Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 596685 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2580 Dátum: 2010. Október 21. - 11:35:54 »
Ha lesz folytatás, csakis Pókember lesz.

Ne adja az ég. Inkább a Semic hagyjon fel a Pókemberrel és a Panini hozza vissza a hihetetlen igényes Hihetetlen P-s kiadásait.

Mág csak az b*szna be hogy a Semic vissza menjen a 616-os sztorikra és azok ne a Kingpin kiadások hanem Tescos wc papír szintűek legyenek...

Már sorry...

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2581 Dátum: 2010. Október 21. - 11:52:02 »
Abba sztem Kaine nem menne bele. Max a One more day utáni sztorikat ha kiadnák, de mi mást tudnának a 616oson kivül, belül? Visszamenni a Klón sztorikra úgyse fognak, ahol abba maradt a v1 póki szintén nem, mert Romita rajzait valszeg nem fogják megkockáztatni megint, meg elvben azok a sztorik nem is vmi jók.
Milyen lehetőség marad még ezek után? Sepi említette itt a Marvel Kalandos pókot anno, de akkor ahhoz meg új számozást kellene, nem? Vagyis valszeg csak nekem lenne furi, hogy a 90 valahanyadik résztől folytatódna egy vadonatúj dimenzió.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 21. - 11:53:35 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2582 Dátum: 2010. Október 21. - 13:11:02 »
Már miért lenne 90 akárhányadik szám? Szerintem akkor újraindulna a számozás, ha teljesen más sorozatot adnak ki.
Ha az Ultimate Spider-man v2 jönne, szerintem akkor is újraindulna a számozás.   


Ha lesz folytatás, csakis Pókember lesz.
Ne adja az ég. Inkább a Semic hagyjon fel a Pókemberrel és a Panini hozza vissza a hihetetlen igényes Hihetetlen P-s kiadásait.
Mág csak az b*szna be hogy a Semic vissza menjen a 616-os sztorikra és azok ne a Kingpin kiadások hanem Tescos wc papír szintűek legyenek...
Már sorry...


Amúgy meg szerintem Kaine-nek nem sok beleszólása lenne a dologba. Nyilván azokat a történeteket, amikre van szerződése, azt kiadná, de arra, amire nincs, bárki lecsaphat.  És mivel a Semic évek óta, sőt kb. 2 évtizede ad ki itthon Pókembert, így lehet, hogy ők előnyösebb helyzetben vannak. 
Meg szerintem tök felesleges találgatni, hogy mi lesz. Mintha azt mondták volna korábban, hogy Semic mindig olyan december tájékán szokott dönteni a folytatásról.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 21. - 13:17:42 írta D-TOX »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2583 Dátum: 2010. Október 21. - 13:29:55 »
Egyvalamit mindenképpen tisztáznunk kell. ű
1: Semic
2: Kingpin

Bárhogy is döntenek, bármit is tesznek, én meghajlok előttük, és kiadok mást. Ennek több oka is van, az első a tisztelet részemről, hiszen ha más nem is, de "mindannyian" onnan jöttünk, én is, és ezt nem szeretném elfelejteni. Az ottani főszerkesztő jó barátom, és nélküle nem is lenne Kingpin kiadó szerintem. Vagyis, ha ők elindulnak valamerre, én szépen félreállok. Más részről, akik úgy gondolják, hogy a Semic nem csinálja jól, azok tévednek, hisz ők majdnem folyamatosan 22 éve a piacon vannak, nekem meg 3 év után már csökkentenem kellett a kiadványok számát.  ;) Persze, rossz, hogy milyen minőséget adnak ki, viszont ha ez az ára, hogy eljussanak az újságoshoz, több ezer emberhez, akiket könyvekkel nem lehet megtalálni... hát ez van. Mégis képben tartják a Marvelt, Pókembert.
De annyira nem kell félni, biztosan meg tudunk egyezni, hogy olyan képregényeket adjanak ki ők is és mi is, ami elsősorban az olvasóknak lesz hasznos - hisz mindkettőnk célja ez.

hollo: Ha vége lesz az Ultimate sorozatnak, akkor a 616-ból kiadhatnak olyat is, ahol a sztori kárpótolhat a minőségért, és akkor mégis lenne értelme, nem? Én igen erősen válogatnék - főleg Pókemberből -, hogy mit adnék ki, így azért sok elég jó cuccról maradnánk le. Akkor már nem csak tiszteletből vennéd te sem.

