Szerző Téma: Fantasztikus Négyes  (Megtekintve 130028 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #80 Dátum: 2007. Július 20. - 23:48:35 »
Valóban ő.  :D

Na megvolt az F4-2 másodszor is. A nevem megint lemaradt a végéről  :roll: :twisted:, de a film jó volt. A Silver Surfer szobor állat jó, lefotóztam, majd felteszem holnap. Olyan pózban van, mint a trailerben, amikor visszanéz az őt üldöző Fáklyára.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #81 Dátum: 2007. Július 21. - 12:57:21 »
És azt tudtátok a Nicholas Cage-ről, hogy nem csak nagy képregény rajongó, hanem ki is talált egy képregényt? Most jelent meg az első száma, itt a borítója:

Voodoo Child cover

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #82 Dátum: 2007. Július 21. - 17:01:55 »
Én is megnéztem tennap. Hát...vegyesek az első benymásaim.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #83 Dátum: 2007. Július 21. - 17:52:41 »
Én ma láttam a filmet, nos, határozottan jobb volt az első résznél. :D
 :spoiler:
Az Utazó nagyon jól néz ki benne, a látvány nagyon jó volt, Fátum is jobban nézett ki, mint az első részben. Tetszett, hogy Fátum megszerezte az Utazó deszkáját, a képregényes sztorihoz hasonlóan. :D Ami az F4 tagjait illeti, a véleményem továbbra sem változott róluk, Gruffud nem az igazi nekem Richards szerepére, és a Lény is jobb lenne CGI-vel, dehát ez van. Johnny jó volt, Jessica Alba meg kaphatott volna valami normálisabb kontaktlencsét, mert ez baromira látszott a szemén. :-\ A prímet egyértelműen az Utazó vitte. (Ez a Doug Jones nagyon mazoista lehet, hogy így bevállalja a speciális sminkeléseket. :hehe: ) Ami meg Galactust illeti, nos, rosszabbra számítottam, amikor hallottam hogy egy örvénylő felhőként szerepel, azt hittem gagyi lesz, de egész jól nézett ki a filmben, szóval ki voltam békülve vele. Persze nem mondom, hogy nem néztem volna meg szívesen a képregényes humanoid óriás változatot belőle, de így sem volt rossz. Úgy látszik mindig is lesznek ilyen kompromisszumok a képregényfilmekben (mint pl. Venom). Végülis azt mondom, összességében tetszett a film (ebben nagy szerepe van, hogy behozták az Ezüst Utazó - Galactus témát), az első résznél mindenképpen jobb volt. És ezúttal a Baxter-házzal is meg voltam elégedve, kellően high-tech volt. :D         
Most már csak az a kérdés, hogy amennyiben lesz 3. rész, ott vajon ki lesz a főellenség? Mert itt szépen elsütötték az Utazót és Galactust.
 :spoiler:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #84 Dátum: 2007. Július 21. - 18:11:23 »
Na akkor tőlem is bővebben:

Szerintem nem volt jobb, mint az első rész. pedig azt vártam volna...inkább úgy mondom, hogy az Utazó emelt a szinten, a többi meg leromlott.
Sue tüzes idiótizm,usa már szabályosan kínosra sikeredett sajnos...Galactus is elég gáz. Legealább mondhatott volna valamit, meg humanoid formát vehett volna fel az energiamező, amikor az Utazóval kommunikál. És piff-puff felrobban, a hozzá képest jelentéktelen energiától. na ne má...
az se tetszett, hogy az Utazónak a deszkjába tették az erejét. Egyedül ez arra volt jó, hogy Doom könnyen elvehette az erejét...ez tetszett, hogy belevették. Viszont másrészről meg tök fölösleges volt, semmi értelme. Elég erőltetett módon szedték le az utazót a deszkáról...mindegy lett volna, ha Doom veszi el az erejét erőltetetten. A moziban arra gondoltam, hogy Galactus biztonsági protokollként csinálta így, hogy a deszkát töltötte fel csak erővel, hogy elvehesse tőle, ha ellene fordulna...de ez megint hülyeség, mert alapból elvehetné, ami erőt ad neki. plusz így még bejön az a veszély, hogy rajta kívül más is hatástalanná teheti az Utazót...ami be is következett. Ezt leszámítva klassz volt Radd. A kivitelezése, a beszéde, a mimikája, a motivációja mind-mind a képregényt idézte és én nagyon bírom a búráját. Doom megint semmilyen volt sajnos...hosszabbnak kellett volna lennie a filmnek valahogy.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #85 Dátum: 2007. Július 21. - 18:56:30 »
 :spoiler:
pepo: Ezért mondtam korábban, hogy nincsenek nagy elvárásaim a második résszel szemben. Meg sem lepődtem, hogy ilyen egyszerűen lett legyőzve Galactus. A hibák kivesézésébe nem akartam belemenni, de egyetértek azokkal amit írtál, ha szigorúan nézzük, sok mindenbe bele lehetne kötni. Ha Reed ki tudta találni, hogyan iktasák ki az Utazót, akkor bármely nálunk jóval fejlettebb földönkívüli faj röhögve ki tudná ütni. És persze Galactusnak jóval erősebbnek kellett volna lennie az Utazónál, hisz elméletileg csak az ereje kis részét adta át neki, annyira hülye nem lehetett, hogy erősebbé tegye a hírnökét magánál. Egy jó rendezővel simán lehetett volna Galactussal egy ütős 3. részt készíteni. Aztán vicces az is, hogy az Utazó kiszúrja, hogy egy berendezés révén követik a helyzetét, de arra nem jön rá, hogy az a négy kis doboz milyen veszélyes rá.  :hehe: De ha elfogadod Story laza színvonalát, akkor jó kis film ez, csak nem szabad túl komolyan venni. :D Végülis baromi látványos volt, és szórakoztató is, de nem bántam, hogy ilyen rövid volt. :)         

