Szavazás

Melyik Pókember sztorit olvasnád legszívesebben magyarul könyvben?

Klasszikus Lee-Romita időszak
Jean DeWolff halála
Kozmikus kalandok
Klón sztori

Szerző Téma: Pókember (Kingpin-kötetek)  (Megtekintve 322585 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Punkológus

  • Fórum Tag
  • Puma
  • ***
  • Hozzászólások: 307
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #100 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 22:03:54 »
Na, én is megvettem ezt az Ezékiel könyvét. És azt kell megállapítanom, hogy ha nem utálnám JMS-t akkor szeretném :D Hihetetelen profi módon felépítette ezt a totemisztikus dolgot: a pókösztön dolog tényleg nagyon elgondolkodtató, mert egy pók sem érzi meg csak úgy a veszélyt. Plussz visszakerestem a 3. számban, mikor először szerepel az a kép, ahogy a benszülött megvágja Ezékiel mellkasát. Erre visszaemlékezve mondta akkor Peter-nek, hogy egyszer majd elmeséli, tetszeni fog neki. Így -ismerve a jövőt- kicsit kirázott tőle a hideg. Szóval nagyon profin rakta össze ezt az egész totem-vonalat és kár hogy az egész mégis teljesen felesleges és fárasztó.

Ja és egy újabb hiba: a pókcsípésnél nem volt ott a laborban Flash Thompson, se Harry Osborn, akit ugyebár ekkor még nem is ismertek
Mindenkinek annyi baja van! Az annyi bajnak annyi baja van! Hogy annyi baj legyen...

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #101 Dátum: 2007. Szeptember 21. - 10:38:08 »
Na, én is megvettem ezt az Ezékiel könyvét. És azt kell megállapítanom, hogy ha nem utálnám JMS-t akkor szeretném :D Hihetetelen profi módon felépítette ezt a totemisztikus dolgot: a pókösztön dolog tényleg nagyon elgondolkodtató, mert egy pók sem érzi meg csak úgy a veszélyt. Plussz visszakerestem a 3. számban, mikor először szerepel az a kép, ahogy a benszülött megvágja Ezékiel mellkasát. Erre visszaemlékezve mondta akkor Peter-nek, hogy egyszer majd elmeséli, tetszeni fog neki. Így -ismerve a jövőt- kicsit kirázott tőle a hideg. Szóval nagyon profin rakta össze ezt az egész totem-vonalat és kár hogy az egész mégis teljesen felesleges és fárasztó.

nekem alapjában véve tetszik JMS teljesítménye, csak nagyon sok mágiát vitt a történetbe. Túl sokat.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #102 Dátum: 2007. Szeptember 25. - 14:40:16 »
Na egy kis kihagyás után újra megvettem a Hpókot Ezékiel könyve miatt. És örülök neki! :) JMS-nek sikerült végre öszerakni egy jó sztorit a coming home után. :)
Sejthettem volna, hogy ez az Ezékiel túl jó, hogy jó legyen. :hehe:
Várom a következő részt! :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #103 Dátum: 2007. Szeptember 25. - 14:48:37 »
Szerintem is ez lett az egyetlen olvasható mágikus Póksztori Morlun óta. Ez tényleg nem rossz, és hát a befejezéssel megkapjuk Deodatot is.  :D

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #104 Dátum: 2007. Szeptember 25. - 17:25:12 »
Egyetértek. Hmm, Deadpool ?  :spidey: mi csilingel a fejemben ?  :hehe:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #105 Dátum: 2007. Szeptember 30. - 21:23:45 »
Itt egy srác véleménye 12 pontban, miért utálja a "The Other" 12 részes sztorit:

1. It's 12 issues long
2. Peter eats a guys head
3. Peter's use magical wolverine stingers
4. Peter's disease is never mentioned again
5. The Spider definatly picked Peter to be the magical Spider deity
6. 4 of those twelve issues were drawn by Pat Lee
7. 4 of those twelve issues were written by Reginald Hudlind
8. It produced the new Iron Costume (#8)
9. Did anything really happen???
10. Joey Q's little thank you note at the end of the last ASM
11. Lots of useless powers. "I can now identify different Spider species!"
12. Joey Q and JMS telling everyone how much this story sucked.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #106 Dátum: 2007. Szeptember 30. - 21:27:45 »
Az utolsó a legjobb. :hehe:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #107 Dátum: 2007. Szeptember 30. - 21:53:50 »
Pedig ezt pont ők találták ki, nem?
Egyébként a kilencesre a válasz az, hogy elméletileg elég sok minden, amiket azonban már a következő számban teljesen elfelejtettek. :headscratch:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #108 Dátum: 2007. Szeptember 30. - 21:58:17 »
Úgyhogy valójában semmi.  ;) :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #109 Dátum: 2007. Október 05. - 19:49:10 »
Hihetetlen, de sikerült elolvasnom a szeotemberi számot. ;D

