Szerző Téma: Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)  (Megtekintve 177101 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1060 Dátum: 2021. Május 24. - 21:29:58 »
Üdv,  kedvelem  a megszokottol   kissé eltérő stilusú  képregényeket .  Pl  Paul Kircner    The Bus   vagyis  a Busz  cimű  sorozatát , kissé már régebbi sorozat  de nekem tetszik  .Paul Kircner a Marvelnél dolgozott  . A régebbi  Galaktika   útolsó oldalain  jelent meg  néhány  rész  belöle . Késsöbb  máshol is  meg találtam  elég sok epizodot belöle . Elmentetem öket  a Pinterst eim közzé.  Úgyanarról  a témárol sok ötletes   és változatos, szöveg  nélküli   szám  jellent meg belőle .Én, a FaceBokomon is   követem  Paul Kircnert és ezt a sorozatát.  Valamin  szintén  szeretem  a Kockásban  megjelenö Verhetetlen  cimű sorozatot  , eredeti cimén Imbatabble  . Pascal  Joussein a rajzolója és irója. Kevés  olyan  képregény  karakter van, aki  képpes a panelek közzt  ide oda járkálni . Őket is követem  a FaceBookomon. Én ezzeket a sorozatokat  ajánlom  elolvasásra.
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

ddt500

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1061 Dátum: 2021. Június 09. - 13:35:32 »
Online megvettem A Félelem Maga 1-2 kötetet, eredeti címe Fear Itself.
Hát jól megszívtam vele. A borítón nem látszik mi van benne és meg van digitálisan az eredeti, ami 123 részes. Gondoltam a kemény fedeles magyar verzió lesz 8-10. Erre a második résszel úgy tűnik vége van.
A story 90% hiányzik. :stupid:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1062 Dátum: 2021. Június 10. - 21:53:38 »
Igazából egyszerre van igazad meg nem is.
A Fear Itself maga egy nyolcrészes mini. Nem több. Szóval az a kötet bizony stimmel.
Ugyanakkor köré csaptak egy nagy eseményt, ami behúzott magával száznál is több füzetet. Úgyhogy a digitális változat is stimmel.
Ha viszont megnézed, akkor a kiegészítő füzetek alsó hangon 90%-a vagy olyan történet, ami effektíve az égvilágon sehogyan sem kötődik a központi eseményhez, vagy csak egy olyan mellékágára szorítkozik, ami a főminiben maximum fél mondatban megemlítésre kerül.
Avagy üdvözlet a Marvel szokásos évi nagy eseményeiben 2006 óta. Mindegyiknek van egy fő gerince, egy központi mini, amihez csatlakozik 0–2 darab olyan melléksorozat, ami hasznos tartalommal látja el, minden másra meg csak ráteszik a logóját de köze semmi vagy nagyon kevés van hozzá.

ddt500

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1063 Dátum: 2021. Június 29. - 11:04:47 »
Igazából egyszerre van igazad meg nem is.
A Fear Itself maga egy nyolcrészes mini. Nem több. Szóval az a kötet bizony stimmel.
Ugyanakkor köré csaptak egy nagy eseményt, ami behúzott magával száznál is több füzetet. Úgyhogy a digitális változat is stimmel.
Ha viszont megnézed, akkor a kiegészítő füzetek alsó hangon 90%-a vagy olyan történet, ami effektíve az égvilágon sehogyan sem kötődik a központi eseményhez, vagy csak egy olyan mellékágára szorítkozik, ami a főminiben maximum fél mondatban megemlítésre kerül.
Avagy üdvözlet a Marvel szokásos évi nagy eseményeiben 2006 óta. Mindegyiknek van egy fő gerince, egy központi mini, amihez csatlakozik 0–2 darab olyan melléksorozat, ami hasznos tartalommal látja el, minden másra meg csak ráteszik a logóját de köze semmi vagy nagyon kevés van hozzá.

Igen igazad van, első felindultságomban írtam mert nagyon hiányoltam a Red Hulk vs Lény, meg a Buldózer történetét. Mindenesetre nagyot csalódtam.

elge76

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1064 Dátum: 2021. Július 01. - 21:34:10 »
A Goobo kiadó azt írja, hogy már készen vannak az új Hachette sorozat első 3 kötetének fordításával. Na ez vajon mi lesz? Pókember? X-Men? Bosszúállók? Transformers?
« Utoljára szerkesztve: 2021. Július 01. - 21:39:14 írta elge76 »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1065 Dátum: 2021. Július 01. - 22:02:30 »
Bár eléggé katyvaszosan adják ki ebben a régióban, de az eredeti kötetsorrend alapján F4, Pókember, X-Men környékén kéne valami. Remélhetőleg az Angyalok kontra X-Men (vagy nevezzük valódi nevén: „Bosszúangyal-propaganda, avagy légyszi engedjétek már megszüntetni az X-képregényeket, mert eladtuk a filmes jogokat a Foxnak, és Disney bácsinak ez nem tetszik”) esetén is megtartják a jó szokásukat és egyben jön ki, nem úgy, mint az angoloknál, hogy negyed év volt a két rész között. (Néha komolyan elgondolkodom, hogy a briteknél előfeltétel-e az agykárosodás, hogy a Hatchette-nél és az Eaglemossnál kiadványszerkesztő lehessen valaki.)

TrueBB

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1066 Dátum: 2021. Július 02. - 16:26:36 »
És Nektek ez nem okozhat kellemetlenséget mint kiadónak?
Nemsokára gondolom megmondják mi lesz, bár én kettő közül tippelnék. Őszintén remélem az amelyik nem érdekel.  :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényajánlók (vagy éppenséggel nem!)
« Válasz #1067 Dátum: 2021. Július 02. - 20:59:29 »
Nem, a Hachette korrekt cég, velük meg tudjuk beszélni, ha érdekütközés van.