Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 596768 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4260 Dátum: 2011. Július 05. - 21:43:27 »
Requiescat in pace, Semic!
Köszönet Pókember és a Star Wars univerzum kalandjaiért!  :(
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4261 Dátum: 2011. Július 05. - 23:21:47 »
Sajnálom én is, hogy vége a Semicnek. :uhoh: Tényleg nagyon sok örömet szerzett a képregényeivel nekem, sőt, mondhatni, megváltoztatta az életem. Rest in peace...



Ben: a sírkő generátor király. ;D Bár a szöveg úgy lenne pontosabb, hogy: emléke polcainkon él. ;D
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 05. - 23:50:02 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4262 Dátum: 2011. Július 05. - 23:24:12 »
Hivatalosan van végük, vagy csak ti gondoljátok? Valami közlemény vagy ilyesmi?
Tejet kérek! Csokisat!

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4263 Dátum: 2011. Július 06. - 02:47:42 »
Idézet
Én is előfizető vagyok/voltam/lettem volna, én próbálom úgy felfogni a dolgot, hogy ez a 7000 (?) forint amolyan búcsúajándék nekik az elmúlt 20 évért. Ha ők nem lettek volna, rengeteg élménnyel lettünk volna szegényebbek.
Azért megfizettük mi az élmények árát minden egyes megvásárolt lapban!
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4264 Dátum: 2011. Július 06. - 05:18:15 »
Hivatalosan van végük, vagy csak ti gondoljátok?

Hivatalosan van végük.

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4265 Dátum: 2011. Július 06. - 05:48:57 »
Én is előfizető vagyok/voltam/lettem volna, én próbálom úgy felfogni a dolgot, hogy ez a 7000 (?) forint amolyan búcsúajándék nekik az elmúlt 20 évért. Ha ők nem lettek volna, rengeteg élménnyel lettünk volna szegényebbek.

Nem vagyok előfizető, tehát nem érint, de én ezt így semmilyen formában nem mondtam volna. Miért kellene bármiféle búcsúajándék? Már az elég volt, hogy vette a régi sorozatokat rendszeresen az ember, az meg pláne, hogyha erre a sajnos rövidéletű Pókemberre is előfizetett... :-\
Én (személy szerint) úgylátom, hogy eluralkodott a képregénykiadők közt egy mentalitás, hogy ők tesznek nekünk szívességet...na ez azért nem igaz, mert ők vállalkoznak, tény, hogy kicsi, de meglévő piaci igényt elégítenek ki, ha nem lennének persze szegényebbek lennénk, de valahogy-valaki úgyis jönne helyettük...tehát profitra, megélehetésre törekednek belőle...senki sem ad, és senki sem kap ajándékot ebben a dologban...mindenki kifizeti az árát a szolgáltatásnak, és ha a szolgáltató nem szolgáltat, illő lenne a pénzt visszafizetni...

Nem síratom a Semic-et mint céget, síratom inkább a Panini-t ha igaz, hogy benne volt a távozásukban, hogy a Semic javára léptek le...mert a Semic sem minőségben, sem árban, sem új sorozatban nem tudta kompenzálni...a munkavállalóival persze együtt érzek, remélem eltudnak helyezkedni...
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 06. - 06:12:35 írta Fairlight »

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4266 Dátum: 2011. Július 06. - 06:07:10 »
Én is reménykedem benne , hogy valaki lát fantáziát egy új kiadvány havi megjelenésében , lehet az pókember , de más cím is.
Szerintem kell az ifjúságnak és a fanoknak is egy újságosoknál megjelenő szám.