Újraszámozás? Ez eddig eszembe se jutott. Egyáltalán nem biztos, de talán jót tenne az eladásoknak is.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2584 Dátum: 2010. Október 21. - 14:03:01 »
A Semic óvatos duhaj, ezért nem hiszem hogy meg merné kockáztatni a "felnőtt" Pókember kalandjait! Évek óta kialakult, egy új célközönsége itthon, akik a tízenéves korosztályt képviselik! Megszokták már ezt a vonalt, és a Semic fél, hogy nem tetszene nekik a másik irányzat, és hogy olvasokat vesztenének el, mármint akik még eddig kitartottak mellettük! Úgyhogy az én tippem, vagy a Lafuente féle förmedvény, vagy semmi!
És ilyen minőség mellett amit ők produkálnak, nos inkább ne álljanak át Amazingre! Bármennyire is tisztellek téged Kaine, ezt rossz ötletnek tartanám, pedig én is ezen a kiadón nőttem fel, de sajnos nem versenyképes, nem olvasóbarát már amit művelnek nyomdailag, márpedig napjaink képregényeinél már azért alap a normális nyomdai kivitelezés, vagy legalábbis annak kéne lennie, hiszen amilyen színezés és rajztechnikát alkalmaz többek között a MARVEL is, ilyen kivitelezésel nem sok mindent lehete kisilabizálni a képregényből!!
Más dolog, ha nyomdát vált a kiadó, akkor el tudnám képzelni a váltást, de valljuk be, erre sajnos kicsi az esély!
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 21. - 14:06:46 írta balogh44 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2585 Dátum: 2010. Október 21. - 14:10:26 »
Idézet
Évek óta kialakult, egy új célközönsége itthon, akik a tízenéves korosztályt képviselik!
Azért ennyire nem egyértelmű a dolog, hisz az akkori Ultimate-vonal olvasói is felnőttek azóta.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2586 Dátum: 2010. Október 21. - 14:52:38 »
Igen, plusz azért gondolom újjak is vannak, akik könnyebben azonosulnak ezzel a karakterrel, mint egy közel 30 éves férfiéval!
Nem akarom én szapulni a kiadót, van így is elég problémája, lásd nyomdai adminisztráció, stb.
De kötve hiszem hogy bármilyen más, új képregénnyel akarna előállni!

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2587 Dátum: 2010. Október 21. - 16:21:24 »
Azért ennyire nem egyértelmű a dolog, hisz az akkori Ultimate-vonal olvasói is felnőttek azóta.
Ez részben rám is igaz. :D 6-7 éves voltam, amikor elindult itthon az Ultimate Pók, és most több, mint kétszer annyi vagyok. :) Sok ideig nagyon sokat jelentett ez a sorozat, és még most is fontos nekem. Sokat adott számomra, bár ez így lehet hogy hülyén hangzik, de ez van. ;)

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2588 Dátum: 2010. Október 21. - 16:54:01 »
A Semic óvatos duhaj, ezért nem hiszem hogy meg merné kockáztatni a "felnőtt" Pókember kalandjait! Évek óta kialakult, egy új célközönsége itthon, akik a tízenéves korosztályt képviselik! Megszokták már ezt a vonalt, és a Semic fél, hogy nem tetszene nekik a másik irányzat, és hogy olvasokat vesztenének el, mármint akik még eddig kitartottak mellettük! Úgyhogy az én tippem, vagy a Lafuente féle förmedvény, vagy semmi!

