Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 596815 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

riley25

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 58
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4320 Dátum: 2011. Július 07. - 15:51:49 »
vicces, hogy min vitatkoztok:) Azért kíváncsi lennék, hogy Amerikában is elégedetlenkedtek amikor megjelent a Galactus-per gyüjteményes formában. Az is megvágott forma volt, sok füzetből kihagytak oldalakat amik nem voltak lényegesek a sztori szempontjából.

Most kérdem én: Miért lett volna jobb bárkinek is, ha mondjuk az X-Men Jövendő múlt napjainak második részéből nem szedik le az utolsó oldalt, ami a következő történetet kezdte el mesélni és semmi köze nem volt a főtörténethez

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4321 Dátum: 2011. Július 07. - 15:52:45 »
Idézet
Egy: nem lovagolok, csak azt mondom ne nyaliskodjatok már ennyire a Semicnek.
Kedves cimbora (ha mér ilyen jóba kerültünk ily rövid idő alatt, remélem nem zavar a megszólítás, utánad szabadon), akkor alkalmaznám a te módszeredet, hogy rávilágítsák, miért vagy eltájolva:
Egy: Nem nyaliskodunk a Semicnek. A realitásokról van szó. Tény, hogy a Semic ezen húzásai, amit az előfizetőknek tett, tisztességtelen. Nekem is szúrja a szemem, én is kaki dolognak tartom. De ez még nem változtat azon, hogy üzleti vállalkozás ide, vagy oda, ha nem a Semic kezdi el nálunk a képregényesdit, hanem a műfaj iránt kevésbé elkötelezett emberek, akkor pusztán üzleti alapon nézve alighanem úgy 1998 körül jelent volna meg itthon az utolsó szuperhősös képregényfüzet.
Kettő: Soha nem írtam, hogy írtad, hogy nem vetted észre. Azt írtam, hogy számodra nem is az a gáz, hogy észrevetted-e vagy sem, mert amúgy feltűnő volt-e vagy sem a kihagyás, hanem maga a tudat. Ezt nem értem, hogy a tudat mér fáj neked ennyire, ha érdemben semmit nem vett el a szórakozásodból.
Idézet
Három: soha, de soha nem nyávogtam a kivitelezésért. Lásd paca, papírminőség. Sok emberrel ellentétben.
Három:Írtam én ilyet, hogy nyávogtál? Volt vagy 10 hozzászólásod eddig, nem is nagyon nyávoghattál...Ha nem esett volna le, direkt írtam túlzó dolgokat, amikért "Rohadjon meg a Semic" dolgokat irkálhattunk volna, de mégsem tettünk, mert semmi értelme az egésznek. Senkinek sem tetszett a kaki minőség, az oldalkihagyás sem tetszik senkinek (max nem zavar valaki annyira), de azért ilyen infantilis vagdalkozásba sem mentünk bele, amibe te viszont igen. MIntha ezek lettek volna a legkardinálisabb dolgok a téma szempontjából...

Idézet
Az, cimbora, hogy téged nem zavar, hogy átvágtak, az a te dolgod. De egyenlőre hadd írjam le, hogy nem korrekt kihagyni oldalakat egy képregényből. Ha kaine megtenné azért is szólnék. Lehet, hogy te azt mondanád, nem baj, akkor is király vagy kaine, az megint a te dolgod. ;)
De ez a topic Semic-ről szól, jóval és rosszal együtt. De nyisson kaine egy nyaljunk és csak szépet mondjunk topicot és akkor ott írogathatsz te is.
Itt hívnám fel a figyelmedet, hogy ne azok alapján beszélj rólam, amiket le sem írtam soha, csak te látod a hozzászólásaimba, hanem azok alapján, amiket valóban olvastál. Okés? Meg tudod ezt tenni?
De engem is zavar. Csak annyi a különbség, hogy szerintem ez a téma szempontjából eléggé irreleváns dolog. Itt 20 év munkásságáról van szó, nem arról, hogy néha kihagytak pár oldalt, ami semmit nem vett el az élményből, sőt, sok embernek még fel sem tűnt. Nem ez a kis tüske lesz az, ami alapján megítélem a Semicet.