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4267 Dátum: 2011. Július 06. - 09:42:23 »
sírkő generátor! Ben, Te nam vagy komponens! "Oltári"! ;D
Kíváncsian várom, Tomi mivel rukkol(sz) elő, bár szerintem (szinte) mindenki havi Pókra vágyik, ami valsz esélytelen...
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4268 Dátum: 2011. Július 06. - 10:38:14 »
Én (személy szerint) úgylátom, hogy eluralkodott a képregénykiadők közt egy mentalitás, hogy ők tesznek nekünk szívességet...na ez azért nem igaz, mert ők vállalkoznak, tény, hogy kicsi, de meglévő piaci igényt elégítenek ki, ha nem lennének persze szegényebbek lennénk, de valahogy-valaki úgyis jönne helyettük...tehát profitra, megélehetésre törekednek belőle...senki sem ad, és senki sem kap ajándékot ebben a dologban...
Mindig van egy okostojás, aki előjön ezzel a dumával. Ott a Cartaphilus. Igen, ők a profitért teszik. Ha veszteségesek lesznek, abbahagyják. Ezzel el is mondtam a legnagyobb különbséget a "vállalkozás" és a "képregény szeretete" között. Amikor örököltem egy lakást, eladtam, és annak az árából kezdtem el képregényeket kiadni úgy, hogy abszolút nem lehetett tudni, egyáltalán nem bukom-e el a teljes zsét... majd amikor a 4 Vertigón buktam 2 millát, de folytattam a kiadásokat, akkor nekem ne dumáld be azt, hogy ez egy sima üzleti vállalkozás, mert a képedbe röhögök. Amikor nem akarok kiadni valamit, de sokan győzködnek, hogy milyen jó lenne, és mégis kiadom, akkor ez szerintem kimeríti annak a fogalmát, hogy a rajongókért teszem, nem azért, mert ez egy üzlet.  ;) Szóval igen, amikor kifizetek 2-3 millió forintot mondjuk két könyv kiadásáért, majd dolgozom velük pár száz órát a szabadidőmben, mert minden olyan munkát megcsinálok hozzá, amire képes vagyok, hogy ezzel is kisebb legyen a költsége, és ki tudjam adni a következő köteteket is, akkor szerintem azzal, hogy ezért kifizetsz 2000 forintot, nem te teszel nekem szívességet, hanem szó szerint azért fizetsz, hogy ne ingyen kapj meg egy ilyen drága valamit. Kijavítanám amit írtál úgy, hogy a mai fiatalok zöme nem csak, hogy hozzá van szokva, de egyenesen elvárja, hogy ingyen kapjon meg mindent, hogy mások érte dolgozzanak.
Ha mindenki úgy gondolkodna, mint te, már rég abbahagytam volna a képregénykiadást.  ;)
 

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4269 Dátum: 2011. Július 06. - 10:58:17 »
Van időm vitatkozni, hát megteszem...tőlem lehetek okostojás is...voltam már rosszabb is...

Nos, nem látok bele a fejedbe, így csak elmondom én, hogy gondolom...hogy miből, hogy kezdtél el vállalkozni nem érdekes, mert minden vállalkozás elindításához tőke kell, és mindenben ott a lehetőség, hogy elbukja az ember, ha csak 100%-os biztonságra törekedne mindenki, akkor nem lenne semmi...benne van a pakliban a hullámvölgy és az is hogy bebukik az ember pár dologgal, de ha azt mondod, hogy csak képregényszeretetből  adsz ki mindent, és nem azért mert pl. a Panini kivonulása után rés nyílt a piacon és abban reménykedtél, hogy ebből olyan vállalkozást csinálhatsz, amiből megélsz...nos ha mégis mondanád én finomítom a kifejezésedet és én megtartva az udavrias teret úgy nevetnélek ki. De tőlem legyen, mártírkodjon mindenki, aki képregényt kiad, hogy mennyi munka pénz és milyen kis haszon...nem tudom hol olvastál te olyat hogy ingyen kellene valami, kifizetem az árát a terméknek, ahogy mindenki, és téged sem érdekel, hogy mennyi munka van az ára mögött, honnan jön a pénz, engem se érdekeljen, hogy milyen érzékeny dolog az árképzésetek, és hogy ennek hogy lesz a megtérülési rátája... a kereslet a kínálat oldala soha  nem lesz egyazon véleményen, bármennyire is lehet baráti a hang...+ az ingyenségen , nem én beszéltem arról, hogy vessen keresztet csak úgy a pénzére... (ez a te logikád szerint mi? Nem fizetett az ember eleget korábban, és utólagh így kompenzálnak...hah)

