Szavazás

Melyik Pókember sztorit olvasnád legszívesebben magyarul könyvben?

Klasszikus Lee-Romita időszak
Jean DeWolff halála
Kozmikus kalandok
Klón sztori

Szerző Téma: Pókember (Kingpin-kötetek)  (Megtekintve 322585 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1080 Dátum: 2009. Július 22. - 09:58:21 »
Amúgy meg minden szokás kérdése. Aki nem ismeri az eredetit, annak nem lesz szokatlan. Sőt, idővel azok is megszokják, akik az eredetivel találkoztak először. 
A hihetetlen jelző pedig sztem elég ha addig marad, míg vége nincs a mostani csodálatosnak. A sorozatoknak jó, ha van stanes jelzőjük.  :D Megkülönbözteti őket az önálló kötetektől.

Ha ez az indok, akkor ne legyen rajta jelző, mert ez nem sorozat, ez könyv. De szerintem ezt olyanok fogják megvenni 80-90%-ban, akik megszokták már, hogy ez a pókember hihetetlen.

De ha kiírnátok egy szavazást, én az eddig leírtak alapján már tudnám, hogy mire szavazzak.
This is a joke. A real practical Joke.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1081 Dátum: 2009. Július 22. - 10:17:42 »
Annó az ÚXM egyik sztorijának azért nem lehetett a címe A király visszatér, mert valami jogi bonyodalom lett volna belőle (ha jól emlékszem :headscratch: ). Itt nem lenne ilyen gebasz?
Ott se lett volna, csak a T. szerkesztő variált itt a vakvilágba feleslegesen. Ő is sikeresen keverte a védjegyet a szerzői joggal, méghozzá úgy, hogy a példa ott volt szó szerint az orra előtt.
Aha, így már értem. ;)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1082 Dátum: 2009. Július 22. - 11:29:14 »
Szerintem Ati-nak igaza van abban, hogy addig míg a csodálatos jelző az újvilágot takarja addig maradjon a jelző, és igazából a polcomon is jobban mutat majd a könyvek gerince ha egyenletes ( hihetetlen hihetetlen hihetetlen.... hihetethlen)  :spidey:
amúgy egy szavazást rádobhatnátok erre a kérdésre ;)  :brow:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1083 Dátum: 2009. Július 22. - 12:28:44 »
Venom Másikamnak nevezte a szimbiótát, nem a Másiknak. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1084 Dátum: 2009. Július 22. - 17:14:50 »
Jaj, te! De ha hivatkozunk rá, és címben adnánk, akkor nem az lenne, hogy a Másika.  ;D
A lényeg az, hogy a „másik” szó használatos volt eddig is a „másik én”-re.

Ami pedig gg-t illeti. De igenis, ez sorozat. A hihetetlen Pókember-sorozat folytatása KÖTETBEN. Bár önállóan is élvezhető.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 22. - 17:16:31 írta Ati »

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1085 Dátum: 2009. Július 22. - 17:27:25 »
Ami pedig gg-t illeti. De igenis, ez sorozat. A hihetetlen Pókember-sorozat folytatása KÖTETBEN. Bár önállóan is élvezhető.

akkor meg nem is értem miért kérdés az, hogy maradjon-e hihetetlen, vagy anélkül legyen. Egyébként meg mivel ez három sorozat kötetbe foglalva, így nem biztos hogy a hihetetlen jelző egyértelműen a folytatása lenne. De mivel ez kötet, és nem havilap, ezért nyugodtan meg lehet különböztetni egy olyan havilaptól ami, bár megszűnt, nem csak azt a sorozatot foglalja magába.
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1086 Dátum: 2009. Július 22. - 19:02:21 »
Én is a hihetetlen pártján vagyok.
Amúgy meg mért ne lenne annak a folytatása? Hiszen a legutóbbi Hihipóknak mondhatni közvetlen folytatása.
A sima Pókembert tartogassuk az olyan cumókra, mint a Vadász lelke. Ja, és szerintem teljesen jó a Másik az Otherre, full semmitmondó, pont mint az eredeti cím.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1087 Dátum: 2009. Július 22. - 19:41:40 »
A sima Pókembert tartogassuk az olyan cumókra, mint a Vadász lelke.

