Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 596768 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4180 Dátum: 2011. Június 10. - 21:19:48 »
Huhh.. hát ez elég kellemetlen...
Habár megnéztem, és az APEH oldalán csak a nyomda van feltünteteve (104. oldal);
http://apeh.hu/data/cms160318/180nap_GAZD_20110331_WEB_0428.pdf
igaz, ez márciusi állapot.


Ebben az hírben azt írják, hogy az Adoc-cégcsoport 3 "cégből áll":
Adoc-Semic Kiadói és Nyomdai Kft., az Adoc Interprint Nyomdai Kft. és az Adoc Vagyonkezelő Kft.
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/01/26/megszunik_a_dormogo_domotor_kiadoja/

"Az Adoc-Semic eredményei jelentősen romlottak 2009-ben, a cég azóta 100 millió forint feletti APEH-hátralékkal működik. A kiadói és a nyomdai cég kötelezettségállománya is meghaladta az egymilliárd forintot a vizsgált két évben. Egyedül a vagyonkezelő társaság tudott nyereségesen működni, ugyanakkor az Adoc Vagyonkezelő ellen végrehajtást rendelt el az APEH."

Ha a Vagyonkezelő még +-ban is zárt mindig, és biztos a Semicnek is vannak kinnlevőségei bőven, szerintem ezt az 1 milliárd feletti adósságot a büdős életben nem fizetik ki...legalábbis teljes egészében nem...


Gondolod majd folytatja valaki ?

Írjunk egy petíciót, kérelmet, könyörgést, hogy PANINI RETURN! Ha kiadnának 2 lapot, az talán nem lenne veszteséges nekik. Nemrég írta Bayer úr a Kneten, hogy a Pókember és Újvilág X-men nem volt veszteséges, de a Semiccel nem akartak versenyezni....


http://www.kepregeny.net/a-csodalatos-pokember-20112/?cp=2#comments
"59 - mano [2011.4.01. 9:19]
54 – locutus : a tévedések és félinformációk további elkerülése végett – a Panini Pókember jól fogyott, azzal nem volt baj, viszont a mellette futó 3, majd végül 1 másik képregény is elhasalt, és végül úgy számolták ki, hogy csak a HiPó-t behozni már nem éri meg, ezért befejezték azt is."

"61 - Nero Blanco [2011.4.01. 10:55]
59-hoz, hogy még pontosabb legyen: mivel egy év után a négyből kettő nem fogyott elég jól (Rozsomák és Újvilág FF), a maradék kettőt dupla méretben hozták ki, amire a Semic azzal reagált, hogy tripla méretűre növelte a saját Pókemberét. A Hihetetlen és a Csodálatos Pókember nagyából egyformán fogyott, és nagyjából ugyanannyit teljesített az Újvilág X-Men is. A Panini lelkesedése a projekt iránt azonban lohadni kezdett, így nyitott volt a tárgyalásokra a Semic-kel. Ezt követően döntöttek úgy együtt, hogy csak egy Pókember maradjon. Ennek a megállapodásnak itta meg a levét az Újvilág X-Men, amely a fogyásai alapján még csak maradhatott volna, de a Panininek nem volt kedve egyetlen havilap miatt folytatni a dolgot."
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 10. - 21:38:05 írta D-TOX »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4181 Dátum: 2011. Június 10. - 21:49:16 »
Ha a Vagyonkezelő még +-ban is zárt mindig, és biztos a Semicnek is vannak kinnlevőségei bőven, szerintem ezt az 1 milliárd feletti adósságot a büdős életben nem fizetik ki...legalábbis teljes egészében nem...
Hát, pedig nem kértek csődvédelmet a beidézett szöveg alapján. Vagyis nem akarnak kitérni a követelések elől.
Ugyanakkor vegyétek majd figyelembe, hogy a követelés ilyenkor a céggel szemben az előfizetés miatt pénzbe is kerül majd.