Na jó ez a vita... :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4270 Dátum: 2011. Július 06. - 11:40:06 »
Azt a kis részét nem érted a dolognak, hogy abból a pénzből elkezdhettem volna egy teljesen "normális" vállalkozást is, ami vélhetőleg nyereséget hozott volna. Persze, biztos pénz nincs, de ez minden volt, csak nem üzleti befektetés. A legtöbb üzleti esetben ki tudsz szállni egy rosszul megválasztott dologból, pont a könyvkiadásnál nem tudsz, mert nincsenek eladható vagyoni tárgyaid (a könyveken kívül, de persze buktáról akkor beszélünk ez esetben, ha azokat nem veszi senki). Képregény könyveket nemigen adtak ki előttünk, vagyis még csak sejteni sem lehetett, hogy mi lesz belőle, sőt, óva intettek tőle többen is, hogy belekezdjek (aztán a Vertigók után jött az "ugye, megmondtam").
Szépen felvezetted a paninis "rést", csakhogy tévedsz. Én mindig is Pókembert akartam kiadni, és éppen a Paninitől kell a jogokat megvenni, és ők - érthetően - nem adták oda addig, amíg ők voltak a kiadók itthon. Amikor kivonultak, akkor odaadták. Ennyi a történet.  ;) A MK: Pókember 3 kötet az én választásom volt, de például a Múlt emlékeit kifejezetten azért adtam ki, hogy a Hihetetlen Pókember megszűnése után az addigi olvasótábor ne érezze magát elhagyva, hogy addig vettek 27 számot, hirtelen meg semmi. És még egy: ha a nyereségért csinálnám, nem adtam volna át a Semicnek a Polgárháborútól a Pókembert, hisz annak a (könyves) kiadása majdnem biztosan nyereséges lett volna. Csak tudtam, hogy füzetben gyorsabb, és több történet jelenhet meg, így én visszaléptem tőle.
Megélhetési szándékom sosem volt ebből, több okból sem. Először is, a Vertigók megmutatták, mennyire nem lehet az életünket erre alapozni. Aztán, ha csak azokat a könyveket adnám ki, amik hoznak annyi nyereséget, amennyiből meg is élhetnék, akkor rengeteg félbehagyott sorozatom lenne (amit nem akarok, és itt talán te is belátod, hogy nem azért, mert szeretek könyveket szerkeszteni, hanem azért, mert van néhány száz, vagy ezer ember, akiknek csalódást okoznék vele). Nyilván hülye sem vagyok, vagyis ha valami nagyon nem megy, azt én sem erőltetem.
Idézet
nem tudom hol olvastál te olyat hogy ingyen kellene valami, kifizetem az árát a terméknek
Én csak arra próbáltam utalni, hogy a képregények megjelenése közös célunk. Én is akarom, hogy legyenek, és te is akarod, hogy legyenek. Nekem van lehetőségem ezért tenni valamit, hát teszek is. Csak az valahogy úgy szokott lenni, hogy amennyiben van két embernek egy közös célja, azért az egyik tesz annyit, mint egy kiadó, a másik meg annyit, hogy beleteszi a termék árát, akkor az utóbbi ne higgye már azt, hogy még ő tesz szívességet annak, aki többet tett ugyanazért a közös célért. Ahogy a Tankcsapda gitárosa is megfogalmazta: lassan nekem kell elnézést kérnem, hogy képregényeket adok ki.

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4271 Dátum: 2011. Július 06. - 12:04:08 »
Én értelek, felesleges is azon vitatkozni, hogy mennyire éri meg, ha már felélted volna az örökségedet, gondolom nem lenne újabb kingpin kötet..

már csak az utolsó bekezdéseddel megyünk el egymás mellett folyamatosan...hogyha valaki megvesz valami képregényt, akkor nem szívességet tesz, hanem akarta a terméket, megvette a terméket, kifizette az árát, és ennyi, ezen kívül semmivel nem tartozik
 de visszakanyarodnék az első hozzászólásomhoz...olvasd át, és megkérdem újra miért kommunikálsz akár képregénykiadóként/ magánemberként/ képregényfanként/ exsemicesként olyat, hogy vessen keresztet az ember a pénzére,  amolyan búcsúajándékként..??Milyen... logikából mondod ezt?

