Szavazás

Melyik Pókember sztorit olvasnád legszívesebben magyarul könyvben?

Klasszikus Lee-Romita időszak
Jean DeWolff halála
Kozmikus kalandok
Klón sztori

Szerző Téma: Pókember (Kingpin-kötetek)  (Megtekintve 322581 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #960 Dátum: 2009. április 11. - 16:31:44 »
Ilyen duplaborítósdi amúgy pluszköltséget jelent? Mer' ha nem, szerintem lehetne máskor is. vagy limitáltan egy másik borítóval, vagy ilyesmi.
Alapvetően minimális pluszköltséget jelent csak - amennyiben azonos számú a két borító darabszáma. Éppen limitált példányszámnál lenne elég húzós a pluszköltsége. Ennek ellenére már kaptam olyan ajánlatot, hogy csináljak 100 darabot más borítóval, és a pluszt kifizetik nekem, ha kizárólagosan ők terjeszthetik azt a 100-at... de még nem jutottam el addig. Ráadásul azért 100 példányt kicsit kicseszésnek is éreznék a gyűjtőkkel szemben, akik ezek után rohannának megvenni a másikat is, illetve anyáznának évekig, ha lemaradnak róla.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #961 Dátum: 2009. április 11. - 17:09:42 »
azért kár.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #962 Dátum: 2009. április 11. - 17:09:57 »
Egyébként ezt az új könyvet ki fordította? Te vagy Ati?

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #963 Dátum: 2009. április 11. - 18:09:40 »
A Bosszú Angalos feliratnál miért nem használtátok az eredeti logót??
Nem mintha ez nem tetszene, sőt, csak mégis??

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #964 Dátum: 2009. április 11. - 19:22:14 »
Az ereteti tényleg kicsit ütősebb, de a magyarosított is klassz lett ;)

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #965 Dátum: 2009. április 11. - 20:47:06 »
Annyi észrevétel hogy a borítón levő " Az új Bosszú Angyalai? " (kérdőjellel ! ! ! ) felirat működik a May nénis borítón de a singleSpidey-n elég furán veszi ki magát.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #966 Dátum: 2009. április 11. - 21:06:43 »
Egyébként ezt az új könyvet ki fordította? Te vagy Ati?
Nem akarok nagyon részletesen belemenni, de mindketten. Az első két részt én, a többi négyet Ati.
A Bosszú Angalos feliratnál miért nem használtátok az eredeti logót??
A Panini nem engedte. Eredetileg úgy csináltuk meg, de azt mondták, hogy kicsit félrevezető (a második borítónál főleg), mert olyan, mintha ők is benne lennének, pedig csak az első két részben vannak ott főként. De mivel alcímre szükségem volt, így végül belementek, ha nem logós lesz a felirat.
Annyi észrevétel hogy a borítón levő " Az új Bosszú Angyalai? " (kérdőjellel ! ! ! ) felirat működik a May nénis borítón de a singleSpidey-n elég furán veszi ki magát.
Tudom, de ezzel nem tudok mit kezdeni. Nem lehet különböző alcíme a két egyforma kötetnek.
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 11. - 21:27:04 írta kaine »

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #967 Dátum: 2009. április 11. - 21:13:23 »
Egyébként ezt az új könyvet ki fordította? Te vagy Ati?
Bár nem én voltam a megszólított, de tudom a választ: mindketten!  ;D
Ezúton is köszi kaine-nek a jófejségéért! Remélem, tetszik majd, mert Pókunk most sem fogja vissza magát, sőt sztem őrültebb, mint valaha!

A Bosszú Angalos feliratnál miért nem használtátok az eredeti logót??
Nem mintha ez nem tetszene, sőt, csak mégis??
Eredetileg ez volt a szándék, olyannyira, hogy ez is ment ki jóváhagyásra. Megcsináltam, sőt a kérdőjelet is külön, mivel nem azt a változatot kaptuk. De beintettek nekünk! Nem tudom, miért... Azért lett ez. Én is sajnálom, de talán jobb, mert két logó nem mutat olyan jól egy borítón. Ez sokkal címszerűbb.

