Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 596844 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

raveon

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3500 Dátum: 2011. Február 12. - 12:40:21 »
Nekem úgy tűnik, Amerikán kívül nem érdemes 22 oldalban gondolkodni, (nálunk max. ha 400-450 HUF, ami lehetetlen), a kéthavi dupla jobbnak tűnik, mert akkor kevesebbet is fizet a vásárló is összesen, meg kétszer annyi idő van arra, hogy az adott példányszám fogyogasson. Akárhol néztem a többi Paninis országban, mindenhol legalább dupla részek voltak, azóta is talány, miért választották nálunk a 22 oldalas indulást.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3501 Dátum: 2011. Február 12. - 13:03:24 »
Nos én is végre megvettem az új Pókembert. Szerintem nincs vele gond, szokott minőség, nagyjából azonos ár. Szerencsére nekem az újságos félrerakott egy tökéletes példányt, így örömömben vettem még egy darabot. Tudom nem ettől lesz kint a Semic a sz@rból, de hátha... :)

A Kneten végigolvastam a hsz-eket, és bennem két dolog fogalmazódott meg:
1. Te jó ég! Mekkora kretének vannak...
2. Nem is az a csoda, hogy megszűnnek a képregények, hanem, hogy eddig voltak egyáltalán. Ilyen vásárlói hozzáállást... :)

És még egy megjegyzés: JMS még mindig a legjobb író, a poénok nagyon ütnek... ;D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3502 Dátum: 2011. Február 12. - 13:13:08 »
Én nem nagyon szoktam olvasni a Kn kommentjeit, de elég durva hangnemet ütnek meg néha. Régebben én is írogattam oda és Mano nekem is iszonyatosan felkrta az agyam. Látom nem én vagyok az egyetlen. ;D Csak tudnám mi baj annak a srácnak.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3503 Dátum: 2011. Február 12. - 13:27:45 »
Oszt akkor vegyünk mangát?

Ha attól megnyugszik a lelked vegyél azt, vagy rendeld kintről vagy ahogy neked a legjobb. Én a OMD-ig akkor is venni fogom, ha alig használt Pravda újságokra nyomják.

Az a baj , hogy nagyon nagy az ár és az elvárható minőség aránya. Megnézel egy színes ,fényes papíros havi megjelenésű nagyobb alakú kiadványt , akkor nem értem a pókembert.

Én meg azt nem értem, hogy ezen mi az ami nem érthető. Volt már nálunk igényes papíron, tökéletes minőségű, 48 oldalas képregény, mégse ment. Ha egy akkora cégnek, mint a Panini nem jött be, akkor a csődközelben lévő Semic hülye lenne bevállalni egy ilyen kockázatot. Semmi más nem szabályozza ezt, mint a piac. Az indiai képregények mennek 1250-ért színesbe, mert veszik az emberek. A szuperhősöket ennél jóval olcsóbban sem vették, mert nincs bázisa. Ha pedig ez is megszűnik, akkor nem is lesz. Persze lehet, hogy tévedek és mondjuk 5 év múlva beugrana egy cég pöpec árral és minőséggel, és tízezrével jönnének az új vásárlók, de nem valószínű.

Bár nekem most különösebb gondom nem volna a minőséggel, de szerintem csak 1 megoldás létezne erre a probléméra. 24 oldalasra csökkentik a Pókembert, s akkor talán lehetne jobb minőségű papírra nyomni (nyilván valahol 700-850Ft között lenne az ár) . De akkor meg a füzet rövidsége lenne a gond  ;)  .

Hát igen. Nekem azzal az a gondom, hogy havi megjelenésnél fél év, amíg lemegy egy történet.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 12. - 13:47:39 írta killingjoke »
"Live for nothing or die for something, your call."