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4182 Dátum: 2011. Június 11. - 02:12:13 »
Hát a semicnek annyi.  :(

Hetek óta nem volt már semmi tőlük forgalomba. Még a napokban is néztem, de utolsó leheletükből kiadtak minap egy Dörmögő Dömötör dupla számot:

http://www.lapker.hu/katalogus/index.php?p=catalog&act=search&t-lapnev_hosszu=&t-hierarchia_id=0&t-gyak_id=0&t-kiado_id=2&kulcsszo=&k_where=0&friss=1

A Drize kiadó is minap adott ki egy Garfield zsebkönyvet:

http://www.lapker.hu/katalogus/index.php?p=catalog&act=search&t-lapnev_hosszu=&t-hierarchia_id=0&t-gyak_id=0&t-kiado_id=576&kulcsszo=&k_where=0&friss=1

A honlapjuk ez a része frissült csak, bazár se működik már:

http://www.garfieldmagazin.hu/

Csak petícióval lehet megmenteni a Pókember és Star Wars kiadását. Így meg is volna a két képregény, csak a Panininél a Marvel jogok vannak, a Dark House-é nincsen. Vagy valamelyik X-ment visszahozni  Újvilágit vagy a klasszikusat.  :nemtudom:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 11. - 02:15:52 írta BlackArrow »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4183 Dátum: 2011. Június 11. - 07:45:40 »
Majdnem felröhögtem. Komolyan azt hiszitek hogy egy peticióval mennétek valamire? Abszolút nem vennék figyelembe mint ahogy soha senki nem vett figyelembe ilyen jellegű peticiókat itt nálunk.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4184 Dátum: 2011. Június 11. - 09:07:36 »
Nem hiszem , hogy ennyire nem fogynának nálunk a pókember és egyéb képregények. Szerintem az Egnont kiadó esélyesebben bevállalna egy kiadványt.

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4185 Dátum: 2011. Június 11. - 09:24:17 »
Az egmont a saját spider-man-jéhez átalakított batmobilt ad ajándékba.  :uhoh:

http://www.egmont.hu/spiderman_magazin.php

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4186 Dátum: 2011. Június 11. - 10:26:48 »
Lehet hogy a fordítása röhejes, de:
 - a minősége kifogástalan
 - kisebb gyerekeknek szól azok pedig a legjobb vevők
 - ajándék is jár hozzá ami plusz pont náluk
 - és még így is olcsóbb az ára mint a Csodapóknak!

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4187 Dátum: 2011. Június 11. - 10:34:21 »
Én veszem ezt is és teljesen egyet értek Bennel.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4188 Dátum: 2011. Június 11. - 12:14:38 »
Ha a Vagyonkezelő még +-ban is zárt mindig, és biztos a Semicnek is vannak kinnlevőségei bőven, szerintem ezt az 1 milliárd feletti adósságot a büdős életben nem fizetik ki...legalábbis teljes egészében nem...
Hát, pedig nem kértek csődvédelmet a beidézett szöveg alapján. Vagyis nem akarnak kitérni a követelések elől.

Az a probléma, hogy az ég világon nem látunk bele mi történik (mondjuk úgysem fogják szerintem az orrunkra kötni). Na, mindegy...elvileg 2 évig húzódhat el egy felszámolási eljárás. Nyilván ennyi ideig nem fognak a Pókember és egyéb képregények kiadási jogain ülni.
Meglátjuk mi lesz....


Ez az Egmont-os dolog is érdekes....átvennék-e és házon belül csinálnának egy konkurens Pókember-lapot?
Ez a Spider-man magazinjuk (ami most már Spectacular SM néven fut) kezdetben havonta jelent meg, most meg már csak kéthavi. Gondolom nem azért ritkiították, mert olyan jól menne.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4189 Dátum: 2011. Június 11. - 13:42:40 »
Vagy csak belátták, hogy ha tartósan sikeresek akarnak maradni és jól akarják eladni a lapot, akkor a kis pénzű vásárlókra gondolva kéthavi megjelenésre állnak rá. Azért 800 Ft mégiscsak 800 Ft és most ne menjünk bele olyan vitákba hogy az emberek ennyi pénzt napi vagy heti szinten is elköltenek dohányra meg egyéb hülyeségekre. Azért az emberek java nem olyan hogy könnyedén dobálózik a pénzzel. A Semic is egy időben kéthavonta jelentette meg a képregényeit, igaz egyik hónapban mondjuk X volt a másikban Pók.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4190 Dátum: 2011. Június 11. - 13:47:48 »
Azért az emberek java nem olyan hogy könnyedén dobálózik a pénzzel.
Sajnos, pont, hogy de. A magyarokra nagyon jellemző a nyakló nélküli és teljesen ésszerűtlen vásárlás... De a képregény kapcsán meg ugye maslow-piramis.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4191 Dátum: 2011. Június 11. - 13:53:49 »
Persze, a plázákban tobzódó hülye fiatalok és a bevásárló központokba zarándokolókról vásárlók akik a tömeg nyomására és az üzleti trükkök színes tárházának bevetése miatt (Tesco titok) a család teljes havi büdzséjét képesek órák alatt elverni. Az emberek nagy része azért tudja hol a határ, vagy mert képesek odafigyelni a költekezéseikre és tudják mit és mennyit költhetnek, vagy mert nincs náluk pláza. Az ilyen Egmontos kiadványok szerintem nem arról szólnak, hogy a kisgyerekek gyűjtsék őket és folyamatosan vásárolják, hanem arról, hogy a szülő valamivel el tudja kussoltatni a kölyköt amíg a dolgait intézi. Persze vannak azok a kiadványok ( ó igen az ólmos) ami pofátlanul kihasználja ezt, csak aztán kiderül ugye, hogy a többség nem képes ezt venni és itt be is dől a dolog.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4192 Dátum: 2011. Június 11. - 13:58:26 »
Az Egmont gyermek, és lány barát kiadó, fő csapásirány náluk a gyerekek, ezért gyerekközpontúak, és ebbe nem fér bele a sok akció, komor dráma, lelkizős sztorik! A fordítás is olyan, hogy mindegy, elvégre a kicsik úgyse veszik észre ha kilóg a lóláb, a Donald Kacsa zsebkönyv is ebben a színvonalban készül!
Be kell lássuk, ennyi volt, vége, nincs tovább újságos terjesztésű képregény magyarországon! :(