Most a kingpin-t félretéve a Semic AKKOR is üzleti vállalkozás volt! Egy köszönöm és sajnálkozás mellett még az ellen nem tételezett befolyt pénzekkel is tartozott az ember ? Az-az olvasóközönség tartozna még, a maradék előfizetési-összeggel aki eddig fenntartotta-eltartotta a céget ? Nah...
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 06. - 12:06:52 írta Fairlight »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4272 Dátum: 2011. Július 06. - 12:20:49 »
Most kicsit félremagyarázod, mert
Idézet
hogyha valaki megvesz valami képregényt, akkor nem szívességet tesz,
Nem hát, de előbb ezt írtad:
Idézet
eluralkodott a képregénykiadők közt egy mentalitás, hogy ők tesznek nekünk szívességet
Szerintem sem tartozik a vevő semmivel a kiadónak, sőt, a kiadványát sem kötelező megvennie, ez egyértelmű. A dolog addig "kölcsönös", hogy ha a vevő akar újabbat is olvasni, akkor fizetnie kell a jelenlegiért, hogy legyen miből kiadni a következőt. Ez egy sima kölcsönösség, mondhatjuk egymástól való függőség. Szó sincs szívességről.  ;)
Idézet
vessen keresztet az ember a pénzére,  amolyan búcsúajándékként..??Milyen... logikából mondod ezt?
Én nem javaslatot tettem, hanem elmondtam, hogy én hogyan gondolok arra az elveszett 7000 forintra. Az már majdnem 100%, hogy nem kapjuk vissza, eddig egyetértünk? Innentől kezdve két választás van: vagy anyázunk életünk végig, szidjuk a Semicet miatta, vagy belenyugszunk, hisz nem tehetünk mást. Én az utóbbit választottam, hozzátéve, hogy a 20 éves munkájukra visszatekintve ezért a 7000 forintért nem fogom utálni őket. Nem azt mondtam, hogy ti se tegyétek, mindenki gondoljon, amit akar, szerintem így könnyebb belenyugodni annak a 7 rugónak az elvesztésébe.

Ebben nem vitatkozom, a Semic valóban üzleti vállalkozás. Csak te általánosítottál a képregénykiadókra. Válasszuk szét a kettőt. Én különben sosem gondoltam úgy a Semicre, minthogy örüljenek, mert én tartom fenn őket. Inkább úgy, hogy örülök, hogy adnak ki képregényeket, mert így van lehetőségem megvásárolni őket. 

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4273 Dátum: 2011. Július 06. - 12:47:54 »
Ebben nem vitatkozom, a Semic valóban üzleti vállalkozás. Csak te általánosítottál a képregénykiadókra. Válasszuk szét a kettőt. Én különben sosem gondoltam úgy a Semicre, minthogy örüljenek, mert én tartom fenn őket. Inkább úgy, hogy örülök, hogy adnak ki képregényeket, mert így van lehetőségem megvásárolni őket.

ez szerintem azóta nem volt igaz, amióta a füzeteik színvonala legatyásodott,, majd azért sem mert a lehetőségeink beszűkültek, mikor szinte monopolhelyzetbe kerültek a havi megjelenés fronton...én leginkább annak örültem volna, ha kiadnak, de minőségben....vagy nem ők adnak ki...

Én kimondom, hogy jó lett volna, hogy a Semic lelép, ha valaki átveszi a helyét, pozitívabb minőségjavulást hozva...és gondolom vagyunk még ezzel így, csak visszaolvasgatva a Csodapók kritikáit...

persze, nem kell anyázni 7000 Ft-miatt, de ha kiszámoljuk hány embert érint, így mekkora összeget nyeltek le, miközben a helyzetet eddig inkorrekt módon intézték/cáfoljatok meg ha nem/ , és a 2011-es év első két száma is igen érdekesen ment..akkor azért nem símogtnám már a Semic buksiját, vígaszdíjakkal...

+ Én akkor is azt érzem ki, hogy gyakran látják a kiadók úgy, hogy szívességet tesznek nekünk, hogy kielégítenek egy igényt...persze örül az ember, hogy van meg minden, de már más idők járnak, mint annó, mikor volt nagysemmi a képregyényfronton...ha valaki kiszál, valószínű, hogy előbb-utóbb jön helyette más, és betölti az űrt...

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4274 Dátum: 2011. Július 06. - 13:06:20 »
Teljesen Fairlight-nak adok igazat.
Senki, de senki, nem ad nekem 7000 forintot ingyen. A pénzt én is munkával keresem és ha nem dolgozom nem is kapok pénzt. Az ilyen esetek miatt sem fizetek elő semmire. Akik most buktak 7000, azok szerintem ezután kétszer is meggondolják elő fizessenek-e valamire mégegyszer. Nézhetjük úgy is, hogy a Semic ezzel a te üzletedet rontotta.
Azt a 7000 forintot senki sem fogja már visszakapni. (Már csak azért sem mert többe kerülne behajtani.) Te foglalkozol azzal, hogy én honnan teremtem elő a pénzt a te kiadványaidra? Vagy ha megszorulok akkor adsz kedvezményt, hitelt?