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3504 Dátum: 2011. Február 12. - 14:30:58 »
A Kneten végigolvastam a hsz-eket, és bennem két dolog fogalmazódott meg:
1. Te jó ég! Mekkora kretének vannak...
2. Nem is az a csoda, hogy megszűnnek a képregények, hanem, hogy eddig voltak egyáltalán. Ilyen vásárlói hozzáállást... :)

És még egy megjegyzés: JMS még mindig a legjobb író, a poénok nagyon ütnek... ;D

Miért lennének kretének? Ott is ugyanarról folyik a téma: az új szám minősége, rajz, történet stb. Ez miért kreténség? Vásárlói hozzáállás? Vagyunk mi akik megvesszük akármilyen ronda papíron és vannak akiknek ez nem fér bele, és nem veszi meg. Ennyi.

JMS meg nem a legjobb író. :roll:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 12. - 15:54:26 írta Morbius »
Tejet kérek! Csokisat!

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3505 Dátum: 2011. Február 12. - 14:59:22 »
Miért lennének kretének?

Mert lenyomorékozzák a másikat, vagy mert a másik ízléséről, mint valami büntetendő dologról beszélnek.


JMS meg nem a legjobb író. :roll:
Petert marha jól írja, sajnos a Pók énjével már nem ilyen jó a helyzet, de még így is a legintelligensebb és leghumorosabb párbeszédeket ő írta. Mondjuk az Other szerintem vállalhatatlanul rossz, de azt az író-rajzoló cseréknek tudom be. Ja és a gonoszai... :wacko:
"Live for nothing or die for something, your call."

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3506 Dátum: 2011. Február 12. - 15:13:04 »
Hát szerintem a gonoszai vannak olyan jók, mint egy hatalmas rinocérosz vagy egy fémkarú polip doktor. Pókiban nekem alapból a Vezér a kedvenc gonoszom, jobban szeretem a bandaháborús nyomozós sztorikat.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3507 Dátum: 2011. Február 12. - 15:16:01 »
[Mert lenyomorékozzák a másikat, vagy mert a másik ízléséről, mint valami büntetendő dologról beszélnek.
[

Ez tényleg nem a legszerencsésebb, de néha elszakad a cérna. Mano fel tudja húzni az embereket :D
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 12. - 15:54:03 írta Morbius »
Tejet kérek! Csokisat!

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3508 Dátum: 2011. Február 12. - 15:16:30 »
Miért lennének kretének?

Mert lenyomorékozzák a másikat, vagy mert a másik ízléséről, mint valami büntetendő dologról beszélnek.

