Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 596844 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4860 Dátum: 2015. November 20. - 22:52:34 »
Majd csak beérjük egyszer.... ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4861 Dátum: 2015. November 20. - 23:02:35 »
Ti még lehet, fiatalok vagytok. :)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4862 Dátum: 2015. November 20. - 23:05:25 »
Köszi, ennyire optimista azért ne legyél már! ;D
De most komolyan, azért gondolom valamilyen szinten, fő prioritást élvez nálad ez a cím, nem? ;)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4863 Dátum: 2015. November 21. - 09:34:26 »
Pedig ez mindennapos. Filmeket is vágnak meg, képregényeket, sőt, könyveket is.

Attól, hogy mindennapos még nem jó dolog. Ha én megveszek egy terméket, amire rá van írva, hogy mi van benne, akkor az átverés, ha nem az vagy kevesebb van benne.
Tegyük fel egy kétliteres üdítőből ha kispórolnak egy decit, akkor simán fel lehet jelenteni a gyártót, akit utána milliókra büntetnek, csak sajnos filmeknél, képregényeknél az ilyesmi nem lehetséges.
Van ország, ahol a gyilkosság mindennapos dolog, mégse mondja senki, hogy ölni jó dolog :).

Erre kellene törvényt hozni, hogy vagy tilos legyen vágott terméket árulni / vágottan leadni egy filmet, vagy ha mégis megvágják, akkor feltűnő módon fel kell hívni rá a vásárlók, nézők figyelmét, hogy vágott és ne vegyék meg, vagy ne nézzék meg :).
Nem egy filmet láttam már kereskedelmi csatornán, ami érthetetlenné volt vagdalva :S. Én közel sem kaptam meg, amire vártam, de ők megkapták a reklámbevételből származó bevételeiket.

Ez nálam egy elég kritikus téma, mert a vágásokat, mint mondtam, a vásárlók pofán köpésének, és az alkotások meggyalázásának tartom. Legyen szó filmről, zenéről, játékról vagy képregényről. Gondolom az itt jelenlévő képregényrajzolók és írók sem örülnének, ha valaki önkényesen kihagyna oldalakat az alkotásából.

Plusz 1 oldal annyit jelent, hogy plusz 16 oldal (annyi jön ki egy ívből, vagyis akkor az 1 oldal miatt ki lehet kukázni 12 másik oldalt). Ez pedig az akkori 5-10000-s példányszámoknál elég jelentős összeg lehetett.

Nem teljesen értem pontosan ezt az ívszám dolgot, de mivel 4 oldal egy egység, így nem tudták volna a 16 oldalt 4 füzetbe tenni és akkor már mindjárt negyed annyiba kerül az egész?

De felőlem a maradék oldalra rakhattak volna reklámokat és akkor még jobban is jártak volna.

Valamint azért azt se vegyük ki a számításból, hogy eleinte egy az egyben a svéd (vagymittudoménmelyikország) Pókember kiadását vettük át egy az egyben. Tehát ha ők kihagytak, akkor értelemszerűen mi is kihagytuk.

Ezt nem tudtam, de úgyse személyesen a kiadót szidtam, hanem a vágás tényét. És ezért örülök, hogy a Kingpin közvetlenül a Marveltől szerzi be a sztorikat és nem követ vakon egy másik kiadást. Meg persze mindent rendesen lead. Mondjuk az nem szokott tetszeni, amikor egy dupla oldal, fektetve kerül egy oldalra, de inkább ez, mint egy kihagyott oldal. meg van, hogy extrákat kapunk: kibővített oldalszám, vagy a mostani HP különszám, amiben egy másik történet néhány oldala belekerült a végére extrának. Szóval a Kingpinnél ilyen gond nincs, mert inkább többet ad, mint kevesebbet, szóval a legkirályabb képregénykiadó :).

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4864 Dátum: 2015. November 21. - 12:45:09 »
kevinkain!

Pedig ez megy mindenhol, ha észleled.Kilós kenyér már csak 90 deka,literes hígító 9 decis,2 literes üdítő 1,75l,stb.És ha utána számolsz,még drágábban is kapod meg,mint azelőtt.Ez a kapitalista, qrva világ már csak ilyen.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4865 Dátum: 2015. November 21. - 14:04:41 »
Erre kellene törvényt hozni, hogy vagy tilos legyen vágott terméket árulni / vágottan leadni egy filmet, vagy ha mégis megvágják, akkor feltűnő módon fel kell hívni rá a vásárlók, nézők figyelmét, hogy vágott
Eddig oké...
és ne vegyék meg, vagy ne nézzék meg :).
És ki az a barom szerinted, aki ebbe belemenne?? Árulok valamit, amire ráírom jó nagy betűvel, hogy "Ne vedd meg, mert hiányos!!" Igazán gyümölcsöző üzletnek tűnik.

Nem egy filmet láttam már kereskedelmi csatornán, ami érthetetlenné volt vagdalva :S. Én közel sem kaptam meg, amire vártam, de ők megkapták a reklámbevételből származó bevételeiket.
Ez igaz, de itt is van indoka. A tévében nem lehet túl erőszakos jelenetet, halált, brutalitást, nyers erőszakot bemutatni. Márpedig ma egyre több film él ezekkel (mert normális ötletük alig van már, valami extra meg kell). Azaz ezt nempoénból csinálják, hanem mert máshogy nem lehetne bemutatni, csak késő este, hajnalban. Ennek ellenére én se szeretem az ilyem megvágásokat, és az újraszinkronokat se (kivéve, ha az eredeti hanggal újraszinkronizálnak egy folytatást pl. mert valamiért ott más volt a szinkronhang, mint az elsőben).

