Szerző Téma: Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)  (Megtekintve 177091 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Dátum: 2008. Május 20. - 23:04:26 »
Mivel kértétek, hogy írjak a Rémmetróról, és különben is van értelme elmesélni egy-egy mostanában olvasott képregényt - akár elrettentő példaként is -, ezért nyitok neki egy új topikot. Ha olvastál valamit mostanában, ami volt annyira jó, hogy nekünk is el kéne olvasni, vagy volt annyira rossz, hogy óva intenél tőle: írd le pár sorban, mi volt az.

RÉMMETRÓ:

Az új manga iránt azért kezdtem el érdeklődni, mert 16+-os volt, és meglepően gyorsan kapaszkodott felfelé a sikerlistákon. A kilőhetetlen Árnybíró és Narutó párosnak is bemutatott, és simán a 2. legjobban fogyó manga lett. Ehhez jött még az érdekes cím, meg hogy hátha van köze a japánban levő tömeges öngyilkosságokhoz a metróban (de nincs), mindenesetre tettem vele egy próbát. Kár volt. Ennyire nulla, unalmas képregényt keveset találni. Hatalmas ötlet, hogy a metróból nyílik az alvilág, és ha ott maradsz zárás után, a holtak lehúznak maguk közé. Eddig még érdekes is lehetne, de nem az. Van egy kalauz (!), aki segít visszakerülni az élők közé, ha jó fiú (lány) voltál, és nem érdemelted meg, hogy meghalj. Ha megérdemelted, akkor elkapnak. Nagyjából ennyi lenne, 5 fejezet van, vicces módon minden fejezetcím egy-egy japán szó, de később rájöttem, hogy egy-egy metróállomás neve.  :D Öt különböző történet, egyik sekélyesebb, mint a másik (valaki miatt közvetve meghal valaki, az bosszút áll, stb). Ma délután olvastam el, sikerült ténylegesen elaludnom rajta. Óva intek tőle mindenkit. Aki ennek ellenére (vagy épp ezért  :hehe:) mégis szeretné beszerezni, kérem, hogy tőlem vegye meg.  ;D Ócsó!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 19. - 13:29:19 írta zozi56 »

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1 Dátum: 2008. Május 20. - 23:13:20 »
Köszi Kaine, ezt az új topikot, majd ha tudok élek a lehetőséggel, de én nem tudok olyan képregényről még amit ne mérdemes rongyáolvasni, na de azért W.I.T.C.H. et ne olvassatok!!! tilos

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #2 Dátum: 2008. Május 20. - 23:14:15 »
Pont így jártam én az Árnybíróval, már egy ideje lehetett kapni mangákat ( jó-jó tudom h nem eredeti mangák, de én nem értek hozzá) amikor az egyik börzén pont az Árnybírós sand árulta az egyik animés dvd-ket, amiket öcsémnek vettem meg , mert imádja. És akkor valahogy rábeszélt, hogy vegyek egyet , próbáljam ki meg amúgy is hallottam , hogy akkor az volt a legjobb  manga a piacon, hát vettem egyet. Nem azt mondom , hogy szörnyű volt, de nem is volt olyan húdejó, egynek elment, de annyira nem fogott meg , hogy többet is vegyek belőle.( egyszerüen nem értem az emberek mit szeretnek a mangákban, többe is bele-beleolvastam, de nem jött be. Pont így voltam az animékkel, amikor az egyik HC-én anime vetítés volt és gondoltam beülök megnézni párat, és egy kicsit cikinek éreztem , hogy körülöttem mindenki dőlt a röhögéstől a szánalmas poénokon, én meg csak ott ültem és nem értettem , ez miért olyan vicces. :S ) De nem adom fel, most elhatároztam , hogy legközelebb beszerzek egy Hellsinget, hátha bejön. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #3 Dátum: 2008. Május 20. - 23:21:55 »
Az Árnybírónak az első részét cserébe kaptam egy másik könyvért, így elolvastam nemrég. Az első tök jó volt. Utána kölcsönkértem mindet (akkor 8-ig volt meg), és onnantól már közel se volt annyira jó. Ennek ellenére az Árnybíró nem rossz, sőt, egészen jó, de én is úgy érzem, hogy sokkal népszerűbb, mint amennyire tényleg jó. Olyan 10-ből 6-7. Nekem, aki még kevés mangát olvasott eddig. Van nagyon jó manga, a Battle Royal 15 részes sori olyan élményt adott, amit képregényektől nem kaptam vagy 10 éve. Abszolút ajánlott olvasmány, 10-ből 15.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #4 Dátum: 2008. Május 20. - 23:31:41 »
Én is az Árnybíró első részét vettem meg , de nekem 10-ből max. 4 és fél. Ha kijön ez a Battle Royal magyarul ,akkor biztos megpróbálok egyet, ha azt mondod, hogy ilyen jó.  :)
Én, amit mindenkinek ajánlanék az a Sandman lenne, a legjobb képregénysorozat , amit valaha olvastam. Valamint még nagyon tetszettek a Supreme Power részei ( a legjobb marveles JL paródia ;D) és a Rising Stars, ami egy kitűnően összerakott képregény JMS tollából.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #5 Dátum: 2008. Május 21. - 00:04:15 »
A Battle Royal csak akkor jön ki magyarul, ha nyerek a lottón.  :drying:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #6 Dátum: 2008. Május 21. - 00:08:10 »
Hát lehet linkelni olórin cikkeit? :D
Azok alapján amiket olvastam(mondjuk nem sokat), de amiket ír, azok nagyon jók voltak...eddig, mivel voltam olyna hülyes és nekiálltam a Hard Boildnak. Rettenet...3 részes gyilok, mindenféle értelem nélkül, szvsz óva intenék tőle mindenkit. A rajzok nagyon aprólékosak, de már anniyra, hogy zavaró, egyszerűen a sok vonalban könnyű elveszteni a lényeget...van benne egy csipet társadalomkritika, meg ilyemsi, de ha az igazi történetet nézzük...hát. :roll: Van egy kiborg, aki nem tudja, magáról, hogy kiborg, elvileg adóbehajtó, aztán mégsem, mert elkezd gyilkolni össze vissza...aztán amikor már csak a belső fém váz van, akkor is azt bizonygatja, hogy d eő csak egy normálsi srác. Nekem nagyon nem jött be.