Na látod ebben nagyon is igazad van :bravo:

És ilyen minőség mellett amit ők produkálnak, nos inkább ne álljanak át Amazingre! Bármennyire is tisztellek téged Kaine, ezt rossz ötletnek tartanám, pedig én is ezen a kiadón nőttem fel, de sajnos nem versenyképes, nem olvasóbarát már amit művelnek nyomdailag, márpedig napjaink képregényeinél már azért alap a normális nyomdai kivitelezés, vagy legalábbis annak kéne lennie, hiszen amilyen színezés és rajztechnikát alkalmaz többek között a MARVEL is, ilyen kivitelezésel nem sok mindent lehete kisilabizálni a képregényből!!
Más dolog, ha nyomdát vált a kiadó, akkor el tudnám képzelni a váltást, de valljuk be, erre sajnos kicsi az esély!

Abszolúúte egyetértek. Meglehet nézni egy amerikai Ultimate Spider-man és egy hazai kiadványt... Ha a vevők nagy rész látná mennyit veszít így a MINŐSÉGÉBŐL a színezés és emiatt maga a rajz hangulata elborzadnának... Egyszerűen igény már a fényes lap. Visszasírom a Paninit ha meglátok egy honi Ultipók kiadványt...  :roll:  :uhoh:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2589 Dátum: 2010. Október 21. - 17:29:50 »
Pedig ha emlékszünk, az eleje felé még egész türhető minőségben hozták ki, az újság közepe felé, vastagabbak is voltak a lapok, és nem voltak maszatosak, szép, élesek voltak a képek. Még az a minőség is elmenne nekem, de sajna évről évre, egyre gányabb lett szegény sorozat!

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2590 Dátum: 2010. Október 21. - 17:56:51 »
Meglehet nézni egy amerikai Ultimate Spider-man és egy hazai kiadványt... Ha a vevők nagy rész látná mennyit veszít így a MINŐSÉGÉBŐL a színezés és emiatt maga a rajz hangulata elborzadnának...
Ugye azért tudjátok, hogy volt egy elég hosszú időszak, amikor a Marvel kiadványainak tetemes és nagyobbik hányada az USA-ban ennél rosszabb papíron és nyomdaminőségben jött ki? Két alkiadójuknak például az összes létező füzete.
Csak valahogy fura látni, hogy idehaza a Semic kapcsán mindössze annyit hallok, hogy milyen rossz, a tengerentúlon meg milliók kibírták anélkül, hogy folyamatosan ezen sírtak volna. Cserébe ma ezer forintot kell kiadniuk 23 oldalért. Lehet vitatkozni, melyik a jobb.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2591 Dátum: 2010. Október 21. - 18:22:36 »
Inkább adok ki, vagy adnék ki több pénzt, de akkor legalább el tudnám olvasni normálisan a képregényt, élvezhetném a paneleket, színeket, de lássuk be, a semic papírján mindez lehetetlen!
Aztán, hogy mi volt egykoron a Marvel-nél az is egy dolog, biztos nem fogták meg egymást az oldalak, nem voltak hatalmas, fekete festék pacák, beleivódva a lapokba! Ja, és akkor még gondolom a számítógépes színezés sem volt azon a szinten, mint ahol most tartanak a nagyobb kiadók!

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2592 Dátum: 2010. Október 21. - 18:36:04 »
Ó, de. Hártyavékony papír, szándékosan hatalmas raszterpöttyök, sokszor teljesen félrenyomott színek, és ez teljesen mindennapos volt.
És lehet, hogy te igen, de nem hiszem, hogy idehaza sokáig megmaradna egy CsodaPók, ha havi kétezerbe kerülne, akármilyen lapon és nyomdaminőségben legyen. A szintén 50 oldalas és A4-es Lucky Luke-okat, amiknek időben még nagyobb hagyományuknak van idehaza, ennél kevesebbért nem akarják venni.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2593 Dátum: 2010. Október 21. - 18:44:21 »
Azért a Pókembert ne hasonlítsuk egy európai képregényhez. Más az eltartó közönsége!
Nem mondtam egy szóval sem hogy fényes legyen, csak normálisabb, lásd fentebb említettem, hogy régebben ez ment a Semicnek, ugyanebben a sorozatban, és azért nem hiszem hogy 2000 Ft-ba kerülne, havi szinten nekünk, ha megint olyan minőségben jelenne meg!
De mindegy is, mert erre a két-három hónapra már tök mindegy.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2594 Dátum: 2010. Október 21. - 19:05:16 »
Ja régen tök más volt a lap, ami most előttem van az első 6 rész, és mintha ez az újfajta lap azután jött volna, mert pölö a 7. vmi irgalmatlan vastag lapra volt nyomva, sokszor azt hittem, hogy két oldal összefogtam. ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2595 Dátum: 2010. Október 21. - 19:09:06 »
Akkor még én is azt hittem, hogy ennél már csak jobb lehet! :)