A kiadás:
kaine te bekerülési költség áron adod el a könyveid? Mert ha igen akkor nem szóltam, de ha csak egy forint plusz is van rajta akkor már nincs miről beszélni. De ha szerinted 7000 forint nem sok, akkor kérlek nekem is adj 7000 ezret. Meg Fairlight-nak is, meg mindenkinek. Hogy miért? Azért mert vesszük a kiadványaidat és ezzel megköszönöd nekünk a vásárlást.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4275 Dátum: 2011. Július 06. - 13:13:03 »
Ma már nyilván más a helyzet, de az első 127 Pókember idejében (plusz X-Men, Marvel Extra, stb) még az emberek nagy része nem beszélt se idegen nyelveket, és internet sem volt, külföldről rendelés meg gyakorlatilag lehetetlen.
Igazad van, hogy kiadhatott volna más is képregényeket helyettük, de a Semicnél legalább volt valaki, aki szerette is a képregényeket, nem úgy jelentek meg, hogy "ez a sorrend Amerikában, legyen ez", illetve a "mindig van rosszabb" kategória, néz meg, milyenek az Egmont kiadványai. Szépek, klasszak, csak éppen tojnak a megszokott nevekre, és fordítóra sem költenek. Ha például ők folytatnák a Semic után a Pókembert, annál rosszabb nem történhetne a magyar Pókemberrel és annak rajongóival.  ;)
Idézet
persze, nem kell anyázni 7000 Ft-miatt, de ha kiszámoljuk hány embert érint, így mekkora összeget nyeltek le, miközben a helyzetet eddig inkorrekt módon intézték/cáfoljatok meg ha nem/ , és a 2011-es év első két száma is igen érdekesen ment..akkor azért nem símogtnám már a Semic buksiját, vígaszdíjakkal...
Nem mondom, hogy nincs abban valami, amit írsz, de ez tipikusan egy gyerek-szülő kapcsolat: azért, mert apád mostanában kiabál veled, lever néhány frászt és már vagy annyi idős, hogy fellázadj ellene, még nem jelenti azt, hogy életed első 10-12 évében nem vigyázott rád, nem törődött veled annyira, hogy normális ember légy.  ;)

Senki, de senki, nem ad nekem 7000 forintot ingyen.
Ezt senki sem vitatja.
Idézet
A pénzt én is munkával keresem és ha nem dolgozom nem is kapok pénzt.
És én is ugyanígy. Ennek ellenére nem tudom megváltoztatni azt a tényt, hogy ezt a zsét már elbuktuk. Ne csinálj nagy ügyet belőle. Én így fogom fel a veszteségem, te úgy. Én nyugodt maradok utána, te mérges. Csak felfogás kérdése.
Idézet
Nézhetjük úgy is, hogy a Semic ezzel a te üzletedet rontotta.
Nem csak, hogy nézhetjük, hanem pontosan így van. Ezzel a Semic tényleg rontotta az én üzletemet. De még mindig veszett fejsze nyele...
Idézet
kaine te bekerülési költség áron adod el a könyveid? Mert ha igen akkor nem szóltam, de ha csak egy forint plusz is van rajta akkor már nincs miről beszélni.
Ezt egy kicsit gyorsan fogalmaztad meg, mert kicsit sem látsz bele az egészbe. Mondom kerek számokkal: legyen 1 milla egy könyv költsége. Ha pontosan tudnám, hogy 1000 ember meg fogja venni a könyvet, akkor 1000 forintért adhatnám. De honnan tudhatnám pontosan? Sehonnan. Nekem akkor is ki kell jönnöm minimum nullára, ha azt a könyvet csak 500-an veszik meg. Ráadásul a terjesztők levesznek belőle 50-58%-ot. Vagyis, ha 1000 forintért adnám, akkor 1000 vásárló esetén visszajönne belőle nagyjából 450.000 forint. Plusz az adó is. Mivel nem lehet tudni előre, így az van, hogy vannak könyveim, amiket kerestem, vannak, amiket buktam. Így szép az élet. Ha pozitív a mérleg, akkor mehetnék belőle nyaralni, de én helyette inkább elkezdek kísérletezgetni, hogy bővüljön a képregény választék, és kiadok olyasmiket, amikre elég kevés esély van, hogy egyáltalán az árát visszahozza (Vampirella, vagy a tervezett fan comics, például). Ezt nem fogod megkapni egy "sima" kiadótól.
Idézet
De ha szerinted 7000 forint nem sok
Hol mondtam én ilyesmit?  :roll:
Idézet
Vagy ha megszorulok akkor adsz kedvezményt, hitelt?
Miért, te adsz nekem?