MIről szól ez a Battle Royal?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #7 Dátum: 2008. Május 21. - 00:08:57 »
A Battle Royal csak akkor jön ki magyarul, ha nyerek a lottón.  :drying:
Valami ilyesmi igéretet tettél régebben a Sandman -re is. :lol:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #8 Dátum: 2008. Május 21. - 00:31:39 »
MIről szól ez a Battle Royal?
Hú, nem ismered? Kijött DVD-n filmben is, és könyvben is kapható. Nagyon ajánlom mindkettőt, mindkettő külön-külön más és más élményt nyújt. De a manga a legjobb, magasan.
Röviden: Japánban az iskolákban annyira eluralkodott már az erőszak, hogy a fékentartás végett kitalálták állami szinten a Battle Royalt. Kiválasztanak minden évben egy random iskolát, osztályt, akiket osztálykirándulás címén elvisznek, elkábítanak, majd egy szigeten eleresztenek. Mindenki kap egy véletlenszerű fegyvert, meg élelmet, iránytűt. Nyakörv van rajtuk, mely felrobban, ha 3 nap után még 2 ember életben van. Vagyis az osztálytársak, barátok, szeretők ki kell, hogy nyírják egymást annyi idő alatt. Eleinte senki se akar "játszani", és végig bizalmatlanság veszi őket körül, hogy vajon megbízhatnak-e a másikban egy ekkora tétben.
Fantasztikus ötlet az egész, a kivitelezés is csillagos ötös. A film értelemszerűen kevésbé részletes, de a színészek jók benne, nagyon hangulatos. A könyv részletes, és nagyon jó, a manga pedig elképesztően jól keveri a feszültséget a sokkoló képekkel. Átlag 200 oldal egy rész. Előfordul, hogy az elején találkoznak ketten a szigeten, egy srác és egy lány. A srác letámadja, a lány fut, de utolérik, a srácnak a nyála is folyik, hogy végre nincsenek szabályok, tabuk, övé a lány, azt tehet vele, amit akar, bár még az erkölcs nem veszett ki teljesen belőle. A lány viszont le akarja rázni magáról. A következő 100 oldalon visszaemlékezés jön, hogy ők ketten eddig milyen kapcsolatban álltak egymással, mi történt közöttük, mennyire ismerték egymást, vagy mennyire szerették egymást. Annyira jó és érdekes a visszaemlékezés, hogy 100 oldal után már rég elfelejtetted, hogy milyen helyzetben láttad őket utoljára, csak hogy egyet lapozva a képedbe döngöljenek egy dupla oldalas képet, amin az egyikük feje úgy át van szúrva, hogy még a kilógó nyelve is oda van szögezve a földhöz.
Ez nem a legjobb része a sorozatnak, de jellemző a megdöbbentőségére.

Valami ilyesmi igéretet tettél régebben a Sandman -re is. :lol:
Azt a feleségemnek ígértem meg, az ő nagy kedvence.  ;D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #9 Dátum: 2008. Május 21. - 07:58:42 »
A leírás alapján nem olyan rossz. Valami olyasmi, mint A legyek ura?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #10 Dátum: 2008. Május 21. - 09:05:30 »
Köszi Kaine az ismertetőt a rémmetróról. Eddig azon a listán volt, hogy lehet, hogy igen, lehet, hogy nem, most már átkerütl a biztos nembe :D Mangák közül eddig az egyetlen az Élni volt, amit megvettem és az biza tetszett is. Az egyetlen(najó egy-két dlogo még volt benne, de nem vészesek) ami idegesített benne, a főszereplő állandó izzadása, amivel vélhetően az izgatottságát akarta bemutatni a szerző/rajzoló Takahashi Cutomo. Szó se róla, halálbüntetés előtt nem csoda, hogy valaki be van sz...a, de nem biztos, hogy ezt így kellett volna megoldani, pláne nem ilyen sokszor.

Ettől eltekintve végig lekötött, jó felépítésű, kiváló rajzokkal megtűzdelt, felnőttesebb manga, ami abszolút megéri a pénzét.
Én még a tűzharcoson gondolkodom, be kellene azt is szerezni, a többi manga nem igazán fogott meg, mondjuk a Berserkről írhatna vki véleményt, aki olvasta.

utóirat: ha Battle Royale-t megjelentetnéd, vagy a Sandmant, egy biztos vásárlód már lenne :D. Mondjuk eddig az összes Kingpin kiadvány (a Végső Harc is hamarosan) megvan és amúgy sem szívesen rúgnám fel a hagyományt. Persze tudom, hogy jelenleg nincs rá esély, de sohase mondd, hogy soha :).

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #11 Dátum: 2008. Május 21. - 09:58:22 »
Nem ismerem, de majd megpróbálom megvenni a DVD-t.
Hát az ötlet nem tűnik nekem valami eredetinek, de az totál igaz, hogy a helyzetek nagyon megdöbbentő és lehengerlő dolgokat hozhatnak a szereplők között, és ha a kivitelezés olyna jó, akkor tényleg egy nagyon jó kis cucc lehet.

A mangákkal én úgy vagyok, hogy biztos van köztük jó, de engem már az elején elrémisztenek a rajzok...utálom a legtöbb mangás rajzot, írtózom tőlük. Úgyhogy inkább képregényt veszek, mindig van abból is valami, amit be akarok szerezni.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #12 Dátum: 2008. Május 21. - 10:44:46 »
A mangákkal én úgy vagyok, hogy biztos van köztük jó, de engem már az elején elrémisztenek a rajzok...utálom a legtöbb mangás rajzot, írtózom tőlük. Úgyhogy inkább képregényt veszek, mindig van abból is valami, amit be akarok szerezni.
Az én álláspontom is kb ugyanezt tükrözi. Bőven elég nekem az amerikai képregények beszerzése.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #13 Dátum: 2008. Május 21. - 10:57:56 »
Kíváncsi voltam erre a Rémmetróra (kinek jut eszébe ilyen cím? :lol:), de inkább leteszek róla. Az alapötlet még oké lenne, de a sima bosszúállós történetekből már láttam eleget.

Az Élnire kíváncsi voltam, olyan egynek elment, a rajzok nagyon szépek voltak benne, de a történet nem fogott meg, tipikus japán elemek és csavarok voltak benne, tipikus jelenetekkel és befejezéssel.

Az Árnybíróból az első 3at kaptam kölcsön, azok tetszettek. Volt benne pár nagyon érdekes történet, bár nem változtatja meg az életem ;D, azért elolvasom, de 8 kötetre azért nem akarok beruházni. :D 10-ből olyan 7-et megérdemel, önmagában érdekes és le tud kötni.

