Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 596815 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4300 Dátum: 2011. Július 06. - 18:47:20 »
ami köztünk van (az SP keménymagja, és kaine), már réges régen jóval öbb, mint a vevő eladó.
Nevezhetjük akár barátságnak is

Nem csak nevezhetjük hanem az is. Kőkemény barátság. A legjobb barátaim innen kerültek ki és nem túlzom ha azt állítom, hogyha bármelyiküknek szüksége lenne segítségre akár egy vesét is beáldoznék. Nem az sajátomat, de a szándék a fontos.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4301 Dátum: 2011. Július 06. - 18:50:47 »
Nem az sajátomat, de a szándék a fontos.
Tudjuk, nyilván a húgodéra gondoltál. ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4302 Dátum: 2011. Július 06. - 18:52:32 »
A szívén kívül (ami nincs neki) bármelyik testrészét.  ;D Csak kérnetek kell és szopok, nyalok, gombot varrok.  :)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4303 Dátum: 2011. Július 06. - 19:34:17 »
Tomi akkor jösz a kiadással?
Még egyeztetek a Paninivel, hogy milyen formában kéne folytatni, de jövök, ja. :)

Az vadas!  ;D
Kíváncsi vagyok, milyen megoldást találtok ki. Végül akkor az egészet kiadod, azokat is beleértve amiket már kiadtak?
Meg a back in black történetét is?
Majd a borítótervezést dobáld fel, segítek válogatni :)
Mikorra tervezed?

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4304 Dátum: 2011. Július 06. - 19:57:28 »
Nekem az a véleményem: túl azon,hogy a Semic képregényein nőttem fel és ezt nagyon köszönöm nekik,azért eléggé etikátlan volt előfizetői pénzt beszedni az emberektől,miközben már tudták,csődeljárás lesz ellenük.
A Kingpin és Tomi elleni vádakkal kapcsolatban: számomra és szerintem sokak számára is ez a kiadó adta/adja azt a Marveles/DC-s képregényeket,amelyek igazán minőségben adják közre a történeteket. Egyáltalán (sajnos most már egyedüliként) szuperhősös képregényt. Én nagyra tisztelem azt,aki saját erejéből -csak,hogy legyen magyar nyelvű amerikai képregény- belevág egy ilyen vállalkozásba. Hogy nem biztos a haszon? Ezt senki sem tudja! Az Y,az utolsó férfi című könyv is csak úgy jöhetett létre,hogy voltak olyan képregényrajongók,akik adtak pénzt a könyv megjelenéséhez. Sajnos,akkoriban nem voltam még ezen honlapon,de ha lenne ennek a könyvnek is folytatása,szívesen adnék rá pénzt.Mert nem lehet Magyarország képregények nélkül.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4305 Dátum: 2011. Július 06. - 20:25:53 »
Idézetet írta: kzoli
A Kingpin és Tomi elleni vádakkal kapcsolatban: számomra és szerintem sokak számára is ez a kiadó adta/adja azt a Marveles/DC-s képregényeket,amelyek igazán minőségben adják közre a történeteket. Egyáltalán (sajnos most már egyedüliként) szuperhősös képregényt.
És a Képes? Amúgy egyszer én is megszívtam egy előfizetéssel. Pont az utolsó előtti számnál fizettem elő egy újságra egy évre, mert úgy volt, hogy menni fog, de aztán nem. Ott sem adták vissza a pénzt és nem is irányították át az előfizetést másik újságra. Azóta nem fizetek elő semmire. :\ Ami a Semicet illeti, sajnálom, hogy így alakultak a dolgok, már csak azért is, mert így, ha jól vettem le Tomi korábbi hozzászólásait, csak jövőre fogja tudni folytatni a Pókembert. :(