Idézet
Egy kérdés jutott eszembe: vajon mi a célotok azzal, hogy napok óta hangosan dühöngtök egy-két értelmetlen dolgon?
Te Ju, ezt már beírtad egyszer. Mit zavar ez téged? Ha elpocsékoljuk az időnket, az a mi bajunk. :) Ha mindig csak arról vitatkoznánk, aminél a vita végeredménye, vagy maga  a vita számít valamit is, megváltoztat valamit is, akkor alig folyna eszmecsere itt. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4322 Dátum: 2011. Július 07. - 15:58:51 »
Vajon mi a célotok azzal, hogy napok óta hangosan dühöngtök egy-két értelmetlen dolgon?
Szórakoztatnak.
Azért kíváncsi lennék, hogy Amerikában is elégedetlenkedtek amikor megjelent a Galactus-per gyüjteményes formában. Az is megvágott forma volt, sok füzetből kihagytak oldalakat amik nem voltak lényegesek a sztori szempontjából.
Csakhogy ott maga az alkotó, John Byrne rajzolt és írt át rengeteg panelt pont azért, hogy egységessé tegye a történetet, vagyis gyakorlatilag pluszmunkával GN-né alakította a sztorit. Amúgy meg igen, többnyire fel szokták róni, hogy zavaró, amikor a kihagyott füzetekre tesznek benne utalást még ebben a formában is.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4323 Dátum: 2011. Július 07. - 15:59:52 »
Vajon mi a célotok azzal, hogy napok óta hangosan dühöngtök egy-két értelmetlen dolgon?
Szórakoztatnak.

Engem is.  :) A hőcörgés magyar nemzeti sajátosság.  ;D

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4324 Dátum: 2011. Július 07. - 16:35:30 »
Idézet
Egy: nem lovagolok, csak azt mondom ne nyaliskodjatok már ennyire a Semicnek.
Kedves cimbora (ha mér ilyen jóba kerültünk ily rövid idő alatt, remélem nem zavar a megszólítás, utánad szabadon), akkor alkalmaznám a te módszeredet, hogy rávilágítsák, miért vagy eltájolva:
Egy: Nem nyaliskodunk a Semicnek. A realitásokról van szó. Tény, hogy a Semic ezen húzásai, amit az előfizetőknek tett, tisztességtelen. Nekem is szúrja a szemem, én is kaki dolognak tartom. De ez még nem változtat azon, hogy üzleti vállalkozás ide, vagy oda, ha nem a Semic kezdi el nálunk a képregényesdit, hanem a műfaj iránt kevésbé elkötelezett emberek, akkor pusztán üzleti alapon nézve alighanem úgy 1998 körül jelent volna meg itthon az utolsó szuperhősös képregényfüzet.
Kettő: Soha nem írtam, hogy írtad, hogy nem vetted észre. Azt írtam, hogy számodra nem is az a gáz, hogy észrevetted-e vagy sem, mert amúgy feltűnő volt-e vagy sem a kihagyás, hanem maga a tudat. Ezt nem értem, hogy a tudat mér fáj neked ennyire, ha érdemben semmit nem vett el a szórakozásodból.
Idézet
Három: soha, de soha nem nyávogtam a kivitelezésért. Lásd paca, papírminőség. Sok emberrel ellentétben.
Három:Írtam én ilyet, hogy nyávogtál? Volt vagy 10 hozzászólásod eddig, nem is nagyon nyávoghattál...Ha nem esett volna le, direkt írtam túlzó dolgokat, amikért "Rohadjon meg a Semic" dolgokat irkálhattunk volna, de mégsem tettünk, mert semmi értelme az egésznek. Senkinek sem tetszett a kaki minőség, az oldalkihagyás sem tetszik senkinek (max nem zavar valaki annyira), de azért ilyen infantilis vagdalkozásba sem mentünk bele, amibe te viszont igen. MIntha ezek lettek volna a legkardinálisabb dolgok a téma szempontjából...

