Szerző Téma: Képregényrajzfilmek  (Megtekintve 337943 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Képregényrajzfilmek
« Válasz #3520 Dátum: 2017. Június 20. - 21:48:19 »
Nem a Netflixen lesz, hanem a DC saját stream szolgáltatásán.

Vorador

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 95
Re:Képregényrajzfilmek
« Válasz #3521 Dátum: 2017. Június 25. - 20:50:43 »
Végignéztem a Young Justice 2. évadát. Örömmel tapasztaltam, hogy sikerült tartania az 1. évad színvonalát. Egyértelműen a kedvenc rajzfilmsorozatom lett. Néhány gondolat, ahogy éppen az eszembe jutnak:
- Impulzus szuper, pedig nem gondoltam volna, hogy kell még egy fiatal Flash a szériába. Rengeteget lehet nevetni rajta és tetszik, hogy néha azért felsejlik, hogy milyen sötét jövőből érkezett. (pl. amikor a Lexcorp farmon kémkednek és nyomja magába a gyümölcsöket, mert ugye a jövőjében nem tudott ilyesmiket enni.)
- Nagyon jó volt Aqualad és Artemis beszivárgása Fekete Rája bandájába. Bírtam, amikor Élsportoló és Cheshire behatoltak Rája tengeralattjárójába és Artemiséknek nagyon kellett igyekezniük, hogy ne árulják el magukat.
- Élsportoló elég hardcore: "Senki nem ölheti meg a lányom az engedélyem nélkül." Tényleg látszik rajta, hogy nem a lánya halála zavarja, sokkal inkább a sérült hírneve - nem is a "gyilkoson", Aqualaden akar bosszút állni, hanem az apján, a Ráján akar elégtételt venni.
- Megan és Superboy beszélgetése a szakításuk okáról még mindig fantasztikus.
- Ötletes volt, hogy Batmant, Supermant és az egyéb nagyágyúkat a sorozat nagy részére kivonták a képből, így nem álltak végig a fiatalok mögött, mint az első évadban.
- Fürge (Arzenál) nagyon ütős volt, évekre lefagyasztották, de fél kézzel lenyomta Lex testőrét és megölhette volna Luthort. Izgalmas harc volt, végig azt hittem, hogy szegény kifogy a trükkökből és végez vele Lex kiborgja, aztán Vörös Íjász megbosszulja, de Arzenál végül ravaszsággal győzött.
- Fekete Bogár valami kib*szott erős volt. Még akkor is féltem, ha túlerőben voltak ellene a hősök, mert alig tudtak kezdeni vele valamit.
- Megan szétcincálja Aqualad agyát, mert nem tud a beépüléséről. Tanulságos.
- Az az üdítőreklám. :) Különben tényleg lehetett kapni? Majdnem olyan jó, mint a Megan sorozat intrója az első évadban. :)
- Szuper volt az utolsó előtti részben a harc, jó volt látni, ahogy a hősök sorban felfedték magukat és most végre ők voltak fölényben.

Egy dolog nem tetszett: kicsit túl sok volt az új szereplő, ráadásul az évad is 6 résszel rövidebb, így néhány karaktert nem sikerült olyan jól kidolgozni. Az első évadban kevesebben voltak, többet tudtunk meg róluk, mindenkinek volt egy része, ami kifejezetten róla szólt. Az új évadban viszont:
- Wonder Girl alig szerepelt, kb. csak annyit tudtunk meg róla, hogy nagyon szeretne bizonyítani és emiatt meggondolatlanul cselekszik.
- Batgirlről se tudunk meg semmit. Azt érezni, hogy Batmanhez hasonlóan jó detektív lehet és ilyesmik, de ennyi.
- Az új Robin esetében talán a legrosszabb a helyzet, vele kapcsolatban egyetlen emlékezetes jelenetet vagy mondatot sem tudok felidézni.
- Lagoon Boy: elég sovány, azon kívül nem sok minden köthető hozzá, hogy Megan vele vigasztalódott, de legalább volt funkciója.
- Dongó, Beast Boy: határeset. Határozottan kirajzolódik a személyiségük, de kevés szerepet kaptak.
- Arzenál, Kék Bogár és Impulzus: őket jól bemutatták.
Szerintem 20 részbe túl sok volt ennyi új karakter, 2-3 bőven elég lett volna. De még 30-ba is.


« Utoljára szerkesztve: 2017. Június 25. - 20:57:15 írta Vorador »

Vorador

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 95
Re:Képregényrajzfilmek
« Válasz #3522 Dátum: 2017. Június 25. - 20:59:50 »
Van még ilyesmi szintű képregényes rajzfilm sorozat? A Teen Titans milyen?

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Képregényrajzfilmek
« Válasz #3523 Dátum: 2017. Június 25. - 23:23:42 »
Annak egy fiatalabb korosztály a célcsoportja. Ilyen mértékben összetett és komolyabb témákat feszegető szuperhősös sorozat szerintem nincs, legfeljebb pár rész a régi Batmanből/Supermanből/JLA-ból, illetve a Spectacular Spider-Man van hozzá talán a legközelebb. Ha viszont bármilyen képregényből készült rajzfilmsorozat jó, akkor az animék között találhatsz akár még jobbat is.  ;D Illetve még ott van a régi 18+-os Spawn sorozat, de abban szerintem sok mélységet nem fogsz találni.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Képregényrajzfilmek
« Válasz #3524 Dátum: 2017. Június 26. - 16:46:27 »
Nem volt rossz sorozat.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Június 26. - 16:51:41 írta venom75 »

