Szavazás

Melyik Pókember sztorit olvasnád legszívesebben magyarul könyvben?

Klasszikus Lee-Romita időszak
Jean DeWolff halála
Kozmikus kalandok
Klón sztori

Szerző Téma: Pókember (Kingpin-kötetek)  (Megtekintve 322246 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #480 Dátum: 2008. Január 26. - 10:45:49 »
sajnos szerintem Normannak nem volt semmi hipnotizáló tulajdonsága, csak egyszerűen egy karizmatikus és erős egyéniség volt jó meggyőző képességgel. Persze, hogy próbálták "kimosni" Gwent, hisz valamiféle magyarázat kellett, de a probléma pont az hogy csak ezt a magyarázatot tudták kitalálni, hogy volt egy kisugárzása, amit addig nem vett észre... mert ez elég gyengus

Persze sokkal jobb lett volna, ha eleve nem is buzerálják azt, de talán ez még (ha így nézzük) elnézhető. Hiszen ezek után Gwen csak mégjobban szerette Petert, és végképpen azt szerette volna, hogy vele élje le az életét. Ebből a szempontból még tragikusabb, hogy meghalt.

viszont ebben igazad van... nem tudok erre mást írni
This is a joke. A real practical Joke.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #481 Dátum: 2008. Január 26. - 11:31:30 »
Idézet
sajnos szerintem Normannak nem volt semmi hipnotizáló tulajdonsága, csak egyszerűen egy karizmatikus és erős egyéniség volt jó meggyőző képességgel. Persze, hogy próbálták "kimosni" Gwent, hisz valamiféle magyarázat kellett, de a probléma pont az hogy csak ezt a magyarázatot tudták kitalálni, hogy volt egy kisugárzása, amit addig nem vett észre... mert ez elég gyengus
Pontosan. Nincs neki ilyen képessége, nem is volt. Gabrielt könnyű volt elferdíteni, gyerekkoruk óta ő nevelte őket, ő volt az apjuk, az ő intelligenciájával és meggyőzőképességével nem volt nehéz. Sarah már nem volt olyan labilis és vakbuzgó, náa már nem is jött be anniyra...a fiúnka meg nem nagyon volt választása, szerintem én is beadtam volna a szert magamnak abban a helyzetben. És ennél fogva ez a Gwenes magyarázat, hogy vonzotta Normanhez valami erő...oltári gyenge. Petert szerette meg minden...az egyik barátjánka az apja volt az istenit.

Idézet
Persze sokkal jobb lett volna, ha eleve nem is buzerálják azt, de talán ez még (ha így nézzük) elnézhető. Hiszen ezek után Gwen csak mégjobban szerette Petert, és végképpen azt szerette volna, hogy vele élje le az életét. Ebből a szempontból még tragikusabb, hogy meghalt.
Hát persze, csak ezt nem tudom hogy gondolta: Peter csak simán lenyeli ezt a dolgot és elfogadja Norman gyerekeivel együtt, mint a pinty? Az az igazság, hogy szerintem akármennyire is jó ember, és így utólag lehet nem változott a megítélése Gwen iránt, de ha akkor derülnek ki ezek a dolgok, minden megváltozott volna benne Gwennel kapcsolatban.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #482 Dátum: 2008. Január 26. - 12:09:36 »
Norman leitta Gwent ?  :hehe:
Hoppá, igazad van, az leitatta akart lenni.  ;)