Legyen szó filmről, zenéről, játékról vagy képregényről. Gondolom az itt jelenlévő képregényrajzolók és írók sem örülnének, ha valaki önkényesen kihagyna oldalakat az alkotásából.
Oké, ha ebből indulunk ki, akkor egy film is vágva van, nem kicsit, szóval akkor lehetnél elégedett, ha megkapnád az 5-10 óra teljes leforgatott, használható anyagot, mert egy csomó mindent kivágnak a végső filmekből.
Ugyanígy egy albumnál, akkor a lemezről lehagyott kb.5 dalt, más keverést, alternatív vagy akusztikus verziókat, egyebeket is hiányolhatnád.
Én nem szoktam játszani, de ahogy hallom a játékok is "meg vannak vágva", és úgy kell külön pénzért pályákat venni hozzá, vagy fejlesztéseket, vagy micsoda.
Talán épp a képregényre a legigazabb, amit írsz, de ha így nézed, az is "meg van vágva", már az alkotó által, amikor kitalálja, hogy milyen jelenteket fog bemutatni, megrajzolni.
Egyébként meg senki sem szereti, ha megvágják bármilyen munkáját, ez egyszerűen csak egy szükséges rossz, amivel nincs mit tenni.
Ezt inkább úgy kell nézni a képregényeknél, hogy vagy úgy jelenhetett volna meg, vagy sehogy sem. És akkor még nem is beszéltünk olyan dolgokról, amikor azért maradt ki oldal, mert egyszerűen nem kapták meg hozzá a nyomdai filmet. Azaz nem volt miből kinyomtatni. És akkoriban még a szkenner is csak a nagy nyomdáknál, meg speckó helyeken volt, DE még akor sem beszéltünk arról, hogy nem biztos hogy lett volna hozzá eredeti, amit be tudnak szkennelni. Úgy tudom az elején sokszor "vakon" kellett dolgozniuk, mert nem volt eredeti példány, így pl. felcserélődhetett véletlenül két oldal, vagy kimaradt úgy, hogy észre sem vették.

De felteszek egy egyszerű kérdést: szidták páran a Kingpint, hogy miért ilyen kicsi a képregények mérete, miért nem az eredeti standard szerinti. Nekik ez olyan, mint a megvágás, szükséges rossz. Sok embernek nem tetszik, de két lehetőség volt: vagy így, vagy sokkal kevesebb képregény, esetleg semmi.

Nem teljesen értem pontosan ezt az ívszám dolgot, de mivel 4 oldal egy egység, így nem tudták volna a 16 oldalt 4 füzetbe tenni és akkor már mindjárt negyed annyiba kerül az egész?
De felőlem a maradék oldalra rakhattak volna reklámokat és akkor még jobban is jártak volna.
Ebben van igazság, de nem ilyen egyszerű a helyzet. A 16 oldalas ívből füzet készítésnek van egy metódusa. Ha van hozzá egy 4 oldalas plusz, akkor már máshogy kell csinálni, bonyolítja a folyamatot, szóval ez nem úgy megy, hogy "akkor csak negyedannyiba kerül", mert úgy több vele a munka, bele kell hordani, bedugni a helyére, stb.
Reklám: hát nézz meg egy akkori képregényt. Már akkor sem tolongtak sorokban a reklámhelyekért. A képregény még kevésbé volt elfogadott, mint most, és akkor még tényleg csak gyerekeknek való műfajként tekintettek rá. Nem sok reklámértéket képviselt.

És ezért örülök, hogy a Kingpin közvetlenül a Marveltől szerzi be a sztorikat
A Paninitől szerzi be, nem a Marveltől. Ha közvetlenül a Marveltől szerezné be, az kb. a duplájába kerülne, és jóóóval tovább tartana. Lásd a Marvel+os tartó tokok esetét, amit az amcsiknak kell jóváhagyni, és azóta sincs belőle semmi. Mert ők nem ezzel foglalkoznak, azért is passzolták le a Panininek a nemzetközi terjesztést.

vagy a mostani HP különszám, amiben egy másik történet néhány oldala belekerült a végére extrának.
Ha a te logikáddal nézem ezt, akkor háborognod kéne, hogy hogy merészeltek így megvágni egy 22 oldalas történetet, hogy 6 oldal lett belőle.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4866 Dátum: 2015. November 21. - 14:20:54 »
Árulok valamit, amire ráírom jó nagy betűvel, hogy "Ne vedd meg, mert hiányos!!" Igazán gyümölcsöző üzletnek tűnik.
Mondjuk cigire is rá van írva, hogy „Megveszed, beledöglesz”, mégse nagyon esett vissza a fogyasztás csak attól.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4867 Dátum: 2015. November 21. - 19:58:33 »
És akkor még nem is beszéltünk olyan dolgokról, amikor azért maradt ki oldal, mert egyszerűen nem kapták meg hozzá a nyomdai filmet. Azaz nem volt miből kinyomtatni. És akkoriban még a szkenner is csak a nagy nyomdáknál, meg speckó helyeken volt, DE még akor sem beszéltünk arról, hogy nem biztos hogy lett volna hozzá eredeti, amit be tudnak szkennelni. Úgy tudom az elején sokszor "vakon" kellett dolgozniuk, mert nem volt eredeti példány, így pl. felcserélődhetett véletlenül két oldal, vagy kimaradt úgy, hogy észre sem vették.
Még annyival egészíteném ki, hogy több esetben azért is volt kivágva pár oldal, mert olyan dolog szerepelt rajta, ami nem tartozott szorosan a fő történethez, hanem egy olyan történethez tartozott ami nem jelent meg előtte és utána sem tervezték, és csak összezavarta volna az olvasókat. Ilyenre sokszor volt példa a régi X-Men sorozatban is. Mellékesen jegyzem meg, hogy a jövő évi PPP-ben is lesz olyan sztori, amiből több oldalt is kihagyunk, mert nem fog megjelenni az a történet, amihez kapcsolódik. Tehát a mai napig van ilyenre példa, és mint látjátok, nem véletlenül vannak kihagyva ezek az oldalak. De ettől még ugyanannyira élvezhető marad a történet, és az így nyert plusz helyekre jöhetnek olyan extrák, amik másképpen nem biztos, hogy belekerülnének egy-egy számba.

Ha a te logikáddal nézem ezt, akkor háborognod kéne, hogy hogy merészeltek így megvágni egy 22 oldalas történetet, hogy 6 oldal lett belőle.  ;)
Ezt akartam én is mondani.  :D De fel lehetne hozni példának a Secret Wars II 2-es számát is, amiből szintén csak 9 oldal jelent meg a PPP 9-ben. A She-Hulkról nem is beszélve.  :)

És ezért örülök, hogy a Kingpin közvetlenül a Marveltől szerzi be a sztorikat és nem követ vakon egy másik kiadást.
Bár mondtad, hogy nem szidni akarod a régi Semic (vagy akkor még Kandi-lapok) kiadót, de azt azért hozzá kell tenni, hogy ez még abban az időszakban volt, amikor még éppenhogycsak kinyitottuk az országot a nyugat felé, és bár találkoztak sokan a Marvel képregényekkel, azért elég kevés ismeretük volt arról, hogy mit is kellene kiadni és hogyan. A sztorik nagy részét alig ismerték, így teljesen logikus volt egy olyan országot lemásolni, ahol már többé-kevésbé be voltak járatva ezek a képregények. Pláne nagy segítség volt nekik, hogy azoknak a kiadóknak voltak magyar érdekeltségeik, hiszen itt nyomtatták nálunk a képregényeiket (ezért lehet találni a mai napig olyan rengeteg skandináv és német nyelvű képregényt az országban). Tehát eléggé benne volt a vakon követésben a kényszer is.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4868 Dátum: 2015. November 22. - 01:45:16 »
kevinkain!
Pedig ez megy mindenhol, ha észleled.Kilós kenyér már csak 90 deka,literes hígító 9 decis,2 literes üdítő 1,75l,stb.És ha utána számolsz,még drágábban is kapod meg,mint azelőtt.Ez a kapitalista, qrva világ már csak ilyen.