És való igaz, hogy a második borítón nem túl releváns, de címet kellett adni neki.  ;)


Nah... szép, megelőzött a főnök. Kis kiegészítés: kanie az 8 rész lenne!
Helyesen: az első kettőt kaine, a maradék 4-et én.

Én nem is tudtam az indokot... de így már sztem érthető.
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 11. - 21:16:45 írta Ati »

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #968 Dátum: 2009. április 19. - 12:54:55 »
Hogyhogy a spidertom.tlof.hu cím szerepel az új kötet hátsó borítóján?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #969 Dátum: 2009. április 19. - 13:34:02 »
Egy szó: elcsesztük.  :-[

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #970 Dátum: 2009. április 19. - 14:08:13 »
Ezt a böszmeséget. Monnyon le.  ;D
Amíg el nem felejtem, egy volt egyetemi évfolyamtársam kint volt a feszten, és megvette a Vadász lelkét és az új Pókot is. Mindkettőről ódákat zengett, és ezúton is rajtam keresztül köszöni a kiváló kiadványokat.
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 19. - 14:11:31 írta Ben Reilly »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #971 Dátum: 2009. április 19. - 15:14:15 »
Remélem akkor többet is akar még venni Kingpinből. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #972 Dátum: 2009. április 19. - 15:38:42 »
A Bosszú Angyalai könyveket eddig megvette, Pókemberből meg most vett először Kingpint.  :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #973 Dátum: 2009. április 19. - 15:42:19 »
Hát, rövid vélemény:
A sztori hullámzó. A költözés még oké, onnan viszont vagy 50 oldal halálunalom, majd a végére fél számba felpörög az egész, utána jön egy közepes levezetés. Straczynski szövegei viszont itt nagyon kevés helyen voltak jók. Most már sejtem legalább, miért nem ragadt meg egy sor se ebből nekem régebben.
A rajz szép... lenne, ha nem lenne ilyen rettenetes a kihúzás. Komolyan, a színező agymenéseivel kiegészítve sokkal jobban szerettem volna ezt a kötetet, ha a nyers ceruzarajzokkal jelent volna meg, a kihúzás és a színezés előtt. De még a ff előzetes oldalak is barátságosabban néztek ki. Ez viszont sajnálatos pont volt nálam, pedig Deodatónak ez még egy egész jó munkája. Fura, hogy ilyen embert alkalmazott a saját stúdiójában.
A fordítás az elég lapos szöveget is figyelembe véve tetszetős volt. Nagyon most nem láttam különbséget a munkátok között, bár Ati mintha több saját poénnal állt volna elő. Nagyon jó pont viszont, hogy nem próbáltátok mindenáron olyan lazára venni, mint teszem azt a Sarah történetét. Sokkal történet- és karakterhűbb lett a magyar változat ettől.
Viszont a HIDRA-doksiban valami megütötte a tekintetemet: a HIDRA ellen alapították a S.H.I.E.L.D.-et? Tudtommal ezeréves retcon volt, hogy a II. vh. után alapították Fury javaslatára, és később az élére is emelték, de a HIDRA csak utána bukkant fel. Az általatok írt verzió honnan van? (Csak azt ne mondjátok, hogy a marvel.comról, mert ott a dokumentációk legalább negyede úgy hibás, ahogy van.)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #974 Dátum: 2009. április 19. - 16:27:30 »
Amíg el nem felejtem, egy volt egyetemi évfolyamtársam kint volt a feszten, és megvette a Vadász lelkét és az új Pókot is. Mindkettőről ódákat zengett, és ezúton is rajtam keresztül köszöni a kiváló kiadványokat.
Részemről örülök, hogy bejött neki!  :D
A sztori hullámzó. A költözés még oké, onnan viszont vagy 50 oldal halálunalom, majd a végére fél számba felpörög az egész, utána jön egy közepes levezetés.
Jól összefoglaltad.  ;D A Hidra-részek valóban egyhangúak kicsit, de az messze nem 50 oldal, és amolyan szükséges rossz, mert be kell mutatni (újra) a csapatot. A felpörgés számodra a bunyót jelenti?
Idézet
Straczynski szövegei viszont itt nagyon kevés helyen voltak jók. Most már sejtem legalább, miért nem ragadt meg egy sor se ebből nekem régebben.