Ebben is van valami.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1088 Dátum: 2009. Július 22. - 20:28:15 »
azért gondolom, hogy nem teljes mértékben a folytatása, mert a Hihetetlen pókember havilap végig az amazing spider-man sorozatot adta (egy fél rész kivételével) Az otherben pedig marvel knight spider-man, amazing spider-man és a Friendly Neighborhood Spider-Man négy-négy száma van, szóval egy crossover és nem csak amazing, mint a régi sorozat.
This is a joke. A real practical Joke.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1089 Dátum: 2009. Július 22. - 21:37:01 »
Jó, de abban is biztos lehetsz, hogy ha maradt volna a havilap, akkor ők is ugyanúgy leadták volna az egészet Hihetelen Pókember cím alatt. Nem csak az Amazinges számokat adták volna ki, és csak azért nem indítottak volna másik két címet. Így én is úgy vagyok vele, hogy szerintem teljesen felesleges ezen vitázni. Mert pl a Marvel Knigths SM is többek között azért lett Marvel Lovagok a Hihetetlen helyett, mert akkor még élt a havilap. De ellenkező esetben lehet, hogy már az is Hihetetlen címen futott volna. Todd teljesen jól látja, a folytatásnak maradjon a Hihetetlen jelző, az úgymond különkiadásoknál meg legyen csak simán Pókember.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1090 Dátum: 2009. Július 22. - 22:37:00 »
én nem vitázok, csak felsorolok érveket egyik és másik oldal mellett. Dönteni úgyis Kaine fog.
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1091 Dátum: 2009. Július 22. - 22:39:08 »
A Marvel Könyvek: Pókember megjelenésekor már nem létezett a havilap. Éppen nagy dilemmám volt, hogy amikor bemondták a megszűnést, már megvolt a kész első kötet szinte, a másik kettővel együtt megvéve, pedig akkor aztán nagyon jó lett volna egyből folytatni a Hihetetlent. Vladinak mázlija volt, ő egyből nyomta az Újvilág X-Ment utána.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1092 Dátum: 2009. Július 22. - 23:07:28 »
Meg mondjuk a régi CsoPókban is volt minden Amazingtől kezdve Web of-on át Webspinnersig, nem? És ott se nagyon vacilláltak a névvel emiatt.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1093 Dátum: 2009. Július 23. - 14:00:13 »
Nekem nem úgy tűnik, hogy Vladi mázlija sokat segített volna rajta.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1094 Dátum: 2009. Július 25. - 23:10:45 »
Nos, azt mondtam, hogy meggyőztetek: marad a Hihetetlen.
Nem marad.
Bár lehetne néhány plusz mögöttes indokot keresni, de a végeredmény úgyis számokból áll: a Marvel Könyvek: Pókember mindhárom kötete visszahozta a készítése árát, az eddigi két Hihetetlen Pókember egyike se fogja, az előzetes számítások szerint.
Nyilván nem egyedül ez lehet az oka, de közrejátszhat ez is, úgyhogy nem fogom megkockáztatni, hogy megszűnjön jövőre a Pókember sorozat egy ilyen dolog miatt. Ha nagyon ragaszkodtok a jelzőhöz, újból MARVEL KÖNYVEK lesz.
Most még belekötni se lehet, mert épp annyi rész lesz benne a Marvel Knights sorozatból, mint a másik kettőből.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1095 Dátum: 2009. Július 25. - 23:25:32 »
Ha nem marad, akkor én a sima, jelző nélküli változatra szavazok. Többek között azért, mert így már 3 alcíme lenne a kötetnek, és szerintem már a kettő sem túl előnyös.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1096 Dátum: 2009. Július 26. - 00:13:53 »
Hehe, ez most tisztára olyan, mint azok a kunsztok, amikkel az ötvenes években próbálták felhúzni a DC-nél az eladásokat.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1097 Dátum: 2009. Július 26. - 08:16:30 »
Nos, azt mondtam, hogy meggyőztetek: marad a Hihetetlen.
Nem marad.
Bár lehetne néhány plusz mögöttes indokot keresni, de a végeredmény úgyis számokból áll: a Marvel Könyvek: Pókember mindhárom kötete visszahozta a készítése árát, az eddigi két Hihetetlen Pókember egyike se fogja, az előzetes számítások szerint.
Nyilván nem egyedül ez lehet az oka, de közrejátszhat ez is, úgyhogy nem fogom megkockáztatni, hogy megszűnjön jövőre a Pókember sorozat egy ilyen dolog miatt. Ha nagyon ragaszkodtok a jelzőhöz, újból MARVEL KÖNYVEK lesz.
Most még belekötni se lehet, mert épp annyi rész lesz benne a Marvel Knights sorozatból, mint a másik kettőből.

teljesen elfegadható, és érthető indok. Jó lesz Marvel könyveknek is. Szerintem akik itt fórumoznak, ígyis úgyis megveszik.
This is a joke. A real practical Joke.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1098 Dátum: 2009. Július 26. - 09:28:45 »
Talán itt az Othernél maradhat a Marvel Könyvek jelző, de akkor már én is azt mondanám amit zozi, hogy akkor inkább ne legyen jelző a Pókember elött.  ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1099 Dátum: 2009. Július 26. - 09:50:45 »
Ha viszont utána ne legyen, akkor szerintem ne legyen már itt se. Ez egy elég jó történet ahhoz, hogy itt lehessen változtatni, ne utána. Ebben lesz 3 különböző cím, adja magát, hogy itt változtassuk meg. Ahogy zozi mondja, akkor ne változtassuk többször. Úgyis hosszú a címe.
Vélemény?