Idézet
Az, cimbora, hogy téged nem zavar, hogy átvágtak, az a te dolgod. De egyenlőre hadd írjam le, hogy nem korrekt kihagyni oldalakat egy képregényből. Ha kaine megtenné azért is szólnék. Lehet, hogy te azt mondanád, nem baj, akkor is király vagy kaine, az megint a te dolgod. ;)
De ez a topic Semic-ről szól, jóval és rosszal együtt. De nyisson kaine egy nyaljunk és csak szépet mondjunk topicot és akkor ott írogathatsz te is.
Itt hívnám fel a figyelmedet, hogy ne azok alapján beszélj rólam, amiket le sem írtam soha, csak te látod a hozzászólásaimba, hanem azok alapján, amiket valóban olvastál. Okés? Meg tudod ezt tenni?
De engem is zavar. Csak annyi a különbség, hogy szerintem ez a téma szempontjából eléggé irreleváns dolog. Itt 20 év munkásságáról van szó, nem arról, hogy néha kihagytak pár oldalt, ami semmit nem vett el az élményből, sőt, sok embernek még fel sem tűnt. Nem ez a kis tüske lesz az, ami alapján megítélem a Semicet.

Idézet
Egy kérdés jutott eszembe: vajon mi a célotok azzal, hogy napok óta hangosan dühöngtök egy-két értelmetlen dolgon?
Te Ju, ezt már beírtad egyszer. Mit zavar ez téged? Ha elpocsékoljuk az időnket, az a mi bajunk. :) Ha mindig csak arról vitatkoznánk, aminél a vita végeredménye, vagy maga  a vita számít valamit is, megváltoztat valamit is, akkor alig folyna eszmecsere itt. ;)

Természetesen nem zavar, hogy cimborázol de úgy látom téged igen, ha felhozod.
Na de...
Kezdjük azzal, hogy nem értem mit hisztizel itt. Belefolysz egy dologba, ráadásul Fairlight esetében és nálam is elég sértő hangnemben és utána te játszod a sértődöttet. Jössz oda nem illő dolgokkal(paca az oldalon) és azért mert nem kommentelek minden hülyeséget még nem jelenti azt, hogy nem kísérem figyelemmel mi történik itt.
Ahogy te kikérted magadnak úgy én is kikérem, hogy ne tudd már, hogy mi zavar engem és mi nem. ;) Okés? Meg tudod ezt tenni?
Rávilágítok (csak neked), hogy mi nem tetszik:
Kezdem azzal, hogy a Semic becsődölt. Rossz ez? Igen. :'( Én is megvettem a kiadványaikat, én is a kezdetek óta veszem a képregényeiket. De... ahogy Fairlight is írta, nehogy már hálás legyek nekik mert képregényeket jelentettek meg a piacon.
A sok "jó dolog" mellett van rengeteg rossz is.
Kezdem azzal, hogy igenis elhangzott itt olyan komment, hogy a Panini miattuk vonult ki itthonról. Mégha ez csak két kiadványról is szól akkor is...
Folytatom, hogy bár engem nem zavart, de csapnivaló minőséget adtak ki...
Akár tudták, akár sejtették beszedték az előfizetéseket és aztán lefarcoltak...
Anno (és tök mindegy tudtunk-e róla vagy nem) kihagytak oldalakat a képregényekből.

Természetesen adtak ki képregényeket is, de nehogy már ezért összeboruljunk a tűz mellett és dicsőítő ódákat zengjünk róluk. Ők a piacon árultak valamit(kínálat), nekünk kellettek a képregények(kereslet) ezért megvettük. Ennyi és nem több. Nem kell itt a nagy etetős duma, hogy annyi szépet és jót adtak az életünknek. HA nem ők tették volna, akkor valaki más. Ez van...
Vagy legyünk hálásak például minden péknek, hogy sütnek kenyeret és azt eladják nekünk?