Tudom. A sör is már csak 0,4-es és sok helyen drágább, mint a 0,5-ös volt. Viszont a lényeg, hogy az van ráírva, hogy 0,4 és nem 0,5.

és ne vegyék meg, vagy ne nézzék meg :).
És ki az a barom szerinted, aki ebbe belemenne?? Árulok valamit, amire ráírom jó nagy betűvel, hogy "Ne vedd meg, mert hiányos!!" Igazán gyümölcsöző üzletnek tűnik.

A ne vegyék meg részt csak én tettem hozzá. Az nem lenne ráírva :).

Ez igaz, de itt is van indoka. A tévében nem lehet túl erőszakos jelenetet, halált, brutalitást, nyers erőszakot bemutatni. Márpedig ma egyre több film él ezekkel (mert normális ötletük alig van már, valami extra meg kell). Azaz ezt nempoénból csinálják, hanem mert máshogy nem lehetne bemutatni, csak késő este, hajnalban. Ennek ellenére én se szeretem az ilyem megvágásokat, és az újraszinkronokat se (kivéve, ha az eredeti hanggal újraszinkronizálnak egy folytatást pl. mert valamiért ott más volt a szinkronhang, mint az elsőben).

Ez nem indok. Ha a 18-as karika kinn van a filmen és este 10 után adják, onnantól nincs olyan, hogy túl durva, mert senkinek nincs joga eldönteni, hogy a másik felnőtt ember mit nézhet és mit nem. A filmek színvonalába meg ne menjünk bele, mert eléggé OFF téma lenne :). A lényeg, hogy a brutális horrorok egy külön műfaj, amiben a brutalitás a lényeg, legyen szó filmről vagy képregényről. Van akinek ez tetszik és van, akinek nem, de nem lesz semmivel se rosszabb vagy jobb egy parás horrornál egy brutális, mert nem lehet összehasonlítani, mivel külön műfaj. Például sokan a Prédikátor képregényt is szidják a brutalitás miatt, pedig ezerszer tartalmasabb az a képregény, mint a legtöbb más, nem brutális sztori.

Meg sok film van, amit csakúgy megrövidítenek, mert több idő marad a reklámra, mint pl a Gyűrűk Urából is kivágtak párbeszédeket és egyéb részeket. Ez ugyan az az eset, ahogy a CsP is vágva volt anno.

Oké, ha ebből indulunk ki, akkor egy film is vágva van, nem kicsit, szóval akkor lehetnél elégedett, ha megkapnád az 5-10 óra teljes leforgatott, használható anyagot, mert egy csomó mindent kivágnak a végső filmekből.
Ugyanígy egy albumnál, akkor a lemezről lehagyott kb.5 dalt, más keverést, alternatív vagy akusztikus verziókat, egyebeket is hiányolhatnád.
Én nem szoktam játszani, de ahogy hallom a játékok is "meg vannak vágva", és úgy kell külön pénzért pályákat venni hozzá, vagy fejlesztéseket, vagy micsoda.
Talán épp a képregényre a legigazabb, amit írsz, de ha így nézed, az is "meg van vágva", már az alkotó által, amikor kitalálja, hogy milyen jelenteket fog bemutatni, megrajzolni.

Ez ezért elég túlzás, mert a film nem a felvételt jelenti, hanem az alkotást, amit a forgatókönyvíró és a rendező... a végső formájába csinál, úgy mint képregényeknél az író és a rajzoló csinál egy végső változatot. Az az ő szellemi termékük és nem a munkafolyamat közben felhalmozott nyers dolgok azok, amit az emberek meg akarnak kapni. És azt másnak egyszerűen nincs joga módosítani.

Ugyan ez igaz a zenére is. A játékokban a DLC-k meg kiadótól függenek, hogy az valóban plusz tartalom, vagy kivágott rész extra pénzért. De ott legalább nem mondják, hogy mindent megkap az ember, mert egyértelmű, hogy mi van benne és mi nincs, ha megveszi valahol.

Volt hogy egy filmet szidtam, mert gagyi volt. És mikor rájöttem, hogy megvágták, megnéztem a vágatlan verziót, és rájöttem, hogy közel sem olyan rossz, sőt. Ugyan ez lehetne a képregényeknél és bármely más alkotásoknál is: Valami lehet értelmetlen vagy gagyi lesz megvágva, de ha nem tudni, hogy vágva van, akkor az alkotókat szidják, akik nem tehetnek róla.

Egyébként meg senki sem szereti, ha megvágják bármilyen munkáját, ez egyszerűen csak egy szükséges rossz, amivel nincs mit tenni.
Ezt inkább úgy kell nézni a képregényeknél, hogy vagy úgy jelenhetett volna meg, vagy sehogy sem. És akkor még nem is beszéltünk olyan dolgokról, amikor azért maradt ki oldal, mert egyszerűen nem kapták meg hozzá a nyomdai filmet. Azaz nem volt miből kinyomtatni. És akkoriban még a szkenner is csak a nagy nyomdáknál, meg speckó helyeken volt, DE még akor sem beszéltünk arról, hogy nem biztos hogy lett volna hozzá eredeti, amit be tudnak szkennelni. Úgy tudom az elején sokszor "vakon" kellett dolgozniuk, mert nem volt eredeti példány, így pl. felcserélődhetett véletlenül két oldal, vagy kimaradt úgy, hogy észre sem vették.

Mindent meg lehet oldani, ha nagyon akarják: egy dupla oldal elfektetve van, az első oldal a címlap hátuljára kerül, reklámokat tesznek bele, amivel ellensúlyozzák a több oldal extra költségét, vagy egyszerűen csak úgy vágják, hogy a következő szám az előző utolsó történetének a félbehagyásától kezdődik (PPP-ben, a Végtelen történetekben és tudtommal valamelyik korábbi képregényben is volt ilyen)... de ha sehogy se tudják megoldani, akkor tüntessék fel, hogy ebből a történetből hiányzik egy oldal és kész. Ez így lenne korrekt.