Nem kretének csak el vannak keseredve mint közülünk is páran. Mivel a kiadó nem hallja meg a panaszukat azon töltik ki a mérgüket aki kéznél van vagyis egymáson. Mi is nekifutottunk már a másiknak itt a Stomon pedig nem egymásra voltunk haragosak hanem egy harmadik félre.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3509 Dátum: 2011. Február 12. - 15:33:18 »
Szerintem elég nagy kreténség "anyázni" egymást, manoról nem tudok semmit, de itt nem mondott semmi olyat, amiért "anyázni" kéne. A vásárlói hozzáállás pedig: jaj megjelent de fos, nem veszem mert blablabla (ide mindenki behelyettesítheti a 200 ok valamelyikét amit kitalálnak) ergo nem fogy ergo költségcsökkentés ergo szarabb papír folyamatot szerintem mindenki le tudja vezetni általános iskolai szinttel csak rendelkezik már mindenki... de persze ez lehet nem kreténség, csak Magyarország és annak híres mentalitása.
JMS meg nem a legjobb író. :roll:
Pedig de.  ;D Pókembert ő írja a legelfogadhatóbb szinten jelenleg. ;)
Mi is nekifutottunk már a másiknak itt a Stomon pedig nem egymásra voltunk haragosak hanem egy harmadik félre.
Sosem a vitával van baj, hanem annak a mikéntjével... ;D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3510 Dátum: 2011. Február 12. - 16:14:59 »
Az a baj , hogy nagyon nagy az ár és az elvárható minőség aránya.
Igen, ezzel egyetértek én is, ennyi pénzért kifogástalan minőséget várna az ember. Persze mi, akik otthonosabban mozgunk képregényes témában, tudjuk, hogy a piac, Semic helyzete, nyomdaköltségek stb miatt ez nem lehetséges, ahogy már sokan leírtátok, de a "hétköznapi" képregényvásárló nem tudja. Attól félek, hogy hiába nyer több vásárlót a Semic azzal, hogy visszaálltak a 616-os vonalra, egy csomót elveszít a rossz minőség miatt. Így, hogy egy-két éve már csak Kingpin köteteket vettem és olvastam, megszoktam azoknak a minőségét, még nekem is szembeötlő volt, hogy mennyivel rosszabb a Semices lap minősége. És ha belegondolok, 3 füzet (=6 rész) ára 850x3= 2550 ft (gyenge minőség), ha meg Kaine adta volna ki, akkor ez a hat rész együtt egy kötetben börzén kedvezményesen megvéve mondjuk 2500 ft, és az csúcsminőség lenne... :roll: (Igaz kisebb méretben, de akkor is.) Persze ettől függetlenül nagyon örülök, hogy kiadja a Semic, mert 1: az újságosoknál terjesztett havilapként jut el a legtöbb emberhez a képregény, ez a legjobb "reklám". 2: Jobban szeretem ezt a füzetes képregényes formátumot, mint a köteteket (egyrészt a nagyobb méret, másrészt a könnyebb lapozhatóság/kihajthatóság miatt - na meg persze a nosztalgiafaktor ugye :D). 3: Mert így gyorsabban haladnak a sztorik hogy a Semic és a Kingpin kooperál. Szóval én venni fogom, de azért én is sokallom kicsit ilyen minőségért ezt az árat.

Killingjoke: oké hogy üzletpolitika meg szarban van a Semic meg stb, de nekem ebben az a fura, hogy ugyebár Kaine sokszor mondta már, hogy nagyobb példányszám nyomása esetén jócskán csökkennek az össz nyomdaköltségek, sőt így már adott esetben jobb minőségű papírra nyomni se annyival drágább. Ráadásul a Semicnek a Pókemberen kívül mittudomén hány havilapja/magazinja van amik közül van jópár nyereséges is (magyarán több lábon áll a cég). Ehhez képest Kaine, mint magánember, a maga -Semichez viszonyítva - "kis" tőkéjével (és nagyobb gazdasági kockázattal) belevágott a kiadásba, és igényes minőségben ki tud hozni (a Semichez viszonyítva kisebb példányszámban) képregényköteteket, akkor egy olyan nagy cég, mint a Semic miért nem mer (vagy tud) kicsit többet kockáztatni (hisz nagyobb példányszámban nekik jobban megérné jobb minőségben nyomtatni, mint Kaine-nek), vagy valami más megoldást találni a minőségre? (Másik nyomdában nyomni ezt a képregényt vagy ilyesmi.) (Nem vagyok képregénykiadó vagy nyomdaszakértő, csak itt a fórumon elhangzottak alapján próbálom megítélni a dolgokat, ha hülyeséget mondtam, majd kijavítják az okosok. :) )

A Panini bukásához meg: szerintem ott nagyban közrejátszott, hogy pont a misztikus sztorikkal indították a Hihi Pókot, benne Romita jr. irritálóanszarszögletespókemberével, a Rozsomákot meg egy agyatlanszar hentelős sztorival, ezek már alapból rossz döntések voltak, ráadásul nem 4 sorozatot kellett volna indítani egyszerre, hanem először csak 2-t (nyilván az egyik Póki lett volna, a másik meg vagy Rozsi, de normálisabb sztorikkal - oké hogy azokban is mindenkit kibelez, de legalább valami értelmes történet legyen közben - vagy X-Men), és ha ezek működnek, akkor bepróbálkozni újabbakkal.

