Szerző Téma: Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)  (Megtekintve 177111 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #40 Dátum: 2008. Június 03. - 13:17:18 »
Már egy ideje rarban próbálom.

---

Mindent kivettem belőle, úgy se engedi. Mintha betelt volna a tárhely...?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Június 03. - 13:32:23 írta kaine »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #41 Dátum: 2008. Június 03. - 13:50:10 »
Rakd fel a HZs-s külön ftp-re (amit Michoval használtatok), aztán majd én kilinkelem. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #42 Dátum: 2008. Június 03. - 14:04:11 »
Oké, megy!

Punkológus

  • Fórum Tag
  • Puma
  • ***
  • Hozzászólások: 307
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #43 Dátum: 2008. Június 03. - 15:19:56 »
Na én meg belefogtam az oldschooll Vasember sztorik olvasgatásába, mert éppen azt nyomják most Piratebay-en, én meg valami "újra" vágytam. Csalódni nem kell benne, hisz Stan lee írta vagy épen az ő ötletéböl írták meg. Hihetetlen, hogy mennyi fantáziája van annak az embernek, minden hónapban ennyi történetetet összehozni... elképesztő teljesítmény. Főleg mert a Tales of Suspense csak egy része szól Vasemberről, a többi pedig elvetemült sci-fi történet, amikből olyan naiv báj árad, hogy azonnal beleszerettem. Pl. egy fickó hangot hall az üvegházában, kiderül hogy az egyik növénye telekomunikál vele. A növény közli, hogy a galaxis másik feléről jött, itt kémkedik és most hívja az egész népét és jól elfoglalják a bolygót. A fickó nekitámad, de növény simán legyőzi, meg átalakítja a molekuláris szerkezetét, meg elhajigálja telekinzéissel a házat. Aztán jön egyí madár és megeszi. The END. Szóval ilyenekkel van telirakva és nem lehet nem szeretni :D

Jah, meg még Uatu is szokott a sorozatban regélni, de nem ilyen másik dimenziós What if-eket, hanem a saját múltjáról. Pl elmondta, hogy miért is csak szemlélnek, miért nem avatkoznak közbe: mert egyszer egy népnek megtanították az atomenergiát használni, aztán a nép meg szarrá lődözte vele saját magát, így azonnal megfogadták, hogy mostantól aztán ők csak néznek. Ez demonstrálva is van egy másik sztoriban, ahol a Holdra téved egy űrlény elromlott űrhajóval, ott könyörög Uatu-nak, hogy segítsen neki, mert már kevés az oxigénje. Uatu elbeszélget vele, aztán haggya megfulladni.

Szóval, aki szereti a Silver Age történeteit, az ebbe sem fog csalódni.
Mindenkinek annyi baja van! Az annyi bajnak annyi baja van! Hogy annyi baj legyen...

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #44 Dátum: 2008. Június 03. - 15:24:28 »
Pl elmondta, hogy miért is csak szemlélnek, miért nem avatkoznak közbe: mert egyszer egy népnek megtanították az atomenergiát használni, aztán a nép meg szarrá lődözte vele saját magát, így azonnal megfogadták, hogy mostantól aztán ők csak néznek. Ez demonstrálva is van egy másik sztoriban, ahol a Holdra téved egy űrlény elromlott űrhajóval, ott könyörög Uatu-nak, hogy segítsen neki, mert már kevés az oxigénje. Uatu elbeszélget vele, aztán haggya megfulladni.
Meg tudod mondani, hogy ez melyik részben van? Erre kiváncsi lennék. :D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #45 Dátum: 2008. Június 03. - 15:39:52 »
Ennek a történetnek a leírását épp ma olvastam valahol máshol (khm... igen, igen, a vizsgára készülődés...), de ott nem említették, hol szerepel. Engem is érdekelne. ;)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #46 Dátum: 2008. Június 03. - 15:48:20 »
Közben akkor itt van a Battle Royale linkje: Jobb egérgomb, cél mentése másként

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #47 Dátum: 2008. Június 03. - 16:22:56 »
Köhi hépen Sepi. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Punkológus

  • Fórum Tag
  • Puma
  • ***
  • Hozzászólások: 307
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #48 Dátum: 2008. Június 03. - 16:46:54 »
Tales of Suspense 53-59-ig nyomja benne a Szemlélő úgy hogy ő is szerepel, előtte csak mesél. Az 53-ban van a fogadalom, az 55-ben hagyja megfulladni az űrlényt (ami egyébként a Napunk energiáját akarja a saját bolygójához irányítani, mert az övék kihűlt. Az 54-ben pedig arról van szó, hogy valami idegen faj a nukleáris hulladékát kilövi az űrbe, Uatu meg vacilál, hogy beavatkozzon e, mert ha egy másik bolygót elér a szemét, akkor az elpusztul. Ekkor gyün egy meteor, szétrobbantja a szemetet, Uatu meggyőződik, hogy nem kell beavatkoznia és elmegy. Most itt tartok, a többibe nem tudom, mi van.
Mindenkinek annyi baja van! Az annyi bajnak annyi baja van! Hogy annyi baj legyen...

