Szavazás

Melyik Pókember sztorit olvasnád legszívesebben magyarul könyvben?

Klasszikus Lee-Romita időszak
Jean DeWolff halála
Kozmikus kalandok
Klón sztori

Szerző Téma: Pókember (Kingpin-kötetek)  (Megtekintve 321403 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #260 Dátum: 2007. December 21. - 17:52:32 »
Basszus, ezt nagyon sajnálom. :( Az UXM könyvfolytatásának azért örülök, Kaine, nem akarod te is folytatni a HP-t?

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #261 Dátum: 2007. December 21. - 18:05:13 »
A vicc az hogy a legrosszabbkor áll le a Panini az UltiX-el. A pókos vonal miat megvettem az elmúlt 3 számot és tetszettek és megakartam volna venni az e havit is.  :hehe: Ki tudja hányan gondoltál még így, na jó persze biztos nem elegen.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #262 Dátum: 2007. December 21. - 18:07:32 »
Egyébként tényleg a lehető legrosszabbkor. Ha az egész Millar-érát kihagyták volna és úgy ugranak neki, lehet, jobban állt volna... de még akkor se biztos sajna, hogy annyival, hogy túlélje. :(

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #263 Dátum: 2007. December 21. - 18:25:13 »
Basszus, ezt nagyon sajnálom. :( Az UXM könyvfolytatásának azért örülök, Kaine, nem akarod te is folytatni a HP-t?
De igen, én folytatom.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #264 Dátum: 2007. December 21. - 18:27:20 »
Hurráááá! Ez nagyon jóhííííííír!!!!! :oh: :kingpin: :kingpin: :kingpin: :kingpin: :kingpin: :kingpin: :kingpin: :kingpin: :kingpin: :kingpin: És ott, ahol abbahagyják?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #265 Dátum: 2007. December 21. - 18:29:09 »
Még nem terveztem véglegesre, de nagyjából ott. Vagy jön a Sins Remembered a másik címről, vagy egyből a Hidra sztori. A következő béna 4 részest kihagynám...

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #266 Dátum: 2007. December 21. - 18:30:41 »
Hm, a CW előtt van 4 rész crossoverben, 3 rész CW-lőzmény, meg egy 4 és egy 5 részes sztori, ha jól emlékszem. Gondolom az NA-sat kiadod, az logikus lenne, de az előtte lévőt is?* Ha tényleg tárgyaltatok a CW-ről közösbe vkivel (Képesre tippelnék inkább), akkor gondolom a Mr. Parker Goes to Washington is, bár az inkább egy vastagabb füzet. De inkább akkor a többi Pók-füzetet, a Feralnak örülnék személy szerint.

*Oké, látom, azt nem. :)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #267 Dátum: 2007. December 21. - 18:33:16 »
Huhúú, ez is jó hír! :kingpin: :kingpin: :kingpin: :kingpin: Gyenge sztorikért meg annyira nem kár. És lehet tudni, őszre jön? Vagy tavasszal? :oh: Vagy később...? :-\

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #268 Dátum: 2007. December 21. - 18:36:18 »
Esetleg a Marvelsszel együtt? ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #269 Dátum: 2007. December 21. - 20:10:11 »
remek! :kingpin:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #270 Dátum: 2007. December 21. - 21:43:35 »
Gondolom az NA-sat kiadod, az logikus lenne. De inkább akkor a többi Pók-füzetet, a Feralnak örülnék személy szerint.
A Feral nagyon valószínű, hogy sorra fog kerülni. Nekem is tetszik, jó a történet, és a rajz is.
És lehet tudni, őszre jön? Vagy tavasszal? :oh: Vagy később...? :-\
Tavasszal nem lesz több Pókember, mert nem tudok háromnál többet kiadni, és ebből kettő már megvan ugye. A harmadik éppen ezért nagyon valószínű, hogy Bosszú Angyal lesz valamilyen történettel. Úgyhogy ősszel vinném tovább innen, ahol januárban abbahagyjuk.