Nem beszélek arról, hogy azért biztos van olyan előfizető aki soha többé nem fog (vagy sokáig nem) semmire előfizetni ez miatt. Rossz szájíz...
De tovább megyek, vannak olyan fiatalok is akik valószínűleg elkunyerálták a szüleiktől a pénzt az előfizetésre, aztán jött a nagy semmi. Legközelebb majd hiába kér megint képregényre pénzt, a szülei annyit mondanak neki: Ilyen baromságra? Már egyszer kidobtunk pénzt aztán csak lenyúlták. Úgyhogy most se kapsz.

Másrészt, ez a topic a Semic címet viseli, így ide tartoznak a pozitív és a negatív vélemények is. Persze kaine védi a mundér becsületet.(búcsúajándék) Hiszen velük dolgozott, ismeri is őket, továbbá kaine is egy képregénykiadó így érdeke, hogy ne mondjuk azt soha többé nem veszek képregényt, de ez számomra nem segítség. Kaki van a palacsintában... és ez van bennem.

Folytatom azzal, hogy sok embernek igenis sok pénz 7000 forint. (Ez majdnem 3 Kingpin kiadvány ára) Van aki nem sokkal többet engedhet meg magának fél évre. Így nem csak nekem, neked, hanem közvetve kaine-nak is károkat okoztak.

Továbbá és ez már csak tényleg személyes dolog, engem igen is zavar, ha más dönti el, hogy mennyit olvashatok el valamiből. Anyagilag jobb volt nekik, hogy két rész fért bele? Igen. Praktikusabb? Talán. De számomra ez kevés.
Hogy mikor jövök rá, hogy átvertek az részlet kérdés. Számomra a tény a fontos, van akit ez zavar és van akit nem. Ezek a kiadványok már soha többé nem fognak megjelenni itthon. De most, ha leülsz és átolvasol egy-kettőt tudod, hogy hiányos.

Szóval cimbora, igen nem vagyok elégedett a Semiccel és nem akarok búcsúajándékot adni nekik. Azt a pénzt inkább költeném pár Kingpin kiadványra. 20 év ide vagy oda.

 
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 07. - 16:45:47 írta Peter P »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4325 Dátum: 2011. Július 07. - 17:00:47 »
Rendben, unalmas lenne ugyanazt leírnom újra és újra, megtettem már többször is. Nekem úgy tűnik, azt nem vagy képes megérteni, hogy ha nem a Semic lett volna a piacunkon, hanem egy pusztán csak az üzletet szemmel tartó vállalkozás, akkor már 10 éve nem lenne miről vitatkozni, nem lenne min kiakadni, hogy oldalakat kihagynak, meg hogy rossz a minőség (nem azért írom, mert téged zavart, csak mert sok embert viszont igen) stb. Mert akkor nem lenne semmi. Nehogy azt hidd, hogy átvette volna a helyüket valaki tartósan, vagy hogy a jövőben mindenki kezét lábát fogja eldobni azért, hogy itthon PÓkembert adjon ki...
Szóval az összes rossz dolog ellenére, ami volt, ez a legfontosabb és számomra minden negatívumot elsöpör ez. Ettől persze nem fogom imába foglalni a nevüket, meg nem fogok könnyes, meleg tábortüzes kiborulásokat szervezni értük. Ennyi.

És cimbora. Elnézést, hogy egy fórumon, ahol az emberek hozzászólnak egy témához, mertem belefolyni egy dologba, ami közted, meg Fairlight, meg Tomi között folyt. Nem tudtam, hogy ez a ti privilégiumotok. AZért elnézést nem kérek, nem érzem helyénvalónak.