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4276 Dátum: 2011. Július 06. - 13:27:30 »
Idézet
kaine te bekerülési költség áron adod el a könyveid? Mert ha igen akkor nem szóltam, de ha csak egy forint plusz is van rajta akkor már nincs miről beszélni.
Ezt egy kicsit gyorsan fogalmaztad meg, mert kicsit sem látsz bele az egészbe. Mondom kerek számokkal: legyen 1 milla egy könyv költsége. Ha pontosan tudnám, hogy 1000 ember meg fogja venni a könyvet, akkor 1000 forintért adhatnám. De honnan tudhatnám pontosan? Sehonnan. Nekem akkor is ki kell jönnöm minimum nullára, ha azt a könyvet csak 500-an veszik meg. Ráadásul a terjesztők levesznek belőle 50-58%-ot. Vagyis, ha 1000 forintért adnám, akkor 1000 vásárló esetén visszajönne belőle nagyjából 450.000 forint. Plusz az adó is. Mivel nem lehet tudni előre, így az van, hogy vannak könyveim, amiket kerestem, vannak, amiket buktam. Így szép az élet. Ha pozitív a mérleg, akkor mehetnék belőle nyaralni, de én helyette inkább elkezdek kísérletezgetni, hogy bővüljön a képregény választék, és kiadok olyasmiket, amikre elég kevés esély van, hogy egyáltalán az árát visszahozza (Vampirella, vagy a tervezett fan comics, például). Ezt nem fogod megkapni egy "sima" kiadótól.
Idézet
Vagy ha megszorulok akkor adsz kedvezményt, hitelt?
Miért, te adsz nekem?
[/quote]

Na de erről szólt Fairlight, a te dolgod, hogy miért, hogyan és mennyiért adsz el egy képregényt. Nekem semmi közöm sincs hozzá, hogy azon te nyertél vagy buktál. Az tiszta, hogy annak függvényében döntöd el, hogy adsz-e ki újabb kiadványt vagy nem. De ha úgy döntesz, hogy nyaralásra költöd az is a te dolgod.
A piacon nem vagyunk egymás barátai, lekötelezettjei. Vevő-eladó kapcsolat van köztünk. Te árulsz valamit(a te árképzésed és döntésed alapján) mi megvesszük(anyagi helyzetünktől függően). Bármennyire szimpatikus is vagy(vagy az amit csinálsz) nekem, az nem befolyásolja a köztünk létrejövő üzleti kapcsolatot. Ez van és valamilyen szinten (szimpatikusság nélkül) ez volt a Semiccel kapcsolatban is. Éppen ezért nem kell nekik 7000 forintot adni köszönőpénznek.

« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 06. - 13:30:28 írta Peter P »

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4277 Dátum: 2011. Július 06. - 13:33:42 »
Nem mondom, hogy értem a szülő-gyerek kapcsolatos hasonlatodat...most mert a Semic-nek volt egy jó korszaka ment az üzlet, mi kaptuk a többet és jót most mindent el kell neki nézni ? Túl nagy jelentősséget tulajdonítasz a nosztalgiafaktornak. szerintem nem kellene mitoszt csinálni a Semicből...csak egy cég volt, ami sokáig monopolhelyzetben volt, voltak jó alkalmazottaik, akik szerencsésen válogattak, de ugyanezekkel a feltételekkel más is utánna csinálta volna ugyanezt, volt 20 évük, mert volt hozzájuk közönség, profitot csináltak (hogy mennyit mindegy, mert ha nem már rég lehúzták volna a rolót)...nem látom azt se be, hogy esetlegesen miért mondják azt sokan, hogy a Panini mereven ragaszkodna egy amerikai sorrendhez, válogatás helyett...csak tárgyalás kérdése lenne...vagyhogyha esetleg az Egmont jön, az gáz lesz...de ha igen, akkor ott a választás, hogy nem veszed tovább...