beigli69

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 66
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #271 Dátum: 2007. December 21. - 21:49:44 »
 :o
Hátmost jutottam odáig hogy elolvassam ezt a .... Nem tudok mit mondani, sajnálom, hogy megszünt ez a két havilap, de örülök hogy legalább van remény a folytatásra. Lehet hogy egyedül vagyok, de én sajnálom a majdan kihagyásra kerülő számokat, és történeteket :-\.
Egyébként majd karácsonyi ajándék lesz az MKSM... már alig várom hogy olvashassam...
Eddig is megvettem a magyar sorozatokat (egy kis kihagyással,  :(), és ezután is meg fogom venni. (ez most nagyon gonosz lesz, de lehet hogyha 1 db erősen XXX kategóriás lapot kiadott volna a pannini simán fedezte volna a képregénykiadás veszteségeit. (legalábbis az újságos standok "igényes" választékát tekintve.) :drying:
HAJRÁ :kingpin:

Dr Manhattan

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 269
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #272 Dátum: 2007. December 21. - 22:06:21 »
engem eléggé letaglózott ez a hír :'( Előszor az F4,most a hihipók :twisted: Mindkettőt nagyon szerettem... Annak viszont örülök hogy Kaine továbbviszi a történetvonalat :ugral: Így ha nem is havonta,de legalább sokkal igényesebb kiadásban olvashatjuk az amazinget!

Mindent bele :kingpin:!!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #273 Dátum: 2007. December 21. - 22:20:55 »
Én még nem tettem le egy Ulti F4 könyvről sem. :) Csak addig jussak el, hogy legyen miből bevállani, ha esetleg bukta lenne.

Dr Manhattan

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 269
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #274 Dátum: 2007. December 21. - 22:24:21 »
 :oh: Hát az nagyon klasz lenne!Ha ezt megteszed,esküszöm,mi nyíregyi fanok szobrot emelünk neked :D
 :kingpin: :kingpin:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #275 Dátum: 2007. December 21. - 22:42:13 »
Nnn, UF4 majdnem Vertigo-veszélyes. Az a 12 szám nem alapozta nagyon meg, a filmek népszerűtlenek, a csapat - akármennyire is a Marvel-univerzum alapköve - itthon ismeretlen. Ha a havi füzetet kezdte volna a Panini a Landesekkel, talán, de az első 12 számot így is mindenkféleképp ki kellett adni ugye, eredettörténet meg minden, kicsi kiadóként viszont belevágni... merész. Inkább egyelőre éld túl a BA-val és a Pókokkal, ha már gyakorlatilag most mindenki tőled várja el, hogy ellásd a piacot Spider-Man tpb-kkel.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #276 Dátum: 2007. December 21. - 22:44:27 »
Hát, ezért írtam azt, hogyha eljutok odáig.  ;)
Igen, tőlem várják, és nem is alaptalanul, de azért érdekes, hogy a Pókember könyvnél jobban fogynak a Bosszúangyalok.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #277 Dátum: 2007. December 21. - 23:04:15 »
De igen, én folytatom.
Hu, ez megnyugtato. Azt hittem a ASM folytatasaval kapcsolatos celzas a klasszikusokra vonatkozik, hisz azzal is csak folytatod az ASM-et! :lol:

Akkor ertem, hogy johet szoba a Sins Remembered. Akkor ez az Angyalos elott vagy utan, de jonni fog:


Kihagyjuk az Amazingrol a Sken Deepet: Egyebkent ez mirol szolt?? Itt robban fel May neini haza.


Szoval tavasszal jonne a Hidras sztori az Angyalokkal: (pozolos borito kiraly)



Ez valami levezeto sztori, ugye? Vagy meg a Hidrahoz menne?


Aztan jonne a 12 reszes Other. Fuzetben szivesen elolvastam volna, de tpb-ben nem biztos. Eleg vegyesek voltak a hozzaszolasok nem? Mondjuk nekem jo, annal tobb Pokember kotet. :D. Itt visszaterne Morlun, ugye? Mike Wieringo is rajzolt bele, o eleg karikaturista, nem?
Na azert hogy legyen nehany kep:


Az Otherrel vege a Marvel Knights Pokembernek. Az Other (#19-20), es a Holtak kozott (#1-12) van 6 szam. Nehany borito:
 
Azt hiszem ezek angyalos reszek, de van F4 meg Bagoly. Ennek a kiadasarol nem nagyon vetodott eddig fel, ugye?