Ja és ha hisztizek, az nem ilyen. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4326 Dátum: 2011. Július 07. - 17:13:05 »
Rendben, unalmas lenne ugyanazt leírnom újra és újra, megtettem már többször is. Nekem úgy tűnik, azt nem vagy képes megérteni, hogy ha nem a Semic lett volna a piacunkon, hanem egy pusztán csak az üzletet szemmel tartó vállalkozás, akkor már 10 éve nem lenne miről vitatkozni, nem lenne min kiakadni, hogy oldalakat kihagynak, meg hogy rossz a minőség (nem azért írom, mert téged zavart, csak mert sok embert viszont igen) stb. Mert akkor nem lenne semmi. Nehogy azt hidd, hogy átvette volna a helyüket valaki tartósan, vagy hogy a jövőben mindenki kezét lábát fogja eldobni azért, hogy itthon PÓkembert adjon ki...
Szóval az összes rossz dolog ellenére, ami volt, ez a legfontosabb és számomra minden negatívumot elsöpör ez. Ettől persze nem fogom imába foglalni a nevüket, meg nem fogok könnyes, meleg tábortüzes kiborulásokat szervezni értük. Ennyi.

És cimbora. Elnézést, hogy egy fórumon, ahol az emberek hozzászólnak egy témához, mertem belefolyni egy dologba, ami közted, meg Fairlight, meg Tomi között folyt. Nem tudtam, hogy ez a ti privilégiumotok. AZért elnézést nem kérek, nem érzem helyénvalónak.

Ja és ha hisztizek, az nem ilyen. ;)

Látod cimbi megint félre magyarázol... :D
Nem az a gond, hogy hozzászóltál, hanem, hogy leugatsz mindenkit, utána meg eljátszottad a nagy halált. Mindenki joga hozzászólni, így a tiéd is, csak nehogy már te legyél besértődve.

Azt pedig, hogy átvette volna-e valaki a képregény kiadást a Semictől nem tudjuk meg. Lehet, hogy neked van igazad és nem, de lehet, hogy igen. Voltak (Panini, Fumax) és vannak (Kingpin, Cartaphilus) próbálkozások. Van amelyiknek sikerül van amelyiknek nem. Sőt van amelyik anyagi szempont alapján dönt, van amelyik nem.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 07. - 17:15:55 írta Peter P »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4327 Dátum: 2011. Július 07. - 17:22:21 »
Idézet
Nem az a gond, hogy hozzászóltál, hanem, hogy leugatsz mindenkit, utána meg eljátszottad a nagy halált. Mindenki joga hozzászólni, így a tiéd is, csak nehogy már te legyél besértődve.
Erősen túlzol, úgy érzem. Nem beszéltem csúnyán senkivel, max nyers voltam. És nem játszom el a nagy halált, akkor már átmentem volna bunkóba. És nehogymár te döntsd el, be vagyok-e sértődve. :D

Idézet
Azt pedig, hogy átvette volna-e valaki a képregény kiadást a Semictől nem tudjuk meg. Lehet, hogy neked van igazad és nem, de lehet, hogy igen. Voltak (Panini, Fumax) és vannak (Kingpin, Cartaphilus) próbálkozások. Van amelyiknek sikerül van amelyiknek nem. Sőt van amelyik anyagi szempont alapján dönt, van amelyik nem.
Nos, ezek után tényleg nincs miről beszélni. Ezzel a hozzászólással csak azt bizonyítottad, hogy úgy vitatkozol, hogy fogalmad sincs az anyagi vonzatairól a dolgoknak.