(btw, mennyire befolyásolná egy kötet árát, ha a mostani papír helyett olyasmi papírra lennének nyomva, mint a Carta kiadványai?)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4306 Dátum: 2011. Július 06. - 20:43:12 »
Kíváncsi vagyok, milyen megoldást találtok ki. Végül akkor az egészet kiadod, azokat is beleértve amiket már kiadtak?
Amit már kiadtak, azt biztosan nem. Az egészből annyi jó jött ki, hogy a Semic leadta az előzményeket is, én azt nem tudtam volna.
Idézet
Meg a back in black történetét is?
A Polgárháború utániak egyelőre még kétségesek.
Idézet
Mikorra tervezed?
Semmikorra. Sajnos lehetetlen tervezni, már csak azért is, mert a Panini a jól bevált szokásához híven hetek óta nem válaszol.  :drying: Én szívesen belevágnék már ősszel, de így semmit sem tudok én sem.
És a Képes? Amúgy egyszer én is megszívtam egy előfizetéssel. Pont az utolsó előtti számnál fizettem elő egy újságra egy évre, mert úgy volt, hogy menni fog, de aztán nem.
A Marvelnél rendszeresen járok úgy (DC-nél is volt már rá példa), hogy vagy megszűnik egy kiadvány, vagy egyszerűen kitalálják, hogy az x-edik szám után már nem előfizethető. Miközben nekem még van rá kifizetve mondjuk 8 további szám. Ilyenkor persze felajánlanak egy másik címet, amire átvihetem, vagy választhatok én - netán még vissza is utalják, de ez akkor sem ugyanaz (az utalási költséget például nyilván nem utalják vissza).
Idézet
(btw, mennyire befolyásolná egy kötet árát, ha a mostani papír helyett olyasmi papírra lennének nyomva, mint a Carta kiadványai?)
A "mostani" papír már nem állandó, mert az Y és a Marvel Extra is más papírra lett nyomva, mint az eddigi Pókemberek és Angyalok. Azzal olcsóbb valamivel. De ezzel együtt is úgy érzem, hogy a 2490 forintos köteteknek leáldozott. Annyit emeltek azóta mindenen, hogy egyszerűen nem jön vissza az ára annyiból. A 2990 ft lesz a nagy átlag/állandó nekem is, szerintem.


Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4307 Dátum: 2011. Július 06. - 23:54:30 »
Remélem minnél gyorsabban válaszolnak, már nagyon olvasnám a füzeteket, Kingpin minőségben. Jó lenne ha a teljes tervezett füzetmennyiség megjelenne.

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4308 Dátum: 2011. Július 07. - 07:52:49 »
Mondjuk annyit még hozzátennék a Semic-hez, hogy a nagy agyondicsérés közben ne felejtsétek el, hogy rengeteg részből kivágtak oldalakat. Rohadjanak meg! Mi ez, ha nem a megerőszakolása a képregényeknek? Ja mert nem fért volna bele két rész? Hát, kösz... inkább olvasok egyrészt de az teljesen mint egy megvágott valamit. Olyan ez mint a Retek Klub filmjei: már neki se kezdek nézni mert nincs annál dühítőbb mint amikor azt veszem észre, hogy egy filmből kivágtak részeket... banyek... 

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4309 Dátum: 2011. Július 07. - 08:16:00 »
PP: arra gondoltál már, hogy esetleg sokan meg épp úgy gondolták, hogy inkább maradjon ki 1 oldal, minthogy 1 történet legyen? A 32 oldalas újságokba semmiképpen nem fért bele másfél történet. Plusz, nem minden a Semicen múlt, előfordult, hogy egyszerűen nem küldték el az összes oldalt hozzá. Tudom, ott voltam.  ;)

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4310 Dátum: 2011. Július 07. - 10:19:16 »
Oké!
Csak a kérdés: minőség vagy mennyiség? ;)
Téged nem idegesít, ha veszel egy könyvet és hiányzik belőle egy-két oldal? Megérted a történetet csak hát...
Vagy elmennél a Thor vagy X-Men moziba és a mozis úgy döntene, hogy 18 órás és 20 órás vetítés is beleférjen ezért megvágja a filmet. Megértenéd a filmet? Valószínűleg... de átvágták az agyad? Igen!