Pontosan. Nincs neki ilyen képessége, nem is volt. Gabrielt könnyű volt elferdíteni, gyerekkoruk óta ő nevelte őket, ő volt az apjuk, az ő intelligenciájával és meggyőzőképességével nem volt nehéz.
Azért ez nem ilyen egyszerű. Igazán sehol sincs leírva pontosan, hogy milyen képességei is vannak Normannak. Te is tudod, hogy napról napra változnak a képességek a Marvel univerzumban. Sok szuperhősről és szuperbünözőről derül ki, hogy van egy újabb képessége, vagy az eddigieket sokkal hatásosabban tudja használni (pl a Keselyű tud repülni a szárnyai nélkül is, Hulk szarrá tudná verni az összes szuperképességekkel rendelkező egyént, akár egyszerre is, stb). Lehet, hogy Normannak van egy ilyen fajta szuggesztív képessége is, amiről lehet, hogy nem is tud, ezért nem is használja. De az tény, hogy tud hatni az emberekre. Például az, hogy öngyógyító képessége is van, az is eléggé újkeletű dolog. Pontos részleteket nem tudunk, hogy hogyan is történt ez az aktus Gwen és Norman között (jobb is), ezért honnan tudod, hogy nem-e ezzel a hipnotikus képességével tudta rávenni Gwent erre? Ez simán megtörténhet, és a sorok között olvasva ezt ki is lehet hámozni. Ahogy MJ mondta, Gwen sem tudta, hogy miért feküdt le Normannal. Gondolom ezért sem mondta el Peternek rögtön, mert még magában sem tudta tisztázni, hogy mi is történt.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #483 Dátum: 2008. Január 26. - 12:53:21 »
Úgy érzem erről vitázhatnánk napestig is. :roll:
De,
Idézet
Azért ez nem ilyen egyszerű. Igazán sehol sincs leírva pontosan, hogy milyen képességei is vannak Normannak.
Azért a történetekben elhangzanak dolgok, hogy mit is tud, ráadásul a lexikonkban is le van írva szinte minden. De ilyen hipnotikus képességről szó sem volt soha, és még utalás se nagyon van rá tudtommal, egyedül ezek alpaján lehetne ilyenre következtetni, de nekem ez édes kevés, hogy ilyne soha nem látott képességet feltételezzek.
Idézet
Te is tudod, hogy napról napra változnak a képességek a Marvel univerzumban. Sok szuperhősről és szuperbünözőről derül ki, hogy van egy újabb képessége, vagy az eddigieket sokkal hatásosabban tudja használni (pl a Keselyű tud repülni a szárnyai nélkül is, Hulk szarrá tudná verni az összes szuperképességekkel rendelkező egyént, akár egyszerre is, stb).
Ezek nekem szemet szúrnak, főleg a Hulk. Kesinél az a zavaró, hogy amikor írtam véleményt a Holtak közöttről, senki sem tudta megmagyarázni, hogy képes lebegni a ruhája nélkül, még kaine sem.  Hulknál meg pont ezért nem érdekelt már az elejétől fogva a WWH mert nagy hülyeségnek tartom, hogy most jön Hulk, mostmár tényleg olyna bivalyerős, hogy arra nincsenke szavak, még Sentryt is kiüti...erőltetett és fárasztó.
Idézet
Lehet, hogy Normannak van egy ilyen fajta szuggesztív képessége is, amiről lehet, hogy nem is tud, ezért nem is használja. De az tény, hogy tud hatni az emberekre. Például az, hogy öngyógyító képessége is van, az is eléggé újkeletű dolog.
Mint mondtam, erről a képességéről szó se nagyon esik, szerintem ezáltaal nagyobb rá az esély, hogy nincs neki, minthogy van. :) Amúgy az öngyógyítü képesség nem új dolog....ha logikusan belegondolsz, eddig is volt neki és ezt tudtuk is. Nem olyan képességre kell itt gondolni mint az öngyógyítóknál, hanem egyszerűen, ahogy a szérumnka köszönhetően jóval erősebb, gyorsabb, jobbak a reflexei, mint egy normális embernek, így gyorsabb a gyógyulása is. Kb úgy, ahogy Pókinak. Egyébként a klón sztorik idején miért tartottuk erőltetettnek Norman visszatérését? Részben azért is, hogy gyorsabb gyógyulás ide, vagy oda, egy iyen sérülést, hogy átszúrja egy deszka, még ő sem él túl olyan könnyen.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #484 Dátum: 2008. Január 26. - 13:53:14 »
Az biztos, hogy erről vitázhatnánk még eleget. Neked is van egy elképzelésed és nekem is. Ettől szép az élet, hogy különbözünk egymástól.  :D