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4278 Dátum: 2011. Július 06. - 13:40:32 »
A piacon nem vagyunk egymás barátai, lekötelezettjei. Vevő-eladó kapcsolat van köztünk. Te árulsz valamit(a te árképzésed és döntésed alapján) mi megvesszük(anyagi helyzetünktől függően).
Ezzel én is tisztában vagyok. Csak - lehet, hogy az én hülyeségem - én szeretnék erre az egészre úgy gondolni, mint egy nagy baráti társaságra, akik összedobják, amijük van azért, hogy mindenki örüljön. Tévedés ne essék, nem várok köszönetet azért, mert kiadok képregényeket. Hisz az én érdekem is, én is örülök, amikor megjelenik egy új könyv. Csak az nem esik jól, ha a "nagy baráti körből" valaki a képembe vágja, hogy "örüjjé, vazze, hogy megveszem a könyveidet, ne járjon a szád".  ;)
Idézet
Bármennyire szimpatikus is vagy(vagy az amit csinálsz) nekem, az nem befolyásolja a köztünk létrejövő üzleti kapcsolatot.
Ezzel is egyetértek. Azért, mert a vevők örülnek neki, hogy kiadok Bosszú Angyalait, mert azt nagyon szeretik, csak miattam nem fogják megvenni mondjuk a Vampirellát is. Ez teljesen érthető és rendben is van így. Mindenki azt vegye meg, amit szeret, vagy érdekli.
Idézet
Ez van és valamilyen szinten (szimpatikusság nélkül) ez volt a Semiccel kapcsolatban is. Éppen ezért nem kell nekik 7000 forintot adni köszönőpénznek.
Értem én, hogy nem KELL, de már odaadtuk. Innentől már csak felfogás kérdése az egész.  ;)

Idézet
nem látom azt se be, hogy esetlegesen miért mondják azt sokan, hogy a Panini mereven ragaszkodna egy amerikai sorrendhez, válogatás helyett...csak tárgyalás kérdése lenne...
Tényleg? Mutass már rá, légy szíves, hogy hol történt meg ez a valóságban! Volt egyáltalán bárki, aki "beszélni" tudott volna velük? Senki, még a saját itthoni szerkesztőjük sem. Ők ezer éve adnak ki képregényeket, méghozzá a legsikeresebbek Európában, biztosan hallgatnának bárkire is.
De különben rossz a példa, mert ők értenek a képregényekhez. És ők nem jönnek vissza, kérdeztem.  ;) Ha ez sima üzlet, elkezdheti kiadni egy sima üzletember is, aki nem ért hozzá.
Idézet
vagyhogyha esetleg az Egmont jön, az gáz lesz...de ha igen, akkor ott a választás, hogy nem veszed tovább...
Ez így van, ez a választás mindig megvan. Csak éppen, ha szereted a képregényt, akkor szeretnéd venni tovább. Nem? Különben nem lett volna annyi anyázás a Semic felé a minőséggel kapcsolatban, hisz könnyebb lett volna egyszerűen nem venni tovább...

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4279 Dátum: 2011. Július 06. - 13:56:45 »
A piacon nem vagyunk egymás barátai, lekötelezettjei. Vevő-eladó kapcsolat van köztünk. Te árulsz valamit(a te árképzésed és döntésed alapján) mi megvesszük(anyagi helyzetünktől függően).
Ezzel én is tisztában vagyok. Csak - lehet, hogy az én hülyeségem - én szeretnék erre az egészre úgy gondolni, mint egy nagy baráti társaságra, akik összedobják, amijük van azért, hogy mindenki örüljön. Tévedés ne essék, nem várok köszönetet azért, mert kiadok képregényeket. Hisz az én érdekem is, én is örülök, amikor megjelenik egy új könyv. Csak az nem esik jól, ha a "nagy baráti körből" valaki a képembe vágja, hogy "örüjjé, vazze, hogy megveszem a könyveidet, ne járjon a szád".  ;)



Bocs a kötekedésért, de köztünk max. jó vevői és vásárlói kapcsolat lehet. Az is fontos, de az nem baráti kapcsolat.