Idézetet írta: holloo
ergo nem fogy ergo költségcsökkentés ergo szarabb papír folyamatot szerintem mindenki le tudja vezetni
Ez akkor lenne teljesen igaz, ha a Semic csak Pókember képregényt adna ki és semmi mást. Na de kiadnak egy csomó más magazint is, nem? Azok nyereségéből invesztálhatnának egy kicsit a Póki képregény minőségjavításába. ;) Jó, persze kívülállóként könnyű modani, meg nyilván nekik nem a Póki a legfontosabb lapjuk... De az is érthető, hogy a minőség is számít valahol az embereknek. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 12. - 16:30:35 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3511 Dátum: 2011. Február 12. - 16:45:25 »
Nagyon reménykedtem valami jobb minőségre , de nem kaptuk meg, így én most azt mondom nem bántam volna ha nem jön ki ez a szám . Remélhetőleg megkaptuk volna a sztorit Kingpin kötetben elérhető áron nagyon jó minőségbe.

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3512 Dátum: 2011. Február 12. - 17:11:21 »
A fórumon új vagyok, de már figyelemmel követtem egy ideje a topicot.

Megvettem végre ma az idei első számot. Csak egy volt már a helyi Auchanba, jól eldugva. A borító jó állapotban van. Belelapoztam a színek sötétek voltak, de elmosódást nem tapasztaltam és homályosak se voltak a képek. Egyből el is raktam. Még a régi számok elején tartok egyelőre.   :roll:

A papírminőségről meg csak annyit, hogy '99 második felében próbálkozott a jó minőségű papírral a semic. Végül az eredménye az lett, hogy az újság ára megemelkedett, nem vették elegen és meg is szűnt szépen. És 10 évig száműzte ez után az amazing-ot a kiadó. Az oldalszám bővülése és az áremelkedés a vásárlók számának csökkenését idézte elő és szépen szenvedhettük végig az ultimate-et.

Hiába szeretnék én is jobb minőséget, de addig ez a vékony silány papír marad, míg nem veszik jóval többen és a semic-nek megérje nyomni őket normális minőségű kiadásban, de erre nem sok esélyt látok én se, mert ha meglépnék, megint árat kellene emelniük és a vásárlószám csökkenéséhez vezetne, mint 10 éve, hogy legyen pókink ezt kell szeretnünk. :(
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 12. - 17:13:56 írta BlackArrow »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3513 Dátum: 2011. Február 12. - 17:14:58 »
Ha gondolod megírom miből van duplám és 200 pénzért darabja a tiéd.
Mostani anyagi helyzetedet ismerve azt javaslom, óvatosan az ilyen kijelentésekkel. Az Othertől a CW végéig tartó ASM-füzetek átlagos piaci értéke jelenleg 8-10 dollár, de van, ami 20 felett megy bőven. Egy dolcsiért elvesztegetni nem túl bölcs ötlet. (Vicces módon a tpb-k viszont töredékáron mennek).
Ráadásul a Semicnek a Pókemberen kívül mittudomén hány havilapja/magazinja van amik közül van jópár nyereséges is (magyarán több lábon áll a cég).
A tavaly lejelentett 108 milliós veszteség nem egészen ezt sugallja. Plusz a legstabilabb kiadványukat, az Ellét is elvesztették.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 12. - 17:17:18 írta talgaby »

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3514 Dátum: 2011. Február 12. - 17:28:48 »

És akkor az Újvilág X-men és Fantasztikus Négyes bukását mivel magyarázod? Mindegyik sztorit a legelejéről kezdték, semmi előismeret nem kellett hozzájuk. Jó lapminőségen ment mindkét sorozat, a rajzok is szépek voltak és nem volt semmi konkurenciájuk (mert ugye Pókemberből a Semic, Panini és a Kingpin is adott ki képregényeket egy időben).