Mint mondtam, erről a képességéről szó se nagyon esik, szerintem ezáltaal nagyobb rá az esély, hogy nincs neki, minthogy van. :) Amúgy az öngyógyítü képesség nem új dolog....ha logikusan belegondolsz, eddig is volt neki és ezt tudtuk is. Egyébként a klón sztorik idején miért tartottuk erőltetettnek Norman visszatérését? Részben azért is, hogy gyorsabb gyógyulás ide, vagy oda, egy iyen sérülést, hogy átszúrja egy deszka, még ő sem él túl olyan könnyen.
De látod, hogy mégis túlélte, tehát csak van olyasféle öngyógyítása, aminek köszönhetően ez sikerült neki. Az már más kérdés, hogy az írók voltak hülyék amikor ezt kitalálták. Én azért a lexikonokat már nem veszem 100%-nak. A mostani új Pókemberrel az eddig kiadott lexikonokat teljesen lenullázták (újabb esély, hogy az új kiadásúakat eladják). De az Othert is mondhatnám, ami alapjában változtatta meg Póki képességeit. Ugyanezt feltételezhetjük más szereplőknél is, hogy ők is fejlődnek, még ha annak nincsenek is tudatában. Pont ezt mondtam, hogy Normannak is lehet ilyen hipnotikus képessége, csak még ő sem tudja, hogy ez tényleg van neki. Gwen esetében működött, de ő ezt nem úgy fogta fel, hogy "nézd már, hát ilyenem is van" hanem hogy "Igen, az Osborn felsőbbrendűség. Én vagyok a király, megtudtam szerezni ezt a csajt!". Egyszerűen csak az egóját simogatta az, hogy ez mind megtörtént és jozanul nem vette tudomásul, hogy talán ez nem véletlen, hanem hogy rendelkezik egyfajta hipnotikus erővel. Azóta ezért nem használta tudatosan. Az, hogy pedig nem mindenkinél működik az egyszerű pszichológia, hogy nem minden ember hipnotizálható, mert ez sokban függ az adott ember lelkiállapotától és mentális stabiitásától. Ezért mondom azt, hogy nem lehet kizárni ezt a lehetőséget sem.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #485 Dátum: 2008. Január 26. - 14:12:30 »
Nem lehet kizárni persze, de nekem ez most úgy tűnik, mintha védeni próbálnád ezt a sztorit, és mivel szerinted nem rossz, így akarod könnyebbé tenni, hogy bizony Gwen nem nehet semmiről, mert hipnotizálták.(persze neked meg úgy tűnhet, hogy mivel ez a sztori az én szemben egy elég nagy karaktergyalázás, hogy én meg csakazértis amellett állok ki, hogy ez bizony egy bűn rossz történet...szóval ezzel tisztában vagyok :D).
Idézet
De látod, hogy mégis túlélte, tehát csak van olyasféle öngyógyítása, aminek köszönhetően ez sikerült neki.
Hmmm...hát ilyen alapon minden egyes erőltetett dolgot egy új képességgel magyarázunk? Mert számos olyna dolog van, ami több sebből vérzik, de egy új képességgel el lehetne simítani a dolgot. Ez is egy példa.
Idézet
Én azért a lexikonokat már nem veszem 100%-nak.
Én meg inkább azt mondom, hogy azt a Marvel állítja össze, az a 100%, csak sajnos(vagy néha ez a történet előnyére is válik, az is igaz) ezt az írók nem veszik 100%-nka és nem is tartják be.
Idézet
A mostani új Pókemberrel az eddig kiadott lexikonokat teljesen lenullázták (újabb esély, hogy az új kiadásúakat eladják). De az Othert is mondhatnám, ami alapjában változtatta meg Póki képességeit. Ugyanezt feltételezhetjük más szereplőknél is, hogy ők is fejlődnek, még ha annak nincsenek is tudatában.