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2596 Dátum: 2010. Október 22. - 09:03:14 »
hollo: Ha vége lesz az Ultimate sorozatnak, akkor a 616-ból kiadhatnak olyat is, ahol a sztori kárpótolhat a minőségért, és akkor mégis lenne értelme, nem? Én igen erősen válogatnék - főleg Pókemberből -, hogy mit adnék ki, így azért sok elég jó cuccról maradnánk le. Akkor már nem csak tiszteletből vennéd te sem.
Nekem lényegében az Újvilággal nincs bajom, az X-ment és a Fanatsztikus négyest szeret(t)em, de a Pókember borzalmas. Nem is azért, mert öreg vagyok és nem tudom beleélni magam, ez hülyeség. A régi Pókember egyetemista volt (én meg ált. iskolás), Vasember milliárdos (én meg sajnos nem :) ) A mutánsok száműzötték stb. Itt sokkal inkább a történetvezetéssel és a stílussal van bajom, a karakterábrázolás teljes hiányával, a történetek bugyutaságával... de valakinek ez gondolom tetszik és nincs is ezzel semmi baj.
És hogy a kérdésre is válaszoljak, természetes, hogy örülnék, ha végre rendes történetek (és itt nem feltétlenül 616-osokra gondolok) is jönnének a Pókemberben. Én venni fogom, amíg megjelenik ez nem fog változni (elvégre mégis csak az egyetlen havi szuperhősös képregény). A minőség pedig tudom, hogy a piaci helyzet és az ár miatt van, de akkor is elszomorító egy kissé...

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2597 Dátum: 2010. Október 22. - 11:33:21 »
Itt sokkal inkább a történetvezetéssel és a stílussal van bajom, a karakterábrázolás teljes hiányával, a történetek bugyutaságával... de valakinek ez gondolom tetszik és nincs is ezzel semmi baj.

Ez is totál így van. Ráadásul ahhoz képest hogy az elején mennyire lelkesedtem az Újvilágért (a Különítmény első évadát egyenesen imádtam, a másodikra még mindig nem kerítettem sort sajna) így ennyi idő után azt kell mondjam nincs benne sok eredetiség. Eleinte jól átgondoltak és hangulatosak voltak a karakterek de aztán kifulladt az egész. És eddig milyen új figura jelent meg ? Az a girnyó Geldof ? Vagy milyen off... Már arra se emlékszem mi volt a skillje annyira volt eredeti, vagy csak a rinyálással idegesítette a halálba az ellenfeleit ?  :hehe: Deadpool meg valóságshow szereplő... Kraven dettó... Az Ultimátum meg az egész Újvilág szembeköpése volt...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2598 Dátum: 2010. Október 22. - 11:43:58 »
Érdekes módon nekem meg csak a Pókember tetszett az egész Újvilágból. Persze nem mind, de némely sztori kifejezetten. Na meg a Marvel Zombik. :) A többi sose érdekelt, valahogy nem tűnt igazinak. Pókembert el tudtam fogadni egy alternatív világnak, de a többiek annyira nem fogtak meg, hogy egy alter verzió külön érdekeljen belőlük. Vagy csak nem volt elég jó az alterük.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #2599 Dátum: 2010. Október 22. - 12:54:42 »
Eleinte én is kedveltem az Ultimate Pókot persze csak azért mert akkoriban a többi újvilági kiadványhoz nem volt szerencsém és örültem annak ami van!
Kb addig volt élvezetes számomra az egész amíg el nem kezdték a tripla számokat nyomni mert onnantól nem csak a minőség romlott,de még a történetek is veszítettek az eredetiségükből (már ha volt nekik egyáltalán).

Mostanra pedig az egész Ultiverzumból csak az Ultimates az ami bejön és abból is csak az első kettő kötet amit még Millar jegyzett ;D