"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4328 Dátum: 2011. Július 07. - 17:32:05 »
Idézet
Nem az a gond, hogy hozzászóltál, hanem, hogy leugatsz mindenkit, utána meg eljátszottad a nagy halált. Mindenki joga hozzászólni, így a tiéd is, csak nehogy már te legyél besértődve.
Erősen túlzol, úgy érzem. Nem beszéltem csúnyán senkivel, max nyers voltam. És nem játszom el a nagy halált, akkor már átmentem volna bunkóba. És nehogymár te döntsd el, be vagyok-e sértődve. :D

Idézet
Azt pedig, hogy átvette volna-e valaki a képregény kiadást a Semictől nem tudjuk meg. Lehet, hogy neked van igazad és nem, de lehet, hogy igen. Voltak (Panini, Fumax) és vannak (Kingpin, Cartaphilus) próbálkozások. Van amelyiknek sikerül van amelyiknek nem. Sőt van amelyik anyagi szempont alapján dönt, van amelyik nem.
Nos, ezek után tényleg nincs miről beszélni. Ezzel a hozzászólással csak azt bizonyítottad, hogy úgy vitatkozol, hogy fogalmad sincs az anyagi vonzatairól a dolgoknak.

Oh... csak nyers voltál... értem akkor én is csak nyers voltam veled. Akkor meg nem értem mit lepődsz meg a hasonlóan "nyers" stíluson. Ha te úgy kezdesz akkor úgy válaszolnak neked. Vagy csak téged itt mindenkinek tolerálnia kell? De ezt legalább ne te döntsd már el. ;)

Az anyagi vonzatokat pedig hagyjuk meg a kiadóknak. Vagy láttál már konkrét kimutatásokat? Melyik kiadó mennyit ölt bele, mibe és mennyi lett az eladások mennyisége?
Abban azért remélem megegyezhetünk, hogy ha valaki folyamatosan veszítene a kiadáson akkor abbahagyná. (Vagy mert nem érné meg neki, vagy mert elfogyna a pénze! Mert tudod pénzbe kerül a kiadás is!) De, most az anyagi vonzatokba ne menjünk bele.
Azt, ha a Semic megszűnt volna korábban, ávette volna-e valaki a helyét, se te, se én nem tudhatjuk. Lehet, hogy lett volna valaki helyettük, lehet, hogy nem. (Vagy te egy akkora látnok vagy, hogy erre is tudod a választ?)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 07. - 17:36:39 írta Peter P »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4329 Dátum: 2011. Július 07. - 17:47:51 »
Srácok, addig hagyjátok ezt abba amíg el nem fajul (még jobban) a dolog. Okos enged, ha már szenved.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4330 Dátum: 2011. Július 07. - 17:56:50 »
Kezd vicces lenni ez a társalgás. :D
Tejet kérek! Csokisat!

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4331 Dátum: 2011. Július 07. - 18:04:20 »
Azt se tudom, hová tegyem ezt a vitát, mert tényleg nem vezet sehova. Én csak figyelem ezt a nagy észosztás.  :)

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4332 Dátum: 2011. Július 07. - 18:21:26 »
Nem akartak konkurálni a Semiccel? :D Hallod, te nagyon el vagy tájolva sok mindenben. Előbb a józan észre kéne hallgatni talán!

Ezzel egy kicsit megsértettél annó... :o

Na az volt ebben a fórumban a legjobb, míg le nem reagáltam a kaine a helyzetre adott kommentjét, hogy mindenki ÚGY SZERETTE A SEMIC-et, hogy na, olyan magasságba lett már emelve, hogy lassan vártam, hogy bejelentik a szoborcsoportavatást róluk...talán nem baj, ha felhívja az ember a figyelmet, hogy volt itt visszásság elég velük kapcsolatban, de máris hurrogják...nyomják sokan, hogy a Semic- sem teljessen üzleti alapon működött, mert adhattak volna ki mást (mit?), meg lehúzták volna a rolót 1998-ban stb. ...vicc...nagy itt valamiért a rózsaszín köd, noha mindannyian ugyanazt kapjuk, ugyanannyiért...
Miért gondoljátok azt, hogy Magyarországi képregénykiadó + HA szereti a képregényt = Nem üzleti alapon működik, hanem valami népjóléti intézményként
A Semicnél ki szerette a képregényt? A felsővezetés?... a Semicnek vagy hálás, mert kiadott képregényt is...vagy annak aki mondjuk kiválasztotta a bele kerülő mára kultikusabb történeteket... nem ártana elkülöníteni a kettőt, mert a Semic egyszerű üzleti gépezet volt mindig is...
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 07. - 18:23:53 írta Fairlight »