Nemsokára (tud valaki pontosabb időpontot?) jön a Death Note manga, azt mindenkinek ajánlom. ;) Hosszú idő óta az egyetlen manga, aminek nem sablonos a története, és nem lehet letenni.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #14 Dátum: 2008. Május 21. - 11:48:39 »
Hát, érdekes, eddig még kíváncsi voltam erre a Battle Royalra, hogy miért illyen híres, de most, hogy tudom, mi az alap, messzire elkerülöm. Pont arról szól, amit a legjobban gyűlölök: öljünk kölyköket. Emellett akármilyen húzásokkal előjöhetnek, ha az alapkoncepciótól undorodom, inkább nem is próbálkozok vele.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #15 Dátum: 2008. Május 21. - 19:40:14 »
A leírás alapján nem olyan rossz. Valami olyasmi, mint A legyek ura?
Abszolút nem. Más is mondta már ezt, de nem. Amikor megnéztem a Legyek urát, nem értettem, hol a párhuzam. Ott magára hagyott gyerekek vannak, akik között hiearchia alakul ki. De azok kissrácok, 10-12 évesek. Itt kamaszokról van szó, akik kifejezetten rákényszerülnek, hogy megöljék a többieket, illetve ki-ki a vérmérséklete és az erkölcse szerint cselekszik. A halálesetek is nagyon ütősek, de a lényeg mégis inkább azon van, hogy senki sem akarja megtenni, de senki se biztos benne, hogy a másik is így gondolja, tehát a hatalmas bizalmatlanság, kétség rettenetes feszültséget szül, ahol elég egy rossz mozdulat, és a másik pattanásig feszült idegei felmondják a szolgálatot, és elkezdi...
Pepeo: ennek kifejezetten jó a rajza. Keressetek rá, az első részt valaki már honosította valahol...
Ju: a Death Note ősszel jelenik meg a Mangafan kiadótól.
talgaby: nem arról szól, hogy öljünk kölyköket.  ;) Az a háttér, a kiváltó ok, de ez a történet arról szól, hogy kiben mennyire lehet megbízni, hogy akiről azt hiszed, ismered, kiderül, hogy mégse ismered annyira - meg amit fentebb írtam.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #16 Dátum: 2008. Május 21. - 19:52:46 »
A mangákkal én úgy vagyok, hogy biztos van köztük jó, de engem már az elején elrémisztenek a rajzok...utálom a legtöbb mangás rajzot, írtózom tőlük. Úgyhogy inkább képregényt veszek, mindig van abból is valami, amit be akarok szerezni.
Az én álláspontom is kb ugyanezt tükrözi. Bőven elég nekem az amerikai képregények beszerzése.
Pontosan, nekm is elég ennyi. Meg aztán a Mangák százasával jönnek ki, és elég hullámzó minőségűek itthon. Európai és Amerikai képregények terén viszont azért nem félni, mert a legtöbb kiadó személyes kedvencét adja ki egyenlőre, a mangások meg nem. Manga Attrack fuck!

Egyébként ami a manga stílust illeti, az egy igenis ötletes, és jól kitalált dolog, elég felültees az a kijelentés, hogy nem tetszik a rajza. Ezek a rajzolók többnyire nagyon jók és gyorsak, jó a panelkezelésük, jól használjk a képregényes elemeket (kondenzcsík), de az érzelmeket kifejezeő őzike szemektől én is hányok. Nagyon utálom őket. Amit még nem szeretek egy mangában, az az szürke árnyalatok használata. Az egyértelműen a színek hiányát jelzi.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #17 Dátum: 2008. Május 21. - 21:10:21 »
Abszolút nem. Más is mondta már ezt, de nem. Amikor megnéztem a Legyek urát, nem értettem, hol a párhuzam.
Van belőle film is? Még nem láttam. Jó, azt a leírásod alapján gondoltam, hogy nem tök ugyanaz, csak arra gondoltam, hogy {gyerekek,sziget,halál}. A rajza egyébként mennyire... mangás? Mondhatod %-ban is, mondjuk úgy, hogy az arcok hány %-át takarja be a szemük. ;D
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #18 Dátum: 2008. Május 21. - 21:17:59 »
 ;D Azt mondanám, hogy egyáltalán nem mangás. Vagyis semmiképp nem az az őzikeszemű valami, az szerintem inkább csak a lányos mangákra jellemző. Nem, teljesen letisztult, szinte reális rajz, és elképesztő elementáris erő van az érzékletességében.
A Legyek urából minimum 3 film is készült, különböző korokban.
Én se azt mondtam ám, hogy mostantól olvassatok mangát ész nélkül, ami jön, de ez az egy (és eddig csak ez az egy) tényleg zseniális.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #19 Dátum: 2008. Május 22. - 08:52:36 »
Az egyértelműen a színek hiányát jelzi.
Nekem pont tetszik, hogy szürkeárnyalatos. :) Valahogy megvan benne egy különleges hangulat. ;) Az más, hogy a japánok szerintem azért csinálják, mert így olcsóbb a nyomda. :hehe: