Szerző Téma: Mutánsvilág  (Megtekintve 138366 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Mutánsvilág
« Válasz #140 Dátum: 2008. December 09. - 15:28:30 »
A végleges előtt már készen vannak a beírások b verziói. Akkor került ki, de még finomítottunk rajta.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Mutánsvilág
« Válasz #141 Dátum: 2008. December 09. - 15:30:48 »
Szerintem egy "másik" régire gondol... :)
Az összeollózás-dolog kissé fura, mert emlékeimben ez egy elég jól összeszedett, csak az elején sokszálúnak indult miniként él, amben az egyetlen elég érezhető írói izzadás Layla Millerhez kötődik (ha ő nincs, akkor gyakorlatilag a felénél megáll az egész, és úgy marad). A jelenetek visszaköszönése elég sanszos, hogy ismerős, Bendisnél sose volt nagy titok, hogy a füzeteinek minimum harmada, de inkább fele más sztorijának lopásából jön össze, de ő az egyetlen jelenelg, aki ezt úgy csinálja, hogy az jó legyen (és gondom nem is agyon van vele, csak idő kellett, hogy megszokjam, hogy Bendisnél hajlamosak jelenetek visszaköszönni másoktól... ő az írók Rob Liefeldje, csak ő ügyesebb :)).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Mutánsvilág
« Válasz #142 Dátum: 2008. December 09. - 15:31:49 »
Nem gondolhat másik régire, mert az megegyezik a megjelenttel.  :)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re: Mutánsvilág
« Válasz #143 Dátum: 2008. December 09. - 22:48:37 »
Nekem tetszett, már szeretném olvasni a következőt. ;) Jó volt a fordítás is, bár nem hasonlítgattam, de szerintem önállóan megállja a helyét. Grafikailag megintcsak nagyon szép, a borítót meg eddig is imádtam. :) Úgy összességében volt olyan jó, mint az eredeti. Az egyetlen bajom az volt, hogy véget ért. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Mutánsvilág
« Válasz #144 Dátum: 2008. December 09. - 23:19:12 »
Á, nem ért véget, csak félbeszakadt.  :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re: Mutánsvilág
« Válasz #145 Dátum: 2008. December 10. - 09:07:14 »
Nekem is tetszett, tökéletes felvezetés volt.
Érdekes, hogy a grafikát mindenki dicséri, pedig nekem elsőre nagyon furának tünt, minden szereplő olyan, mintha széltébe kinyújtották olna őket, elsőre komolyan azt hittem, hogy talán más volt az eredeti formátum, és Tomi valamiért (ár vagy ilyesmi) ezt a merényletet követte el, de rájöttem, hogy ez eredetileg is ilyen. Miután ezzel megbarátkoztam, onnantól nekem is frankónak tünt.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re: Mutánsvilág
« Válasz #146 Dátum: 2008. December 10. - 17:13:12 »
Nos, elolvastam a Mutánsvilág első részét. És akkor most a megrögzött X-men ellenes értékel:

Nos, be kell vallanom, nem volt annyira szörnyű, mint az elsőre gondoltam. Azt mondanám, hogy erős közepes volt és kíváncsi lettem a második részére is a dolognak (már ez is nagy szó!). A fordítás és a beírás is tetszett. Egy dologon viszont olvasás közben megakadt a szemem. A 30. oldalon Scott azt mondja Emmának, hogy Nem is törődj vele. Na most, én nem vagyok naprekész a friss nyelvtani változásokat illetően, de ez nem úgy hangzana szebben, hogy Ne is törődj vele? Amúgy ezt leszámítva még a Pulse ujság főoldala zavart, hogy a ragasztás miatt a címfelirat egy részét nem lehetett rendesen látni. ;) De ezt leszámítva kifejezetten tetszett. De tényleg, nem hazaduk és nem fenyegettek meg X-men fanatikusok, hogy ezt mondjam... ;D

Szóval várom a tavaszi börzét és a folytatást. ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Mutánsvilág
« Válasz #147 Dátum: 2008. December 10. - 17:23:32 »
Az X-Men fanatikusok inkább haragudni szoktak erre a sztorira, mert két teljes évre teljesen tönkreb--vágta az összes főbb X-sorozat történetét, és három embernek kellett közel egy évig dolgoznia, míg helyretette az utóhatásait. Bár ennek ellenére a sztori maga természetesen kifejezetten jó.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re: Mutánsvilág
« Válasz #148 Dátum: 2008. December 10. - 18:44:51 »
Elolvastam én is, nekem baromira tetszett! Tök jó a sztori, legalábbis így az első rész alapján, pedig mikor hallottam, hogy miről szól, tartottam tőle, hogy nem fog ennyire jól működni ez a kifacsart világ. De működik, jól ki van találva.
Nagyon jó volt benne a Pulse újság, amit Rozsi olvas, ráadásul az egyik legjobb poén a "Félrevésett Vasember vésője?" :lol: Nagy ötlet volt az is, hogy Magneto dokumentációja át lett írva az új világnak megfelelően. :D Meg a gúnyolás, ahogy az embereket nevezik, "sapien" ;D Jól ki lettek találva a dolgok. A rajzok nagyon szépek, a borító kifejezetten gyönyörű, talán az eddigi legszebb Kingpin borító. A kiadvány minősége is igényes. Nagyon tetszett az egész, várom a folytatást! 8)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Mutánsvilág
« Válasz #149 Dátum: 2008. December 10. - 19:10:08 »
A hozzászólásokat olvasva is egyre jobban sajnálom, hogy ez a könyv még nincs meg nekem...  :-\

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Mutánsvilág
« Válasz #150 Dátum: 2008. December 10. - 19:25:15 »
Persze, hogy a legszebb Kingpin-borító, már csak a téma miatt is. ;D
És akkor Sapien maradt? Kicsit féltem, hogy lesz egy "s" a végén...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Mutánsvilág
« Válasz #151 Dátum: 2008. December 10. - 21:16:43 »
Nem is törődj vele.
Hogy a fene... pedig kábé négyszer olvastuk át mindketten Atival...  :headscratch:
A hozzászólásokat olvasva is egyre jobban sajnálom, hogy ez a könyv még nincs meg nekem...  :-\
Sepi, gyere el megint, ha tudsz, viszek egy hibátlan példányt.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re: Mutánsvilág
« Válasz #152 Dátum: 2008. December 10. - 21:35:24 »
Idézet
Hogy a fene... pedig kábé négyszer olvastuk át mindketten Atival... 
Hidd el nekem, hogy ez szinte semmit sem számít. Én is legalább kétszer átolvasom a fordításaimat, de gyakran olyan elírásokat nem veszek észre, amiket máskor, más képregényeinek a lektorja során rögtön észreveszem. ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Mutánsvilág
« Válasz #153 Dátum: 2008. December 10. - 22:30:02 »
Sepi, gyere el megint, ha tudsz, viszek egy hibátlan példányt.
Köszi, de sajnos ebben a hónapban már nem nagyon lesz rá időm.  :( Így maradt a január. Addig másnem majd olvasgatom eredetiben.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Mutánsvilág
« Válasz #154 Dátum: 2008. December 11. - 08:49:36 »
ne olvasd el újra eredetiben, csak rontod az élményt. :)
This is a joke. A real practical Joke.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re: Mutánsvilág
« Válasz #155 Dátum: 2008. December 11. - 15:14:09 »
Elolvastam, és meg kell mondjam kellemesen csalódtam benne. A rajzok jók, és a történet is végig érdekes. Vagyis nagyon. Ez a világ ahol a mutáns az uralkodó faj, és minden másképp van mint az eredeti világban, picit olyan mint amikor álmodik az ember, és próbálja elmagyarázni a többieknek az álomban, hogy itt nincs valami rendben. És ez esetben ugye Rozsomák volt az, aki emlékezett mindenre. Nem volt semmi, ahogy kiugrott abből az "M-házas "SHIELD"-ből. :) Az az újságcikk is érdekes volt, szép munka. Viszont az is érdekes, hogy Clint Barton ebben a világban él. A befejező kötetetre már kíváncsi vagyok, alig várom hogy mindegyik hős egybegyűljön, és mindenki rájöjjön, hogy mi ez az egész világ. Ja és a Magneto-dokumentáció is tetszett!

Úgyhogy köszönet a kiadásért Tomi!! :kingpin: :kingpin:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Mutánsvilág
« Válasz #156 Dátum: 2008. December 11. - 15:17:21 »
Viszont az is érdekes, hogy Clint Barton ebben a világban él.

Él ő a 616-ban is. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Mutánsvilág
« Válasz #157 Dátum: 2008. December 11. - 15:18:42 »
Azóta már igen, de akkoriban még nem élt.  ;)

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re: Mutánsvilág
« Válasz #158 Dátum: 2008. December 11. - 15:24:56 »
Főleg, hogy a Káoszban halt meg. :nezze:
Vajon úgy fogják visszahozni őt 616-ba, hogy a Mutánsvilágból átjön a rendes világba?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Mutánsvilág
« Válasz #159 Dátum: 2008. December 11. - 15:34:12 »
Röhögni fogsz, de igen.