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4193 Dátum: 2011. Június 11. - 14:16:34 »
Az emberek nagy része azért tudja hol a határ, vagy mert képesek odafigyelni a költekezéseikre és tudják mit és mennyit költhetnek, vagy mert nincs náluk pláza.
Penny és Tesco már szinte mindenhol van és ne hogy azt hidd, hogy a felelősségteljes emberek vannak többségben az országban. Akiket meg meg tud fogni a reklámhadjárat és annyira birkák, hogy a tömeg unszolása befolyásolja őket, azok meg is érdemlik...
Persze vannak azok a kiadványok ( ó igen az ólmos) ami pofátlanul kihasználja ezt, csak aztán kiderül ugye, hogy a többség nem képes ezt venni és itt be is dől a dolog.
Ez egy külön történet, ha 500 pénzért adták volna, akkor is sírtak volna a magyarok... :)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4194 Dátum: 2011. Június 11. - 14:24:20 »
Szerintem az ólmos ha havonta jött volna esélyesebb lett volna a túlélésre. Azért egy hónapban 5000ft az túl sok volt.

mutkacsaba

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 277
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4195 Dátum: 2011. Június 11. - 19:29:28 »
Idézet
Szerintem az ólmos ha havonta jött volna esélyesebb lett volna a túlélésre. Azért egy hónapban 5000ft az túl sok volt.

Ha havonta jött volna ki egy, akkor én is megvettem volna, de így nem telt rá.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4196 Dátum: 2011. Június 11. - 21:09:51 »
Szerintem nem csak te voltál így, sokan inkább válogattak , csak azt vették ami igazán ismert illetve tetszett neki.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4197 Dátum: 2011. Június 14. - 13:19:36 »
Huhh tisztelt Hölgyeim és Uraim....
Ma megérkezett a Semictől másfél hónapja utánrendelt csomagom.....egy kő esett le a szívemről, mert nem kevés pénzt fizettem ki. Az újságok majdnem mindegyike újszerű állapotú...

Csodálatos Pókember (2. sorozat): 63-65, 68, 70-78, 80-90
Star Wars: 71, 72, 73, 76, 78, 79-82
Élő Világ-sorozat
Batman: Az első év
Star Wars: A Sithek bosszúja
Múmin: 2,7,8, 15

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4198 Dátum: 2011. Június 14. - 13:23:36 »
A Semic küldte ki vagy a felszámoló?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4199 Dátum: 2011. Június 14. - 13:29:01 »
A Semic címéről érkezett, időgarantált, start csomagban. Június 10-én adták fel.
A Semic bélyegzője van a borítékon. Nem tudom, hogy a felszámoló küldte-e ki.
Mindenesetre abban az e-mailben, amit ma küldtem nekik, megkérdeztem, hogy az előfizetés díját hogy lehet visszakérni....ha esetleg valaki más is írt ilyen tartalmú levelet, s hamarabb kap választ, kérjük ossza meg velünk az ott leírtakat....