Ha véletlenül történt, vagy önhibájukon kívül, akkor az egy szerencsétlen baleset. Mindenki hibázhat.

Még annyival egészíteném ki, hogy több esetben azért is volt kivágva pár oldal, mert olyan dolog szerepelt rajta, ami nem tartozott szorosan a fő történethez, hanem egy olyan történethez tartozott ami nem jelent meg előtte és utána sem tervezték, és csak összezavarta volna az olvasókat. Ilyenre sokszor volt példa a régi X-Men sorozatban is. Mellékesen jegyzem meg, hogy a jövő évi PPP-ben is lesz olyan sztori, amiből több oldalt is kihagyunk, mert nem fog megjelenni az a történet, amihez kapcsolódik. Tehát a mai napig van ilyenre példa, és mint látjátok, nem véletlenül vannak kihagyva ezek az oldalak. De ettől még ugyanannyira élvezhető marad a történet, és az így nyert plusz helyekre jöhetnek olyan extrák, amik másképpen nem biztos, hogy belekerülnének egy-egy számba.

Ez viszont érdekes kérdés, amibe valóban nem gondoltam bele eddig. Mert úgy valóban indokolt lehetne a vágás. Bár láttam már, hogy az ilyen eseteknél egy rövid magyarázat szokott lenni a lap alján, szóval nem igazán örülök neki, de ha lesz ilyen, jó lenne feltüntetni valahol (mondjuk ahol a számok vannak felsorolva egy rövid bekezdésben, hogy honnan, hány oldal és miért lett kivágva). Meg persze a kérdés: milyen extra lenne helyette :).

De felteszek egy egyszerű kérdést: szidták páran a Kingpint, hogy miért ilyen kicsi a képregények mérete, miért nem az eredeti standard szerinti. Nekik ez olyan, mint a megvágás, szükséges rossz. Sok embernek nem tetszik, de két lehetőség volt: vagy így, vagy sokkal kevesebb képregény, esetleg semmi.

Erre is csak azt tudom mondani, hogy ez egyértelmű. Ránéz valaki a füzetre és látja, hogy mekkora és az alapján tudja eldönteni, hogy megveszi-e vagy sem. Vagyis ha megveszi, azt kapja a pénzéért, amit várt.

Ebben van igazság, de nem ilyen egyszerű a helyzet. A 16 oldalas ívből füzet készítésnek van egy metódusa. Ha van hozzá egy 4 oldalas plusz, akkor már máshogy kell csinálni, bonyolítja a folyamatot, szóval ez nem úgy megy, hogy "akkor csak negyedannyiba kerül", mert úgy több vele a munka, bele kell hordani, bedugni a helyére, stb.
Reklám: hát nézz meg egy akkori képregényt. Már akkor sem tolongtak sorokban a reklámhelyekért. A képregény még kevésbé volt elfogadott, mint most, és akkor még tényleg csak gyerekeknek való műfajként tekintettek rá. Nem sok reklámértéket képviselt.

Ilyen részletekbe menően valóban nem látok bele. Bár ha nem az a cél, hogy növeljék a bevételt, hanem csak az, hogy kompenzálják az extra költségeket, akkor igen olcsón tudtak volna reklámhelyet biztosítani. A gyerekek meg remek reklámcélközönség, mert rájuk bármit rá lehet sózni és majd duzzog a szüleinek, míg meg nem kapja :).
De ez csak egy ötlet, szal lehet tévedek, mert nem vagyok ebben benne :).

A Paninitől szerzi be, nem a Marveltől. Ha közvetlenül a Marveltől szerezné be, az kb. a duplájába kerülne, és jóóóval tovább tartana. Lásd a Marvel+os tartó tokok esetét, amit az amcsiknak kell jóváhagyni, és azóta sincs belőle semmi. Mert ők nem ezzel foglalkoznak, azért is passzolták le a Panininek a nemzetközi terjesztést.

Értem. Bár a lényegen nem változtat, hogy a Kingpin nem vakon követ egy másik kiadást, hanem válogat és van is lehetősége rá :).

Bár mondtad, hogy nem szidni akarod a régi Semic (vagy akkor még Kandi-lapok) kiadót, de azt azért hozzá kell tenni, hogy ez még abban az időszakban volt, amikor még éppenhogycsak kinyitottuk az országot a nyugat felé, és bár találkoztak sokan a Marvel képregényekkel, azért elég kevés ismeretük volt arról, hogy mit is kellene kiadni és hogyan. A sztorik nagy részét alig ismerték, így teljesen logikus volt egy olyan országot lemásolni, ahol már többé-kevésbé be voltak járatva ezek a képregények. Pláne nagy segítség volt nekik, hogy azoknak a kiadóknak voltak magyar érdekeltségeik, hiszen itt nyomtatták nálunk a képregényeiket (ezért lehet találni a mai napig olyan rengeteg skandináv és német nyelvű képregényt az országban). Tehát eléggé benne volt a vakon követésben a kényszer is.

Én nem a magyar kiadást szidtam (bár lehet úgy tűnhetett :) ), hanem azt szidtam, aki megvágta a dolgokat. Megértem, hogy akkor csak erre volt lehetőség és ha ők már a vágottat kapták, arról ők nem tehettek. Szóval, ha esetleg valaki magára vette, aki anno a CsP-n dolgozott, attól elnézést kérek :).

Ha a te logikáddal nézem ezt, akkor háborognod kéne, hogy hogy merészeltek így megvágni egy 22 oldalas történetet, hogy 6 oldal lett belőle.  ;)

Ez mondjuk valóban nézőpont kérdése, de most megnéztem és az Amazing számoknál csak 3 darab van feltüntetve, vagyis az a plusz szám (559) még oda sincs írva, vagyis nem hazudták azt, hogy 4 sztori van benne, hanem leírták, hogy 3 van és erre a végére bónusznak egy kis meglepetés került. Ráadásul az csak 4 oldal, így egyértelmű, hogy nem egy teljes füzet, míg 21-22 oldalnál az ember nem kezdi számolgatni a lapokat :).

Szóval a lényeg az őszinteség és egyértelműség. Ha az megvan, akkor nyugodtan csinálhat bármit a kiadó, mert nem ver át senkit :).

És bocs a hosszú hozzászólásért, de a vágott dolgok meg a cenzúra nálam egy elég kényes téma :).

