Szerző Téma: Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)  (Megtekintve 177114 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #680 Dátum: 2011. Január 25. - 23:29:56 »
Tudom, hogy ez primitívség és szűklátókörűség tőlem, de egyszerűen ki nem állhatok regényeket olvasni. Pedig a kötelező olvasmányok közül nem többnél is tetszettek a szereplők, a történet ( Aranyember, Pál utcai fiúk, Kincskereső kisködmön, Kisherceg, Tüskevár, Vuk ), de utáltam elolvasni őket. Magával a formával van bajom. A tankönyveimben se szeretem például azt, amikor ilyen leíró, magyarázó részek vannak benne.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #681 Dátum: 2011. Január 25. - 23:34:34 »
Nekem a Piszkos Fred történetek a kedvenceim. A képregényre viszont nem tudtam rávenni magam.  :-[
"Live for nothing or die for something, your call."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #682 Dátum: 2011. Január 26. - 06:36:35 »
A legtöbb Rejtő könyvet 5-6-szor olvastam el, szerintem gondold át, hogy elolvasod-e őket.
Csak, tőled minimum 87-et vártam. :lol:
Egyébként én is nagyon bírom Rejtő könyveit, nálam is a 14 karátos autó, és a Három testőr Afrikában a két favorit.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #683 Dátum: 2011. Január 26. - 11:23:20 »
Az általam leírt könyvekben nemigen vannak leírások. Mintha egy vicckönyvet olvasnál, végig poénok. Csak kezdd el a 14 karátos autót, mondjuk 10-20 oldalig. Ha addig nem jön be, hagyd abba.  ;)

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #684 Dátum: 2011. Január 26. - 12:51:55 »
Nah jó rávettél! :) Egyszer nekiülök 10-20 oldalra, mert az tényleg nem olyan sok. Ha nem tetszik és csak szenvedek vele, amúgyis már a kb. 3. oldalon tudni fogom.  ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #685 Dátum: 2011. Január 26. - 13:22:16 »
Én is utálok könyveket olvasni. Akkor már ketten vagyunk. :D

Nekem is a formával van bajom. Nem a saját magam könyvét akarom olvasni, hanem azt, amit a szerző leírt. Mert amikor valaki könyvet olvas, mindig kicsit a saját verzióját olvassa.

"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #686 Dátum: 2011. Január 26. - 13:39:51 »
Én képregényben is szeretem , főleg ezeket az újabb kiadásokat , de igazi tényleg könyvben. Szerintem nagyon megosztó tud lenni egy ilyen mű . Vagy nagyon szerethető ( aki ráérez az izére ) vagy egy kötet elolvasása után soha többé . Én is olvastam már többször ,akár képregényben akár könyvben is .

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #687 Dátum: 2011. Január 26. - 13:48:22 »
Nekem is a formával van bajom. Nem a saját magam könyvét akarom olvasni, hanem azt, amit a szerző leírt. Mert amikor valaki könyvet olvas, mindig kicsit a saját verzióját olvassa.
De ez miért baj? Jobban kell használnod a fantáziádat.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #688 Dátum: 2011. Január 26. - 21:15:41 »
Igen, de amint elkezdem használni, a saját tapasztalataim, személyiségem alapján fantáziálom össze a könyvben leírt világot, szereplőket. Úgysincs minden miliméter pontosan és részletesen leírva. És ez akkor vicces, amikor a könyv közepén kiderül, hogy én jelentősen máshogy képzeltem el a szereplőt, vagy teszem azt, a helyet ahol él.

Filmben, képregényben a képivilágot készen kapom. Pontosan ugyanúgy, ahogy az alkotók megálmodták. Nem úgy, ahogy én álmodtam meg.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #689 Dátum: 2011. Január 26. - 22:10:02 »
Én ebben nem látok problémát. Ugye épp azt mondogatják, hogy azért rossz a képregény a könyvhöz képest, mert eléd van tolva minden, beszűkíti a gyerek fantáziáját. Most, a filmekkel ez még inkább így van akkor.
Nekem is zavaró, ha egy könyv után filmben mást látok, mint ahogy elképzeltem, de bajnak nem baj.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #690 Dátum: 2011. Január 26. - 23:31:29 »
Engem cseszettül zavar.
Idézet
Ugye épp azt mondogatják, hogy azért rossz a képregény a könyvhöz képest, mert eléd van tolva minden, beszűkíti a gyerek fantáziáját. Most, a filmekkel ez még inkább így van akkor.
Ez így van sajnos. De fantáziálgatok én másról. ;D