Jó, de Pókinál ott van a fejlődés(már ha az Othert annka nevezhetem), le van írva, meg minden, e Norman esetében nemhogy Norman nem tud róla, hanem más szereplő által, vagy akárki által még csak utalás sincsen ilyesmire jóformán, csak ez a Gwenes eset. ha lenne ilyen képessége, tudatalatt biztosan használná, ahogy (feltételezésed szerint ;D) Gwennél is, de erre nem nagyon van utalás máshol.
Ezzel hadd bánthassam már JMS-t na! :D Nekem is jobb lenne, ha valahol leírnák kerek-perec, hogy Norman elment valami boszorkányhoz, aki ilyen képeséggel ruházta fel, ezért nem tudott elszakadni tőle Harry sem stb.stb., de szerintem ez így elég gyenge lábakon áll és nem hiszem, hogy Norman képes lenne ilyesmire. Szerintem. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #486 Dátum: 2008. Január 26. - 14:36:50 »
Nem lehet kizárni persze, de nekem ez most úgy tűnik, mintha védeni próbálnád ezt a sztorit, és mivel szerinted nem rossz, így akarod könnyebbé tenni, hogy bizony Gwen nem nehet semmiről, mert hipnotizálták.(persze neked meg úgy tűnhet, hogy mivel ez a sztori az én szemben egy elég nagy karaktergyalázás, hogy én meg csakazértis amellett állok ki, hogy ez bizony egy bűn rossz történet...szóval ezzel tisztában vagyok :D).
Félreértés ne essék, én nem védeni próbálom a történetet, mert annyira nem volt jó. Csak próbálom más szemszögből megközelíteni a dolgot, nem abból, hogy ez bizony egy nagyon elb***ott történet. Attól még nem kell szeretni, sőt, isten mentsen attól, hogy én most rád akarom erőltetni az én nézeteimet. Egyszerűen próbálom feldolgozni ezt az egészet úgy, hogy az ne bántsa meg az egész Póktörténelmet a szemeben. És azért könnyebb azt feltételezni, hogy Gwen nem saját akaratából tette azt amit tett, hanem egy eddig meg nem magyarázott dolog befolyása alatt. Ennek egyik magyarázata az lenne, amit mondtam, hogy Normannak van egy ilyen rejtett képessége, amit bizony még ő sem tud, egyszerűen tudatalatt munkálkodik benne, és mivel eléggé bomlott elméjű, ez nem is egy nagy dolog. Csak a többi történetben ezt nem használják, attól még nem mondhatjuk azt, hogy nincs is. Egyszer nem láttam még Petert a wc-n szarni, pedig biztos, hogy napi egyszer megteszi. Attól még hogy nem használják és nincs leírva sehova sem, nem jelenti azt, hogy nem is teszi meg. És a kézikönyvek sokszor eléggé pontatlanok, mert nem minden történetet vesznek figyelembe, vagy nem jól írják le azokat. Sajnos erre már volt példa (sajnos nem jut eszembe, hogy melyik, de már hallottam, talán valamelyik X-Mennel kapcsolatban). Attól még hogy a Marvel adja ki, nem szentírás. Hiszen nem egy esetben szöges ellentétben állnak az ott leírtak egyik-másik történet kapcsán. Főleg azért is, mint ahogy te is mondtad, az írók sokszor figyelembe sem veszik azt. Persze JMS-t továbbra sem szeretem, hiszen akárcsak ezzel a történettel, akárcsak a többivel csak azt bizonyította, hogy hiába tartják jó írónak, Pókemberhez köze sem volt az ott eltöltött évek alatt. Ez a fajta feltételezett képesség pedig szerintem nem kis mértékben az ő hibája is, hiszen később már egyáltalán nem foglalkozott az itt történtekkel, inkább igyekezett minél jobban megszabadulni még az emlékétől is. Meg ha azt vesszük nem ez az egyetlen dolog amit megmagyarázatlanul hagyott maga mögött az itt eltöltött pályafutása során.