Az Marvel Knights befejezesevel ugyanakkor elkezdodik a Sensational, a csodas Feral sztorival!! Hu anyam, mennyi Macskat kapunk mi mostanaban! Ebben Poki mar felveszi az uj ruhajat.


Ezutan a Sensational teljesen CW-be megy (pontosan 7 szamon keresztul), az Amazing meg mar a Feral alatt is ott volt (o 10 szamot idozik a CW-ben) A Friendly 6 szamon keresztul, de a sarga ruha mar elotte megjelenik. A CW-s korszakra tippem sincs, ugyhogy nem is linkelek, meg meg a jovo zeneje. Meg a CW elozmenyei mondom, mar elobb jelentkeznek. Utana mar csak Back to Black van, es One More Day.

Aprpopo Friendly. Az uj sorozat elso negy szama ugye az Other. Uta a jonnek ez a 6 resz, benne Veszmano 2211-el, El Doradoval meg masokkal. Ezek is Mike Wieringo rajzok. Ime 4 borito a 6-bol. Nagyon errol sem esett szo eddig, engem elso blikkre nem is annyira erdekel.

Utana 6 reszre ez is megy a CW-be, es ugy tudom Kaine nagyon szeretei ezt az idoszakot a mellekszereplok miatt. Flash, Debra, Jameson, Keselyu. Utana itt is jon a Black In Black majd az One More Day. Es ezzel ki is nyirtuk mind a 3 Pok cimet.

Roviden osszefoglalva Amazingrol kimarad a Sken Deep, kapunk helyette Angyalokat. Aztan Other, amit nem tudni kiadnank-e. Az Other es a Holtak kozott meg van masik 6 szam az MKSP-n, amit biztos nem adnank ki. A Friendly es a Sensational az Other utan 6-7 szammal, az Amazing rogton atmegy a CW-be, amibol Kaine nem tudom hogy valogatna, ha valogatna. Az Other es a CW kozti Feral sztrori hajlik a kiadasa a Sensationalbol, a Friendly kozte levo 6 szama nem.
Na de persze ne feledkezzunk meg a most megszunt Hihi Pok egyenes folytatasarol a Spectacularban. A 4 reszes Sins Remembered. Es akkor menjunk kicsit vissza az idoben, a Spectacualr vonalon, amit a Friendly az Otherrel valtott fel!

Az eleje kilove Ramos miatt, aztan van egy Oszolj sztori. Nem tudom milyen, de csak kapcsolodik az elso Bosszu Angyalai kotethez. Habar tuti nem jelenik meg, azert megmutatom mi ez. De az Am Kap sorozatnak is egy ehhez hasonlo sorozattal lett vege, es kezdodott a zsenialis vol 5.



Aztan jon ez az egy reszes, amirol ugyancsak jokat hallottam:


Atan megint egy 1 reszes (valami Mindworm), es utana a 4 reszes Sins Remembered (lasd fent!), azten meg vege, nem szamitva a legutolso szamot. Aztan jon a Friendly az Otherrel, es stb, lasd fentebb.

Szoval nemregiben irott,  szoba joheto Pokembereket mind kilottuk a 616-bol. Ugye?? Van meg az Unlimited, de az nem lenyeges. Van a teljesen kulonallo House of M, annak sincs semmi ertelme. Az ekkortalyt megszuno Marvel Team-Up-nak se. Viszont van ket, 2005-os minink, amik pont akkor jatszodnak, mikor hosunk csatlakozik az Angyalokhoz. Ez a Poki & Faklya, illetve a Breakout minik! Ezek mind 5 reszesek, itt is van 4-4 borito.


A Faklyas minit most nem tudom belinkelni. Kaine minden esetre ezt ki szeretne adni, elobb vagy utobb. A Breakoutrol meg sosem volt szo, igazabol nem is tudom, mirol szol.