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4869 Dátum: 2015. November 22. - 06:45:00 »
Ez viszont érdekes kérdés, amibe valóban nem gondoltam bele eddig. Mert úgy valóban indokolt lehetne a vágás. Bár láttam már, hogy az ilyen eseteknél egy rövid magyarázat szokott lenni a lap alján, szóval nem igazán örülök neki, de ha lesz ilyen, jó lenne feltüntetni valahol (mondjuk ahol a számok vannak felsorolva egy rövid bekezdésben, hogy honnan, hány oldal és miért lett kivágva).
Azért azt te is beláthatod, hogy az már nehezen kivitelezhető lenne, ha mindenhová odaírnánk, hogy mi maradt ki.  ;) Ez olyan plusz információ lenne, ami felesleges és csak összezavarná az olvasókat. Nem különben esztétikailag sem lenne jó. De hogy jobban értsd, hogy miért van kivágva: ez a pár oldal nem kapcsolódik az adott szám fő történetéhez, még csak Pókember sem szerepel rajta, és egy olyan későbbi történetet vezet fel, ami nem lesz kiadva, mert nem egy nagy szám. Ha benne hagynánk, nagy hiányérzete lenne az olvasónak, mert jogosan kérné számon, hogy hol van a folytatása annak a történetszálnak.
Persze sok esetben nem megoldhatóak az ilyen kivágások, mert például az oldal közepéről nem vághatunk ki egy panelt, mondván, hogy az nekünk nem kell, de ebben az esetben tökéletesen el volt különítve az eredeti sztoriban is ez a szál, így probléma nélkül ki lehet hagyni.

Meg persze a kérdés: milyen extra lenne helyette :).
Hát az is talán extrának számíthat, hogy így akár eggyel több történet kerülhet be a jövő évi PPP-be.  ;)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4870 Dátum: 2015. November 22. - 09:09:40 »
Ez igaz, egy részletes magyarázat valóban zavaró lenne, de mondjuk egy rövid sor beleférne: "Kimaradt oldalak: 1 db (Amazing SpiderMan #xxx)".

Persze, ha valaki csak a magyar kiadást olvassa, akkor ez valóban nem fontos, de ha valaki mondjuk azt csinálja, hogy beszerez bizonyos kihagyott számokat, akkor lehet nem érti őket és hiába olvassa el az összes ki nem adott számot akkor se lesz tiszta, mert a hozzá tartozó rész egy kiadott szám, kihagyott oldalán van, ami eszébe se jut.

Az egyel több sztori viszont valóban olyan extra, ami miatt simán szemet lehet hunyni ilyen jellegű vágások felett :).

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4871 Dátum: 2015. November 22. - 09:27:39 »
Mondjuk a sör ütött engem is leginkább szíven.  :D
Igaz,eddig csak a nagyüzemi söröknél megy ez.De a sör mértékegysége az fél liter!Nem két deci,nem 3 deci és nem is 4!

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4872 Dátum: 2015. November 22. - 13:21:02 »
Ez igaz, egy részletes magyarázat valóban zavaró lenne, de mondjuk egy rövid sor beleférne: "Kimaradt oldalak: 1 db (Amazing SpiderMan #xxx)".

Az ilyenekre ott lesznek azok akik a wikipediás cikkeket írják. ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4873 Dátum: 2015. November 22. - 14:05:26 »
Idézet
De ott miért kellett ívszámmal nyomtatni, vagyis 4 oldalas egység miért nem jöhet szóba ilyen mennyiségnél vagy nyomdatechnikánál?
Mert a papírt ívben vásárolják.
Így már értem köszi.
Idézetet írta: petshop
Oké, ha ebből indulunk ki, akkor egy film is vágva van, nem kicsit, szóval akkor lehetnél elégedett, ha megkapnád az 5-10 óra teljes leforgatott, használható anyagot, mert egy csomó mindent kivágnak a végső filmekből.
Ugyanígy egy albumnál, akkor a lemezről lehagyott kb.5 dalt, más keverést, alternatív vagy akusztikus verziókat, egyebeket is hiányolhatnád.
Én nem szoktam játszani, de ahogy hallom a játékok is "meg vannak vágva", és úgy kell külön pénzért pályákat venni hozzá, vagy fejlesztéseket, vagy micsoda.
Az első hasonlat azért nem igaz, mivel itt egy kész termék újrakiadásánál történő megvágásáról van szó. Nem arról, hogy a produceri, és egyéb alkotói döntések során mi nem kerül bele a kész anyagba. Vagyis ez ugyanaz, mint amikor a TV-be, dvd-re stb. megvágnak egy fimet, amit szerintem mindenki utál.
A videojátékos hasonlat meg a legesleggusztustalanabb dolog, ami az utóbbi években történt a videojátékokkal, minden videojátékos szerint.

De ahogy már írtam, én nem haragszom a CSP-re vagy a Semicre, nyilván amikor elkezd az embver valami újat, annak vannak gyerekbetegségei, és az meg egyértelmű, hogy ezek nélkül nem rajzolnék és nem olvasnék ma képregényeket.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4874 Dátum: 2015. November 22. - 18:01:14 »
Ez nem indok. Ha a 18-as karika kinn van a filmen és este 10 után adják, onnantól nincs olyan, hogy túl durva, mert senkinek nincs joga eldönteni, hogy a másik felnőtt ember mit nézhet és mit nem. A filmek színvonalába meg ne menjünk bele, mert eléggé OFF téma lenne :). A lényeg, hogy a brutális horrorok egy külön műfaj, amiben a brutalitás a lényeg, legyen szó filmről vagy képregényről. Van akinek ez tetszik és van, akinek nem, de nem lesz semmivel se rosszabb vagy jobb egy parás horrornál egy brutális, mert nem lehet összehasonlítani, mivel külön műfaj. Például sokan a Prédikátor képregényt is szidják a brutalitás miatt, pedig ezerszer tartalmasabb az a képregény, mint a legtöbb más, nem brutális sztori.
Ebbe csak azt nem számítod bele, hogyha későeste adják, nem fő műsoridőben, akkor a relámblokkok díjai jóval alacsonyabbak, azaz nem biztos, hogy egyáltalán a film jogdíjaira elég lenne a bevétel. (Késő esti filmeknél kevesebb reklám is van.)
Nem sajnáltatni akarom őket, mert valószínűleg nevetve ki tudnák fizetni a filmet, dehát ezek kőkemény profitorientált cégek, milliárdos éves bevétellel.

Ez ezért elég túlzás, mert a film nem a felvételt jelenti, hanem az alkotást, amit a forgatókönyvíró és a rendező... a végső formájába csinál, úgy mint képregényeknél az író és a rajzoló csinál egy végső változatot. Az az ő szellemi termékük és nem a munkafolyamat közben felhalmozott nyers dolgok azok, amit az emberek meg akarnak kapni. És azt másnak egyszerűen nincs joga módosítani.
Ugyan ez igaz a zenére is. A játékokban a DLC-k meg kiadótól függenek, hogy az valóban plusz tartalom, vagy kivágott rész extra pénzért. De ott legalább nem mondják, hogy mindent megkap az ember, mert egyértelmű, hogy mi van benne és mi nincs, ha megveszi valahol.
Oké, a filmeknél talán túloztam. De ott is vannak kivágott, kimaradt jelentek szép számmal, csak a producerek általában hasraütésre mondanak egy időt, és olyan hosszúra kell megvágni a filmet. Így kiesik vagy fél óra általában (pl. az Ultron koránál a szidják, hogy nagyon meg kellett vágniuk Whedon-éknak a kész filmet). Szóval azért ezek is vágottak, és nem azt kapod, amit az alkotók valóban kész, teljes filmnek neveznének. Most így belegondolva talán ez a legbarbárabb megoldás a felsoroltak közül. Halál a filmproducerekre!  ;D

Mindent meg lehet oldani, ha nagyon akarják: egy dupla oldal elfektetve van, az első oldal a címlap hátuljára kerül, reklámokat tesznek bele, amivel ellensúlyozzák a több oldal extra költségét, vagy egyszerűen csak úgy vágják, hogy a következő szám az előző utolsó történetének a félbehagyásától kezdődik (PPP-ben, a Végtelen történetekben és tudtommal valamelyik korábbi képregényben is volt ilyen)... de ha sehogy se tudják megoldani, akkor tüntessék fel, hogy ebből a történetből hiányzik egy oldal és kész. Ez így lenne korrekt.
Régen én is ilyen voltam, így láttam a dolgokat, de bepillanthattam a kulisszák mögé, a szerkesztési, gyártási folyamatokba. Rájöttem, hogy idealista voltam, és rengeteg kompromisszum, kényszermegoldás, előre nem látott dolog, buktató, baki adódik, amit meg kell oldani valahogy.
Pl. a címlapok belseje F-F, mindig, akkor fekete-fehér lenne az oda került oldal. Reklám: erről már beszéltem, ehhez olyan is kéne aki reklámozna az újságban. Hány külsős reklámot láttál a Kingpinnél eddig? Kb. annyian érdeklődnek a képregényes reklámozás felé.
A kicsinyítve elforgatva a duplaoldalt még oké, meg a félbehagyás (bár én egyiket se szeretem).
A feltüntetéssel meg az a baj, hogy azt egyik kiadó se csinálná szívesen, mert akkor az olvasóknak hiányérzete lenne, hogy "Miért hagytak ki belőle? Így meg se veszem."

Sepi megírta, amit elfelejtettem, pedig a fejemben volt az is. Hogy olyan oldalak maradnak ki, amik egy későbbi, vagy másik címhez tartozó sztori felvezetései. Ilyenkor abszolút megértem, mert ha megjelennének, akkor az olvasók azt kérnék számon, illetve értetlenkednének, hogy mi volt az a két oldal, aminek semmi értelme nem volt.

Ilyen részletekbe menően valóban nem látok bele. Bár ha nem az a cél, hogy növeljék a bevételt, hanem csak az, hogy kompenzálják az extra költségeket, akkor igen olcsón tudtak volna reklámhelyet biztosítani. A gyerekek meg remek reklámcélközönség, mert rájuk bármit rá lehet sózni és majd duzzog a szüleinek, míg meg nem kapja :).
De ez csak egy ötlet, szal lehet tévedek, mert nem vagyok ebben benne :).
Ha a régi CSP-ről beszélünk, akkor a 90-es évek legeleje volt, épp másztunk ki a kommunizmusból, mit sem tudtunk a kapitalista világról, és a reklámok erejéről. Még a TV-ben is alig alig voltak reklámok akkor, egy képregényben meg... hát nem álltak sorokban a reklámozni kívánók, az az érzésem. Még ma is alig van (van egyáltalán?) külsős reklám a képregényekben.

Én nem a magyar kiadást szidtam (bár lehet úgy tűnhetett :) ), hanem azt szidtam, aki megvágta a dolgokat. Megértem, hogy akkor csak erre volt lehetőség és ha ők már a vágottat kapták, arról ők nem tehettek. Szóval, ha esetleg valaki magára vette, aki anno a CsP-n dolgozott, attól elnézést kérek :).
Hát végülis mégiscsak a Semicet szidtad, még ha tudtodon kívül is. Talán ezért reagáltam kicsit vehemensen, hogy kiálljak értük, mert szerintem ők akkoriban remek munkát végeztek a lehetőségeikhez képest. A semmiből, szó szerint a nulláról indulva hoztak ki egy CSP1-et, ami szerintem a mai napig vállalható képregény, és az első hivatalos amerikai licensz volt. Persze ma már látjuk a hibáit, megmosolyogjuk, de azért egy nagy tett lehetett összehozni. És ezért én mérhetetlenül hálás vagyok nekik.
Nem véletlenül szidtam pl. a 120-as számok környékét, ehhez képest ott már jóval egyszerűbb dolguk lett volna, mégis botrányos lett, amit a szakmai hozzá nem értés révén ki tudtak hozni akkor.

