Szavazás

Melyik Pókember sztorit olvasnád legszívesebben magyarul könyvben?

Klasszikus Lee-Romita időszak
Jean DeWolff halála
Kozmikus kalandok
Klón sztori

Szerző Téma: Pókember (Kingpin-kötetek)  (Megtekintve 322592 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1740 Dátum: 2012. Március 26. - 17:05:05 »
De nem 63-65! És azért itt már komolyodtak a történetek!! Szerintem nem lenne szabad megfeledkeznünk ezekről a sztorikról, ha már egyszer adott a lehetőség, hogy megjelenjenek klasszikusok is!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1741 Dátum: 2012. Március 26. - 18:34:46 »
itt a rajzok komoly digitális retusáláson mentek át, hogy teljesen megfeleljenek a mostani nyomdatechnikának. Ami azért elég komoly fegyvertény abban, hogy jól nézzen ki fényes lapon. :)
Ez kétségtelen, persze. Mondjuk abban nem vagyok biztos, hogy digitálisan színezték ki a svédek, mert akkoriban még nem volt divat.
Bár az egyik kedvenc író-rajzolóm Lee Weeks, azért hozzátenném, a mostani Marvel nem ugyanaz mint a régi, Ben bácsi halálának is volt már több feldolgozása, és mindegyik más szemszögből mutatta be, nekem mindig az első lesz az igazi!
Igaza van, a lényeg az írásban rejlik, Stan nagyon hangulatosan tudott írni, és abszolút jó egyensúllyal a dráma-vicc között. Ez az, amit a 70-es évek írói (legalábbis az utóda) nem tudott utánozni.
Az tény, hogy az első az igazi, meg, hogy az általad említett sztorik igazi klasszikusok, de még mindig az a fő szempont, hogy olyan történetet kell kiadni amit meg is vesznek az emberek, és nem csak a fanok.
Ez sajnos igaz. Én egyszerűen jobbnak látom az akkori történeteket rengeteg utána jövőnél, de én nem számítok, mert azon nőttem fel: kikerülhetetlen nosztalgia-faktorral rendelkezem. :) Jó példa a spanyolok, akik szintén kiadták az összes létező Marvel képregényt maguknak, a klasszikus Pókemberek mégis mindig elhasaltak náluk. Mígnem egyszer kitalálta valaki, hogy havonta 24 oldalon adják ki Lee-Romita alcímmel őket, akkor mentek valameddig. Pedig ők kicsit többen vannak, mint mi, és régebb óta vannak náluk képregények.
Idézet
A 60-as 70-es évek sztorijai bármennyire is feledhetetlenek, nem túlzottan felelnek meg a mai kor elvárásainak (bár azért a 70-es évekbeli sztorik sokat fejlődtek a 60-ashoz képest).
Ez viszont szerintem végig jelen van. Amin ti nőttetek fel, a 80-as évek sztorijai is a legtöbb mai fiatalnak bénák (ma komolyabbak a történetek, digitális színezésük van, stb). Azok is csak a hardcore fanoknak jók.
Idézet
Az a Kravenes sztori, ha levesszük belőle a magasztos sallangot, hogy Stan Lee írta és Romita Sr rajzolta (mert ez sok mai fiatalnak például semmit nem jelent), akkor semmiben nem különb az olyan történeteknél amik a Szpájdörmen magazinokban jelentek meg az elmúlt években
Ezzel olyan elképesztően nem értek egyet, mint egy ház, de éppen erre alapozva írtam fentebb, hogy én nem számítok, mert nagyon másképp látom ezt az időszakot. A mai napig, ha meglátok egy kocsit előttem GWD rendszámmal, azonnal az jut eszembe, hogy ki kéne adni ezt az időszakot, és szerelmes vagyok. :)
De nem 63-65! És azért itt már komolyodtak a történetek!!
Szerintem a sztorik voltak olyan komolyak előtte is - a főiskolás idők óta egyértelműen - csak éppen Ditko rajza miatt nem volt könnyű komolyan venni őket.

MINDENKI! Kérlek, írjátok le a véleményeteket erről! Mennyire van ennek létjogosultsága? Ki szeretné- fizetne érte - és ki nem?
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 26. - 18:38:54 írta kaine »

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1742 Dátum: 2012. Március 26. - 18:58:15 »
Számomra egyszerű a képlet: Lee-Romita!!!!
Imádom a régi, klasszikus sztorikat!! Jöhetne bármennyi, sose unnám meg. A régi sztoriknak elképzelhetetlenül jó és mesés történetei vannak. Szóval Tomi én veled vagyok!!! :spidey:

Hogy elő fizetnék-e rá? Nem kérdés!! Küldd a számlaszámot...  :nezze:

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1743 Dátum: 2012. Március 26. - 19:46:19 »
Nálam ez nem kérdés, én biztosan előfizető lennék.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1744 Dátum: 2012. Március 26. - 19:57:37 »
Szerintem Kaine inkább facebookon kérdezd meg, mert mi úgyis megvesszük bármilyen korszakból adsz ki.

