Szerző Téma: Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)  (Megtekintve 177109 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1040 Dátum: 2014. Június 19. - 14:32:36 »
Apropó, reméltem, hogy kapok egy jasperes könyvjelzőt a bookdepótól, mert rendelt egy kötetet, de egy darab könyvjelző volt benne.  :drying:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1041 Dátum: 2014. Június 19. - 14:35:27 »
Én kaptam a legutóbbi rendelésemben, de nem magyar alkotóét. :(

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1042 Dátum: 2014. Június 19. - 20:37:23 »
A rajzért meg se dobtak semmivel?

azért nem, mivel nem nyertem, csak a döntősök közé válogatták be, a legjobb tízen valahány hellboy rajz közé.

Apropó, reméltem, hogy kapok egy jasperes könyvjelzőt a bookdepótól, mert rendelt egy kötetet, de egy darab könyvjelző volt benne.  :drying:


nem tudom, hogy csak a nyertesét küldik ki, vagy a beválogatottakat is nyomtatják. na látod én ehhez a rendelésemhez nem kaptam egy könyvjelzőt sem.
amúgy ha gondolod átküldöm jó felbontásban, és nyomhatsz belőle egy printet.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1043 Dátum: 2014. Június 19. - 20:39:58 »
Szerintem csak a nyertesekét nyomják.
Én ilyet kaptam:

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1044 Dátum: 2014. Június 19. - 20:48:54 »
szerintem ez tavalyi, nem láttam most a versenyzők között.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1045 Dátum: 2014. Június 19. - 21:32:30 »
Linkeltem az idei győzteseket, ott van közöttük.  ;)
Ahogy lakatos Pisti is, az ő rajzának jobban örültem volna, küldhették volna, ha már látják, hogy magyar vagyok.
Amúgy szerintem most csak könyvek mellé küldték, képregényekhez nem, mert nekem is a Coraline-hoz jött. Kis előítéletesek...  :twisted:

elge76

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1046 Dátum: 2021. Május 12. - 11:01:22 »
Talán ide.

A Frike Comics elkezdi kihozni a Fantasztikus Négyes Jack Kirby érát. Június elején jelenik meg az első füzet. Nagyon remélem, hogy ez nem lesz ugyanolyan átverés, mint a Képkocka kiadó trollkodása.


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1047 Dátum: 2021. Május 12. - 12:24:54 »
A Frike megbízhatóan jelen van a képregénypiacon már évek óta. Személyesen is, szóval ők nem fognak eltűnni.

blake

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 62
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1048 Dátum: 2021. Május 12. - 13:34:48 »
Milyen trollkodása volt a Képkocka Kiadónak?

elge76

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1049 Dátum: 2021. Május 12. - 14:53:49 »
Milyen trollkodása volt a Képkocka Kiadónak?

6 kiadott szám után, amik mondjuk rendkívül igényesek voltak, nyomtalanul eltűntek a piacról és ennek már 2 éve. Azóta semmilyen megkeresésre nem reagálnak, nem válaszolnak, nem írják le hogy mi történt, mintha soha nem is léteztek volna. Trollkodást írtam, de konkrétan a vásárlók arcul csapása ez így, ha jobban tetszik eme kifejezés.


Ez az F4 kötet pedig mégis kimarad nekem, több mint 3000 forint alapáron és csak 84 oldal, túlzónak érzem az árat a mennyiséghez képest.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1050 Dátum: 2021. Május 13. - 19:32:57 »
Pedig több cselekmény és olvasnivaló van benne, mint egy mai 240 oldalas kötetben.  :P

elge76

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1051 Dátum: 2021. Május 13. - 21:22:00 »
Pedig több cselekmény és olvasnivaló van benne, mint egy mai 240 oldalas kötetben.  :P

A fő problémám elsősorban a klasszikus mivoltával van. Szinte mindenki csak klasszikusokat hoz már lassan, mintha mondjuk az elmúlt 20-30 évben nem is létezett volna a szuperhősös zsáner, pedig nem hiszem el, hogy ne lenne kismillió jó történet az említett 20-30 évből, amelyeket megérné kiadni. Tévedhetek, de a nagy számok törvénye alapján ezt őszintén megmondom, kizártnak tartom. :)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1052 Dátum: 2021. Május 14. - 14:08:18 »
Szerencsére elértünk oda, hogy mindenki megtalálja amit keres, vagy szeretne. Persze ez függ az adott kiadótól is, hogy neki mik a kedvencei. Most alaposan le van fedve a Marvel itthon. Ne rontsuk el más szórakozását, he neked nem kell sebaj, lesz olyan akinek meg igen. Ugyan így egyébként az újabb történetekre vonatkozóan is. ;)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1053 Dátum: 2021. Május 14. - 17:58:29 »
Szinte mindenki csak klasszikusokat hoz már lassan, mintha mondjuk az elmúlt 20-30 évben nem is létezett volna a szuperhősös zsáner
Ezt nem értem. Aktív kiadók közül:
1. Bubi Bolt eddig csak klasszik, oké
2. Kingpinnél van a PPP, néhavalami más klasszikus;
3. Hachette-nek vannak klasszikus kötetei, tény
4. Fumaxnál 1 db 1980-as évekbeli kötetet adott ki az újhullámában, a Britannia Kapitányt;
5. Vad Virágok modern, gyerekeket célzóak
6. Most kipróbálja magát a Frike klasszikus F4-gyel.
Szerintem erős túlzás azt állítani, hogy mindenki klasszikust ad ki. De ahogy balogh44 írja, mindenki megtalálhatja ma már az őt érdeklő köteteket, szerintem ez a lényeg. ;)