Egyébként kicsit utaltak a képregényes Galactusra: amikor az Utazó a felhőörvény belsejében volt, egy izzó felhőrész Galactus fejének sziluettjét formázta. :D
 :spoiler: 
« Utoljára szerkesztve: 2007. Július 21. - 19:03:25 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #86 Dátum: 2007. Július 21. - 19:30:18 »
Még nem láttam a filmet, de azok alapján amit elmondtatok, már előre hiányolom Galactus képregényes kinézetét. Õ az egyik olyan "gonosz" aki mindenféleképpen egy olyan karakter akit nem volna szabad megváltoztatni és akiben rengeteg lehetőség rejlik.

Most már csak az a kérdés, hogy amennyiben lesz 3. rész, ott vajon ki lesz a főellenség? Mert itt szépen elsütötték az Utazót és Galactust.
Egy esetleges harmadik részben még elő lehetne venni a skrullokat. Super Skrull jól nézne ki egy filmen.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #87 Dátum: 2007. Július 21. - 20:58:08 »
 :spoiler:

És a poén az egészben, hogy az Utazó túlélte a robbanást....

Én azért egy Utazóval egy komolyabb szintet vártam volna...mert az f4 maradhat a régi, de a körítés jóval átgondooltabb, értelmesebb is lehetett volna könnyen. Csak úgy érdemes nézni, hogy nem érdekel ez miért van, hogy leehtséges vagy tulajdonképpen mi micsoda....csak nézed és kész. Ezt kellett volna elkerülniük.
« Utoljára szerkesztve: 2007. Július 21. - 21:33:27 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #88 Dátum: 2007. Július 21. - 21:37:12 »
A Skrullokat én is csipáznám. Milyen jó kis inváziós sztorit lehetne összehozni...
A félelem nélküli

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #89 Dátum: 2007. Július 21. - 21:54:11 »
 :spoiler:
A Skrullok jöhetnének, viszont a Szuper Skrullt szerintem necces lenne belerakni, mivelhogy a képességek kombinációját ellőték ebben a részben...  :roll:

Ja, amúgy én is lefotóztattam magam az Ezüst Utazó szobornál, és még a Simpson család mellé is be lehetett ülni egy kanapéra, úgy is lefotóztuk egymást tesómmal. ;D
« Utoljára szerkesztve: 2007. Július 21. - 22:00:53 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #90 Dátum: 2007. Július 21. - 22:15:00 »
Az nem volt rossz ötlet mondjuk....de anniyra látszott, hogymire megy ki a játék. Meg azt nem értem, hogy miért nem magyarázták meg, miért változott meg Johnny? Mert az okés, hogy az Utazóval történt érintkezés miatt, de bővebben?
Plusz a végén azt sem értettem hogy: amikor mindenkivel érintkezik, gyakorlatilag elveszi az erejüket. Mivel eddig az erők cseréje volt, ha mindnekit megérint egyezerre, annak kellett volna történnie, hogy Johnnye ereje megy a többeikbe, az övék meg Johnnyba...de ők elvesztették az erejüket. szóval ezt jobban is átgondolhatták volna.

Jah..majd elfelejtettem. Stan Lee jelenete iszonyú király volt az elején. De látszott, hogy a moziban csak én konyítok a dologhoz, mert csak én röhögtem rjata... a többiek tök csendben voltak.