Hát én már csak azt várom, hogy legyünk már túl ezen a misztikus marhaságon, meg a Sins ÍPaston végre.
Mekkora hülyeség, hogy a misztius gondoszok nem Pókit akarták?! Shatra egyértelműen rá utazott....
a Pókösztönös dolgot sem értem. Vagy reflexből jött Peternek a dolog, meg a 3 ujj, mert a pókösztönével ezt biztosan nem érzékelte...egyrészt MJ nem jelent veszélyt, másrészt nem hiszem, hogy olyan jó lenne nála az ujjakra vonatkozó-veszélymértéksúlyozás, hogy me tudja dni az ujjak számát... :P

Amúgy MJ arca néhol egész szépre sikeredet..Ezékiel meg monnyon má le végre. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #110 Dátum: 2007. Október 05. - 20:21:00 »
Ezékiel lelép végre az ehavi számban. Az ujj-elméletem pedig az, hogy Peter tudta, nagy bajban lesz, ha nem találja el, így gondolt egy számra, amire kicsit zsongott a pókösztöne. A háromnál nem jelzett.  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #111 Dátum: 2007. Október 05. - 21:23:40 »
Szerintem meg pont azzal cáfolta volna meg Ezékielt, hogyha nem találja el  a számot. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

rainman

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #112 Dátum: 2007. Október 06. - 09:42:41 »
Nekem pl. a Shatrás sztori kifejezetten tetszett. Még mostanában is tök szivesen előveszem és olvasgatom. A kaliforniás okfejtés Petertől felejthetetlen. :lol:
"...nem érzek mást, csak hálát, hülye kis életem minden egyes percéért"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #113 Dátum: 2007. Október 17. - 08:50:40 »
Elolvastam az Ezékiel könyvének befejezését. Alapjából véve nem volt rossz, de azért reméltem, hogy egy kicsit jobban elmagyarázza majd JMS ezt a pókos-mitoszos halandzsát, ám nem így történt. Mindenesetre jó volt a befejezése, és végre már nem JR JR rajzol tovább. Bár a "Viszlát, John. Még találkozunk" mondattal nem értek egyet. Bárcsak soha többé ne találkoznánk. :drying:
A múlt bűnei sztori eddig elég érdekesen indul, majd kiváncsi is leszek a folytatására, mert még elhamarkodottan nem akarok véleményt alkotni erről a történetről. Deodato rajzait pedig még szokni kell, kicsit túl éles volt ez a váltás. :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #114 Dátum: 2007. Október 17. - 10:12:56 »
Ezek szerint már megjelent az új szám.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #115 Dátum: 2007. Október 17. - 10:15:54 »
Igen, már a börzén kapható volt.

Dr Manhattan

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 269
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #116 Dátum: 2007. Október 17. - 18:49:24 »
Már én is beszereztem az új hihit.Nekem kifejezetten tetszik ez a misztikus feeling,egy kis új színezetet visz Póki karakterébe.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #117 Dátum: 2007. Október 17. - 22:44:13 »
Bár a "Viszlát, John. Még találkozunk" mondattal nem értek egyet.
Oda eredetileg az volt írva, hogy "találkozunk, ha megkezdődik az iskola". Ugyanis úgy volt, hogy szeptemberben visszatér, de aztán úgy tűnik a kinti olvasók is jobban komálták Deodatot, úgyhogy nem tért vissza. Ám most meg visszajön, sajnos.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #118 Dátum: 2007. Október 18. - 13:46:33 »
Nekem amennyire tetszett az első két rész, annyira nem tetszett a befejezés. Azt hittem, valami sokkal értelmesebb módon éli túl Peter. Nekem ez a lelkiismeretes, feláldozós megoldás már unalmas. Szabályként meg lehetne fogalmazni, hogy ha egy ellenfél túl erős, akkor majd "megjavul" és minden megoldódik. Túl egyszerű volt így.

a Sins past egyelőre nem győzöt meg, de a rajz valami zseniális, azért megérte elolvasni. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #119 Dátum: 2007. Október 18. - 16:13:06 »
Ha eddig nem győzött meg, talán nem is fog: hasonló lesz a továbbiakban is.