Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 596844 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4520 Dátum: 2012. Augusztus 19. - 20:36:20 »
Az speciel még működhet, bár most tényleg rajtad fog állni, mi legyen akkor az elvileg végleges megnevezése. Amúgy sem példátlan, hogy egy képregényfigura magyar neve változik, marvelen belül elég a korai alfás nevekre gondolni, de Disneynél igencsak komoly változásokat lehetne bedobni példának (ki emlékszik még, hogy kicsoda Lökhajtay, esetleg Szaglász?).

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4521 Dátum: 2012. Augusztus 19. - 23:08:10 »
ki emlékszik még, hogy kicsoda Lökhajtay, esetleg Szaglász?).
Lökhajtay Dániel? :) Az a feltaláló. Szaglász meg azt hiszem, Goofy.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4522 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 09:52:12 »
HALLOD, Ati?  ;D Vele sokat vitatkozom ugyanezen, hogy a nagyon régi - ráadásul alig szerepelt - nevekhez nem kell feltétlenül ragaszkodni, hiszen akkor még csak úgymond hasból fordították le őket.
Legutóbb például a Leader, mint Irányító.
Hallom, hát! Annyiban nem szoktunk egyetérteni, hogy ha nem pontos a fordítás, vagy kicsit félrement, mivel nem állt elég infó a fordító rendelkezésére, akkor meg lehet változtatni. Viszont CSAK azért, mert keveset szerepelt, és/vagy RÉGI, attól még nem lesz rossz egy név. Lásd Irányító. A legújabb The Avengers (istenem, ez a "magyar" cím...!) -rajzfilmben Vezető lett pl. a neve. Az se jobb.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4523 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 12:35:34 »
Szerintem sem. De a Fejes az találóbb. :)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4524 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 12:45:02 »
A legújabb The Avengers (istenem, ez a "magyar" cím...!) -rajzfilmben Vezető lett pl. a neve. Az se jobb.
Na ja, de ott sztem használtak valami képregényes cuccot, mer a legtöbb név stimmelt képregényes szempontból.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

scooby24

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4525 Dátum: 2012. Augusztus 25. - 22:39:46 »
Nem tudja valaki hogy mennyit ér a Superman & Batman 57.száma ? ami ugye a magyar kiadásban az utolsó volt.....köszi

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4526 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 10:01:11 »
A legtöbb Superman & Batman 1000ft korul mozog vateran. Regikonyvek.hu-n meg 500 és 1000 ft között vannak.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4527 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 13:19:52 »
Vagyis akkor a reális áruk 250-500 HUF között mozog.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4528 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 09:00:02 »
Szerintem egy képregény annyit ér amennyit megadnak érte... Bár kíváncsi volnék én is, hogy a Superman és Batman képregények mennyit érhetnek. Pókembert legalább tudom. Kaine 2012 júniusában frissítette a Póki értéklistát.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4529 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 10:53:49 »
Elkezdetem sorban olvasgatni a régi Pókember füzeteimet, legalábbis ami megvan, most épp a 28. számnál tartok. Ez a Köpeny és Kard páros elég meredek :)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4530 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 12:59:52 »
Én most a 13.-nál tartok, próbálok olyan lassan haladni, hogy mire jön az új PPP be tudjam illeszteni a sorba. ;D
Köpeny és Kard nekem régen nem volt szimpatikus a rajz miatt. Aztán elolvastam és azon vettem észre magam, majdnem jobban tetszett a Pókinál. Annyira jó a történet, hogy a rajz már előlépett kedvenccé.  :D


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4531 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 09:35:18 »
Kár, hogy nem adták le végig. De akkoriban nekem nem jött be a sztori, a Megtorló jobban tetszett, valamint a Kitty és Rozsomák.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4532 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 14:49:18 »
Én gyűlöltem mindet, mert kiszorították Pókembert az újságból.  :twisted: Vagy 2 évig 32 oldalas Pókemberünk volt, onnantól évekig csak 22.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4533 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 11:45:17 »
Köpeny és Kard nekem régen nem volt szimpatikus a rajz miatt. Aztán elolvastam és azon vettem észre magam, majdnem jobban tetszett a Pókinál.

Nekem nagyon durván bejött az a cucc!
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4534 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 14:29:31 »
Érdekes, mert a közös történetük meg tök csendben elhalt, semmi visszhangja nem volt.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4535 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 16:36:33 »
Igen, mert amikor először jött a Köpeny és Kard, az tök újdonságként hatott. Akkoriban még azért élt az a fajta elszigeteltség a magyar közéletben, hogy az olvasók többségének fogalma sem volt, hogy milyen más képregények léteznek még. Azért sokak még más nyelven sem találkoztak Marvel képregényekkel, csak azokkal amik magyarul megjelentek. Internetről még azt se lehetett tudni, hogy eszik vagy isszák, stb. Így érthető, hogy első körben minden az újdonság erejével hatott, és talán ezért volt eleinte a Köpeny és Kard is népszerű. De aztán jöttek az úgymond jobb/ütősebb történetek/karakterek is a magyar kiadásokban amik túlszárnyalták őket. Először az X-Men, majd Rozsomák és Kitty Pryde, a Megtorló, valamint a Marvel Extra a nagy sztárokkal, mint a Bosszú Angyalai, F4, stb. És mikor már jött a közös történet a K&K duónak  Pókemberrel, addigra már lecsengett ez a fajta varázs arról a két karakterről.

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4536 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 17:56:25 »
Most olvastam el a Rózsa nevének 2-6. Részét, az első sajnos hiányzik. Lenne két kérdésem
-Ki az a Vérrózsa? Alfredo?
-Ő és Richard Fisk ugye többet nem tűntek fel többet a magyar kiadásban. Mi történt velük később, és hol?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4537 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 18:14:04 »
a Megtorló jobban tetszett, valamint a Kitty és Rozsomák.
Ja, ezek nekem is nagyon tetszettek (a Kitty/Rozsi az egyik kedvencem azóta is), viszont a Köpeny és Kard nekem se jött be annyira.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4538 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 18:41:52 »
Érdekes, mert a közös történetük meg tök csendben elhalt, semmi visszhangja nem volt.

Szerintem annyi a dolog titka, hogy az nem volt olyan jó. Egy egyszerűbb, tucat sztori; míg az első K&K abszolút újszerű volt Mo.-n a sötét hangvételével és azzal a teljes reménytelenséggel, ami minden lapjából áradt annak a történetnek.
"Live for nothing or die for something, your call."

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4539 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 18:54:31 »
a Megtorló jobban tetszett, valamint a Kitty és Rozsomák.
Ja, ezek nekem is nagyon tetszettek (a Kitty/Rozsi az egyik kedvencem azóta is), viszont a Köpeny és Kard nekem se jött be annyira.

Érdekes, én a Kitty és Rozsi történetnek vártam a végét. A Megtorló evidens, már rég szerettem volna, ha jól emlékszem még szavaztam is, hogy az jöjjön.
Persze azért kaine-nek abban igaza van, hogy a Pókember az Pókember lap. Amikor jöttek a " klasszikus " sztorik, annak is örültem. :D


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS