Szavazás

Melyik Pókember sztorit olvasnád legszívesebben magyarul könyvben?

Klasszikus Lee-Romita időszak
Jean DeWolff halála
Kozmikus kalandok
Klón sztori

Szerző Téma: Pókember (Kingpin-kötetek)  (Megtekintve 322585 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2020 Dátum: 2012. Október 18. - 19:29:51 »
Eddigi egyik  legjobb Pók-kötet a Kingpintől... :D Földhözragadt és izgalmas a sztori, és az ellenfél kivételesen nem egy szuperbűnöző, csak egy mezei elmeroggyant ember.

Még ilyet! :spidey:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2021 Dátum: 2012. Október 18. - 20:00:58 »
Elképesztően old school. Nekem tetszik, de az egy dolog.  ;)

Szerintem az Új Marvel Extra kötet is elégé old school volt, mégis kiadtad azokat a sztorikat! ;)

riley25

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 58
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2022 Dátum: 2012. Október 18. - 21:06:31 »
Kérdés: az új kötet könyvesboltba mikor kerül?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2023 Dátum: 2012. Október 18. - 22:00:31 »
Még ilyet! :spidey:
Jövőre a PPP-ben a folytatása!  :) :spidey:
Szerintem az Új Marvel Extra kötet is elégé old school volt, mégis kiadtad azokat a sztorikat! ;)
Nem is, abból csak az első rész volt az, a többi újabb, vagy tök új. De különben a legkevésbé bejött Marvel kötetünk, úgyhogy nem túl erős referencia.  ;)
Kérdés: az új kötet könyvesboltba mikor kerül?
Még csak holnap szállítják ki nekik, aztán mire a boltok szétszórják, az még néhány nap.

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2024 Dátum: 2012. Október 19. - 15:13:13 »
Nem is, abból csak az első rész volt az, a többi újabb, vagy tök új. De különben a legkevésbé bejött Marvel kötetünk, úgyhogy nem túl erős referencia.  ;)
Úgy látszik, hogy az antológiáknak nem jönnek be annyira az embereknek. Pedig mennyire jó volt ez is, meg a Vertigo...
Az old school nem megy itthon? A PPP jövőre fog bővülni, a Jean DeWolff pedig börzés rekordot döntött, nem? :headscratch:
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2025 Dátum: 2012. Október 19. - 16:38:50 »
Még ilyet! :spidey:
Jövőre a PPP-ben a folytatása!  :) :spidey:
Abból egyenlőre egy sincs meg, nem tudom hogy valamikor belefér-e a költségvetésbe, talán karácsonykor....

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2026 Dátum: 2012. Október 19. - 20:22:54 »
Én is megvettem a börzén a JDW halálát.Ha jól láttam,kettőkor már nem is nagyon volt belőle,de lehet,hogy már hamarabb elkapkodták.Örülök hogy jól fogyott,maga a történet is marhára tetszett,olyan igazi krimi-hangulata volt. :)
Az nekem kicsit furcsának tűnt,hogy Pókember mennyire elvesztette a fejét,illetve,hogy a Bűnölőt csak nagy nehezen sikerült legyőzni.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2027 Dátum: 2012. Október 19. - 20:36:10 »
Persze ez meglepő, de a kötet végén, ott van Peter David magyarázata amiből, minden érthetővé válik ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2028 Dátum: 2012. Október 21. - 11:57:32 »
Szerintem anélkül is érthető, az a szöveg inkább csak egy kis kiegészítés.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2029 Dátum: 2012. Október 21. - 12:35:22 »
A kiegészítés szerintem tök jó  elmagyarázza, hogy miért pont így írta meg;)
Amúgy ha érdekel olvasd el az interjút Peter Daviddal a főoldalon
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2030 Dátum: 2012. Október 21. - 14:10:28 »
Tegnap ismét elolvastam... hát ismét nagyon ütős volt. Szerintem az egyik - ha nem A - legjobb történet, ami Magyarországon megjelent.
Nagyon komoly hangvétele van az egész sztorinak és néha már az az ember érzése, hogy igen beleéli magát a történésekbe (legalább is én így voltam vele). Nagyon-nagyon tetszett, még sok ilyet szeretnénk ;D.  KÖSZÖNJÜK AZ ÉLMÉNYT KAINE! :kingpin:
 :drama: :rock: :poklogo:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2031 Dátum: 2012. Október 21. - 17:05:31 »
Peter David rulez!  :D

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2032 Dátum: 2012. Október 21. - 17:16:24 »
Elolvastam én is. Hihetetlenül tetszett a sztori meg az apró utalás a "A kölyök, aki..."-ra, plussz Fenegyerekkel való barátság új szintre lépésére . A Bűnölő kiléte számomra nem volt olyan meglepő, végig rá gyanakodtam ( kicsit hasonlított a megközelítés arra, ami a Batman: Préda című kötetben volt ) , de maga a történet levezetése és az a csavar, hogy a pszichotikus csávó a falon keresztül hallotta a "hangokat" , kárpótolt mindenért. Köszi a történetet! ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2033 Dátum: 2012. Október 21. - 21:34:12 »
Írjátok a FB-ra is, hadd lássa mindenki, milyen jó.  :D Ha én mondom, csak reklámszagú lenne.  :)