Na azt hiszem sikerult mindent kivegezni. Van meg ekkortalyt egy 6 reszes Toxin mini, miutan Carnage kinyiffant a NA-ban, de az sem epp eselyes... :D

« Utoljára szerkesztve: 2008. Június 19. - 11:34:58 írta NERIDA »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #278 Dátum: 2007. December 21. - 23:09:09 »
Nagyon sajnálom én is hogy megszűnnek a Panini lapok. :'( :'( De annak örülök, hogy a kis kiadók megpróbálják folytatni a kiadást kötet formában. ( Go  :kingpin:  ;D!)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #279 Dátum: 2007. December 21. - 23:30:34 »
Na Ron, most kitettél magadért!  :lol:

Lássuk csak: ugye, amikor felvetettem a Múlt Emlékei történetet, én már tudtam, hogy vége lesz a Panininek. Mivel a Múlt Bűneivel fejezzük be a kiadást, logikus lépés lenne, ha ezzel folytatódna, mintegy mutatva, hogy a havi füzetek egyenes folytatásáról van szó. Ezzel együtt, még megvárom, hogy milyen visszhangok lesznek a Múlt Bűneire... ha jók, ez lesz ősszel az első új történet, majd utána a Hidra az Amazingről.
Borítókból az 1. és 3. az esélyes, a 2. kizárt.

A Skin Deep arról szól, hogy van egy ember, aki figyelte Petert gyerekkora óta, de valami baja lett, mint az Olvasztárnak, és meg fog halni, de előtte szeretne mindent, ami most Pókemberé, mert úgy érzi, őt illeti meg (ezerszer lerágott csont, ezzel magyarázták Mary Jane elrablóját is, de Garth Ennis is egy ugyanilyennel indított a Tangled Web sori 1-3-ban). A rajzot Deodato mellett más is csinálta, aki az összes iskoláskori visszaemlékezést rajzolta (jó sok van benne). A történetnek se füle, se farka, az egyetlen érdekesség, hogy a végén felrobban May néni háza, ennyi.

Ekkor jön a Hidra, mely 6 részes, borító lehetne az első, vagy a 2.

A The Other történeten még erősen gondolkodnom kell, de az úgyis csak jövő utánra maradna már, jövőre már így is lesz vagy 4 csak Pókos könyv, plusz az Angyalok...

A Marvel Knights sorozatból hátralevő 6 részes sztori is még a meglátjuk kategóriába esik, de nem tartom kizártnak. Borító lehetne az első.

Jön a Sensational 6 része, melyből az 1., vagy a 2. lesz a borító, ezt már most lezsírozom. Sárga ruhás nem lesz...

Marad a Friendly, szerintem azt se fogom kihagyni, de előbb még valahogy ki kéne adni egy klasszikusat is, amiben Debra Whitman távozik Peter életéből. Úgyis úgy tervezem valahogy, hogy mondjuk évi 3 rendes Pók, és egy klasszikus. Persze ezt még megváltoztathatja, hogy melyikre lesz nagyobb igény.  ;)

A Spectacular-vonal majdnem egy az egyben kimarad, mert az eleje Ramos, a közepe is Ramos, legfeljebb egy darab 1 részes poénos részt tennék bele valahova (plusz persze a legvégét, a Múlt Emlékeit). De van még a párhuzamos cím, a Spider-Man is, amiből két számot szeretnék, ha megjelenne mindenképpen.

A Spectacularos 4 részes Oszolj sztori két részben egy Ana nevezetű királynőről szól, aki miatt Pókembernek szerves hálója lesz, egy átalakulást követően (lásd a Pókfej lexikon csók jeleneteit), melynek 2 részét Ramos rajzolta.

A Breakout egy mini a kiszökött szuperbűnözők közül az egyik csapatról. Említik, hogy vannak "valamilyen Ufók"... na ezek azok Eredetiben U-foes, ami nemigen visszaadható magyarul. Pókember őket csípi nyakon, de többnyire inkább róluk szól. Nem volt rossz történet. Talonba tettem.

Unlimited sztorit még szeretnék egyet kiadni (11 oldal). Valahova biztosan befér. :)
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 22. - 00:18:49 írta kaine »