Egyszó, mint száz: a Sins Past alapból nem lenne rossz történet, a kivitelezése semmiben sem különbözik a többszáz másik Pókember történettől. Csak az egyetlen szépséghibája, hogy olyan dolgot tesz feltételezhetővé egy kedves szereplőről, amit eddig soha sem képzelt volna róla el az ember. Azt, hogy mi vezetett idáig sokféleképpen lehet magyarázni, de erre sohasem fogunk választ kapni. Mindenesetre én azt mondom, hogy szerintem nem kellene ezt annyira felfújni, mint a többi hasonszőrű sztorit. Én bár szeretem Gwent, nem érzek magamban olthatatlan méretű felháborodást emiatt. Elkönyvelem annak, hogy egy máig megmagyarázatlan hatás miatt történt meg vele ez a sajnálatos eset, ami talán egy ponttal közelebb viszi az embert a halálának megértéséhez. Ettől függetlenül a szememben nem változott meg a róla kialakított képem. Inkább ez csak azt példázza, hogy egy jó történetet hogyan tud elrontani egy főszerkesztő egy téves, bár általa helyesnek vélt döntés/képzelgés alapján.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #487 Dátum: 2008. Január 26. - 14:56:12 »
Na és ahhoz mit szóltatok volna, ha kiderül, hogy Peter a gyerekek apja? Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan tudta volna ezt Peter, de főleg MJ feldolgozni.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #488 Dátum: 2008. Január 26. - 15:29:42 »
Ezen én is elgondolkodtam, szerintem jó lett volna. :D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #489 Dátum: 2008. Január 26. - 15:41:31 »
Mindenesetre furcsa helyzet lett volna, hogy ennyire gyűlöli az apját. Ha én írtam volna a történetet, lehet, hogy eme alkalomból előkerült volna Gwen klónja is, Peter gyerekei felkutathatták volna Peter tiltása ellenére.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #490 Dátum: 2008. Január 26. - 16:06:01 »
Idézet
Egyszerűen próbálom feldolgozni ezt az egészet úgy, hogy az ne bántsa meg az egész Póktörténelmet a szemeben. És azért könnyebb azt feltételezni, hogy Gwen nem saját akaratából tette azt amit tett, hanem egy eddig meg nem magyarázott dolog befolyása alatt.
Én meg nem próbálom szebbé tenni. :D
Idézet
Mindenesetre furcsa helyzet lett volna, hogy ennyire gyűlöli az apját. Ha én írtam volna a történetet, lehet, hogy eme alkalomból előkerült volna Gwen klónja is, Peter gyerekei felkutathatták volna Peter tiltása ellenére.
Nem nagyon vehette elő JMS a klónt. Hát annyi biztos, hogy mindenképp érdekesebb lett volna, ha Peter az apjuk és nem lett volna ez a nagy Sins Past ellenesség...legalábbis a részemről.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #491 Dátum: 2008. Január 26. - 16:44:27 »
Egyáltalán kinek tetszett a SinsPast ? Nekem igen.  :twisted:

