Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 596815 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4600 Dátum: 2012. November 16. - 08:44:05 »
Jaja, igazad van, atisfogalmazom kicsit mert szóval arról van szó, h csak később lett gyerekük, amikor már ugynokkent dolgoztak, nem tizenévesen egy nyári melóban. Az talan egy kicsit tulzas, hogy olyan, mintha nem is olvastam volna :), de ezt az 5 részt tényleg benéztem, 4-re emlékeztem.

Ezeknek a tobbsege egyebkent inkabb csak ajanlo vagy blogposzt vagy ismerteto, mintsem kritika, ahhoz meg kéne feleljen néhány egyéb kritériumnak is.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4601 Dátum: 2012. November 17. - 19:11:49 »
Csütörtökön végre megérkezett a várva várt HC. :) Nagyon szép és igényes kiadás, bőven megérte megvenni.


Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4602 Dátum: 2012. November 17. - 21:25:10 »
Szép ;) igazán jól néz ki :D
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4603 Dátum: 2012. November 17. - 21:40:48 »
Esküszöm, mindig könnyes lesz a szemem, mikor ezt a képet, képkockát meglátom.
"You did good, kid."
Ejjj.  :'(
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 17. - 21:43:34 írta Szilánkmentes »

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4604 Dátum: 2012. November 18. - 11:32:22 »
Amikor megláttam ezt a variant-ot, tudtam hogy ez kell nekem.  :D

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4605 Dátum: 2012. November 18. - 12:40:14 »
Amikor megláttam ezt a variant-ot, tudtam hogy ez kell nekem.  :D

Most én is így érzek. Honnan rendelted? És mennyi volt?  :)

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4606 Dátum: 2012. November 19. - 16:56:55 »
www.bookdepository.com, és kb. 4500 ft volt.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4607 Dátum: 2012. November 19. - 19:42:33 »
www.bookdepository.com, és kb. 4500 ft volt.

Köszi! Most látom, hogy Ingyenes szállítás. Hmmmm.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4608 Dátum: 2012. November 19. - 19:43:33 »
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4610 Dátum: 2012. November 25. - 18:56:04 »
Újraolvastam az Ultimate Spider-Man v1 sorozatot, vagyis a Semic-es CsodaPók v2-őt. Az első 20 számot kiskoromban nagyon sokszor elolvastam, kész kínzás volt hogy 2 hónapot kellett várni az egyes folytatásokra. :D Bevallom nekem így egyben olvasva sokkal jobban tetszett, és így nagyon kerek sorozatnak érzem, sok a sztorik között a kapcsolódási pont hosszútávon is. Még mindig ez a kedvenc Pók-sorozatom, és ezután is az lesz, van ami nem változik. :D Érdekes volt visszaolvasni, amiket a levrov-ba írtam, párra már nem is emlékeztem... :)

 :spoiler:

A sztorik közül, ha ki kéne emelni a kedvenceket, akkor a "Vérontó", "Klónsztori" és az "Azért vannak a jó barátok" történeteket mondanám, valamint a "Harcosokat".
A Vérontó sztori összességében a maga komolyságával fogott meg, a karakter eredete is tetszik. A legjobb rész, amikor Vérontó megszökik és rátörnek Peter emlékei, így hirtelen elkezd hálóhintázni. Az valami hihetetlenül jól eltalált rész számomra.
A Klónsztori már-már zseniális a rengeteg történéssel, visszautalással és sokkal amik Peter-t érik, valamint a sok Pókember-klónnal, amik anno már a Fox Kids-es rajzfilmben is nagyon tetszettek. Viszont amit nagyon sajnálok, hogy csak a Póklány élte túl az egészet, a hatkarú Pókember is érdekes lehetett volna még... Szóval a lezárással nem vagyok teljesen kibékülve, de annyi baj legyen vele. A Gwen visszatérése viszont kicsit hibádzik, mivel Peter a gyilkosát, Vérontót beledobta egy nagy kéménybe. Aztán visszajön Gwen, és kiderül, hogy mivel Vérontó magába szívta az esszenciáját, így vissza tudott térni... De hogy, ha már egyszer megsemmisült?
Az "Azért vannak a jó barátok" pedig a laza és vicces hangvételével fogott meg, ám Liz további sorsát az író a továbbiakban elfelejti taglalni. Ugyanez a helyzet a még jóval korábban felbukkanó Geldoff-al, aki az X-eknél maradt, és miután Peter többször is összefutott velük, még csak kérdezés szintjén sem merült fel ez a kérdés... Bendis sokmindenre jól odafigyelt, de ezt alaposan kifelejtette.
A "Harcosok" a rengeteg hőssel és bunyóval, valamint a pörgős történettel fogott meg.

A 2 darab Annual történetileg és rajzilag is a helyén volt, kár hogy nem adtak ki belőle többet. A #3, ami már inkább az új sorozat előfutára, nem volt annyira jó, gyenge volt a sztorija.