 

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3515 Dátum: 2011. Február 12. - 17:58:36 »
A tavaly lejelentett 108 milliós veszteség nem egészen ezt sugallja. Plusz a legstabilabb kiadványukat, az Ellét is elvesztették.
Pont ezt akartam írni én is, és akkor meg is győződtem róla, hogy mégsem kacsa ez a dolog.  :uhoh:


killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3516 Dátum: 2011. Február 12. - 18:09:27 »
)
A Panini bukásához meg: szerintem ott nagyban közrejátszott, hogy pont a misztikus sztorikkal indították a Hihi Pókot, benne Romita jr. irritálóanszarszögletespókemberével, a Rozsomákot meg egy agyatlanszar hentelős sztorival, ezek már alapból rossz döntések voltak, ráadásul nem 4 sorozatot kellett volna indítani egyszerre, hanem először csak 2-t (nyilván az egyik Póki lett volna, a másik meg vagy Rozsi, de normálisabb sztorikkal - oké hogy azokban is mindenkit kibelez, de legalább valami értelmes történet legyen közben - vagy X-Men), és ha ezek működnek, akkor bepróbálkozni újabbakkal.

A rozsós sztori nagyon gáz volt, de a Pók? Olyan katartikus pillanatot, mint amikor Ezékiel megjelent, hogy együtt üssék Morlunt, már nagyon rég nem éltem át Pókember képregényben. Szerintem végig király volt. Romita rajzai meg tökéletesen passzoltak ehhez a hangulathoz, nekem Deodato-val annyira nem is tetszett. De oké, mondjuk, hogy a HC rajongók nem tudták lenyelni a miszticizmust, Gwent meg Ben halálának átírását, de a JMS történetek marhára össze voltak rakva. Plusz még ott volt az Ulti X és az F4, azokba is lett volna potenciál, mégis megszűntek, hiába volt jó a minőség + jó történet.
Akkor mit várunk a Semictől, de tényleg?
"Live for nothing or die for something, your call."

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3517 Dátum: 2011. Február 12. - 18:47:39 »
Én  azoknak a táborát növelem,akik örülnek,hogy vagy havi(? :)) rendszerességgel kiadott Pókember. Hogy milyen a papírminőség? Nos,olyan amilyen.Nyilván lehetne jobb is a minőség több pénzért,de akkor jóval kevesebb lenne a vásárló.
Örüljünk inkább annak,hogy van magyar Pókemberünk (egyáltalán magyar nyelvű szuperhősös képregényünk havonta). Kevesebbet kéne nyavalyogni!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3518 Dátum: 2011. Február 12. - 19:01:58 »
De az még nem biztos, hogy évek múlva ne próbálkozna be más ezzel a formával, függetlenül attól, hogy most erre nem sok esélyt látunk.
Lehet, hogy visszajönne a Panini.  :D De nem túl valószínű.
Az a baj , hogy nagyon nagy az ár és az elvárható minőség aránya. Megnézel egy színes ,fényes papíros havi megjelenésű nagyobb alakú kiadványt , akkor nem értem a pókembert.
Ez egy darabig nálam is okozott fennakadást néhány évvel ezelőtt, de aztán rájöttem, hogy a Pókemberben nincsenek reklámok. Egy nagy színes-szagos magazinnak minden ötödik oldala egész oldalas reklám, ami oldalanként 2-300 000 ft, ha nem több. Alighanem akkor is nyereségesek lennének, ha egyetlen számot se adnának el. A képregények viszont a köztudatban még mindig gyereklapként vannak definiálva, vagyis nincs senki, aki reklámozna benne. Néha 1-1 játék, figura, vagy ilyesmi bejön, de pár éve a Pókemberben lévő reklámok díjának 70%-a a Marvelt illeti meg...
És még egy megjegyzés: JMS még mindig a legjobb író, a poénok nagyon ütnek... ;D
Sose volt a legjobb író, de tényleg van pár jó poénja.  :D De még így is elbújhat Peter David poénjai mellett. :)
Én nem nagyon szoktam olvasni a Kn kommentjeit, de elég durva hangnemet ütnek meg néha. Régebben én is írogattam oda és Mano nekem is iszonyatosan felkrta az agyam. Látom nem én vagyok az egyetlen. ;D Csak tudnám mi baj annak a srácnak.
Nincs semmi baja, csak határozottan szeretné kiirtani annak árnyékát is, hogy a képregény gyerekeknek való. Ha valaki kulturáltan ír és nem hülyeségeket, az nyugodt lehet.  ;)
Hát szerintem a gonoszai vannak olyan jók, mint egy hatalmas rinocérosz vagy egy fémkarú polip doktor.
Rettenetes különbség, hogy az általad említettek a 60-as évek elején alkotódtak, amikor még menők voltak. Ma már nyilván nem így lenne. Csakhogy JMS ma is ilyeneket talál ki.  ;D Egyedül Morlun volt jó, bár ott is kiakasztott az "Ilyen erősen még Hulk se ütött meg soha" szöveg, hisz Hulk egyetlen ütésébe belehalna, és ezt ő is pontosan tudja.
Idézet
Pókembert ő írja a legelfogadhatóbb szinten jelenleg.
Jelenleg Dan Slott, de JMS idejében szerintem Paul Jenkins sokkal jobb volt nála.
És ha belegondolok, 3 füzet (=6 rész) ára 850x3= 2550 ft
Vagy 2100, ha előfizetsz. Szerintem nagyon jó, hogy van havilap. Ha megszűnne, a könyvek is erősen visszaesnének. És mindenki jobban szeret havonta 2 sztorit olvasni, mint félévente 6-ot egyben.