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4333 Dátum: 2011. Július 07. - 18:27:46 »
Idézetet írta: kzoli
A Kingpin és Tomi elleni vádakkal kapcsolatban: számomra és szerintem sokak számára is ez a kiadó adta/adja azt a Marveles/DC-s képregényeket,amelyek igazán minőségben adják közre a történeteket. Egyáltalán (sajnos most már egyedüliként) szuperhősös képregényt.
És a Képes? Amúgy egyszer én is megszívtam egy előfizetéssel. Pont az utolsó előtti számnál fizettem elő egy újságra egy évre, mert úgy volt, hogy menni fog, de aztán nem. Ott sem adták vissza a pénzt és nem is irányították át az előfizetést másik újságra. Azóta nem fizetek elő semmire. :\ Ami a Semicet illeti, sajnálom, hogy így alakultak a dolgok, már csak azért is, mert így, ha jól vettem le Tomi korábbi hozzászólásait, csak jövőre fogja tudni folytatni a Pókembert. :(

(btw, mennyire befolyásolná egy kötet árát, ha a mostani papír helyett olyasmi papírra lennének nyomva, mint a Carta kiadványai?)

Igazad van. A Képes Kiadót elfelejtettem  :-[ 
De  :stupid: vagyok,nemrégiben vettem meg a Batman és Superman & Batman könyveit.
Akkor annyiban helyesbítem amit írtam,hogy már csak Tomi adja ki a Marvel-történeteket. (Az Egmont-féle szerintem nem jó).

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4334 Dátum: 2011. Július 07. - 18:42:05 »
Nagyon keményen nyomjátok .

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4335 Dátum: 2011. Július 07. - 20:07:28 »
Már csak egy zacskó popcorn kéne, mi Venom? ;D

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4336 Dátum: 2011. Július 07. - 20:12:48 »
azért mert nem kommentelek minden hülyeséget még nem jelenti azt, hogy nem kísérem figyelemmel mi történik itt.

Látod ezekről beszéltem:
Kezd vicces lenni ez a társalgás. :D

Azt se tudom, hová tegyem ezt a vitát, mert tényleg nem vezet sehova. Én csak figyelem ezt a nagy észosztás.  :)

Nagyon keményen nyomjátok .

Már csak egy zacskó popcorn kéne, mi Venom? ;D

Ilyen LÉNYEGES hozzászólások kellenek? Legalább pepo05-val valami általunk tartalmasról próbálunk beszélni...
Ti meg... :drying: nyali ide, nyali oda.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4337 Dátum: 2011. Július 07. - 20:17:36 »
Ez egy vicc. Mióta is van a srác a fórumon, 2 órája? Máris savaz. Vadulat. :D

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4338 Dátum: 2011. Július 07. - 20:25:47 »
Nyugalom... Elhiheted, hogy régebben képregényezek mint te. ;)
Kérdezd Fairlight-ot vagy molzo-t, vagy talgaby-t. Csak azért mert nem növelem a kommentjeim számát mindenféle fontos hozzászólással még nem jelenti, hogy olyan rövid ideje lennék itt.
Ja azért a srác kifejezést kikérem... majd 30 felett tegezhetsz.

Részemről pepo05-val befejeztem.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 07. - 20:27:39 írta Peter P »

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4339 Dátum: 2011. Július 07. - 20:36:25 »
Ha valaki nem veszi fel a kesztyűt egy meddő vitában ellened azt azért ne nézd le . Én végigolvastam és követtem az összes hozzászólást ebben a témában , de azért nem szóltam bele mert néhol igazad volt , de annyira elfajultak a hozzászólások ( volt ahol már személyeskedésbe torkolt ) , hogy inkább mellőzön veled a társalgást.