Ha pedig nem fért bele a történet, lehetett volna folytatni a következőben. Nem? Mondjuk oda írtátok volna: folytatódik a következő számban. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 07. - 10:22:25 írta Peter P »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4311 Dátum: 2011. Július 07. - 11:01:55 »
No, azért itt álljunk meg. Mert akkoriban senkinek nem tűnt fel, hogy abból hiányzik valami, prosti ügyesen megszerkesztették a Semicesek anno a doglokat, hogy kerek egésznek tűnjön. És csak akkor lehetett látni, hogy van vmi, amikor Nitro felpakolta az egész cuccot vágatlanul.
És rengeteg helyen, olyan oldalak maradtak ki, amit mi valszeg 3-4 rész megjelenése után totál nem tudtunk volna hova tenni, mert vmi ősrégi utalás volt, vagy ilyesmi. Jó példa lenne erre, hogy az X2-ben anno a Titkos háborúból hazaért vadóc egy teljesen más üzenetet kapott meg, amit mi nem értettünk volna, ki az az Emma Frost, kik azok az Új mutánsok stb. jól belefűzték, az éppen akkor megjelenő Pókemberben, hogy a Túlontúli visszatért, így legalább nem kavarodtunk bele annyira, így inkább egy kis kapcsot lehetett felfedezni a kiadványok között.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4312 Dátum: 2011. Július 07. - 11:36:17 »
Az, hogy hogy szerkesztették meg részletkérdés. Tök lényegtelen, hogy észreveszed-e vagy sem. Előző példa: a filmet is meglehet szerkeszteni, hogy ne vedd észre. Hidd el!!!
Nem csak X-Menről van szó. Pókemberről is. Olyan dolgokról mint az (azt hiszem)ötös szám első oldala semmi utalás nem volt benne. De az X-Menes Szipoly rész harcjelenete sem utalt semmire. ;)
Szóval ne magyarázzuk ezt bele.
Az meg hogy ki tudott róla sem igaz. Max. akkor nem volt még internet és nem tudtad megosztani mással.
Nekem ráadásul az a szerencsém volt, hogy tanultam már akkor németül és egy csomó olyan német Taschenbücherem van, amiben átfedés volt.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 07. - 11:41:55 írta Peter P »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4313 Dátum: 2011. Július 07. - 14:12:15 »
Csak azt nem értem, de komolyan, ha észre sem vetted, és nem vett el szinte semmit a dologból, akkor mi a bánatért zavar ez ennyire? Mert ha szerinted, lényegtelen az észrevétel, akkor ezek szerint téged maga a tudat irritál ennyire.

Ne haragudj, de amilyen piszlicsáré dolgokon lovagolsz, nekem olyan rúgkapálódzásnak tűnik, hogy ha már másba nem tudsz belekötni a Semic-kel kapcsolatban, felhozol ilyeneket.

De akkor már rohadjon meg a Semic, mert a 67. szám 23. oldalán volt egy kisebb fekete paca ott a jobb sarokban!
Sőt, rohadjanak meg, mert néha fekete lett az ujjam tőlük, és 3, ismétlem 3 ml szappanomba került, plusz az elhasznált vízbe, míg lemostam azt! Mindezt az újság árán felül! A szemetek!
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4314 Dátum: 2011. Július 07. - 14:23:10 »
Idézet
Ha pedig nem fért bele a történet, lehetett volna folytatni a következőben. Nem?
Nem. Ezt értsd már meg, légy szíves. Számold már ki, hogy 2x 32 oldalas képregény az 64 oldal. 3x22 oldalas történet pedig 66 oldal. Így le tudtak adni 2 számonként 3 történetet. Hogy nézett volna már ki, ha - most kiszámolom neked - hogy megjelenik egy sztori (22 oldal), mellette egy következő eleje (10 oldal), a 2. számban ennek a vége (12 oldal), egy következő eleje (20 oldal), a 3.-ban ennek a vége (2 oldal!), majd egy következő (22 oldal), plusz egy újabb eleje (8 oldal), stb. Ocsmányul nézett volna ki, baromi hülyén jött volna ki, ha kiírják, hogy "folytatjuk", miközben csak 2 oldal van hátra. Továbbá az amerikai képregények nem véletlenül fejeződnek be ott, ahol, nem célszerű bárhol abbahagyni.
Végül arról nem is beszélve, hogy minden egyes első oldal akkoriban gyakorlatilag összefoglaló volt arról, hogy mi történt az előző számban. Ami érthető, ha új számot vesz az ember, de amikor nekünk egy sztori véget ért a 22. oldalon, utána halál felesleges lett volna a 23-on visszaemlékezést tenni az előző 22-re. Nem?

Nem mellesleg, ez sem a Semic találmánya volt, mert Európában nagyon sokan csinálták így (svédek, dánok, finnek, stb), és mi nem egyszer vettünk át egy az egyben valamelyik másik országtól sztorikat. Van nem kevés olyan 64 oldalas Pókemberem, amelyben 4 történet van (4x17 oldal).

Akkoriban ez még nem volt gond, pontosan azért, mert nem volt internet, és nem szoktunk hozzá ahhoz, hogy teljes tévésorozatokat töltünk le, és nézünk meg. Az volt a fontos, hogy minél több képregényünk legyen. Nem volt RTL klub, nem voltak reklámok a filmek között, nem tudtuk, mit jelent az, hogy kihagynak a filmekből valamit.  ;) Ma már nyilván más a helyzet, amikor elérhetőek ezek a képregények eredetiben is - és ma már nem is hagynak ki a kiadók egyetlen oldalt sem -, de abban az időben ez tökéletesen logikus és ésszerű szerkesztői döntés volt.