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1054 Dátum: 2021. Május 14. - 21:26:32 »
Milyen trollkodása volt a Képkocka Kiadónak?

Én konkrétan mind a mai napig nem kaptam meg az utolsó X-men kötetemet tőlük + a különszámot hozzá, amit előfizetőként kifizettem nekik előre.
Egy hely volt, ahol személyesen átvehettem volna (azt hiszem a 2019-es decemberi Hungarocomix, amin utoljára megjelentek), de oda épp nem tudtam eljutni, utána meg se kép, se hang.
Az utána levő eseményekre el tudtam menni, s kerestem őket, csak nem jöttek.


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1055 Dátum: 2021. Május 14. - 21:40:27 »
Nem létezik, hogy egyetlen ember sem tudja, mi van velük. Nem akarok morbid lenni, de ha 2019 végén volt, mi van, ha a kiadója már nem él?

elge76

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1056 Dátum: 2021. Május 15. - 10:16:58 »
Nem létezik, hogy egyetlen ember sem tudja, mi van velük. Nem akarok morbid lenni, de ha 2019 végén volt, mi van, ha a kiadója már nem él?

Nagyon valószínű hogy becsődöltek, de a legfelháborítóbb az, hogy semmilyen fronton nem kommunikálták ezt le a vásárlóik felé. 2 évvel ezelőtt nyomtalanul eltűntek, és ennyi volt.
Ezzel a viselkedéssel pedig csak azt érik el, legalábbis nálam, hogy az utánuk jövő új kiadványos kiadókkal kapcsolatban sokkal szkeptikusabb leszek, mivel a tapasztalat azt fogja mondatni velem, hogy ne bízzak meg egy új dologgal bepróbálkozó kiadó újonnan érkező kiadványában.
Tőletek megveszem ami kell, mivel nagyon régóta lefeditek a piacot, de a most belépők sajnos rendkívüli hátrányból indulnak nálam, köszönhetően az ilyen Képkocka nevű kiadóknak.

A másik ilyen a Pesti Könyv, akik ugyan nem szűntek meg, viszont a Saga kiadását valahogy ők is elfelejtették, kihoztak 4 TPB-t, a jelenlegi megjelenésből hátra van még 5, több mint a fele, és erről is se kép, se hang, 1 év 7 hónapja jött ki a 4. része. Náluk is mindig ugyanaz a válasz, idén év elején folytatják, közben mindjárt az év közepén vagyunk. Valahogy nem látom rajtuk az igyekezetet, meg hogy esetleg lekommunikálnák ők is, hogy mi a helyzet.

Ha kicsit messzebb akarok menni, akkor mondhatnám a Cartaphilus kiadó, amúgy rendkívül igényes, Setét torony kiadását is, azt a 2. rész után kaszálták el. Nagy szívfájdalmam ez a soha meg nem jelent képregény sorozat, Stephen King egyik leghangulatosabb dark fantasy-ja, így képregényben meg különösen vissza tudja adni azt a sötét hangulatot.

Úgyhogy ebből kifolyólag én már egyre inkább nem veszek meg újonnan bepróbálkozó köteteket, mert ha megint nem úgy jönnek majd a számok, akkor azokat is elkaszálják a kiadóik, én meg bámulhatom a polcon a soha be nem fejezett sorozatokat. Hazai fronton ti vagytok az egyik kiadó, akiktől veszem a folytatásokat, a másik kettő meg a Fumax és az Infinity (Spawn). Minden mást inkább megveszek angolul HC-ban, az legalább egy biztos pont és nem fog csalódást okozni.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Május 15. - 10:39:32 írta elge76 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1057 Dátum: 2021. Május 15. - 17:24:17 »
Nagyon valószínű hogy becsődöltek, de a legfelháborítóbb az, hogy semmilyen fronton nem kommunikálták ezt le a vásárlóik felé. 2 évvel ezelőtt nyomtalanul eltűntek, és ennyi volt.
Egyetlen, de logikus érvem lenne ez ellen: amennyiben becsődöltek, az azt (is) jelenti, hogy nem tudták eladni a kinyomott példányokat, rajtuk maradt. Márpedig akkor a kármentés az, hogy megpróbálod az eddigieket eladni, akár nyomott áron is. Ha nincs folytatás, és bejelentik, az sem rosszabb annál, mint hogy nem mondanak semmit, de így eladni sem tudnak az eddigiekből.
Esetleg még külföldre költözés lenne a tippem, bár egy mondatot azért akkor is írtak, írhattak volna.