Idézet
akkor egy olyan nagy cég, mint a Semic miért nem mer (vagy tud) kicsit többet kockáztatni (hisz nagyobb példányszámban nekik jobban megérné jobb minőségben nyomtatni, mint Kaine-nek), vagy valami más megoldást találni a minőségre? (Másik nyomdában nyomni ezt a képregényt vagy ilyesmi.)
MIvel a saját nyomdája, így a nyomdai árrést megspórolja. Ha más nyomdában nyomná, máris drágább lenne a lap.
Idézet
Ez akkor lenne teljesen igaz, ha a Semic csak Pókember képregényt adna ki és semmi mást. Na de kiadnak egy csomó más magazint is, nem? Azok nyereségéből invesztálhatnának egy kicsit a Póki képregény minőségjavításába. ;)
Ez azért nagyon nincs így. A Semic egy üzleti vállalkozás. Ha te mondjuk órás lennél, és a digitális órákon nagy hasznod lenne, viszont a régi felhúzós órákon mindig buknál kicsit, inkább mondanád azt, hogy oké, akkor mostantól csak digitálissal fogok foglalkozni, és nem úgy gondolnád, hogy "oké, a régieken bukok havi ötvenezret, de nem baj, mert a digitálisokon keresek 150-et, így van miből fedezni". Egy cég a gazdaságtalan termékekkel leáll. Pontosan ezért tiszteletreméltó, amit a Semic csinál, mert ő VALÓBAN tett bele a Pókemberbe máshonnan, amikor a legveszteségesebb volt, csak azért, hogy maradjon képregényük is.
Plusz még ott volt az Ulti X és az F4, azokba is lett volna potenciál, mégis megszűntek, hiába volt jó a minőség + jó történet.
Akkor mit várunk a Semictől, de tényleg?
Az előző nyomdás példához illeszkedik, hogy a Panininek meg olyan megtakarítása volt, hogy az oldalakért nem kellett fizetni (az drágább, mint a jogdíj), mivel azt ők maguk adják el. Vagyis sokkal gazdaságosabban tudtak előállítani képregényeket, mégis bebuktak.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3519 Dátum: 2011. Február 12. - 19:05:18 »
A tavaly lejelentett 108 milliós veszteség nem egészen ezt sugallja. Plusz a legstabilabb kiadványukat, az Ellét is elvesztették.
Hát ha ilyen nagy kakiban vannak, akkor érthető, hogy nem mernek kockáztatni... :uhoh: Csak szerintem a gyenge minőség is meg fogja bosszulni magát (de ne legyen igazam).