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4315 Dátum: 2011. Július 07. - 14:25:07 »
Csak azt nem értem, de komolyan, ha észre sem vetted, és nem vett el szinte semmit a dologból, akkor mi a bánatért zavar ez ennyire? Mert ha szerinted, lényegtelen az észrevétel, akkor ezek szerint téged maga a tudat irritál ennyire.

Ne haragudj, de amilyen piszlicsáré dolgokon lovagolsz, nekem olyan rúgkapálódzásnak tűnik, hogy ha már másba nem tudsz belekötni a Semic-kel kapcsolatban, felhozol ilyeneket.

De akkor már rohadjon meg a Semic, mert a 67. szám 23. oldalán volt egy kisebb fekete paca ott a jobb sarokban!
Sőt, rohadjanak meg, mert néha fekete lett az ujjam tőlük, és 3, ismétlem 3 ml szappanomba került, plusz az elhasznált vízbe, míg lemostam azt! Mindezt az újság árán felül! A szemetek!

Egy: nem lovagolok, csak azt mondom ne nyaliskodjatok már ennyire a Semicnek. A beszélgetés abból indul ki, kaine azt írta tekintsünk erre a 7000 forintra mint köszönő pénzre a Semicnek az eddigi munkáért. Az eddigi munka ezt jelentette.
Kettő: soha nem írtam, hogy nem vettem észre. Max. nem tehettem ellene semmit. Az, hogy Bub nem vette észre már más kérdés. ;)
Három: soha, de soha nem nyávogtam a kivitelezésért. Lásd paca, papírminőség. Sok emberrel ellentétben.

Az, cimbora, hogy téged nem zavar, hogy átvágtak, az a te dolgod. De egyenlőre hadd írjam le, hogy nem korrekt kihagyni oldalakat egy képregényből. Ha kaine megtenné azért is szólnék. Lehet, hogy te azt mondanád, nem baj, akkor is király vagy kaine, az megint a te dolgod. ;)
De ez a topic Semic-ről szól, jóval és rosszal együtt. De nyisson kaine egy nyaljunk és csak szépet mondjunk topicot és akkor ott írogathatsz te is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4316 Dátum: 2011. Július 07. - 14:29:55 »
A beszélgetés abból indul ki, kaine azt írta tekintsünk erre a 7000 forintra mint köszönő pénzre a Semicnek az eddigi munkáért.
Abszolút nem ezt mondtam, és ezt már elmondtam már vagy kétszer ebben a beszélgetésben. Elolvasod egyáltalán, amiket válaszolnak neked?  :roll:
A kedvedért beidézem:
Idézet
én próbálom úgy felfogni a dolgot, hogy ez a 7000 (?) forint amolyan búcsúajándék nekik az elmúlt 20 évért.
Látod az elején az "én" szócskát? Látsz valahol olyat, hogy "ti", vagy "nektek"?

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4317 Dátum: 2011. Július 07. - 14:37:48 »
Persze, hogy elolvasom, de az egész Semic-es dolog ebből a hozzászólásodból és Fairlight hozzászólásából indult ki. Én (itt magamra gondolok) nem tudok úgy tekinteni a Semicre mint aki megérdemel egy forint köszönő pénzt is. Erre írtam, hogy ne favorizáljuk már annyira a Semicet, mert olyanokat is csinált, hogy kihagyott oldalakat a képregényekből. De ez csak egy példa. Most az, hogy búcsúajándék vagy köszönőpénz akkora különbség? :uhoh:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4318 Dátum: 2011. Július 07. - 14:52:50 »
Ez mindössze csak annyit jelent, hogy nem vagyunk egyformák. Talán az én életemet jobban meghatározták a képregények, mint a tiedét, talán én nem gondolom úgy, hogy bárki más is kiadhatta volna őket (de ha igen, akkor meg nekik lennék hálás), mindenesetre az elmúlt 20 évben (is) nagyon sok pozitív élményem kapcsolódik a képregényekhez, úgy, mint olvasás (életre szóló élmények különböző sztorikból), utazás (külföldi képregényboltok és börzék), barátok (személyes is és fórumos is). Mivel ennek a töredéke sem jött volna létre a Semic nélkül, én akkor is hálás leszek nekik, ha holnap kiadnak egy 2 oldalas képregényt, amiből kihagytak 20 oldalt.  ;)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4319 Dátum: 2011. Július 07. - 15:01:57 »
Érdekes néha beleolvasni olyan topicokba, amiket egyébként nem nézek rendszeresen. :)
Egy kérdés jutott eszembe: vajon mi a célotok azzal, hogy napok óta hangosan dühöngtök egy-két értelmetlen dolgon?