Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 596815 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3120 Dátum: 2011. Január 07. - 20:13:18 »
Nos,megvolt a Requiem. Olyan volt ,amit egy lezáráshoz el lehet várni.
Viszont a régi-új Pók folytatását már nagyon várom. Tök jó lenne,ha a III.sorozatot a most megjelent 90.szám belső, jobb minőségű papírjára nyomtatnák...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3121 Dátum: 2011. Január 07. - 21:29:12 »
lásd a múltkor Emberi Fáklya
Azon én is kiakadtam a múltkor. Főleg, hogy magyarul helyesen inkább Fáklyaember lenne.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3122 Dátum: 2011. Január 07. - 21:43:59 »
Miért nem lehet egyszerűen Tűzember,mint a Monolit bosszújában anno?

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3123 Dátum: 2011. Január 07. - 21:48:51 »
A Tűzember marha balfaszul hangzik már elnézést,de a Fáklyával kibékülnék!

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3124 Dátum: 2011. Január 07. - 21:58:56 »
Ki volt a fordító?

balthazar001

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3125 Dátum: 2011. Január 08. - 11:18:28 »
Sziasztok! Ma én is megvettem az utolsó számot és nyomban el is olvastam. Meg kell mondjam, igazán stílusosra sikeredett a befejezés/lezárás-nekem személy szerint nagyon tetszett. Enyhe meglepetésként ért, hogy a füzet közepétől javuló tendenciát mutatott a minőség, nem volt elmosódás és a színek is rendkívül élesre sikerültek. Nem tudom, mennyire lehet ezt jelzésértékűnek venni, én értékeltem a gesztust és csak remélni tudom, hogy a következőkben lesz még alkalmam ilyen és ehhez hasonló minőséget olvasni. Olvasgatva a korábbi hozzászólásokat itt és még más fórumokon is-sokaknak nem tetszett ez a sorozat. Való igaz, nem ez volt életem legjobb képregénye, de ez az első, amely egy egységes sorozatban 1-90. számig megvan és elolvastam. Így tehát van egyfajta sajátos rálátásom az egész sorozatra. Az eleje nagyon jól indult, a minőség és a történet is jó volt. Aztán persze az oldalszám növekedésével csökkeni kezdett a minőség, majd magában a sorozatban is számos "logikátlanság" következett be, erre még rátett egy lapáttal a néhol -valljuk be őszintén-gyengécske történet is. Mindezek függvényében pedig az elején még oly lelkes olvasó- és előfizető közönség is fogyatkozni kezdett, bár szerintem ez nem érte olyan váratlanul a kiadót. Sokan persze ekkor is kitartottak és epedve várták hónapról-hónapra a következő számot-ide tartozom jómagam is. Azt kell mondjam, nem bántam meg, mert egy új alternatívát ismerhettem meg és az Újvilág univerzum is szerethetővé vált-legalábbis számomra. Nagyon tetszettek például a Zöld Manó-s valamint az Oki-doki-s történetek. Sőt, még a Homokemberes és a Harcosok- történet is jó volt. Sajnos a Venomos sztori nem sikerült túl jóra-vontatottnak és izzadságszagúnak éreztem. Továbbá nem tudtam szemet hunyni pár-szerintem-értelmetlen karakteren. Geldoff-hiába ehhez a sorozathoz készült- vérgyenge karakter lett, teljesen semleges,nem is szerethető,de nem is utálható. A Vészmanó és a Keselyű ismét csak kidolgozatlanok maradtak, feleslegesnek éreztem a jelenlétüket-még ha ezért meg is köveznek néhányan. Lényegében a Vészmanót éreztem a "leggyengébb" karakternek az egész sorozatban, nem nagyon erőltették meg magukat az írók/rajzolók. Összességében elmondhatom, hogy én igenis szerettem ezt a sorozatot és gyengeségei ellenére szerintem színvonalasra sikeredett. Úgyhogy-bár eddig igen kevés ember mondott érte köszönetet- én ezúton szeretném megköszönni a Semic-nek, hogy végigcsinálta ezt a sorozatot és remélem nem adják fel. Már nagyon várom a következő Pókember-sorozatot. HAJRÁ!!!!!!!