És akkor az Újvilág X-men és Fantasztikus Négyes bukását mivel magyarázod? Mindegyik sztorit a legelejéről kezdték, semmi előismeret nem kellett hozzájuk.
Idézetet írta: Killingjoke
Plusz még ott volt az Ulti X és az F4, azokba is lett volna potenciál, mégis megszűntek, hiába volt jó a minőség + jó történet.
Egyrészt a hirtelen nagy túlkinálat volt az oka, nem bírt el ennyi sorozatot a piac, másrészt meg az F4 ismertsége nálunk 0. :uhoh: És ezt nem én mondom, annak idején ki lett tárgyalva a Panini bukása itt a fórumon, onnan emlékszem.

A rozsós sztori nagyon gáz volt, de a Pók? Olyan katartikus pillanatot, mint amikor Ezékiel megjelent, hogy együtt üssék Morlunt, már nagyon rég nem éltem át Pókember képregényben. Szerintem végig király volt.
Ez igaz, maguk a sztorik jók voltak, de ne a mi rajongói szemünkkel nézd, hanem a laikus vásárlókéval, vagy azokéval, akik csak kevésbé ismerik Pókembert. Mert mit láttak a kölykök a rajzfilmben: hogy Póki küzd Oki dokival, meg Vészmanóval, meg egyéb high-tech bűnözőkkel. Erre itt meg mindenféle misztikus sztorikba keveredik póki túlvilági lényekkel meg őserőkkel meg asztrálsíkokon barangol meg satöbbi. Nekik ez egyáltalán nem biztos, hogy tetszett. Személy szerint én is úgy voltam vele, hogy bár a sztorik nagyon jól voltak megírva, és Ezékiel király volt, de ez a misztikus stílus nem illik Pókemberhez. Kikacsintásnak jó volt, de egy idő után már alig vártam, hogy jöjjenek a "normális" sztorik, régi jól bevált ismerősökkel. (Mert JMS szuperbűnöző-kreálmányai Morlunt leszámítva, nem voltak nagy számok.) 

Idézet
Romita rajzai meg tökéletesen passzoltak ehhez a hangulathoz, nekem Deodato-val annyira nem is tetszett.
Ez ízlés kérdése, én konkrétan szögletesre ütném Romita jr. fejét, ha még egyszer Pókembert rajzolna. :D A Rozsomák képregényben még elment a stílusa, de Pókihoz nagyon nem illett. :wacko: (Na jó, elismerem, a színezés legalább tetszett. ;D) Deodato nekem igazi megkönnyebbülés volt JR jr után.
Idézet
Akkor mit várunk a Semictől, de tényleg?
Hát így, hogy a Semic ennyire gázban van, asszem örülhetünk hogy adnak ki egyáltalán Csodapókot.
Csak azért nem volt szerencsés összehasonlítani a Paninivel, mert a Panini saját maga cseszte el a dolgokat, eleve azzal, hogy nem mérték fel jól a magyar piaci helyzetet, illetve nem megfelelő történetekkel indítottak. Ha kicsit tájékozódnak mondjuk itthoni képregényszakértőktől, és ésszerűbben csinálják a dolgokat, akkor még sikeresek is lehettek volna. (Legalábbis szerintem ha pl csak Hihi pókot indítottak volna, és kihagyják a misztikus sztorikat a misztikus rajzokkal ( :hehe:), akkor talán az Ultipókot is kenterbe verték volna. Egy előnye azért volt a színrelépésüknek: olyan piaci versenyt indított el, ami rákényszerítette a Semicet arra, hogy megduplázott oldalszámmal havilappá tegyék az Ulti Pókot. :)






A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.