Érdekes, én épp úgy láttam, hogy végre egyszer jó poénokat ereszt el.
Idézet
Nagyon most nem láttam különbséget a munkátok között, bár Ati mintha több saját poénnal állt volna elő.
Ez így igaz, bár egyik esetben sem állítjuk, hogy teljesen saját fordítás, mert mindketten belenyúlunk a másikéba, ha jobb ötletünk van 1-1 szitura.   :D
Idézet
Az általatok írt verzió honnan van? (Csak azt ne mondjátok, hogy a marvel.comról, mert ott a dokumentációk legalább negyede úgy hibás, ahogy van.)
A marvel.comról.  ;D Honnan lehetne hitelesebb verziót szerezni, mint onnan? De megnyugtatlak, hogy utánellenőriztem egy régebbi TOHOTMU-ban, vagy mi a zsákban, és abszolút ugyanazt írták ott is, de annyira szóról-szóra, hogy alighanem onnan csinálták a marvel.com-on is.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #975 Dátum: 2009. április 19. - 18:23:44 »
A marvel.comon egyszerűen behúzták a régi TOHotMU-ikat, ráeresztettek egy szövegfelismerőt, aztán kirakták, és csókolom. Ennek hála az összes létező szerkesztői és írói marhaság benne maradt Amerika Kapitány pajzsától kezdve talán még az első Póknő eredetéig is. Marveles adatbázisnak sajnos a lehető legrosszabb - és legkevésbé naprakészebb - a marvel.com. A wiki sokkal hihetőbb, mert azt legalább úgy szerkesztik, hogy olvasták az adott sztorikat. Vagy a marveldatabase.com, ott meg talán nem is engednek mindenféle marhaságot felrakni.
Ennek ellenére persze lehet, hogy éppen most ez a verzió van érvényben, amitől csak egy hajszállal lesz kisebb ökörség Hickman mostani agymenése, de nekem nagyon úgy rémlik, hogy ez a nyolcvanas évekig volt csak így, aztán a kilencvenesben, amikor megint nagy szerepet kezdett el kapni a szervezet, visszaírták az alapítását Truman idejére.
Idézet
Érdekes, én épp úgy láttam, hogy végre egyszer jó poénokat ereszt el.
Heh, ízlésbeli kérdés. Nekem akkor tetszettek még inkább a poénjai, amikor rengeteget ment üresben, és csapnivaló Pókembert írt, de eszméletlen jó Peter Parkert. Ekkortájt, amikor már kezdett a szuperhősvonalba egyre jobban belemenni, már érződött, hogy alábbhagy a humor. Még a Mr. Parker Goes to... lesz talán az utolsó, amiben viccek is vannak.
Idézet
A Hidra-részek valóban egyhangúak kicsit, de az messze nem 50 oldal, és amolyan szükséges rossz, mert be kell mutatni (újra) a csapatot. A felpörgés számodra a bunyót jelenti?
Az oké, hogy bemutatni, de Bendis - minden más egyéb, elég kirívó hibája ellenére - ezt jobban el tudta kapni. Straczynski Tony Starkot még úgy-ahogy érezte, de a többieknél nagyon éreztem, hogy csak szenvedett, fogalma se volt, mihez kezdjen velük, és egyszerű, üres, arctalan alakokká satnyultak.
És igen, a bunyót. A HIDRA-bázisban azért már eléggé felpörgette a dolgot, de nem esett az Ultimate-ek hibájába, hogy 5 oldalban letudja, és utána jöhet a happy end. Csak dramaturgiailag így, kötetben, nem hatott olyan jól a levezetés, mert egy nagyon gyors rész után nagyon hirtelen lassult szinte zéróra. Összességében írás szempontjából a történet arányát, a szerkezetet érzem elrontottnak. Pedig az JMS legnagyobb erőssége...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #976 Dátum: 2009. április 19. - 18:36:37 »
Hát, a wikit sose használom, épp a megbízhatatlansága miatt.  ;)
Az azért elég érthető, hogy se a Polgárháború, se a Secret I. alatt nem akart Pókember se poénkodni.  ;)  :)
Az számomra is kétségtelen, hogy Bendis sokkal jobb író.  ;)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #977 Dátum: 2009. április 19. - 18:51:19 »
Hát, a wikit sose használom, épp a megbízhatatlansága miatt.  ;)
Szerintem ismert dolgokban (mint például a Hydra) nagyon is megbízható a wiki. Jobban bízom pár száz megszállott Marvel-kocka tudásában, mint féltucatéban.