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #492 Dátum: 2008. Január 26. - 16:54:09 »
Nekem is tetszett.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #493 Dátum: 2008. Január 26. - 17:04:44 »
Egyébként a klón sztorik idején miért tartottuk erőltetettnek Norman visszatérését? Részben azért is, hogy gyorsabb gyógyulás ide, vagy oda, egy iyen sérülést, hogy átszúrja egy deszka, még ő sem él túl olyan könnyen.
Nos, ami engem illet, ez volt a legkevésbé zavaró rész a visszatérésében. Sokkal inkább az, hogy megpróbálnak ránk erőltetni egy ilyen magyarázatot, hogy túlélte, és évekig nem hallatott magáról, eltűnt. Egyáltalán már az is, hogy túlélte, illetve ennek következménye, hogy "visszahozták". Norman is olyan volt, aki annyi ideje volt már halott, hogy az ember biztos lehetett benne, hogy ő már aztán nem fog visszatérni, mint mindenki más. Ráadásul ő a maga idejének legerősebb (nem fizikailag) Pókellensége volt, nagyon szépen lezárult a története a halálával. Ezek után benyögni, hogy mégis él, ráadásul - ami már azoknál is kiverte a biztosítékot, akiknél a visszatérte nem - , hogy minden eddigi rosszért, ami Pókemberrel történt, ő a felelős, mert a távolból irányította az életét, ez már annyira nehezen lenyelhető, hogy abszurd. Már az is, hogy a Klón sztorikben mindent ő rendezett el, nem a Sakál, már az is nagy-nagy gáz volt.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #494 Dátum: 2008. Január 26. - 17:39:04 »
De te szereted a Klón sagát igaz? :D
Idézet
Nos, ami engem illet, ez volt a legkevésbé zavaró rész a visszatérésében. Sokkal inkább az, hogy megpróbálnak ránk erőltetni egy ilyen magyarázatot, hogy túlélte, és évekig nem hallatott magáról, eltűnt. Egyáltalán már az is, hogy túlélte, illetve ennek következménye, hogy "visszahozták".
Hát én nem ezt mondtam. Meredek volt hogy túlélte és ahogy mondtad, még meredekebb, hogy ő irányított mindent, az egészért ő a felelős.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #495 Dátum: 2008. Január 26. - 21:08:22 »
Valójában annyira nem meredek, ennél erősebb manipuláció is volt már Marvelnél, az volt a baj, hogy érezjetően ad hoc lett összerakva a magyarázat, mindenféle mélyebb átgondolás nélkül. Nagyon ki akartak mászni, és ez lett belőle.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #496 Dátum: 2008. Január 26. - 21:14:35 »
A kivitelezés is közre játszott, az tény.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #497 Dátum: 2008. Január 26. - 23:42:27 »
A héten én is elolvastam a Hihi pók utolsó részét. Hát meg tudom érteni, miért nem tetszett sokaknak a Sins past. JMS-nek sikerült bemocskolnia Gwen emlékét. :drying: Ráadásul totál nem hihető módon, legalábbis számomra nagyon erőletettnek tűnt Gwentől ez a "megsajnáltam, meg vonzereje volt meg blablabla és lefeküdtünk" magyarázat. :-\ Igaz én csak annyira ismerem Gwent, amennyit a régi magyar sorozatból és a különszámokból olvastam róla (+ még néhány honosítást régen), de szerintem tuti nem feküdt volna le Normannel önszántából. Szerintem tudta, vagy legalábbis sejtette Norman-ről, hogy egy szemétláda.
Amúgy a sztoriban vannak jó ötletek, bár a vége kissé összecsapottnak tűnt nekem. Viszont Deodato rajzai gyönyörűek. Sajnálom, hogy pont itt ért véget a Hihi Pók (illetve hogy egyáltalán véget ért). Lehet hogy kilábalt volna a gödörből, ha még pár rész lement volna Deodato rajzaival, nem?   
   
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #498 Dátum: 2008. Január 27. - 00:06:43 »
Szerintem tudta, vagy legalábbis sejtette Norman-ről, hogy egy szemétláda.

hát igen, ez sem egy elhanyagolható tény
This is a joke. A real practical Joke.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #499 Dátum: 2008. Január 27. - 00:25:01 »
Idézet
Lehet hogy kilábalt volna a gödörből, ha még pár rész lement volna Deodato rajzaival, nem?   
   
Ez egy olyan kérdés amire sosem kapjuk meg a választ. De szerintem ha kilábalt volna nem egy hónapnak kellett volna eltelnie hozzá...meg vajon miből kellett volna kilábalnia? Szerintem általánosan, amíg egy sztorival adták volt egy x számú vevőközönség...aztán megszűntették a két gyengébb sorozatot, kiváló minőség, jó ár párosítást nyújtottak..és így sem emelkedett drasztikusan a két lap olvasottsága így beszűntették. Deodato kedvezett volna a lapnak, de szerintem egy fél évnek is el kellett volna telnie, hogy olyan számban nőjön a vásárlók száma, hogy ne szűnjön meg a sorozat.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"