Idézet
Ezzel a viselkedéssel pedig csak azt érik el, legalábbis nálam, hogy az utánuk jövő új kiadványos kiadókkal kapcsolatban sokkal szkeptikusabb leszek, mivel a tapasztalat azt fogja mondatni velem, hogy ne bízzak meg egy új dologgal bepróbálkozó kiadó újonnan érkező kiadványában.
Sajnos igen, ezt hozza magával, ez egyikünknek sem jó.

Idézet
Tőletek megveszem ami kell, mivel nagyon régóta lefeditek a piacot, de a most belépők sajnos rendkívüli hátrányból indulnak nálam, köszönhetően az ilyen Képkocka nevű kiadóknak.
Köszönjük. Azt hiszem, a jelenlegi két Vertigo sorozattal mi bizonyítottunk is e téren.

Idézet
A másik ilyen a Pesti Könyv, akik ugyan nem szűntek meg, viszont a Saga kiadását valahogy ők is elfelejtették, kihoztak 4 TPB-t, a jelenlegi megjelenésből hátra van még 5, több mint a fele, és erről is se kép, se hang, 1 év 7 hónapja jött ki a 4. része. Náluk is mindig ugyanaz a válasz, idén év elején folytatják, közben mindjárt az év közepén vagyunk. Valahogy nem látom rajtuk az igyekezetet, meg hogy esetleg lekommunikálnák ők is, hogy mi a helyzet.
Pedig ők nagyon rendesek. Szerintem náluk nem ez a helyzet. Amikor tavasszal beszéltem a Marvel európai képviseletével, ők mondták, hogy a vírushelyzet miatt minden országban szűnnek meg címek, egyedül mi nem hagytunk abba egyet sem (mármint tavaly). De idén már jóval neccesebb a helyzet nálunk is, és még mi sem fogunk kimaradni a jóból, annyira lementek az eladások. Rengetegen elvesztették a munkájukat, nincs miből (annyi) képregényt venni, ez még a nagyobb példányszámú képregényeinknél is megérezzük. Ez most nem az az időszak, amikor nagyon lehet tolni őket, vélhetően a Pesti Könyv is csak szünetelteti a Sagát, és minden bizonnyal folytatja majd, ha a helyzet egyszer rendbejön.


D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1058 Dátum: 2021. Május 16. - 00:26:29 »
Anno kérdeztem jó pár embert, a kötetek egyik (ha nem mindegyik) fordítóját is, Pusztai Danit is, mi lehet velük. De azt mondta, ő sem tud semmit.
Nekem is ez volt a furcsa, hogy 2019. decemberében megjelentették az utolsó kötetüket (https://kepregenydb.hu/kepregenyek/marvel-klasszikusok-3228/az-eljovendo-mult-napjai-36609/), nem tudom hány példányban és egy rövidebb ideig láttam, hogy pár webshopban árulták is őket, de utána mindenhonnan eltűntek az X-menek. 
Kizártnak tartom, hogy az összes példányt eladták volna belőlük, főleg az utolsó kötetből. Akkor valami raktárban állhatnak?

2020. márciusában írtam nekik e-mailt, mennek-e a pesti börzére, ahol átvenném a kötetet, arra már semmi válasz nem jött (és onnantól kezdve más levelemre sem).
És nem is voltak a börzén. Rendezvényen nagyon, azt a Hungarocomixot leszámítva, nem is árusították a 6. kötetüket.


balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1059 Dátum: 2021. Május 16. - 12:21:53 »
Ők azelőtt sem voltak túlzottan kommunikatívak. Valószínű hogy komoly problémába ütköztek, mely anyagi természetű. Sajnálatos, mert példát mutattak hogyan is kéne egy szériát itthon bemutatni. Most a hozzá állásukat az egészhez hadd ne kommentáljam. Elengedte szerintem. Most a jogok rendezésére kell várni szerintem, az meg lehet több év is, mire egy újabb hazai kiadó kikérheti. Claremont meg olyan, hogy csak egyben az igazi, válogatni belőle értelmetlen. Ha lesz olyan kiadó itthon, aki ismét belevág, akkor reméljük onnan folytatják ahol a Képkocka abba hagyta. Ez persze szerződés függő, és ki tudja ezek után mit variál a Marvel/Panini.