Szavazás

Melyik Pókember sztorit olvasnád legszívesebben magyarul könyvben?

Klasszikus Lee-Romita időszak
Jean DeWolff halála
Kozmikus kalandok
Klón sztori

Szerző Téma: Pókember (Kingpin-kötetek)  (Megtekintve 322583 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2040 Dátum: 2012. Október 22. - 19:51:51 »
Mindenekelőtt megkérdezném, hogy te tudod, mik vannak ezekben a képregényekben, vagy csak borító alapján gondolod, hogy jó lenne, ha megjelenne? Arra alapozom a kérdésem, hogy például a Web annual 3 az nem is képregény. Egy sima dokumentációs füzet.  Aztán az Amazing annual 12 nem új történet, hanem újrakiadás. ;)
Na de lássuk: a Web annualok nem, az Amazing annual 12 az Amazing 119-120-nak az újrakiadása, azt akkor adnám ki, ha menne egy 60-as évekbeli Pók-sorozat. Az annual 9 dettó.
A Pók-Fenegyerek mini gyönyörű rajzaival sokat szemeztem, de a történet színvonala nem üti meg azt a mércét, ami fölött kiadok képregényeket. Számomra különben itt derült ki először, hogy a Vezér megvakult.
Az Amazing annual 96 a Klónsztori része, azt majd akkor, ha sorra kerül, végezetül a Pók-Rozsomák berlini kaland majdnem az utolsó pillanatig úgy volt, hogy megjelenik jövőre a PPP-ben, mire kiderült, hogy még sincs digitális változata, így lemondtam róla.

Köszönöm a válaszokat, igen tudok róla, mint ahogy arról is hogy a Hulk-os sztori újra kiadás, csak gondoltam most hogy van egy jó kis Marveles kiadónk, talán bele mersz vágni ilyesmikbe is ,de ahogy látom nem. Megértem ha analfabéta hülyegyereknek látszom melletted a képregények terén néha itt a fórumon, de hidd el, azért nem vagyok teljesen az! ;) De nincs harag, csak kis csalódottság, mert mikor megalakult a kiadód, gondoltam sok olyasmi ami mellett azelőtt kiáltál végre megjelenhet nyomtatásban végre magyarul is! Nem tudtam hogy egy képregény kiadása ennyire függ attól, hogy meg van-e digitálisan vagy sem, régen ez nem okozott problémát, fura hogy napjainkban igen. Sajnálom az Amazing Fantasy 15. számát is, hogy mai napig nem lett kiadva, de ez van.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2041 Dátum: 2012. Október 22. - 20:46:45 »
Köszönöm a válaszokat, igen tudok róla, mint ahogy arról is hogy a Hulk-os sztori újra kiadás, csak gondoltam most hogy van egy jó kis Marveles kiadónk, talán bele mersz vágni ilyesmikbe is ,de ahogy látom nem.

Ez nem merés kérdése. Van egy kiadási, szerkesztői útvonal, alap, ami mentén haladunk. Össze-vissza nagy butaság lenne.
Idézet
mikor megalakult a kiadód, gondoltam sok olyasmi ami mellett azelőtt kiáltál végre megjelenhet nyomtatásban végre magyarul is!
Ez így is van, és rengeteg olyan meg is jelent! Ezt felejted el néha.  ;)
Idézet
Nem tudtam hogy egy képregény kiadása ennyire függ attól, hogy meg van-e digitálisan vagy sem, régen ez nem okozott problémát
Régebben könnyű volt, mert nem digitális verziót kaptunk, hanem nyomólemezeket. Ma azokat viszont archívumba tették, senkinek sem adják oda őket.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2042 Dátum: 2012. Október 22. - 21:14:03 »
Ezek szerint, amíg a Marvel nem csinál ezekből az archivált lemezekből egy digitális újrakiadást, addig nem is lehet sehol kiadni? És ha már nem is fog sose erre vetemedni a cég, akkor le kell végleg mondani egy ilyen sztoriról?? Ez durva!!! :o