Amúgy arra lennék még kíváncsi, hogy Reed mióta csinál a filmben olyan rucikat, ami nem gátolja őket a képességeikben? Mert az ő keze öltönyösen is nyúlott...Johnnynak is új rucuija volt. Mondjuk az is érdekes, hogy azt nem reed tervezte, mert nem is tudott róla...de akkor azt ki csinálhatta? :roll:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #91 Dátum: 2007. Július 21. - 23:05:57 »
Az nem volt rossz ötlet mondjuk....de anniyra látszott, hogymire megy ki a játék.
Na igen, de Johnny bunyója azért király volt Fátummal. ;D
Idézet
Meg azt nem értem, hogy miért nem magyarázták meg, miért változott meg Johnny? Mert az okés, hogy az Utazóval történt érintkezés miatt, de bővebben?
Hát Reed kotyogott valamit, hogy az Utazó át tudja alakítani az anyagokat kozmikus sugárzással, gondolom Johnny DNS-e is úgy módosult, hogy képessé vált a képesség-csereberére. A ruhákat is ki lehetne magyarázni, pl. Reed továbbfejlesztette az anyagot amiből készül, és így hétköznapi kinézetű ruhát is tud csinálni belőle... de ez elég erőltetett. Igazából az sem derült ki, hogy a 2. rész mennyivel játszódik az első után. Vagy mutattak valahol dátumot? :roll: Tény, hogy ez a film olyan, hogy csak nézni kell, ahogy találóan megfogalmaztad. "No mind!" - mondaná az utolsó szamuráj. :hehe:

Lee szereplése tényleg poén volt. :D Egyre több szöveget kap, figyelitek? ;D A végén még nagy színész lesz! :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #92 Dátum: 2007. Július 21. - 23:36:07 »
 :spoiler:

Johnny a ruháját csak bematricázta, alapvetően ugyanaz volt. Inkább az volt az érdekes, hogy amikor képrességeket cseréltek, a ruháik is képességeket cseréltek.  ;D De mekkora poén volt Sue-tól, hogy amikor meztelenül a földre esett "Miért mindig velem történik ez?"  :lol:
Szerintem Fátum sokkal jobb volt, mint az előzőben, a színész most nagyon jól hozta a figurát. Vicces volt, hogy Reed valahonnan szibériából egy csippentéssel távirányította a New Yorkban lévő autóját.  :hehe: Szóval tényleg voltak benne "érdekességek", de nem is volt véresen komoly film, szóval én élveztem másodszorra is. A kozmikus energia filmen nagyon brutál jó volt, a Fáklya poénosabb volt, mint rég, és a legvégén az a csokros poén, az valami állati volt!  :lol: :lol: :lol:  ;D ;D
"Nagyon érik már egy láthatatlan tökönrúgás!"  ;D
Én Tommal ellentétben nem tudnék jobb színészt Reed szerepére, mint őt. Még hasonlít is, de nagyon ott van. A Lény CGI-vel hihehetlen rossz lehetett volna, lásd a Hulkot, aki olyan volt, mint egy animációs film szereplője.
Remélem lesz 3. rész és a Szuperskrull tényleg jó lehetne.  :D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #93 Dátum: 2007. Július 22. - 00:57:01 »
 :spoiler:
De mekkora poén volt Sue-tól, hogy amikor meztelenül a földre esett "Miért mindig velem történik ez?"  :lol:
Az tényleg jó volt, meg a csokros is! :lol:
Idézet
Szerintem Fátum sokkal jobb volt, mint az előzőben, a színész most nagyon jól hozta a figurát.
Szerintem az első részben sem a színészen múlt a dolog, egyszerűen a készítők elcs*szték a karaktert. Sőt, McMahont tartom a legzseniálisabb színészválasztásnak. Most biztos nagyon meg fogtok kövezni, de rajta, és a Johnny-t játszó Evans-ön kívül az összes többi színészt le lehetne cserélni felőlem. (Sőt, igazából én Tim Story-t rúgtam volna ki páros lábbal az első rész után a rendezői székből. :twisted: )   

Idézet
Vicces volt, hogy Reed valahonnan szibériából egy csippentéssel távirányította a New Yorkban lévő autóját.  :hehe:

Ja, hát PDA, meg internet konneksön, meg minden... :P :hehe:
Idézet
A Lény CGI-vel hihehetlen rossz lehetett volna, lásd a Hulkot, aki olyan volt, mint egy animációs film szereplője.