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #49 Dátum: 2008. Június 03. - 17:00:11 »
Köszi, ránézek ezekre a részekre, mert ez engem is érdekel. :D

Punkológus

  • Fórum Tag
  • Puma
  • ***
  • Hozzászólások: 307
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #50 Dátum: 2008. Június 03. - 18:54:27 »
Azért vannak benne extrém durva pároldalas sztorik. Pölö a jövőben a Holdon van egy űrállomás, ahol egyetlen katona ügyel a földi védelemre. Jönnek az űrlények és azt mondják, hogy ha átengedi őket, akkor megkapja a világ leggyönyörűbb nőjét. A fickó belemegy (szerintem bármilyen lukra rámozdulna ott fenn a Holdon) erre az űrlények elhozzák az ő leggyönyörűbb csajukat és ezt muszáj belinkelnem.

http://kepfeltoltes.hu/view/080603/TOS047_23_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

a történet címe egyébként Shock!  ;D :D ;D Ilyenekért imádok én 50-es 60-as évek beli képregényeket olvasni
Mindenkinek annyi baja van! Az annyi bajnak annyi baja van! Hogy annyi baj legyen...

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #51 Dátum: 2008. Június 03. - 18:59:20 »
Luk-luk, minek válogat. ;D

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #52 Dátum: 2008. Június 26. - 23:16:35 »
Mostanra sikerült végigolvasnom a Wanted-et. Nagyon meglepödtem, mert hihetetlenül jó képregény. Aki szereti Millar írásait az ezt egyenesen imádni fogja. Egy csomó utalás van mind rajz, mind történet szinten Marvel, DC vagy egyébb dolgokra, amiket nagyszerű ironiával füszerezett meg az író, komollyan mondom , hogy egyes részei a történetnek jobbak voltak mint  a legjobb South Park részek valamelyike. ( és ez nálam nagy szó , mivel az SP-n kifuladásig szoktam röhögni) A rajzok is megfelelnek az ízlásemnek , kissé hasonlítanak Hitch munkáira. Aki szereti a beteg, fekete humorral valamint a hihetetlen gúnnyal és cinizmussal megáldott történeteket  az olvassa el a Wanted-ot. Mndenkinek megér egy próbát, hogy kipróbálja ezt a képregényt! ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #53 Dátum: 2008. Június 26. - 23:43:22 »
Hát nem'tom én amikor olvastam nem voltam elájulva tőle. Olórin jól írja a k.neten, hogy semmilyenek a karakterek benne, meg még a megszokott coolság sem olyan. Meg őszintén nehezen vette a gyomrom, hogy nincs egy hős sem, ezek meg halomra gyilkolhatnka mindenkit.

Egyébként lehetne a topic címe képregény és filmajánlók nem? megoldható?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #54 Dátum: 2008. Június 27. - 06:42:08 »
Egyébként lehetne a topic címe képregény és filmajánlók nem? megoldható?
Miért? Filmeket tudsz ajánlani a Képregényfilmek topikban is, van ott rengeteg téma, biztos megtalálod a helyét, ha valamit ajánlani akarsz.  ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #55 Dátum: 2008. Június 27. - 10:51:12 »
Okés, csak felvetettem, hogy akkor célirányosan megtalálhatná valaki a topicot, ha filmajánlót akar. ;)
Így a képregényeket is lehetne ajánlani a képregényes topicokban, ugyanúgy. :twisted:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #56 Dátum: 2008. Június 27. - 11:58:04 »
pepo05: Hát ízlések és pofonok... Nekem írtóra bejött az egész elgondolás, hogy miért ne győzhettek volna a gonoszok. Amúgy is nagyon bírom Millar írásait. ;) Én csak egyszerűen ajánlom a képregényt, mert szerintem megér egy próbát. Ha valakinek nem tetszett, akkor így járt, majd tetszik neki más, ami lehet, hogy nekem  nem fog.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Június 27. - 12:03:10 írta Psycho »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #57 Dátum: 2008. Június 27. - 16:38:37 »
Persze, elégé híres ahhoz, hogy el kelljen olvasni mindenkinek, főleg, hogy honosítva is vagyon. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #58 Dátum: 2008. Június 27. - 16:58:08 »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Képregény ajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #59 Dátum: 2008. Június 27. - 17:11:16 »
CA4 empire.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"