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3126 Dátum: 2011. Január 08. - 14:42:59 »
Én is nagyon megszerettem az évek során ezt a történetet, persze voltak benne elég durva csavarok, de azokat leszámítva nagyon tetszett.
A legnagyobb szomorúságom a papír minőség miatt volt. Sajnáltam, hogy ílyen rajzokat, ilyen pocsék lapra nyomják ki. Remélem (bár még nem láttam és csak a Ti elmondásaitok alapján alkothatok véleményt) az új szériát már a 90. szám közepén lévő pár lap minőségében hozzák ki. Amint lesz időm szaladok is az újságoshoz és utánna írok véleményt a 90. csodáról. Köszi, hogy szóltatok ;)
Már nagyon várom a vol III.-at 
:spidey: :spidey: :spidey:

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3127 Dátum: 2011. Január 08. - 17:24:40 »
Ezen a Rquiemen elgondolkodom hogy beszerezzem-e. Mennyi is most a pók ?  :headscratch:

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3128 Dátum: 2011. Január 08. - 18:47:10 »
750 HuF  :spidey:

Atimen

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 111
    • Csodálatos Pókember
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3129 Dátum: 2011. Január 08. - 19:46:28 »
Szerintem mindenféleképpen vedd meg mert, tényleg jóra sikeredett, és szerintem az is jól ki van találva, h a történeteket, amiket Jameson olvas bagley rajzolta, és így tényleg olyan mintha vissza emlékezések lennének.
Meg az is hatásos , amikor az első " történet " után be nyit Jamesonra Urich, és mondja neki , hogy szépet írjon mert, lehet hogy meghalt pókember.

mutkacsaba

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 277
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3130 Dátum: 2011. Január 08. - 20:14:24 »
Ez a Requiem ez micsoda?

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3131 Dátum: 2011. Január 08. - 20:30:08 »
A Csodálatos Pókember v2 utolsó történetének eredeti címe.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3132 Dátum: 2011. Január 08. - 20:33:32 »
Ma láttam én is újságosnál, de előfizetőként még nem kaptam meg.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3133 Dátum: 2011. Január 08. - 21:14:15 »
Nekem csak egy kérdésem van. A Semic szerkesztősége (vagy te Tomi) a végén elmondtátok valamilyen formában hogy Pókember túléli az Ultimátumot vagy összetörtétek az olvasók pici szívét? Mert ha mondjuk elárultátok és azt is hogy van folytatás, kíváncsi leszek, hogy a magyar olvasók vajon követelik-e majd.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3134 Dátum: 2011. Január 08. - 21:25:26 »
Kiderül a történetből.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3135 Dátum: 2011. Január 08. - 21:26:17 »
Ja persze. A rekviem utolsó kockája.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3136 Dátum: 2011. Január 08. - 22:52:13 »
Meg a dokus, összefoglalóban is asszem mondják, hogy túlélte.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3137 Dátum: 2011. Január 09. - 15:00:33 »
Megvettem életem második Ulti Pókját...Csak úgy becsületből. Az a pár lap tényleg sokkal jobb minőségű. A rajzok nem voltak rosszak, bár én Immonen-t  nem csípem. A bugyuta "azért tart itt a világ..." dumák meg már a 80s években is hülyén hangzottak. Szóval mindent összevetve egynek elment, de cseppet sem bánom, hogy nem vettem és azt se, hogy vége van. A CW-t viszont nagyon várom.  :cap:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 09. - 15:42:05 írta killingjoke »
"Live for nothing or die for something, your call."

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3138 Dátum: 2011. Január 09. - 15:38:33 »
Ma láttam én is újságosnál, de előfizetőként még nem kaptam meg.

Ezért nem fizetek elő egyrészt,mert nem biztos,hogy újságárusi megjelenés napján megkapom,másrészt pedig kilophatják a postaládámból... :(
Inkább megveszem az újságárusnál.

Anathema

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3139 Dátum: 2011. Január 09. - 18:04:58 »
Ma láttam én is újságosnál, de előfizetőként még nem kaptam meg.
Nem vagy vele egyedül.  :drying: De nem baj így legalább kettő lesz belőle, mert vettem egy példányt. Mostantól amúgy is úgy terveztem hogy az előfizetés mellé mindig veszek még egyet, főleg ha esetleg javul a papír minősége. Ezek a történetek már meg fogják érdemelni.