Lehetséges, de azért tegyük hozzá, hogy a Hulkot már akkor elkezdték cikizni, amikor az első normális kép megjelent róla. :hehe: Szerintem jobban is meg tudták volna csinálni a zöld óriást, ha akarták volna. Plusz azóta fejlődött a CGI technika is, ezt jól mutatja a Transformers film. Én megnéznék egy CGI Lényt, nem vagyok biztos benne, hogy olyan gagyi lenne. ;)

Idézet
Remélem lesz 3. rész és a Szuperskrull tényleg jó lehetne.  :D
Szerintem kapásból úgy reagálna a közönség, hogy "Johnny is tudta ugyanezt a 2. részben". :roll: Ha már Szuper Skrull, akkor meg kéne változtatniuk a képességeit. 
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #94 Dátum: 2007. Július 22. - 09:20:41 »
Idézet
Johnny a ruháját csak bematricázta, alapvetően ugyanaz volt. Inkább az volt az érdekes, hogy amikor képrességeket cseréltek, a ruháik is képességeket cseréltek
Jah, de valamiféle csoda folytán a matricák nem égtek le a ruhájáról. :roll: De amit mondasz az még nagyobb baki...oké, hogy nem komoly film, elsőre még el is mentek nekem az ilyenek, de elvártam volna, hogy a 2. részre jobban végiggondolják az egészet. Nemigaz, hogy ez senkinke sem tűnt fel a stábban...
Idézet
Szerintem Fátum sokkal jobb volt, mint az előzőben, a színész most nagyon jól hozta a figurát
Egyetértek Tommal, hogy most sem a színésszel volt a gondd, hanem a készítőkkel. Bár az hogy jól játszotta az túlzás, ugye Doom mimikáját nem sürven lehet látni. :D Egyébként nekem az összes színész tetszett...egyedül Reed leheettt volna kicsit komolyabb figura, ellensúlyozva a többieket.
Idézet
Sőt, igazából én Tim Story-t rúgtam volna ki páros lábbal az első rész után a rendezői székből
Remélem, hogy a 2. rész nem volt akkora siker kirúgják a fenébe.

Szerintem meg Hulk nagyon szépen volt megcsinálva CGI-vel, nem értem mi a bajotok vele. Itt pl. sokkal gyengébben volt Reed megcsinálva...anniyra mű volt az egész, amikor nyúlott.


A skrullokat hagyják...az Utazóval csináljanak valamit.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #95 Dátum: 2007. Július 22. - 13:50:42 »
Azért A Hulk CGI-ja nagyon is jól észrevehető volt. Baromira elütött a környezettől és tök élettelen volt.
A félelem nélküli

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #96 Dátum: 2007. Július 22. - 14:22:10 »
Szerintem is. Tökre látszott a mozgásán, hogy CGI. Mintha valaki végig gumiasztalon ugrált volna. Főleg akkor látszott, amikor kidobta azt a golyót az ablakon. Az arca is csak azért volt jó, mert nem volt muszáj emberi arcot adni neki, hisz szörny. A Transformerst könnyű volt megcsinálni, hisz csak robotok.  ;)
De ha már Hulk: most olvastam, tudtátok, hogy amikor Shwarczi hatszoros Mr. Universe lett, a testépítők között ott volt a versenyben Lou Ferrigno is?

Anyway:

http://spidertom.tlof.hu/kep/silver.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2007. Július 22. - 14:24:15 írta kaine »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #97 Dátum: 2007. Július 22. - 14:32:48 »
Húú...tisztára, mintha lefelé szállna az Utazó! :surp: :D

Hulk: enegem nem zavart...sőt inkább tetszett a mozgása. Inkább a sivatagos jelenetekben látszott a CGI.
Idézet
A Transformerst könnyű volt megcsinálni, hisz csak robotok
jah persze...ezzel a filmmel foglalkoztak a legtöbbet CGI terén!
Egy kis Voxos info:A CGI robotok egyetlen képkockájának lerenderelése harmincnyolc óráig tartott. Ez megdöntötte a WETA rekordját A gyűrűk ura - A két toronyból, ahol Szilszakáll egyetlen kockáját húsz órán keresztül renderelték (számolták, rajzolták a számítógépek a karaktert).
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #98 Dátum: 2007. Július 22. - 15:44:44 »
Hehh, akkor most vagy nagyon jól megcsinálták, vagy nagyon bénák!! :lol:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Fantasztikus Négyes
« Válasz #99 Dátum: 2007. Július 22. - 15:54:08 »
A renderelés nem az, amikor már kész vagy egy résszel? Azt csinálja a vágóprogram mentés előtt, hogy összedolgozza az elkészített részt az eddigivel.