A Vészmanós sztori eleje és közepe annyira tetszett, hogy akár a kedvenc sztori is lehetett volna, de a vége az valami szornyű volt. Harry átváltozik egy eszetlen szörnnyé, aki nem tudja hogy Pókembert vagy magát ölje meg aztán elkezd depizni hogy öljék meg őt. Egyáltalán nem tetszett ennek a lezárása, így ez ilyen jó közepes sztorinak mondható.

A leggyengébb történetnek a "Szimbióták háborúját" tartom, mivel az időben ide-oda ugrálás miatt kusza és követhetetlen lesz a történet. Ráadásul a Bogárról sem tudunk meg szinte semmit, csak hogy latvériai és ezzel kifújt.

A legtöbb változatosságot nyújtó és kedvenc mellékszereplő számomra egyértelműen Kitty volt, jó húzás volt az író részéről őt behozni a sorozatba. Amit viszont sajnálok, hogy Peterrel nagyon rövidre sikeredett a kapcsolata. Amikor Kitty a Póknő ruhában megjelent és úgy gyűrték le azt a hullahoppos bűnözőt, az nagyon adta. :D A szakítás után szerencsére állandó mellékszereplő maradt, ezt díjazom, többször jutott a történetekben nagyobb szerephez.

Az ellenségek közül a két kedvenc a Zöld Manó és a Rengető.
A Zöld Manó első fellépése óta ígéretes ellenfél, a másodikban már sokkal komolyabb és intelligensebb, igazi félelmetes ellenfél Peter számára. Amit pedig a fiával művelt, ahogy manipulálta, az egyenesen undorító, és amit tesz vele a "Manó halála" sztoriban, végleg meggyőzi az embert arról, hogy teljesen őrült.
A Rengető pedig pont az ellentéte, tipikus sokszor használatos, könnyen elagyabugyálható ellenfél, akin sokat lehet röhögni. A sok megaláztatás után pedig kicsit jobban megdolgoztatja Peter-t. :D

Amit még hiányolok, hogy az ehhez a sorozathoz kapcsolódó Pókember képregényeket nem ismerhettük meg még dokumentáció szintjén sem. Gondolok itt az Ultimate Six-re és a Team-Up-ra. Mondjuk a Six-et azóta elolvastam honosítva, de úgy néz ki ezeket is beszerzem úgyhogy teljes lesz a gyűjtemény. A mangás rajzos v2-ből eddig csak pár darab van meg, majd igyekszek azokat is beszerezni, mivel Bendis könnyedebb hangvételű sztorijai is bejönnek. A sorozat lezáró Death of SM pedig már megvan. Az utána jövő, új sorozatot is tuti el fogom olvasni valamilyen formában. :spidey:
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 25. - 19:02:47 írta benya11 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4611 Dátum: 2012. November 25. - 20:40:46 »
Nekem nagyon tetszett a testcserés történet is, marha vicces volt. :) Kitty Pride és Peter kapcsolata volt a legjobb húzás a sorozatban, és a Klónsztorinál az, hogy a Skorpió egy Peter-klón volt, igazi meglepetés volt - ahogy Kaine karaktere is.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4612 Dátum: 2012. November 25. - 20:54:02 »
Igen, a testcserés tényleg elég jó volt.  :D

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4613 Dátum: 2012. November 26. - 01:52:17 »
Liz sorsa kiderül az Ultimate X menben meg valami mini volt még az ultimatum előtt amiben benne volt.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4614 Dátum: 2012. November 26. - 15:37:51 »
Az Ultimate X-Ment már végigolvastam, de nem emlékszek rá...

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4615 Dátum: 2012. November 26. - 16:09:31 »
Mert nem Ultimate X-Men, hanem Ultimate Comics X.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4616 Dátum: 2012. November 26. - 16:15:09 »
Akkor már világos. :D

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4617 Dátum: 2012. November 27. - 20:47:27 »
A Death of SM sztori ajánlom mindenkinek, remek lezárása lett ez a sorozatnak. :spidey: Bagley rajzai nagyszerűek, sokkal kidolgozottabbak, és a fényes papír is nagyon jót tesz neki. A történetbe spoiler miatt nem megyek bele. A vége, ahogy Szilánkmentes is említette, tényleg elég meghatóra sikeredett. Az utolsó oldal viszont sorozathű volt, aki olvasta az tudja mire gondolok... :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4618 Dátum: 2012. November 27. - 22:05:33 »
Egészen más az Ulti Pókember eredetiben, ahol végig fényes lapon jelent meg. A magyar kiadás rettentően sokat rontott rajta.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4619 Dátum: 2012. November 29. - 17:42:59 »
Mivel feltételezem, itt csak olvasta valaki, aki nem kaine memóriakapacitásával rendelkezik (;D), kérdezném, hogy a magyar CsodaPók v2-ben mik voltak ezeknek a magyar elnevezései?
Mr. Big
Enforcers
Daily Bugle
Dr. Octopus (a pontos betűzés)