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2035 Dátum: 2012. Október 22. - 14:13:55 »
Mindenekelőtt megkérdezném, hogy te tudod, mik vannak ezekben a képregényekben, vagy csak borító alapján gondolod, hogy jó lenne, ha megjelenne? Arra alapozom a kérdésem, hogy például a Web annual 3 az nem is képregény. Egy sima dokumentációs füzet.  Aztán az Amazing annual 12 nem új történet, hanem újrakiadás. ;)
Na de lássuk: a Web annualok nem, az Amazing annual 12 az Amazing 119-120-nak az újrakiadása, azt akkor adnám ki, ha menne egy 60-as évekbeli Pók-sorozat. Az annual 9 dettó.
A Pók-Fenegyerek mini gyönyörű rajzaival sokat szemeztem, de a történet színvonala nem üti meg azt a mércét, ami fölött kiadok képregényeket. Számomra különben itt derült ki először, hogy a Vezér megvakult.
Az Amazing annual 96 a Klónsztori része, azt majd akkor, ha sorra kerül, végezetül a Pók-Rozsomák berlini kaland majdnem az utolsó pillanatig úgy volt, hogy megjelenik jövőre a PPP-ben, mire kiderült, hogy még sincs digitális változata, így lemondtam róla.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2036 Dátum: 2012. Október 22. - 14:33:16 »
A kiegészítés szerintem tök jó  elmagyarázza, hogy miért pont így írta meg;)
Amúgy ha érdekel olvasd el az interjút Peter Daviddal a főoldalon
Azt tudom, de én csak azt mondom, hogy anélkül is érthető a sztori.
Már elolvastam mikor még kikerült.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2037 Dátum: 2012. Október 22. - 17:00:28 »
Mindenekelőtt megkérdezném, hogy te tudod, mik vannak ezekben a képregényekben, vagy csak borító alapján gondolod, hogy jó lenne, ha megjelenne? Arra alapozom a kérdésem, hogy például a Web annual 3 az nem is képregény. Egy sima dokumentációs füzet.  Aztán az Amazing annual 12 nem új történet, hanem újrakiadás. ;)
Na de lássuk: a Web annualok nem, az Amazing annual 12 az Amazing 119-120-nak az újrakiadása, azt akkor adnám ki, ha menne egy 60-as évekbeli Pók-sorozat. Az annual 9 dettó.
A Pók-Fenegyerek mini gyönyörű rajzaival sokat szemeztem, de a történet színvonala nem üti meg azt a mércét, ami fölött kiadok képregényeket. Számomra különben itt derült ki először, hogy a Vezér megvakult.
Az Amazing annual 96 a Klónsztori része, azt majd akkor, ha sorra kerül, végezetül a Pók-Rozsomák berlini kaland majdnem az utolsó pillanatig úgy volt, hogy megjelenik jövőre a PPP-ben, mire kiderült, hogy még sincs digitális változata, így lemondtam róla.


Óóó! Azért a berlini kalandért kár! Mindig hiányosnak éreztem a régi sorozatban azt a történetet.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2038 Dátum: 2012. Október 22. - 18:04:40 »
A kiegészítés szerintem tök jó  elmagyarázza, hogy miért pont így írta meg;)
Amúgy ha érdekel olvasd el az interjút Peter Daviddal a főoldalon
Azt tudom, de én csak azt mondom, hogy anélkül is érthető a sztori.
Már elolvastam mikor még kikerült.

Igazad is van.Az interjút meg mindenkinek ajánlom, hogy olvassa el aki még nem tette.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2039 Dátum: 2012. Október 22. - 19:46:07 »
 Elolvastam én is, bár már ismertem a sztorit (ezért nem ütött akkorát, mint régen), jó volt nosztalgiázni. A Bűnölő kiléte számomra nem volt meglepi, mert már a régi csodapók sorozat Venomos számában is lelőtték a poént, de ettől függetlenül a sztori tök jó, ahogy a szövegek is - Peter David nagyon tud írni. :D Ez tipikusan az a kiadvány amit - a Kraven utolsó vadászatával egyetemben - odadugnék azoknak az orra alá, akik azt gondolják, hogy a Pókember képregények gyerekesek.
A kiadvány minősége a szokásos Kingpines csúcsminőség (régen sose szagolgattam a képregényeket, de már kezdek rászokni :hehe: ). Örülök, hogy egy ilyen híres történet megjelenhetett nálunk nyomtatásban. :kingpin:

Az nekem kicsit furcsának tűnt,hogy Pókember mennyire elvesztette a fejét,illetve,hogy a Bűnölőt csak nagy nehezen sikerült legyőzni.
Szerintem teljesen hiteles volt Pókember reakciója, nekem pont ez tetszett benne. Ha az ember közeli barátját/ismerősét megöli egy őrült, akkor a düh az első reakció, egy kanál vízben meg tudná fojtani a gyilkost. Elég empatikus alkat vagyok, nagyon is bele tudtam élni magam Pókember helyzetébe.
Ami a Bűnölőt illeti: azért volt ilyen erős, mert - ahogy a sztori végén is kiderült - egy drogkísérlet során felturbózott ex-shield ügynök volt. Nem volt szuperereje, de egy átlagembernél szívósabb volt.


Ja, és kiszúrtam a Charles Bronson cameot is.  ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.