Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 596696 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3740 Dátum: 2011. Március 27. - 08:13:28 »
a magyar Csp v1 12x-dik számában
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3741 Dátum: 2011. Március 27. - 12:43:51 »
a magyar Csp v1 12x-dik számában
Jó, nekem az sajna kimaradt  :(

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3742 Dátum: 2011. Március 27. - 14:57:58 »
nem sokat vesztettél
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3743 Dátum: 2011. Március 31. - 18:46:47 »
Hihetetlen Pókember 10., második oldal (a belső borítót nem számítva), utolsó panel. Nézzétek meg. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3744 Dátum: 2011. Március 31. - 19:42:30 »
Megnéztem, jó poén. :D

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3745 Dátum: 2011. Március 31. - 20:54:44 »
Hát igen, a savazás ami póki erősége ;) :spidey:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3746 Dátum: 2011. Március 31. - 22:02:56 »
Elég komoly támogatód akadt.  ;D

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3747 Dátum: 2011. április 01. - 14:12:59 »
Elég komoly támogatód akadt.  ;D
Mi?  ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3748 Dátum: 2011. április 01. - 15:56:26 »
Nem neked, zozinak, Pókember személyében.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3749 Dátum: 2011. április 02. - 21:06:17 »
Nah így már értem. :linux2:

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3750 Dátum: 2011. április 06. - 11:03:09 »
Ha a  3. szám kijön április közepén, akkor kiszámítható milyen csúszásban lesznek már a Semicesek...kb . 1 hónap, amire folyamatosan jön rá a pár nap vagy 1 hét csúszás, mert 1 számot se érdemes 1 hónap kintlétnél előbb behozni...érdekes lesz, hogy jelenik így meg az évi 12 szám (vagy, hogy mit szólnak ehhez az előfizetők...ami nem vagyok...) vagy épp, hogy fog kinézni 2012 március-áprilisban a 2011/12 felírat... :brow:

Kérdés 1: elvan-e gondolkozva azon, hogy 2db 3 részes Csodapók megjelenik...így behozva a csúszást ?

Kérdés 2: a Csodapók minősége ócska, és még drága is el van-e gondolkozva azon, hogy egyébként növelik 72 oldalasra az újságot, így küszöbölve a minőségtelenségből eredő elégedetlenségen? Ha nem miért nem? Ha az ultimate-val ment most miért nem? Szerintem alapból 72-őn kellett VOLNA indulnia, ha remélhetjük, hogy lesz Brand New Dayes Spidey (akárki-akármit mond, nekem tetszett, és én várnám), abban elég változatos oldalszámú történetek vannak, amihez elég gyakran nem lenne elég a 48....

Ha egyetértetek a 72 oldalall reagáljatok, hátha kaine tolmácsolja nekik... 8)
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 06. - 11:06:36 írta Fairlight »

Anathema

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3751 Dátum: 2011. április 06. - 11:27:54 »
Kérdés 1: elvan-e gondolkozva azon, hogy 2db 3 részes Csodapók megjelenik...így behozva a csúszást ?

Nem valószínű mert a szerződésük 48 oldalra szól.

Kérdés 2: a Csodapók minősége ócska, és még drága is el van-e gondolkozva azon, hogy egyébként növelik 72 oldalasra az újságot, így küszöbölve a minőségtelenségből eredő elégedetlenségen? Ha nem miért nem? Ha az ultimate-val ment most miért nem? Szerintem alapból 72-őn kellett VOLNA indulnia, ha remélhetjük, hogy lesz Brand New Dayes Spidey (akárki-akármit mond, nekem tetszett, és én várnám), abban elég változatos oldalszámú történetek vannak, amihez elég gyakran nem lenne elég a 48....

Annak idején azért ment mert volt konkurencia az újságosoknál (a Pannini Hihetetlen Pókember sorozata). Ha akkor nem állnak át előbb havi megjelenésre, majd havi 72 oldalra, elhasalt volna a sorozatuk a másik sorozattal szemben. Ha váltanának is 72 oldalra (maximum jövőre) az jelentős áremeléssel is járna.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3752 Dátum: 2011. április 08. - 19:33:36 »
Már egy hete én is minden nap megnézem a Relay-ben, hogy van-e már az új rész, tényleg sok ez a csúszás...