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Képregényrajzfilmek
« Válasz #3525 Dátum: 2017. Június 26. - 19:50:29 »
Most jut eszembe, a Green Lantern TAS talán még tetszhet, meg a Beware the Batman, bár ez utóbbiból csak az első 2-3 részt láttam, de az alapján jónak tűnik. A Green Lantern meg teljesen rendben van, a sztori jó, van benne egy nagyon jó mellékszál, illetve abban volt számomra az egyik legmegrázóbb rajzfilmes halál. Azért a sorozatért is kár. :(

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Képregényrajzfilmek
« Válasz #3526 Dátum: 2017. Június 27. - 00:41:24 »
Ajánlanám a 2012-es TMNT-t (melyből Tomi jelenleg ad ki számokat), mivel akadt benne pár komolyabb csavar a könnyed hangulat mellett, amik rendesen betaláltak. Sajnos a későbbi évadokra jellemző az időhúzás, így a jó részek mellé akadnak gyengébbek. Egy rész erejéig tisztelegnek mind az eredeti képregény és a '86-os rajzfilmsorozat előtt.

Vorador

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 95
Re:Képregényrajzfilmek
« Válasz #3527 Dátum: 2017. Június 28. - 19:50:08 »
Kösz az ajánlásokat!

Raisu: mondhatsz néhány anime címet is, nem zárkózom el azoktól sem. :) Kösz!

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Képregényrajzfilmek
« Válasz #3528 Dátum: 2017. Június 28. - 22:00:08 »
Vorador: Attack on Titan, Death Note, Ghost in the Shell, Neon Genesis Evangelion, Trigun, Cowboy Bebop, esetleg Boku dake ga inai machi, Fullmetal Alchemist (sima meg Brotherhood is). Talán ezek azok, amiket nyugodt szívvel ajánlanék bárkinek. Meg mondjuk még a Boku no Hero Academiát, mert szuperhősös, és elég szórakoztató. Ja, meg a Ghibli filmeket, ha még nem láttad őket.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Képregényrajzfilmek
« Válasz #3529 Dátum: 2017. Június 28. - 22:48:06 »
Úgy látszik csak jobb lesz mint az Ultimate baromság volt...

https://www.facebook.com/Marvel/videos/10155351407377488/

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Képregényrajzfilmek
« Válasz #3530 Dátum: 2017. Június 30. - 15:25:05 »
Háááát igen, sokkal jobb, nincs benne végre az a gagyi röhejes narálás, ami ott volt... meg legalább normálisabb...
Viszont a grafika... elég furi... nem olyan elborult, mint a mostaniak, de mégis nagyon fura a kivitelezés... meg sehol egy árnyék... mintha valami félkész cucc lenne.... de gondolom sok időt/pénzt spórolnak hogy kihagyják az alakokról az árnyékot...

He, azért Harry meg Smythe külalakját szépen felcserélték, az ikonikus vörös haj, most fekete lett...  :hehe:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Képregényrajzfilmek
« Válasz #3531 Dátum: 2017. Június 30. - 20:09:50 »
Így hangzana napjainkban.  :)

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Képregényrajzfilmek
« Válasz #3532 Dátum: 2017. Július 04. - 21:33:15 »
Gyalázat, hogy valaki az Inception Hans Zimmer által komponált zenéjét társítani tudta a Transformers-szel. :'( >:(
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Képregényrajzfilmek
« Válasz #3533 Dátum: 2017. Augusztus 10. - 22:01:01 »
Hm, egyre jobban tetszik ez az új Pókember sorozat, szerintem jó lesz. ;)


BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Képregényrajzfilmek
« Válasz #3534 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 09:04:01 »
Ejh.. bakk... most nem mondják, hogy szétvagdossák az Origins cuccot, aztán meg egybe leadják az egészet, ezzel "húzva az időt"... ennek így sok értelme van...  :-\
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Képregényrajzfilmek
« Válasz #3535 Dátum: 2017. Augusztus 15. - 22:30:55 »
Azta-paszta-cipőpaszta  :o
Az RTL Spike úgy látszik Batman rajzfilmekkel fog operálni... előbb tavaly elhozták az utolsó évadot a TAS-ból, most meg jön a 2004-es THE BATMAN 5 évados sorozat... hát nem semmi  :o

http://www.gyerek-vilag.tk/2017/08/ujabb-batman-sorozat-az-rtl-spike-on.html

Remélem azért a szinkron változik, mert emlékeim szerint a dvs-n megjelent pár részben elég furi volt Bats hangja...  :'(
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Képregényrajzfilmek
« Válasz #3536 Dátum: 2017. Október 02. - 17:18:30 »
Elkezdtem nézni az új Pókember sorozatot, de nem vagyok elájulva tőle. Olvasgatva a véleményeiteket, egyedül leszek vele, de nekem az Ultimate Spider-Man jobban tetszett. A sztorik, meg a grafika sokkal jobb volt, mint az újban. Se árnyék, se részletek. Számomra annyira egyszerű a látványa, hogy kissé már átmegy a gagyi kategóriába. Ráadásul megint a 0-ról kezdődik, csak kicsit másképp. Nekem egy idősebb Pókember jobban tetszett volna, komolyabb sztorikkal, főleg az Ulti után, ahol szintén gyerek volt.
SD. EJC.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Képregényrajzfilmek
« Válasz #3537 Dátum: 2017. Október 02. - 19:09:07 »
Viszont, ebben már nem lesznek ilyen idegesítő elmebajok:



BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Képregényrajzfilmek
« Válasz #3538 Dátum: 2017. Október 02. - 21:50:44 »
Összefüggő Spectaculer szintű sztori féleség... legalább ez még a pozitivumokhoz írható...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Képregényrajzfilmek
« Válasz #3539 Dátum: 2017. Október 03. - 05:41:43 »
Aztaaa!A The Batmant meg csak most nezem... :o :-[ :brow:
BATMAN,Spawn,Star Wars