Szerző Téma: TV Műsorok  (Megtekintve 688902 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re: TV Műsorok
« Válasz #140 Dátum: 2007. Július 27. - 21:27:56 »
A GyU-s eszmefutatáson szétestem a röhögéstől.
A félelem nélküli

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re: TV Műsorok
« Válasz #141 Dátum: 2007. Július 29. - 23:50:32 »
Nem tudom mi a bajotok a Jedi visszatérrel, nekem tetszett. :D Szerintem a Phantom Menace volt a leggyengébb, csak Qui-Gon és Darth Maul karaktere dobta fel valamennyire, a végén a fénykardpárbaj nagyon ütős volt. Viszont az valami iszonyat gáz volt, hogy a kis Anakin véletlenül(!) felrepül az űrbe, és ha már ott van, akkor játszi könnyedséggel meg is teszi azt, ami a legképzettebb-legtapasztaltabb pilótáknak sem sikerült... :violent: :paradicsom: 
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: TV Műsorok
« Válasz #142 Dátum: 2007. Július 30. - 00:22:15 »
A Jedi csak az első trilógiához képest volt gyengébb. Az Evok mackók miatt...  :hehe: Természetesen százszor jobb a mostani 3 résznél összesen is.  ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: TV Műsorok
« Válasz #143 Dátum: 2007. Július 30. - 09:04:11 »
Nekem egyébként a Jediben pont az evokos rész tetszett. Az elején lévő Jabbás szál az ami a legkevésbé jön be abban a filmben. Főleg a rengeteg teljesen béna kinézetű idegen miatt. Jó persze, az akkori technikával bőven jó volt, de valamiért már akkoriban sem tetszett (valamikor a 80-as évek végén láttam először). A baljós árnyak is egy olyan rész volt, hogy szép volt, látványos volt, de igazából teljesen értelmetlen a trilógia szempontjából. Ami viszont a legkevésbé tetszett, az pont a régi trilógia első része, az új remény volt. Mert azon kívül, hogy megsemmisül benne a halálcsillag és megismerjük a főbb szereplőket, semmi sem történik. Csak teljesen felesleges akciók voltak benne.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re: TV Műsorok
« Válasz #144 Dátum: 2007. Július 30. - 10:57:31 »
Az Evokok aranyosak voltak! :D :D De totálisan nem illettek a filmbe... :roll:
A Phantom Menace zenéje állati jó volt! Illetve ott mutatták be a Duel of the Fates témát, amit a későbbiekben is használtak. Darth Maul karaktere nagyon tetszett, Qui-Gon szintén, a végén a párbaj állati jól nézett ki, de az egész film úgy összességében gáz volt. :-\
A 3. rész viszont nekem nagyon tetszett! Nagyon jól mutatták be a karaktereket és azt, ahogyan alakultak. Az az igazság, hogy könyvben sokkal jobb volt, mert volt idő kifejteni mindent és az ember megérti mindkét oldalt és így már máshogy tekint a történetre. Yoda és Palpatine párbajának szimbolikája is tökjó volt. Afféle dualista jó-rossz harc, ahol ugye egyik sem győzhet. :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: TV Műsorok
« Válasz #145 Dátum: 2007. Július 30. - 11:57:17 »
Szerintem is az ep1 a leggyengébb és az ep3 a legjobb rész a hatosból. Az első részne az a baja elsősorban, hogy idióta Jar-Jar-os nevetséges tündérmese.
Idézet
Szerintem a Phantom Menace volt a leggyengébb, csak Qui-Gon és Darth Maul karaktere dobta fel valamennyire, a végén a fénykardpárbaj nagyon ütős volt. Viszont az valami iszonyat gáz volt, hogy a kis Anakin véletlenül(!) felrepül az űrbe, és ha már ott van, akkor játszi könnyedséggel meg is teszi azt, ami a legképzettebb-legtapasztaltabb pilótáknak sem sikerült...
Mondjuk ott azért rendesen mákja volt, meg valaahogy be kellett mutatni, hogy ő az egyik, ha nem a legjobb pilóta a galaxisban.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re: TV Műsorok
« Válasz #146 Dátum: 2007. Július 30. - 12:40:52 »
Meg, hogy vele van az erő.
A félelem nélküli

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: TV Műsorok
« Válasz #147 Dátum: 2007. Július 30. - 12:50:02 »
ja igen, azt ki is hagytam. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: TV Műsorok
« Válasz #148 Dátum: 2007. Július 30. - 12:57:31 »
A 3. rész viszont nekem nagyon tetszett! Nagyon jól mutatták be a karaktereket és azt, ahogyan alakultak. Az az igazság, hogy könyvben sokkal jobb volt, mert volt idő kifejteni mindent és az ember megérti mindkét oldalt és így már máshogy tekint a történetre.
Igen, könyvben mindegyik hihetetlenül jobb volt. Sokkal jobban lehet érteni az egészet. Például az ep1-nél is nagyon jól elmewsélték a sith-ek történelmét, ami a filmben igencsak kimaradt. Ott le volt írva, hogy miért is van egy mester és egy tanítvány. A filmben ezt csak megjegyezte Yoda, de magyarázatot nem adott rá. A második résznél is könyvben nagyon jól le van írva Anakin belső vívódása, hogy mik voltak azok az érzelmi hatások, amik a sötét oldalra terelte őt. Ezeket mind hiányoltam a filmből. Csak jelekben lehetett megtalálni őket a filmben.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: TV Műsorok
« Válasz #149 Dátum: 2007. Július 30. - 13:10:45 »
De régen több sith is volt egyszerre, mint kettő...akkor  miért van csak egy mester és egy tanítvány?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: TV Műsorok
« Válasz #150 Dátum: 2007. Július 30. - 13:28:55 »
Hát most pontosan nem tudom leírni, mert akkor olvastam a könyvet amikor bemutatták a filmet a mozikban. De röviden összefoglalva az volt, hogy eleinte úgy működött a sith-ek rendje, mint a jediké. Csak a hatalommánia miatt többen egymás ellen fordultak és szépen kinyírtk egymást. Így végül a megmaradt nagy sith mester úgy döntött, hogy csak egy növendéket tart, mert azt kordában tudja tartani. Így ha meghalt a mester, akkor a tanítvány lett a mester és keresett magának egy másik növendéket akit kitanított.

rainman

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: TV Műsorok
« Válasz #151 Dátum: 2007. Július 30. - 13:51:02 »
Szerintem a legjobb rész a harmadik. Ez a legsötétebb hangulatú mind közül, ráadásul, ahogy Anakin átáll a sötét oldalra és lassan a rabjává válik, az vmi zseniálisan van megcsinálva :D Teljesen érthető és átérezhető a motivációja( Padme iránti szerelme és már már beteges féltése) Aztán ez persze átcsap hatalomvágyba, meg kegyetlen vérengzésbe :hehe:
Az első résszel nekem az a bajom, hogy Jar Jar idétlenkedései miatt tök gyermeteg lett a film, bár azért Darth Maul nagyon ütős benne:) A második már sokkal jobb lett, ott Mace Windu zúzása tetszett leginkább.
A régi trilógiát csak érdekesség képpen szoktam megnézni néha. Én egy újgenerációs Star Wars fan vagyok, na! :lol:
"...nem érzek mást, csak hálát, hülye kis életem minden egyes percéért"

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: TV Műsorok
« Válasz #152 Dátum: 2007. Július 30. - 13:55:13 »
Idézet
Szerintem a legjobb rész a harmadik. Ez a legsötétebb hangulatú mind közül, ráadásul, ahogy Anakin átáll a sötét oldalra és lassan a rabjává válik, az vmi zseniálisan van megcsinálva Nevet Teljesen érthető és átérezhető a motivációja( Padme iránti szerelme és már már beteges féltése) Aztán ez persze átcsap hatalomvágyba, meg kegyetlen vérengzésbe
Egyetértek...számomra az volt a nagyon sokkoló, amikor átállt, legyilkolta a gyerekeket. Teljesen elboult az agya, és amikor szétégett, akkor is azt ordibálta Kenobinak, hogy "Gyűlöllek". Pedig maga okozta a bukását.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

rainman

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: TV Műsorok
« Válasz #153 Dátum: 2007. Július 30. - 14:06:32 »
Na meg az a felejthetetlen mondata, hogy Készülj a halálra, Mester!
Á, kiráz a hideg! :D
"...nem érzek mást, csak hálát, hülye kis életem minden egyes percéért"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re: TV Műsorok
« Válasz #154 Dátum: 2007. Július 30. - 14:35:34 »
Ami viszont a legkevésbé tetszett, az pont a régi trilógia első része, az új remény volt. Mert azon kívül, hogy megsemmisül benne a halálcsillag és megismerjük a főbb szereplőket, semmi sem történik. Csak teljesen felesleges akciók voltak benne.
Hát igen, valahogy így vagyok vele én is. Amúgy a Star Warst én mindig is a fénykarddal hadonászó Jedik/Sith-ek miatt szerettem nagyon, a csili-vili űrcsaták engem hidegen hagynak. Különben fénykardozós szempontból tökre látszik a különbség a régi trilógia első két része között: az első részben Obi-Van és Vader hihetetlenül bénán kardoztak egymással, míg a második részben már baromi jó volt Luke és Vader kardpárbaja (a Jedi visszatérben szintén).
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: TV Műsorok
« Válasz #155 Dátum: 2007. Július 30. - 14:48:16 »
Jóhogy. Anno én még azt a verziót láttam először, ahol hallattszott a botok csattogás a akardok összeütközésekor.
Idézet
Hát igen, valahogy így vagyok vele én is. Amúgy a Star Warst én mindig is a fénykarddal hadonászó Jedik/Sith-ek miatt szerettem nagyon, a csili-vili űrcsaták engem hidegen hagynak
Valahogy én is így vagyok vele...a mítosz,maga az univerzum, a körítés nem nagyon érdekel. mindig is a jedik tanításai, képességei, illetve a jedi sith szembenállás, a jedik szerepe abban a világban, illetve mindenekelőtt Anakin sorsa fogott meg benne.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: TV Műsorok
« Válasz #156 Dátum: 2007. Július 30. - 14:53:14 »
az első részben Obi-Van és Vader hihetetlenül bénán kardoztak egymással, míg a második részben már baromi jó volt Luke és Vader kardpárbaja (a Jedi visszatérben szintén).
Emlékszem, hogy amikor bemutatták a Baljós Árnyakat olvastam egy kritikában, hogy a filmben hiper szuperül megkoerografált kardozás után a régi trilógia kardozási jelenetei olyanok, mintha két reumás öregember hadonászna egy felmosórúddal. Annyira be vannak lassúlva, hogy már el lehet aludni a kardozáson. :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: TV Műsorok
« Válasz #157 Dátum: 2007. Július 30. - 15:03:50 »
Nem csak olvastad, hanem úgy is van kb. Én pár hete egybe néztem meg a 6 részt...hát. Az Új remény nevetséges minden szempontból, de a többi korábbi részben is iszonyat gáz a párbaj a később csináltakhoz képest. Nincs ezzel semmi baj, csak kicsit furcsa volt látni és mindnekinek feltűnt azért...egy 3. rész beli Obi-Wan kurkapálcákat vágott volna Luke-ból például. Mondjuk az is igaz, hogy a később készített részekben, főleg az ep3-ban már kicsit túljátszották. Egyértelmű, hogy arra ment Lucas, hogy na ez legyen a legmonumentálisabb rész, ebbe legyen a leghosszabb és legnagyobb párbaj stb. Kicsit már túlzás volt az is. Az ep1-ben volt szerintem a legkorrektebb a párbaj.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

beigli69

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 66
Re: TV Műsorok
« Válasz #158 Dátum: 2007. Július 30. - 15:20:30 »
bevallom őszíntén én csak a régi trilógiát láttam  ;D az újra még nem tudtam rászánni magam. majd egyszer talán...
Hősök: Hát nekem csak egy bajom van az egész időutazással, hogy olyan mintha nem tudták volna eldönteni mit akarnak : eltérő különböző idősíkokat, vagy az előre elrendeltetés elve alapján őnmagát létrehozó mutlpiszkálást. What if...-nek csupán a metrós jelenet miatt nem tudom elfogadni. Jól megkavarták az már biztos...

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: TV Műsorok
« Válasz #159 Dátum: 2007. Július 30. - 15:31:43 »
Hé...
Idézet
Hősök: Hát nekem csak egy bajom van az egész időutazással, hogy olyan mintha nem tudták volna eldönteni mit akarnak : eltérő különböző idősíkokat, vagy az előre elrendeltetés elve alapján őnmagát létrehozó mutlpiszkálást.
Ezt mintha én írtam volna! :oh: ;D Amúgy tényleg az van, hgy nem lehet eldönteni, hogy is fogják hát fel pontosan az egészet.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"