Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 596834 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1400 Dátum: 2009. Július 29. - 23:22:42 »
Én szeretem a pöttyöket

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1401 Dátum: 2009. Július 29. - 23:41:06 »
Tényleg fényévekkel jobb fényes lapon.  ;) Azért vettem meg anno a HC-t is.  ;)

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1402 Dátum: 2009. Július 30. - 07:51:59 »
Én is vevő lennék Kraven utolsó vadászata gyűjteményes kötetre magyarul.  ;D Bár nekem megvan a régebbi (semic) változat összes része is. Az átírás szerintem nagyon gázos lenne, mert biztos vagyok benne, hogy jó okkal tennéd, de akkor is már azt ismerték meg sokan, azt szeretik. Az is gázos szokott lenni, amikor egy film új szinkront kap. Jó lenne, ha a kötetben benne lennének az anno a semic verzióban megjelent (extra) írások, elmékedések is. Az tényleg egy nagyon tuti kiadvány lenne.  ;D Kraven-ben kedvenc jelenet? Szinte mindegyik. Mindegyiknek van mondanivalója, tartalma, Kraven narrátor szövege, ahogy szép lassan kezd teljesen elborulni az agya, tényleg zseniális. Mondjuk én az utolsó részt hagytam volna, az öngyilkosság jelenet lehetett volna a befejezés, a többit már úgyis tudjuk Póki elkapja Vermint stb... Sokkal hatásosabb befejezés lett volna. Na de ez csak az én véleményem.  :D

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1403 Dátum: 2009. Július 30. - 09:11:48 »
Á nem, hiányérzetet keltett volna. Szerintem nem a legvége kell hatásos legyen, akkor olyan érzésem támad, hogy félbevágták a sztorit. Mindig szeretem, ha van levezetés is. Megaztán ez nem csak annyiból áll, hogy Póki elkapja Vermint. Okkal megy le, és okkal győzi le. Márha le kell neki győznie. Meg aztán ott van MJ, és Kraven temetése is. Utóbbit folyamatosan nyomon követjük, akárcsak az első részben, MJ meg valami végső megnyugvást sugároz számomra. És még sorolhatnánk, miért lettt volna rossz ötlet 5 részesre írni.

Predash

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 378
  • Babylon Bwoy
    • HálóZsák Képregények
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1404 Dátum: 2009. Július 30. - 13:38:18 »
Én is nem rég olvastam el, igaz angolul. Annyira a hatása alá kerültem, hogy mindjárt blogolok is róla, és nemrég majdnem meg is vettem a HC-t.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1405 Dátum: 2009. Július 30. - 20:36:54 »
Kaine, van valahol olyan lsita, ami olvasási sorrendbe teszi az itthon megjelent Pókembereket??
A Fekete Macskás különszámban úgy emlékszem volt olyan, ami címek szerint tette ezt.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1406 Dátum: 2009. Július 30. - 21:05:28 »
Én is pont ilyesmit készültem kérdezni már egy ideje

Ha időrendben nézzük akkor a Múlt emlékei játszódnak legelőször ugye ?

" Az új BA ? " pedig lehutoljára.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1407 Dátum: 2009. Július 30. - 21:27:45 »
Ilyen kérdéseket én is akarok majd feltenni. :brow:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1408 Dátum: 2009. Július 30. - 21:34:10 »
Kaine, van valahol olyan lsita, ami olvasási sorrendbe teszi az itthon megjelent Pókembereket??
Ja, még a régi Spidertomra én felírtam egyszer mindet, beleértve a honosításokat is.  :D
Ha időrendben nézzük akkor a Múlt emlékei játszódnak legelőször ugye ?
" Az új BA ? " pedig lehutoljára.
Ha csak a Kingpin-köteteket kérdezed, akkor nem. Előbb vannak a MK: Pókember 1-3 részek, majd a Múlt emlékei és úgy az új BA. Az utóbbi 2 között az ÚBA eddigi 2 kötete, míg a Káosz valahol a MKP 3 után, de még a Múlt emlékei előtt lehet valahol. Vagyis a sorrend (nagyjából):
Vadász lelke
MKP1
MKP2
MKP3
Káosz
Új Titkos Háború
Múlt emlékei
Kitörés
Az Új Bosszú Angyalai?
Mutánsvilág
Őrszem

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1409 Dátum: 2009. Július 30. - 21:44:55 »
Az Őrszem az nem pár nappal később játszódik, mint a kitörés? Ha jól emléksze, a Mutánsvilágben épp bejelentés előtt állnak. Ez még az Őrszem kötetben sem történik meg.