Ez mondjuk valóban nézőpont kérdése, de most megnéztem és az Amazing számoknál csak 3 darab van feltüntetve, vagyis az a plusz szám (559) még oda sincs írva, vagyis nem hazudták azt, hogy 4 sztori van benne, hanem leírták, hogy 3 van és erre a végére bónusznak egy kis meglepetés került. Ráadásul az csak 4 oldal, így egyértelmű, hogy nem egy teljes füzet, míg 21-22 oldalnál az ember nem kezdi számolgatni a lapokat :).
Ebben igazad van, így egyet is értek vele.  ;) Így logikus.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4875 Dátum: 2015. November 22. - 19:13:10 »
A lényeget már leírták előttem, de még valami: a reklámfelületet nem lehet olcsóbban adni, hogy többen reklámozzanak, ennek is szabályai vannak.
A filmek esetében sem az alkotók munkáját kapod, többszörösen sem. Elsősorban az író elképzelése nem feltétlenül találkozik a rendezőjével, aki másképp lát dolgokat, vagy egyszerűen nem tudja úgy megoldani, ahogy az író elképzelte. Aztán ott a vágás, amit már mondtak: sosem az alkotók munkáját látod, hanem a producerekét. Az alkotókét csak akkor, ha a rendezői változatot nézed meg. Sokan szidják a Fenegyerek filmet, de azok nagy részének megváltozna a véleménye, ha a rendezőit látnák, ami több, mint fél órával hosszabb.
Idézet
Persze, ha valaki csak a magyar kiadást olvassa, akkor ez valóban nem fontos
Ez a magyar Pókember sorozat, elsősorban azoknak készül, akik a magyar kiadást olvassák. Őket mind csak összezavarnánk vele, és hiányérzetük támadna, hogy nem tudnak utánanézni annak, hogy az említett oldal hol folytatódik, melyik másik képregényben. A többieknek pedig, ahogy írták, ott a wiki, utána tudnak nézni.  ;)
A CSP esetében sokszor azért is maradt ki oldal, mert akkoriban a folytatásos sztorik utolsó oldala (vagy egésze) megegyezett a kövi rész első oldalával, ahol ugyanazt összefoglalták. Ha egy füzetben benne volt mindkettő, akkor nem sok értelme volt emlékeztetőt írni róla.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4876 Dátum: 2015. November 23. - 15:40:23 »
Ebbe csak azt nem számítod bele, hogyha későeste adják, nem fő műsoridőben, akkor a relámblokkok díjai jóval alacsonyabbak, azaz nem biztos, hogy egyáltalán a film jogdíjaira elég lenne a bevétel. (Késő esti filmeknél kevesebb reklám is van.)
Nem sajnáltatni akarom őket, mert valószínűleg nevetve ki tudnák fizetni a filmet, dehát ezek kőkemény profitorientált cégek, milliárdos éves bevétellel.

Akkor inkább sehogy se adják le, minthogy élvezhetetlenné vagy érthetetlenné tesznek valamit és ezzel az eredeti alkotók hírnevét csorbítják. Nem értem a fogyasztóvédelem miért nem áll ki az ilyesmik ellen. Például, ha mondjuk felbérelsz egy embert, hogy tegyen parkettát a szobába, aztán kihagy egy sarkat, mert úgy olcsóbban jön ki, miközben veled kifizettette a teljes árat. Csak ebben az esetben fel tudod jelenteni. A vágott filmek ellen viszont nem lehet mit tenni sajnos.

Oké, a filmeknél talán túloztam. De ott is vannak kivágott, kimaradt jelentek szép számmal, csak a producerek általában hasraütésre mondanak egy időt, és olyan hosszúra kell megvágni a filmet. Így kiesik vagy fél óra általában (pl. az Ultron koránál a szidják, hogy nagyon meg kellett vágniuk Whedon-éknak a kész filmet). Szóval azért ezek is vágottak, és nem azt kapod, amit az alkotók valóban kész, teljes filmnek neveznének. Most így belegondolva talán ez a legbarbárabb megoldás a felsoroltak közül. Halál a filmproducerekre!  ;D

Ez mondjuk egy jó példa, de ott legalább az alkotók saját maguk készítették el a rövidített változatot még ha produceri nyomásra, vagy produceri felügyelettel is. És mindig van esély egy vágatlan rendezői változatra :).

Régen én is ilyen voltam, így láttam a dolgokat, de bepillanthattam a kulisszák mögé, a szerkesztési, gyártási folyamatokba. Rájöttem, hogy idealista voltam, és rengeteg kompromisszum, kényszermegoldás, előre nem látott dolog, buktató, baki adódik, amit meg kell oldani valahogy.
Pl. a címlapok belseje F-F, mindig, akkor fekete-fehér lenne az oda került oldal. Reklám: erről már beszéltem, ehhez olyan is kéne aki reklámozna az újságban. Hány külsős reklámot láttál a Kingpinnél eddig? Kb. annyian érdeklődnek a képregényes reklámozás felé.
A kicsinyítve elforgatva a duplaoldalt még oké, meg a félbehagyás (bár én egyiket se szeretem).

Eddig észre se vettem, hogy a címlapok belseje fekete-fehér :). Amikor írtam direkt egy régi CsP-t néztem meg és az színes volt. De itt egy másik jó példa: átváltottak volna már akkor az FF címlapra és spóroltak volna egy kicsit, így olcsóbb lett volna az extra oldal.

A feltüntetéssel meg az a baj, hogy azt egyik kiadó se csinálná szívesen, mert akkor az olvasóknak hiányérzete lenne, hogy "Miért hagytak ki belőle? Így meg se veszem."

Ez most egy olyan dolog, hogy én egy időben vállalkozóként dolgoztam és az elején minden megrendelőnek elmondtam, hogy még viszonylag kezdő vagyok és ezért dolgozom olcsóbban másoknál, mert azt akartam, hogy ezt tudva tudják eldönteni, hogy megbíznak-e engem, vagy sem. Jó pár megrendelést elvesztettem emiatt, pedig nyugodtan ajnározhattam volna magam, hogy milyen profi vagyok és lehet tényleg tökéletes munkát végzek, de átverésnek éreztem volna.

Én megértem, hogy sok esetben nem könnyű az ilyesmi, de én úgy vagyok vele, hogyha valaki valamit csinál, akkor vagy tökéletesen csinálja meg vagy sehogy. Ha valaki pusztán spórolásból kevesebbet ad a vásárlóinak, akkor ne lepődjön meg, ha elpártolnak tőle és nem vásárolnak tőle többet. Más okból, mint amilyen példákat korábban meg később is fel lettek sorolva már más a helyzet. Tényleg nem lehetett könnyű elindítani a CsPv1-et.

A Kingpinben pont az tetszik, és szerintem ezért is lesz egyre nagyobb és több a megjelenő képregény, mert látszik rajta, hogy igyekszenek a maximumot nyújtani, amiben csak lehet. Nem úgy, mint mondjuk a CsP v3 esetében, ami valami szánalmas színvonalú újság volt.

Sepi megírta, amit elfelejtettem, pedig a fejemben volt az is. Hogy olyan oldalak maradnak ki, amik egy későbbi, vagy másik címhez tartozó sztori felvezetései. Ilyenkor abszolút megértem, mert ha megjelennének, akkor az olvasók azt kérnék számon, illetve értetlenkednének, hogy mi volt az a két oldal, aminek semmi értelme nem volt.