"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #691 Dátum: 2011. Január 27. - 06:17:20 »
Most olvastam a Fülesből  A vérfarkas éjszakája c. képregényt  . Leslie L. Lawrence regényéből készült Fazekas Attila rajzolta. Nekem ez is nagyon tetszett ( Fazekas rajzait nagyon szeretem ) , kedvet kaptam , hogy könyvben is elolvassam. Van aki olvas még ilyen képregényeket is ?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #692 Dátum: 2011. Január 27. - 06:57:43 »
Nekem is a formával van bajom. Nem a saját magam könyvét akarom olvasni, hanem azt, amit a szerző leírt. Mert amikor valaki könyvet olvas, mindig kicsit a saját verzióját olvassa.
Elég sok élménytől fosztod így meg magadat.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #693 Dátum: 2011. Január 27. - 10:03:27 »
Én is utálok könyveket olvasni. Akkor már ketten vagyunk. :D

Nekem is a formával van bajom. Nem a saját magam könyvét akarom olvasni, hanem azt, amit a szerző leírt. Mert amikor valaki könyvet olvas, mindig kicsit a saját verzióját olvassa.

Na, ha ezt most olvasná egy a képregény szót meghalló fanyalgó, akkor biztos igazolva látná az összes sztereotípiát a képregényekkel kapcsolatban. Tomi titkosítsd a beszélgetést, mert az "oroszok már a spájzban vannak".  :D

Most olvastam a Fülesből  A vérfarkas éjszakája c. képregényt  . Leslie L. Lawrence regényéből készült Fazekas Attila rajzolta. Nekem ez is nagyon tetszett ( Fazekas rajzait nagyon szeretem ) , kedvet kaptam , hogy könyvben is elolvassam. Van aki olvas még ilyen képregényeket is ?

Van képregénybe? Nem is tudtam. Egy pár könyvet olvastam tőle, de nekem annyira nem jött be.
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #694 Dátum: 2011. Január 27. - 11:02:20 »
Én marha sok Füles képregényt olvastam, a Vérfarkast is. De a könyvei közül az éppen egy gyengébb volt, szerintem.
kj: Gonosz és a Fekete Hercegnő. Azt az egyet.  ;)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #695 Dátum: 2011. Január 27. - 11:18:44 »
Na, ha ezt most olvasná egy a képregény szót meghalló fanyalgó, akkor biztos igazolva látná az összes sztereotípiát a képregényekkel kapcsolatban.
Nekem is ez jutott eszembe a beszélgetésről.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #696 Dátum: 2011. Január 27. - 11:40:31 »
kj: Gonosz és a Fekete Hercegnő. Azt az egyet.  ;)

Az volt a vámpíros, igaz? Na én is ezt olvastam, meg a folytatását.
"Live for nothing or die for something, your call."

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #697 Dátum: 2011. Január 27. - 11:59:21 »
Idézet
Na, ha ezt most olvasná egy a képregény szót meghalló fanyalgó, akkor biztos igazolva látná az összes sztereotípiát a képregényekkel kapcsolatban.
Azt, hogy a képregény lebutított könyv? De hát én leírtam, hogy nem azért nem szeretem a könyveket, mert nem tudom elképzelni a leírtakat... azért, mert mindig bennem van az a tudat, hogy mi van, ha én jelentősen máshogy képzelem el az egész világot, mint ahogy az író, vagy te, vagy akárki más.
Idézet
Elég sok élménytől fosztod így meg magadat.
Hát igen, tisztában vagyok vele. Gondoltam már rá nyáron, hogy le kéne vetkőzni ezt a hülye béklyót, de olyankor meg mindig az jut eszembe, hogy bazz, ha most elkezdek könyvet olvasni, akkor filmnézésre nem lesz időm. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #698 Dátum: 2011. Január 27. - 12:02:16 »
Ha már úgy is van egy erőteljes hobbid, a filmnézés, akkor indulj ki ebből.
Ha Alien, vagy Star Wars regényeket olvas az ember, ott tuti nem képzeli el másképp a világot, mint az író.
Én is így kezdtem el annó. Aztán lehet tágitani a dolgot.

Erröl jut eszembe, nemrég beszereztem pár igazi klasszikus film eredeti regény változatát, amolyan miből lett a cserebogár alapon.
Úgyhogy december vége óta kiolvastam Bram Stoker Drakuláját, Rideg Sándortól az Indul a bakterházat, és Michael Crichton-tól a Jurassic Park 1-2-t.
Mondjuk ez talán még erősebb téma, mert itt a film alap miatt helyből van az emberben egy kialakult kép, ami meg nem biztos, hogy lefedi a könyvet (mivel ezek a művek mind könyvben voltak elöbb).
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 27. - 14:22:32 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #699 Dátum: 2011. Január 27. - 12:22:47 »
Az volt a vámpíros, igaz? Na én is ezt olvastam, meg a folytatását.
A folytatása nem volt nagy szám, de az első az nagyon hangulatos volt. Az se tetszett? Akkor tényleg nem a te műfajod. A többi csak gyengébb annál. Még talán a Holdanyó fényes arca volt a közelében egyedül.