Sztem érthető volt a Fox döntése, hogy nem csinálnak hamradik részt, nem láttak benne elég potenciált. Azért azt ne felejtsük el, hogy mindkét F4 filmet nyáron mutatták be, a blockbusterszezonban. Úgy gondolkodott a stúdió (teljesen jogosan), hogy vannak ennél nagyobb sikerrel kecsegtető projektjei is, amiket betehet nyárra.

Már az első F4 bevételei után sem volt biztos a folytatás. Persze siker volt, de azért nem az a fajta, amire egyszerre rávágták, hogy folytatásért kiált. A második rész után pedig úgy gondolták, hogy ennyi elég volt. Mondjuk ha nem Tim Story lett volna a rendező... és én meg azt hittem, hogy Michael Clark Johnsonnál nem lehet roszabb embert képregényfilm közelébe engedni  ;)


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #125 Dátum: 2008. Május 06. - 00:10:45 »
Alapvetően fogalmam sincs mi bajotok van a 2. F4 filmmel.  :headscratch: Vicces volt, a karakterek verhetetlenek benne (Fáklya különösen, de Ben is), Doom kifejezetten jó volt a folytatásban, az Ezüst Utazó király volt, a film látványos volt (az Utazó, a Temze luk, kiszáradás, a Fantasticar, stb), a Láthatatlan Lány bombanő, a történet képregényes, mi kell még egy képregényfilmhez? Az nem lehet indok, hogy az a baj vele, hogy voltak benne nem képregényes dolgok is, mint hogy Galactus nem olyan volt, vagy ilyesmi. Oké, volt benne néhány gyenge szöveg, de kicsit se volt túlsúlyban. Számomra az egyik legszerethetőbb képregényfilm volt.  :surp:

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #126 Dátum: 2008. Május 06. - 00:24:44 »
Erre mondják, hogy ízlések és pofonok. Sztem elég gyenguszra sikerült - lapos sztori, gyenge dialógusok ( pár vicces beszóláson kívül), az egész súlytalan volt számomra. Nézhető persze, és ha kategórizálni kellene, akkor vhol a közepesnél gyengébben sikerült k.filmek közé helyezném.
Ahogy elnéztem a képregényf.-es osztályzási listádat kaine, eléggé eltér az ízlésünk, így sztem nem fogunk dűlőre jutni sosem :D, de unalmas is lenne, ha mindenki ugyanazt szeretné :).
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 06. - 00:58:24 írta Donnie »

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #127 Dátum: 2008. Május 06. - 00:54:37 »
Donnie: Kaine alapból szereti a horrorokat is, szóval....  :hehe: :hehe: :hehe:

Nekem sem volt bajom az FF-el, egynek elment (jobb volt mint GhostRider), de max annak aki ismeri a képregényt és a karaktereket. Egy kicsit olyan Marvel Adventure-s feeling a film. Jó néha azt is olvasgatni, mert vannak benne jó jelenetek és poénok, de akkor is jobban várom a keményebb New Avengers képregényt!
Ja és ha én pénzelném a stúdiót, tuti nem mennék bele egy harmadik részbe, vagy csak úgy, hogy tudom nem lesz plusz bevételem (ergó alacsony költségvetés, lehet hogy színészek el sem vállalják a folytatást, meggyőzni az embereket, hogy harmadik másabb és jobb lesz mint a második sötöbö, eceterá, eceterá, ecetetrá)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #128 Dátum: 2008. Május 06. - 19:01:43 »
Nekem is bejöttek az F4 filmek, és én sem értem, hogy miért nem tetszik az embereknek. És azt sem értem, hogy mi bajod a horrorokkal. :headscratch:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #129 Dátum: 2008. Május 07. - 01:36:08 »
Valahogy én is úgy vagyok velük, hogy egyik sem volt rossz, de igazán mély nyomot nem hagyott bennem.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #130 Dátum: 2008. Május 21. - 17:07:46 »
miért mots várható, illetve tervezik a 3. at? mert én a 2. at nem láttam, jó volt benne a silver surfer???  :surfer:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #131 Dátum: 2008. Május 21. - 17:22:34 »
Nem lesz harmadik rész, legalábbis a közeljövőben biztosan nem. A másodikban pedig jó volt az Utazó.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #132 Dátum: 2008. Május 25. - 15:53:30 »
akkor majd lehet megnézem :P bár képregénybe se jött be anynira nekem ez a szörfös, bár lerajzolni a "ruháját" viszonlag egyszerű :P  :lol:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #133 Dátum: 2008. Május 25. - 17:03:19 »
Akkor biztos nem olvastál még elég képregényt róla, vannak ám nagyon jó történetei.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #134 Dátum: 2008. Május 25. - 23:42:05 »
Méghozzá nem is kevés.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #135 Dátum: 2008. Május 26. - 14:49:38 »
há ez igazságos lehet, mivel nem annyira komázom ezt a "nudista világjárót" nem is fordítottam rá nagy figyelmet, annál inkább pókira :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #136 Dátum: 2008. Május 27. - 00:15:44 »
Csak így az az érdekes, ha nem fordítottál rá nagy figyelmet, miből vontad le, hogy nem komázod? :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #137 Dátum: 2008. Május 27. - 17:29:22 »
hmm jó kérdés, heh ez igaz, így ismeretlenben nem annyira lehet véleményt nyílvánítani, bár abban a pár képregényben amiben olvastam, nem volt annyiar megnyerő, túl erős és izom, bár ha elveszik a deszkáját, kicsit mókás  :-\ :lol:

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #138 Dátum: 2008. Július 27. - 15:30:05 »
Lesz F4 3?

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #139 Dátum: 2008. Július 27. - 15:51:19 »
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?