Ezt el is ismertem, hogy abban az esetben ez tényleg jogos.

Ez a magyar Pókember sorozat, elsősorban azoknak készül, akik a magyar kiadást olvassák. Őket mind csak összezavarnánk vele, és hiányérzetük támadna, hogy nem tudnak utánanézni annak, hogy az említett oldal hol folytatódik, melyik másik képregényben. A többieknek pedig, ahogy írták, ott a wiki, utána tudnak nézni.  ;)
A CSP esetében sokszor azért is maradt ki oldal, mert akkoriban a folytatásos sztorik utolsó oldala (vagy egésze) megegyezett a kövi rész első oldalával, ahol ugyanazt összefoglalták. Ha egy füzetben benne volt mindkettő, akkor nem sok értelme volt emlékeztetőt írni róla.

Teljesen jogos és ez megint egy olyan eset, amiben valóban indokolt és nem lehúzás a kimaradt oldal.

Az újabb információk ismeretében azt kell mondanom, hogy lehet mégse volt annyira gáz a CsPv1-es vágások, mivel ezek szerint a legtöbb esetben indokolt volt. Kicsit talán levetítettem a kereskedelmi adók vágásai által okozott ellenérzésemet a képregények világára :).

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4877 Dátum: 2015. November 24. - 08:35:28 »
Azt meg tudná valaki mondani, hogy a CsP Sólymos-Magmás különszámában lévő harmadik sztori (Peter rémálmáról), az melyik amerikai számnak felel meg? Úgy rémlik, az a 100. számban sem lett megemlítve.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4878 Dátum: 2015. November 24. - 11:10:29 »
Azt meg tudná valaki mondani, hogy a CsP Sólymos-Magmás különszámában lévő harmadik sztori (Peter rémálmáról), az melyik amerikai számnak felel meg? Úgy rémlik, az a 100. számban sem lett megemlítve.

Web of Spider-Man Annual Vol. 1 #2    1986. szeptember    You’re lying, Peter Parker!    Hazudsz, Peter Parker!    A Csodálatos Pókember és a Sólyom (különszám)    1991    Semic

https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarul_megjelent_P%C3%B3kember-k%C3%A9preg%C3%A9nyek_list%C3%A1ja
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4879 Dátum: 2015. November 24. - 11:13:26 »
Akkor inkább sehogy se adják le, minthogy élvezhetetlenné vagy érthetetlenné tesznek valamit és ezzel az eredeti alkotók hírnevét csorbítják.
Ezek a dolgok sosem az alkotókról szólnak. Azok a magánkiadások. Nem véletlenül létezik az "éhező művész" kifejezés. Aki ragaszkodik a saját elképzeléseihez, és nem enged belőle, az magának kell, hogy csinálja. Ha viszont nincs mögötte valami nagy, akkor megélni sem fog belőle. Minden a kompromisszumokról szól.
Idézet
Nem értem a fogyasztóvédelem miért nem áll ki az ilyesmik ellen.
A fogyasztóvédelem a nevével ellentétben sosem a fogyasztók érdekeit védi. Csak egy újabb adó más néven. Hívd fel őket egyszer valami reklamációval. Nem érdekli őket.
Idézet
Például, ha mondjuk felbérelsz egy embert, hogy tegyen parkettát a szobába, aztán kihagy egy sarkat, mert úgy olcsóbban jön ki, miközben veled kifizettette a teljes árat. Csak ebben az esetben fel tudod jelenteni. A vágott filmek ellen viszont nem lehet mit tenni sajnos.
Ez nem jó példa, mert akkor lenne igaz, ha filmet veszel, például DVD-t. De ha tévécsatornára fizetsz elő, azzal nem vettél meg konkrét filmeket, hanem jogot vásároltál arra, hogy nézhesd, amit ők megmutatnak neked. De persze értem, mit akarsz mondani.
Idézet
Eddig észre se vettem, hogy a címlapok belseje fekete-fehér :). Amikor írtam direkt egy régi CsP-t néztem meg és az színes volt. De itt egy másik jó példa: átváltottak volna már akkor az FF címlapra és spóroltak volna egy kicsit, így olcsóbb lett volna az extra oldal.
Azért ne hidd, hogy náluk belesz*rtak mindenbe. Nem is lehetett, annyi képregénnyel egyszerre. Csak akkor még tényleg jóval nehezebb volt, mint most. Ha nem küldtek el egy oldalt, akkor nem az volt, hogy másnapra itt van, mert elküldik a neten. Levelezés, posta, máris két hét csúszás a megjelenéssel. Mérlegelni kell, hogy melyik a fontosabb, és rendszerint a határidő győz. Ha nem volt meg a szerkesztőségnek az a bizonyos oldal más képregényben, akkor meg voltak lőve. Volt, hogy én adtam nekik a gyűjteményemből szkennelni képregényeket - például a 107-es szám borítóját, de belső oldalakhoz rengeteg mást is.
Idézet
Ez most egy olyan dolog, hogy én egy időben vállalkozóként dolgoztam és az elején minden megrendelőnek elmondtam, hogy még viszonylag kezdő vagyok és ezért dolgozom olcsóbban másoknál, mert azt akartam, hogy ezt tudva tudják eldönteni, hogy megbíznak-e engem, vagy sem. Jó pár megrendelést elvesztettem emiatt, pedig nyugodtan ajnározhattam volna magam, hogy milyen profi vagyok és lehet tényleg tökéletes munkát végzek, de átverésnek éreztem volna.
És még ez sem ilyen egyszerű. :) Te elvesztettél pár munkát, kiesett egy kis zsé, de attól még továbbra is vállalkozó maradtál, jött más megrendelés. A kiadásnál viszont, ha elvesztesz "pár" olvasót, akkor megszűnik a lap, nincs tovább. Nem arról van szó, hogy kisebb a nyereség, hanem arról, hogy bukta jön. Itt akkor is van rengeteg költség, ha kevesen veszik meg az újságot, míg a vállalkozó legfeljebb otthon ül és tévét néz, ha nincs megrendelés, legfeljebb a járulékokat bukja (persze az is rengeteg, de ebbe bele se menjünk).
Idézet
Én megértem, hogy sok esetben nem könnyű az ilyesmi, de én úgy vagyok vele, hogyha valaki valamit csinál, akkor vagy tökéletesen csinálja meg vagy sehogy.

Ezzel totál egyetértek.
Idézet
Kicsit talán levetítettem a kereskedelmi adók vágásai által okozott ellenérzésemet a képregények világára :).
:D