Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 596880 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

oroszlan

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4960 Dátum: 2016. Július 21. - 14:07:20 »
Ha van rá kereslet, vagyis akár egyetlen ember is, akinek ennyiért el tudja adni, akkor az az ár. ;)
Ez így működik.


Ez nagy tévedés. megmondom miért.
Én árverésekre járó ember vagyok, és megtörténik az, hogy egy valami kiemelkedő árat ér el.
Miért? Mert két embernek nagyon kellett. és az egyik ugye a licitálás közben felverte az árát!
Erre mit gondol a legtöbb naív ember? Hűűű, ez ennyit ér, gyorsan adjuk el mi is!
És másnap már hozzák is az adott valamit, mert nekik is van ilyen, és azt az árat kérik érte , amit az árverésen elért!
Csak akkor koppannak mikor  elmagyarázzák neki hogy az adott ár csak egy embernek érte meg, másnak nem, ezért
ilyen áron ez eladhatatlan. Mert hülye lenne valaki megvenni leütési áron, mikor kikiáltási áron is hozzájuthat.
Hiszen csak két embernek kellett , annak aki alulmaradt a licitben  az már sokkal olcsóbban fog hozzá jutni az adott valamihez.

Emlékszem mikor a Star Wars Holtak Temploma a vaterán 50 ezren felüli leütési árat ért el.
Másodjára már senkinek nem kellett ennyiért, harmadjára már annyiért sem mint másodjára.
Szóval én nem gondolom azt , hogy azért mert egy ember megadja a 15-17 .000Ft egy Pókemberért, akkor az már holnaptól annyit is ér. Hisz valószínű hogy nem fogja többet ennyiért eladni senkinek, mint ahogy a PPPnél is így történt.
Mára eladhatatlanok lettek , hiába próbálják tartani az árat, senkinek nem kell.
Amire nagy a kereslet és lesz is rá, azok a régi adoc-semices Batman, X-Men, Superman, stb, stb persze ezek is nyomda tiszta gyűjtői állapotban! Azt látom hogy a börzén is azokat keresik a legtöbben.
Nem sokára eljutunk oda hogy árverést rendeznek majd a szép gyűjtői állapotú példányokból.


Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4961 Dátum: 2016. Július 21. - 14:45:20 »
A PPP most azért nem fogy, mert most sok vevő abban bízik, hogy a többiből is lesz utánnyomás. ;)

De simán lehet szerencséd is, hogy valaki nem tudja mit ad el, és elad neked egy HH 27-et 1500 Ft-ért, de erre kevés az esély.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Július 21. - 14:57:12 írta Todd »

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4962 Dátum: 2016. Július 21. - 19:09:42 »
Nekem kb. 4 éve sikerült egy kitűnő minőségű Paninis 27. számot szereznem 5000-ért. Maximum 7-et adtam volna érte, már csak az a szám  hiányzott, de többet azért nem adtam volna érte. Nyilván vannak gazdagabb gyűjtők is, akik kiperkálnak egy-egy ritka példányért öt számjegyű összeget, de azért nem ez az általános.

oroszlan

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4963 Dátum: 2016. Július 21. - 20:15:25 »
Akkor szerintetek a teljes paninis  Hihet.. Pokember 1-27ig+ a kingpines, 2015 ig gyűjtői állapotban 55 ezerért mennyire reális?
Ez most sok érte vagy árban van szerintetek?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4964 Dátum: 2016. Július 21. - 20:19:51 »
Teljesen jó árban van. Mert ha utánaszámolsz, akkor kb 50+ füzetről van szó, köztük több ritkasággal, és átlagban épphogy 1000 forint körül van. Tehát eléggé baráti ár az 55 ropi.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4965 Dátum: 2016. Július 21. - 20:22:38 »
A 15-ös év és a különszámok benne vannak?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4966 Dátum: 2016. Július 21. - 20:56:55 »
Van aki a teljes paninis Pokember 1-27ig+ a kingpines 2015 ig gyűjtői állapotban 55 ezerért adja. Ez most sok érte vagy reális szerintetek?
Viszonylag értelmes árnak tűnik. Talán 50e kicsit reálisabbnak tűnne.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4967 Dátum: 2016. Július 21. - 21:09:55 »
Ha tényleg megvan 1-27-ig és gyűjtői állapot, akkor vidd el 55-ért. Számonként sokkal több lenne beszerezni, így viszont teljes a Paninis sorozat, és nem kell darabonként utána járni. A ritka első és utolsó számot pedig nagyon nehéz már beszerezni. Így viszont megvan a teljes sorozat.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4968 Dátum: 2016. Július 21. - 21:53:17 »
Nekem megvan a teljes széria,  jó állapotban, mindent a kiadáskor vettem meg, csak én JRJ kocka rajzai ellenére sem adnám el se 50ezerért se semmiért :)!
Viccet félretéve minimum reális de inkább kedvező az ár!

oroszlan

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4969 Dátum: 2016. Július 22. - 13:47:03 »
Igen , minden szám megvan 2015-ig, a különszámok is.
Akkor lehet hogy lecsapok rá:))
Egyenként évekbe telne , és akkor sem biztos.
Köszi.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4970 Dátum: 2016. Július 25. - 15:07:31 »
Én egyszer vettem egy 5 darabos képregénycsomagot 2500 Ft-ért, amiben az egyik a CsPv3/2 volt, amit legolcsóbban 6000-ért láttam, szóval megeshet, hogy szerencséje van az embernek és akár 10-ed ár alatt megszerez valamit, csak olyan esetekben igen ritka a tökéletes minőség. Ez is kicsit használtnak tűnik, de még így is nagyon megérte :).
A PPP-vel más a helyzet, mert az alapból gyűjtői kiadásként jelent meg, szóval nem hiszem, hogy van olyan, aki ne lenne tisztában az értékével.
Az Arkham a 300 és a Maus nekem is kellene, de ilyen irreális árakat nem adnék értük. Inkább reménykedek, hogy az Arkham-ot a Kingpin majd úgy 15 év múlva újra kiadja a Kravenhez hasonlóan :).