Fairlight: tényleg nem jó a csodapók ár/minőség aránya, de ne felejtsd el, hogy csődközelben van a Semic, örülhetünk, hogy egyáltalán bevállalták a kiadását...
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3753 Dátum: 2011. április 08. - 19:35:14 »
Múlt pénteken voltam benn, akkor mondták, hogy még sehol sem tart...

Solid

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 56
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3754 Dátum: 2011. április 08. - 19:38:28 »
Múlt pénteken voltam benn, akkor mondták, hogy még sehol sem tart...

Hm, rossz előjelek... :(

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3755 Dátum: 2011. április 08. - 20:30:16 »
Tudom,vannak kiadói szerződések,különféle jogok,stb. De azért minden hónapban,mikor 1 számmal csúszik későbbre az arra hónapra tervezett Csodapók,mindig elgondolkozom: nem lehetne-e átadni egy másik kiadónak a Csodapók kiadási jogait,ha már anyagi gondokkal küszködik a Semic?! Pl. Egmont Kiadó,Képes Kiadó,stb. Esetleg lehetne olyan magánszemély,aki szívén viseli,hogy Magyarországon megjelenjen képregény (Pl. Kaine). Tévedés ne essék,semmi bajom a Semic-kel,sőt nagyon örültem neki,hogy ifjabb koromban képregényekkel ismertettek meg,de szeretném ismét azt,hogy havonta legyen új képregény az újságárusoknál,amik időben meg is jelennek.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3756 Dátum: 2011. április 08. - 20:44:54 »
Azért ez múlik egy valószínűleg nyolc számjegyű mozgósítható tőkén is a lelkesedésen túl.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3757 Dátum: 2011. április 08. - 21:53:08 »
Tévedés ne essék,semmi bajom a Semic-kel,sőt nagyon örültem neki,hogy ifjabb koromban képregényekkel ismertettek meg,de szeretném ismét azt,hogy havonta legyen új képregény az újságárusoknál,amik időben meg is jelennek.
Szerintem már vagy százszor kifejtette vagy száz ember, hogy ezzel mi is a probléma... és talgaby hozzászólásához pluszban még, hogy nem is az a nagyon jó befektetés ez, sőt mondhatni elég sz...

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3758 Dátum: 2011. április 08. - 22:16:19 »
Tudom,vannak kiadói szerződések,különféle jogok,stb. De azért minden hónapban,mikor 1 számmal csúszik későbbre az arra hónapra tervezett Csodapók,mindig elgondolkozom: nem lehetne-e átadni egy másik kiadónak a Csodapók kiadási jogait,ha már anyagi gondokkal küszködik a Semic?! Pl. Egmont Kiadó,Képes Kiadó,stb. Esetleg lehetne olyan magánszemély,aki szívén viseli,hogy Magyarországon megjelenjen képregény (Pl. Kaine). Tévedés ne essék,semmi bajom a Semic-kel,sőt nagyon örültem neki,hogy ifjabb koromban képregényekkel ismertettek meg,de szeretném ismét azt,hogy havonta legyen új képregény az újságárusoknál,amik időben meg is jelennek.

A kiadás jogai a Csodálatos Pókember" kiadványnak az Adoc-Semicnél van, csak ő adhatja ki ezen a címen! És sajnos ha megszűnne a kiadó ezen a néven nem mehetne todább, mivel jogutód nélküli megszűnés fenyegeti!

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #3759 Dátum: 2011. április 09. - 01:43:44 »
Már egy hete én is minden nap megnézem a Relay-ben, hogy van-e már az új rész, tényleg sok ez a csúszás...

Fairlight: tényleg nem jó a csodapók ár/minőség aránya, de ne felejtsd el, hogy csődközelben van a Semic, örülhetünk, hogy egyáltalán bevállalták a kiadását...

Mindig itt nézem meg, hogy megjelent-e a Póki, Star Wars, Garfield:

http://www.lapker.hu/katalogus/index.php

http://www.lapker.hu/katalogus/index.php?p=catalog&act=search&t-lapnev_hosszu=&t-hierarchia_id=0&t-gyak_id=0&t-kiado_id=2&kulcsszo=&k_where=0&friss=1

Általában rögtön felkerülnek az új megjelenések, de mostanában volt, hogy pár nappal később frissítették.

Idén egyedül a Pókember jelent meg a semicnél kétszer. Star Wars, Garfield csak egyszer, míg a Zseb-Garfield még egy se.

Örülnék, ha a Polgárháború legalább végig kijönne.  :roll:
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 09. - 01:53:13 írta BlackArrow »