 :kingpin:

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1745 Dátum: 2012. Március 26. - 21:15:18 »
Én úgy érzem hogy nem gondolom magam hardcore rajongónak. Sok mindent tudok Pókfejről ,de a tudásom eltörpül  fontossági sorrend nélkül tg,kaine vagy épp Sepi mellett.
Speciel amiket Tomi kiad azokat én mind olvastam a neten.Átok vagy áldás,nem tudom. DE.Ugyanolyan örömmel nyitok ki egy ilyen képregényt mintha még soha nem olvastam volna. Tőlem aztán lehet klasszikus vagy frissebb,John Romita Sr. vagy épp JHR Jr. ,Bendis vagy Lee. Én a képregényt szeretem és nem az évszámot amikor készült. Tomi bármit add ki én megveszem. Nem azért mert benyalok tövig,hanem azért mert tisztelem a tiszteletét a műfaj iránt és én így támogatom.
Én támogatom a dolgot fizetnék érte mint a katonatiszt,függetlenül attol hogy hozzám is a 80-as 90-es évek állnak közelebb. :spidey:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1746 Dátum: 2012. Március 26. - 21:20:17 »
Szerintem Kaine inkább facebookon kérdezd meg, mert mi úgyis megvesszük bármilyen korszakból adsz ki.
Látod, itt sem mindenki. De igazad van, már gondoltam rá, hogy ilyeneket ott kéne, mégis több emberhez jut el.
Mero:  :spidey: Sőt:  :blackcat: :)

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1747 Dátum: 2012. Március 26. - 21:27:26 »
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1748 Dátum: 2012. Március 26. - 21:46:49 »
Az egészhez nagy általánosságban...
A képregényre itt sokan még mindig úgy tekintenek, mint amikor valószínűleg a kilencvenes években először találkoztak vele. Mindenki hajlamos megragadni a nosztalgia miatt egy adott kornál, nem csak képregényben. Elég csak Tomira gondolni, aki nem egyszer elevenítette fel nekünk, hányszor nézett meg egy olyan filmet, aminek egyes szereplőinél nem lenne meglepő, ha már rég nagyszülők lennének.
Azonban mint szinte minden szórakoztató médiumban, a nagyközönség nem arra kíváncsi, mi volt az ő születésének környékén vagy még előtte, hanem a frissre. Gondoljatok a filmekre. A kereskedelmi adókon is mindig a nem olyan régi blockbusterek a nézettek, dvd-n és BR-en is a friss mozifilmek mennek nagy tömegben, nem a régi nagy klasszikusok. Igen, van réteg a régiekre is, idehaza elég jól megy tudtommal a Bud Spencer - Terrence Hill sorozat vagy akár a Koltai-filmek (bár ezek sikerét amíg élek, soha fel nem fogom, egyet láttál, láttad mindet, és az is sok volt). Mégsem azt halljuk dvd-s fórumokon, hogy mikor lesz itt is felújított és retusált Aranypolgár-megjelenés vagy hogy miért nem adják ki végre az Arábiai Lawrence-t szinkronosan és nem egy ősöreg VHS-ről átvett képanyaggal, hanem hogy mikor érkezik már a másfél hete mozikban bemutatott film otthoni változata.
A képregény, főleg a szuperhősös zsáner is ilyen. Lehet itt pár tucat, jó esetben pár száz nosztalgikus rajongó, akik a kilencvenes vagy nyolcvanas évekre vágynak (amúgy gondoljatok bele: akkor ezek a történetek voltak a frissek, és senki se kérdezte, hol van a kezdet, a hatvanas-hetvenes évek, csakis az új volt a fontos), de az igazán többség minél közelebb akar lenni az amerikai kiadáshoz. Csak idézzétek fel a HiPók v1-es levrovokat, havonta jött kérdés, hogy mikor lesz már Polgárháború (ami akkor ugye még szinte napi tárgyalási szinten friss volt), most meg már a Secret Invasiont hajtanák sokan.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1749 Dátum: 2012. Március 26. - 21:55:39 »
Régóta olvasgatom a fórumot,de most,a szavazás miatt regisztráltam.Bár magam is a klasszikus történetekre esküszöm,teljesen igazatok van abban,hogy a 80-as évek sztorijai jobban fogynának és én is akkor voltam "kölök" mikor az ment,szívesen nosztalgiáznék.Az is biztos bármit adsz ki Kaine,vevő leszek rá.A továbbiakra sok sikert és kitartást,nagyon jó az új füzetes sorozat is!  :kingpin:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1750 Dátum: 2012. Március 26. - 22:00:24 »
(Szia, kit! :))
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1751 Dátum: 2012. Március 26. - 22:02:50 »
Köszönöm Kit és üdv nálunk.  ;)

tg-nek tök igaza lenne, csakhogy szerintem a képregény közönsége tök más, mint a filmeké. Abban az értelemben, hogy egy "fix" csapat. Vagyis azok nagy része, aki ma is velünk van, már évekkel ezelőtt is velünk volt. Vagyis annyira talán nem sok az, aki csak az újakat akarja - főleg, hogy közben az is megy - mint mondjuk a filmek esetében.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1752 Dátum: 2012. Március 26. - 22:05:42 »
Ha fix, nosztalgikusabb hajlamú csapat lenne, jól ment volna a kravenes könyved vagy az Új Marvel Extra.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1753 Dátum: 2012. Március 26. - 22:06:44 »
Ez viszont nyomós érv.  ;)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1754 Dátum: 2012. Március 26. - 22:07:41 »
Köszi nektek!   :)


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1755 Dátum: 2012. Március 26. - 22:18:46 »
Üdv itt Kit!  :spidey:
Bocs,a nickedröl beugrott két favicc.(Esküszöm nem személyes  :-[ )
Micheal Knight bemegy egy hotelbe.A portás megszólítja.
-Kit keres ?
Michael beleszól az órába:
-Kitt kerestél?

Michael Knight kiszáll  az autóból. Odaszül a járműnek.
-Kitt , csukd be az ajtót.
Mire Kitt:
-Katt.

Sorry. :hehe:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1756 Dátum: 2012. Március 26. - 22:24:05 »
THX!  :)

Ilyen nekem is van:
Michael kiszáll az autóból majd félvállról odaveti:
Kitt maradj a kocsiban!

De ez már annyira favicc,hogy magától hasad....
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 26. - 22:25:50 írta Kit Walker »


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1757 Dátum: 2012. Március 26. - 22:27:34 »
Ilyet én is ki tudok találni:
Knight: Kiteszem a lábam, utána zárd be az ajtókat!
Kit: Miután megetted?

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1758 Dátum: 2012. Március 26. - 22:38:49 »
Az egészhez nagy általánosságban...
A képregényre itt sokan még mindig úgy tekintenek, mint amikor valószínűleg a kilencvenes években először találkoztak vele. Mindenki hajlamos megragadni a nosztalgia miatt egy adott kornál, nem csak képregényben. Elég csak Tomira gondolni, aki nem egyszer elevenítette fel nekünk, hányszor nézett meg egy olyan filmet, aminek egyes szereplőinél nem lenne meglepő, ha már rég nagyszülők lennének.
Azonban mint szinte minden szórakoztató médiumban, a nagyközönség nem arra kíváncsi, mi volt az ő születésének környékén vagy még előtte, hanem a frissre. Gondoljatok a filmekre. A kereskedelmi adókon is mindig a nem olyan régi blockbusterek a nézettek, dvd-n és BR-en is a friss mozifilmek mennek nagy tömegben, nem a régi nagy klasszikusok. Igen, van réteg a régiekre is, idehaza elég jól megy tudtommal a Bud Spencer - Terrence Hill sorozat vagy akár a Koltai-filmek (bár ezek sikerét amíg élek, soha fel nem fogom, egyet láttál, láttad mindet, és az is sok volt). Mégsem azt halljuk dvd-s fórumokon, hogy mikor lesz itt is felújított és retusált Aranypolgár-megjelenés vagy hogy miért nem adják ki végre az Arábiai Lawrence-t szinkronosan és nem egy ősöreg VHS-ről átvett képanyaggal, hanem hogy mikor érkezik már a másfél hete mozikban bemutatott film otthoni változata.
A képregény, főleg a szuperhősös zsáner is ilyen. Lehet itt pár tucat, jó esetben pár száz nosztalgikus rajongó, akik a kilencvenes vagy nyolcvanas évekre vágynak (amúgy gondoljatok bele: akkor ezek a történetek voltak a frissek, és senki se kérdezte, hol van a kezdet, a hatvanas-hetvenes évek, csakis az új volt a fontos), de az igazán többség minél közelebb akar lenni az amerikai kiadáshoz. Csak idézzétek fel a HiPók v1-es levrovokat, havonta jött kérdés, hogy mikor lesz már Polgárháború (ami akkor ugye még szinte napi tárgyalási szinten friss volt), most meg már a Secret Invasiont hajtanák sokan.
Köszönöm Kit és üdv nálunk.  ;)

tg-nek tök igaza lenne, csakhogy szerintem a képregény közönsége tök más, mint a filmeké. Abban az értelemben, hogy egy "fix" csapat. Vagyis azok nagy része, aki ma is velünk van, már évekkel ezelőtt is velünk volt. Vagyis annyira talán nem sok az, aki csak az újakat akarja - főleg, hogy közben az is megy - mint mondjuk a filmek esetében.

Éppen írni akartam már, hogy akinek új kell azt is megkaphatja a kéthavi füzetben!! De vannak olyanok, akiket bizony már évek óta vágyakozás tölti el, hogy vajon végre mikor vehetünk kézbe nyomtatott, magyarra fordított, Lee-Romita Pókembert!! Aki igazi Pókember rajongó, (márpedig én 1990-óta annak tartom magam) simán erre szavaz, ha a kiadó lát benne fantáziát, és van lehetőség egy kötet megjelenésére!

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1759 Dátum: 2012. Március 26. - 22:40:02 »
"Nem én vezettem biztos úr! Kitt fújd meg a szondát!"

Bocs az offért, de ezt nem volt szívem kihagyni.

Ha lehet szavazni én is inkább a 80-as 90-es évekre voksolok, azonban nem zárkózom el a régebbi a történetektől sem.