Kaine, van valahol olyan lsita, ami olvasási sorrendbe teszi az itthon megjelent Pókembereket??
Ja, még a régi Spidertomra én felírtam egyszer mindet, beleértve a honosításokat is.  :D
Azt hol találom??

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1410 Dátum: 2009. Július 30. - 21:51:58 »
Az Őrszem az nem pár nappal később játszódik, mint a kitörés? Ha jól emléksze, a Mutánsvilágben épp bejelentés előtt állnak. Ez még az Őrszem kötetben sem történik meg.
Kérdés, hogy mennyivel állnak előtte. :)

Nehéz ügy, de ezek az érveim:
MKP-ben Peter megy az Angyalokhoz segítséget kérni, így az még a Káosz előtt van
Új Titkos Háború és Múlt emlékei: még semmi utalás nincs arra, hogy Pókember Angyal lenne
Kitörés - itt lesz az, ugye
Na most az Új Bosszú Angyalai, mert itt költözik be a Toronyba. Márpedig a Mutánsvilágban már ott ébred, azaz ott lakik.
Viszont a Mutánsvilágban még nincs a Torony tetején az Őrszem villa, vagyis az Őrszem később kell, hogy legyen nála.
A Bejelentés meglesz a mostani következő Angyalokban, vagyis sorrendben az lesz a következő sztori.

Idézet
Azt hol találom??
Majdnem biztosan sehol. A honosításokkal együtt ugrott a hivatalos oldalról. De már úgyis elavult 2-3 évvel.  ;)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1411 Dátum: 2009. Július 30. - 22:05:18 »
Múlt emlékei-Káosz: Káoszban Póki mondja, hogy hálóvetők csőre töltve, míg Múlt emlékeiben szerves hálója van. ???
Őrszem-Mutánsvilág: Őrszem ott van, mikor dönteni akarnak Vandáról. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1412 Dátum: 2009. Július 30. - 22:11:17 »
Múlt emlékei-Káosz: Káoszban Póki mondja, hogy hálóvetők csőre töltve, míg Múlt emlékeiben szerves hálója van. ???
Ez rendben van, nincs ellentmondás.  ;) Ezért van előbb a Káosz. Bár ezt a Kitörésben mondta.  :) Hát, lehet csak egy szokott frázis.

Idézet
Őrszem-Mutánsvilág: Őrszem ott van, mikor dönteni akarnak Vandáról. ;)
Ez viszont igaz, a fene vinné el. Akkor viszont az Őrszem a Mutánsvilág előtt és higgyük el, hogy a Mutánsvilágban csak a rajzoló felejtette le a villát.  ;)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1413 Dátum: 2009. Július 30. - 22:16:18 »
Múlt emlékei-Káosz: Káoszban Póki mondja, hogy hálóvetők csőre töltve, míg Múlt emlékeiben szerves hálója van. ???
Ez rendben van, nincs ellentmondás.  ;) Ezért van előbb a Káosz. Bár ezt a Kitörésben mondta.  :) Hát, lehet csak egy szokott frázis.
Hupsz, ezt elfelejtettem, összekevertem a kettőt. :-[

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1414 Dátum: 2009. Július 30. - 22:19:04 »
Majdnem biztosan sehol. A honosításokkal együtt ugrott a hivatalos oldalról. De már úgyis elavult 2-3 évvel.  ;)
Az nem számít, én csak a régi Csoda Pókokat szeretném sorrendben elolvasni. Nincs meg valahol??

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1415 Dátum: 2009. Július 30. - 23:20:44 »
Az nem számít, én csak a régi Csoda Pókokat szeretném sorrendben elolvasni. Nincs meg valahol??
Nem hiszem. De azok elég sorrendben jelentek meg.  ;) Kivéve persze a klasszikus történeteket.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1416 Dátum: 2009. Július 30. - 23:28:54 »
Hát a Kraven a Vadász nem éppen. :)
Na de mindegy, igazából nem sok munkával magam is össze tudok dobni egy ilyet.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1417 Dátum: 2009. Július 30. - 23:52:20 »
Ja, az kivétel, de ezt említik is ott.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1418 Dátum: 2009. Július 31. - 13:07:44 »
Pókember és Buldózer hol mikor találkoztak elősször a Magyar sorozatban? A Boldog Szülinapot sztorinak van ehhez valami köze??
Megtorló saját sorozata mikor indult?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1419 Dátum: 2009. Július 31. - 13:17:53 »
Az első kérdésre a válasz: a 13-as számban.