Az azért elég érthető, hogy se a Polgárháború, se a Secret I. alatt nem akart Pókember se poénkodni.  ;)  :)
A Secret Invasion alatt ez miért érthető?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #978 Dátum: 2009. április 19. - 20:06:30 »
Ööö... kicsit viccesebb a dolog. A Handbookok első generációját még a Byrne-féle keményvonalas kontinuuitásmániások hozták létre (nem ő, de ő volt nagyon híres a vaskalaposságáról ezen a téren is). Az a sorozat azonban, ami a marvel.com alapjait is adja, már egy rakás szerkesztő keze munkája, viszont az aktuális írók történetein alapult, mindenféle különösebb visszanézés nélkül. Csak pár éve, talán 2005 környékén jött két lelkes Marvel-geek, akik az újabb kiadású OHotMU-k írására álltak rá. Többnyire elég alapos munkát végeznek, de a mostani könyvekben a cikkek vagy teljesen harmadrangú dolgokról szólnak már, univerzumtágítás címén, vagy olyan nagyon címszavasak, mint pl. az első két BA-kötetben is volt a Kingpintől. A wikipédiás cikkeket pár rajongó szerkeszti, de ott rengeteg a spekuláció, és néha a régi eseményeket annak tükrében írják át és vissza, hogy mit olvastak éppen, vagyis nem a retcont veszik alapul, hanem éppen ahol tartanak. Igazán megbízható infót vagy elismert szakosodott oldalakon (bár az uncannyxmen.neten kívül nem jut eszembe olyan, ami frissítené is őket, a spiderfan.org karakterlapjai vagy 10 éve elavultak) vagy a marveldatabase-en érdemes keresni, mert ott keményvonalas Marvelbuzik irkálnak cikkeket. De én inkább azt a módszert alkalmazom, hogy összevetem a marveldatabase-t a wikivel, ha valami után kutatok. Mostanra már úgy-ahogy kialakult egy rutin, hogy a kettő egyvelegéből mi lehet az, amit tényleg úgy is írtak, és mai napig az áll fenn.
Idézet
Az számomra is kétségtelen, hogy Bendis sokkal jobb író.
Hehe, látom, a humorérzéked még megmaradt. :) Még ha Millerrel hasonlítanánk össze, akkor kétségtelenül toronymagasan jobb, de pont Straczynskinél, akitől nemrég még el is kellett lesnie, hogyan írjon egy karaktert...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #979 Dátum: 2009. április 19. - 22:07:07 »
A Secret Invasion alatt ez miért érthető?
Hát, te nevetnél, amikor kiderül a legjobb haverjaidról, hogy skrullok voltak végig?  ;)
vagy olyan nagyon címszavasak, mint pl. az első két BA-kötetben is volt a Kingpintől.
Igazából én az ilyet preferálom inkább, mint azt a verziót, amit még Farek küldött anno. Az már olyan szinten részletes, hogy a kemény magnak való, nem az átlagolvasónak.  ;)
Idézet
A wikipédiás cikkeket pár rajongó szerkeszti, de ott rengeteg a spekuláció, és néha a régi eseményeket annak tükrében írják át és vissza, hogy mit olvastak éppen, vagyis nem a retcont veszik alapul, hanem éppen ahol tartanak.
Na épp ez az, gabyka. Én szeretem azt írni, ahol épp MI tartunk.  :nezze: Nem azt, hogy 4 évvel előrébb a Marvel most hol tart. Itt van a kutya lényege elásva.  ;)

Idézet
Hehe, látom, a humorérzéked még megmaradt. :)
;D Tudtam, hogy be fog jönni.  :hehe: Ennek ellenére én komolyan gondoltam minden szavát.  :)