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2043 Dátum: 2012. Október 23. - 09:31:32 »
Nem, ha valaki kifizeti a digitalizálás árát, akkor megkapja a kért képregényt. Csak annak az ára olyan magas, hogy az olyan kis országok, mint mi sosem fogjuk tudni kifizetni. Vagy jó esetben megengedik, hogy mi készítsünk róla digitális szkent, de az meg nem lesz szép.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2044 Dátum: 2012. Október 23. - 10:01:59 »
Vagy Petshop restaurálja abból az egészet. ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2045 Dátum: 2012. Október 23. - 10:07:55 »
Sőt, megrajzolja ugyanabban a stílusban.  :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2046 Dátum: 2012. Október 23. - 13:40:24 »
A Jean DeWolff történetnél számomra csak egy jobb van, a Mad Dog Ward, az valami hihetetlen.
Petert Pókember ruhában beviszik az elmegyógyintézetbe, a többi sültbolond mellé, akik azt hiszik magukról, hogy szuperhősök, Napoleonok vagy hasonló jóságok. De persze Pete ide kerülésének van egy súlyosabb háttere is. Az intézményt a Vezér pénzeli és a betegeken kísérleteznek. Két kisgyerek édesanyja is ide kerül, és Pókember az ő eltűnésének nyomozása közben kerül be.

Kegyetlen jó történet. Van folytatása is a Return, de azt elcseszték, mint a második Bünőlő történetet.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2047 Dátum: 2012. Október 23. - 14:27:08 »
Heh, pont ellenkezőleg, szerintem: a Mad Dog Ward egészen középszerű történet (én is jóra emlékeztem, de épp újraolvastam a múlt héten, hogy bekerüljön-e a PPP-be, és egészen gyengének tűnt), míg a JDW folytatása nagyon jó. Nyilván nem versenyezhet az eredetivel, de nincs oka szégyenre egy kicsit sem.  ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2048 Dátum: 2012. Október 23. - 15:02:51 »
Rosszul fogalmaztam, nem úgy értettem, hogy a második olyan történet amiben jelen van a Bűnölő, hanem a második Bünőlő története, amiben Ann Weyingből She-Venom lesz.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2049 Dátum: 2012. Október 23. - 16:21:29 »
Tényleg jópofa történet ez a Mad Dog Ward, habár nekem csak ez a füzet van meg belőle:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2050 Dátum: 2012. Október 23. - 16:35:08 »
Tényleg jópofa történet ez a Mad Dog Ward

Jópofa?????

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2051 Dátum: 2012. Október 23. - 16:38:25 »
jó hát nem az a humoros hangvételű könnyed történet :D de akkor inkább úgy mondom, hogy én is egy jó történetnek tartom.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2052 Dátum: 2012. Október 23. - 17:57:20 »
Érdekesnek hangzik, és a borítója is nagyon fasza. Szerintem ilyesmi történeteket is érdemes lenne bemutatni a magyar olvasóknak Tomi, a sok szupergonoszos sztori után felüdülés az ilyen földhözragadtabb sztori. Legalábbis számomra. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2053 Dátum: 2012. Október 23. - 19:22:43 »
Rosszul fogalmaztam, nem úgy értettem, hogy a második olyan történet amiben jelen van a Bűnölő, hanem a második Bünőlő története, amiben Ann Weyingből She-Venom lesz.
Ja, az valójában egy Venom-történet. Az más, igen.
a sok szupergonoszos sztori után felüdülés az ilyen földhözragadtabb sztori.
Ezért volt a JDW és ezért lesznek jövőre hasonlók ahhoz - többek között.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2054 Dátum: 2012. Október 23. - 20:42:44 »
Nem, ha valaki kifizeti a digitalizálás árát, akkor megkapja a kért képregényt. Csak annak az ára olyan magas, hogy az olyan kis országok, mint mi sosem fogjuk tudni kifizetni. Vagy jó esetben megengedik, hogy mi készítsünk róla digitális szkent, de az meg nem lesz szép.

Értem. Meg tudnád mondani, hogy a régi, magyar sorozatból melyik az a szám, aminek a sztorija nincs bedigizve a Marvel-nál? Csak mert arra ezentúl más szemmel fogok tekinteni! :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2055 Dátum: 2012. Október 23. - 22:45:53 »
Fogalmam sincs. Nincs listám, csak amikor rákérdezek 1-1 számra, akkor mondják meg, hogy megvan-e, vagy nincs.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2057 Dátum: 2012. Október 24. - 15:48:15 »
Én tegnap jutottam oda , hogy elolvassam, szerettem  volna ideális környezetben tenni , de eddig nem nagyon jött össze. Nagyon jó történet szép rajzokkal kidolgozva.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2058 Dátum: 2012. Október 24. - 20:39:12 »
A többi képregényes cikk is teljesen korrekt, jó cikkek vannak még ezen a blogon. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #2059 Dátum: 2012. Október 24. - 20:46:13 »
A szerzője az egyik legjobb képregénycikk író. A másik Szabó András.