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4971 Dátum: 2016. Július 25. - 17:27:21 »
15 év múlva nyugodtan, addigra remélhetőleg jó pénzért eladom az én példányomat. ;D

santino72

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4972 Dátum: 2016. Október 14. - 09:45:45 »
Nemrég olvastam végig az Ultimate Pókit, aztán megihletett kicsit, úgyhogy akinek van kedve/ideje:
http://filmbook.blog.hu/2016/10/14/a_csodalatos_pokember_v2_ultimate_spider-man

Kókuszolaj

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 100
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4973 Dátum: 2017. Január 17. - 13:43:57 »
Nemrég olvastam végig az Ultimate Pókit, aztán megihletett kicsit, úgyhogy akinek van kedve/ideje:
http://filmbook.blog.hu/2016/10/14/a_csodalatos_pokember_v2_ultimate_spider-man

Köszi, nagyon klassz írás. Még októberben elolvastam, és annyira jó kedvcsinálónak bizonyult, hogy az első számtól az utolsóig végigolvastam a sorozatot.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4974 Dátum: 2017. Január 17. - 15:07:52 »
Pedig mekkora lehetőségek voltak anno az Ultimate univerzumban, amikor sokszor remekül ki is használtak. Azóta is várom, hogy magyarul lemenjen a teljes UltiPókember, meg a Miles-es folytatás, és persze az X-men és a Különítmény is végig :). De sajnos nincs sok esély rá :(.

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4975 Dátum: 2017. Január 17. - 16:06:30 »
Az Ultimate-ben a Póki háttere volt a legkidolgozottabb. Nálam a többi sorozatnál az egyszerűsítések nem tetszettek a 616-os képest, azért itt is akadt pár, ami kifejezetten nem tetszett (pl.: DeWolf korrumpálása). Az X-Men filmekben Főnix eredetének lebutítása is ebből a koncepcióból ered szerintem. A legfájóbb pontja az univerzumnak, egyes események annyira el lettek szabva, hogy nem igaz. Tény, legrosszabb az Ultimátum, ahogy az egész átesik a ló túloldalára, borzalom. Nálam az Ultimate Enemy trilógia se marad el sokkal mögötte. Reed pálfordulása annyira mondvacsinált volt, azt hittem, sikítok. Ebből a szempontból Peter Parker sztorijának a lezárása volt a legjobban megírva és ügyesen beleépítettek olyan szálakat az egész érába, mint a mutáns kiszolgáltatottság a társadalomban, stb.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4976 Dátum: 2017. Január 17. - 16:31:06 »
Nekem Venom és Carnage új eredetsztorija nem jött be. Az X-men pedig addig volt zseniális, míg Millar írta. Utána Bendis Pókemberes stílusa túlságosan visszafogott volt szerintem. Bár későbbi sztorikra (főleg Robert Kirkman-éire) lettem volna még kíváncsi :). A különítmény meg magasan a legzseniálisabb Avengers sztori, amit valaha olvastam :).

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4977 Dátum: 2017. Január 17. - 16:48:58 »
Az Avengers mozifilm is sokat merít a Különítményből. Már a chitauriknál ez tetten érhető, más kérdés, hogy a filmből nem derül ki, valójában a Skrullok-ról van szó. A 2000 után készült Marvel filmek többségében legalább egy olyan momentum fellelhető, amit valamelyik Ultimate képregényből merítettek.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4978 Dátum: 2017. Január 17. - 17:40:55 »
Nekem Venom és Carnage új eredetsztorija nem jött be.

+1 Venom rossz volt, Gwenontó meg szörnyű. Vannak kiemelkedő pontjai az Ultimate póknak, de én összességében inkább nem szeretem.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4979 Dátum: 2017. Január 17. - 22:18:00 »
Enyhén szólva sokat merít, anno a Különítményben mekkora poén volt, amikor mondta a Nuck Fury, hogyha megfilmesítenék a történetüket, akkor őt egyértelműen Samuel L. Jackson játszaná :). Állítólag a színész, mikor ezt megtudta, felhívta a Marvelt és mondta nekik, hogy rendben, ha  tényleg lesz film, akkor ő lesz Nick Fury :). Bár lehet ez csak urban legend.

A szinbionták sztorija nagyon elcseszett volt az Ultimate-ben, pedig alapból a kedvenc karaktereim közé tartoznak, sőt az egyik legkirályabb faj, amit valaha kitaláltak. Viszont a többi szupergonoszok nagy része sokkal jobb az Ultimate-ben, mint az eredetiben. Legalábbis kinézetben mindenképp.