Szerző Téma: Szerzői kiadványok  (Megtekintve 181524 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #620 Dátum: 2015. Március 25. - 19:45:05 »
Tényleg jó volt.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #621 Dátum: 2015. Március 26. - 11:24:24 »
Mert megérdemli.  ;)

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #622 Dátum: 2015. Március 27. - 22:12:08 »
Gratulálok . Tényleg jó a kiadói oldalatok. Képregény részletek ,kritikák stb . A személyes  bemutatkozásaitok , vagy is az hogy ki Pádi, Spuri , meg a többiek . Ha már van Batman első év, és Batman második év ismertetés , lehetne majd egy szer egy a nulladik évről is. Főleg azokról ahol Redhood  szerepel  .Ebben a történetben hosszabban bemutatják  az eredet történetet . Jó még a Fenegyerek kritika is. Szeretnék a Weird  által  írt Fenegyerekről is ismerni a véleményeiteket . Főleg azt a szakaszát ahol Fenegyerek, Folt , és Prérifarkas szerepel . További sok sikert  :bravo: . KÉRDÉS  lehet-e postán elő vagy  utánvéttel megrendelni a képregényeiteket , és mennyiért  :headscratch:. képregény ár plusz posta költség . Na most megnéztem pont meg felelőek az árak . És még van azokból amik  tetszenek . U.I. Szerintem azért az Isten ostora történet se rossz .  ;) .
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 28. - 21:41:14 írta Zöldlámpás »
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #623 Dátum: 2015. Március 29. - 18:14:48 »
Ezekben alapvetően Spuri az illetékes, a webshop az ő asztala.
U.I. Szerintem azért az Isten ostora történet se rossz .  ;) .
Köszi. Mindkét részt olvastad?

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #624 Dátum: 2015. Március 29. - 20:30:01 »
Az első részt .Itt az interneten fent van melyik oldalon a történeted .  :worship:. Tetszik hogy fekete-fehér .  Ezért jobban érvényesülnek  ,hatnak a  rajzók .
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #625 Dátum: 2015. Március 31. - 08:16:23 »
Pedig mai szemmel az egy nagyon amatőr kiadvány.  :lol: Hát mindenki elkezdi valahol.
A fesztiválon ingyen megkapod a második részt. Amit a fesztivál után fel is fogok tölteni a deviantartra (lehet a nem mondjuk ki a nevét képregényes oldalra is).

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #626 Dátum: 2015. április 16. - 19:24:00 »
Elkezdtem publikálni az idén Alfa-Béta díjra jelölt képregényemet, a Testvéreket a Tapastic-on. Két naponta kerül ki egy-egy újabb oldal.
Aki jobban szereti a kézzel fogható dolgokat, annak ajánlom a nyomtatott képregényt. Néhány példány még kapható, de már igencsak korlátozott számban. Legközelebb a május 10-ei képregényfesztiválon lehet megvásárolni őket.
http://tapastic.com/series/Brothers

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #627 Dátum: 2015. április 21. - 08:28:44 »
Habár statisztikailag igen kicsi az esély rá, hogy itt bárkit érdekeljen, de hátha.
Kitettem a teljes Isten Ostora 2-t a Deviantart galériámba.
http://peterszebeni.deviantart.com/gallery/46113648/Isten-Ostora-2-Scourge-of-God-2

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #628 Dátum: 2015. április 21. - 15:28:49 »
Hozzánk nem akarod? :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #629 Dátum: 2015. április 21. - 15:46:27 »
Végül is, az előző is ki lett rakna, így miért ne.
Majd átküldöm a fájlokat.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #630 Dátum: 2015. Május 11. - 12:42:25 »
Floodolok ismét.
A Testvérekből immáron minden példány elkelt. Komoly igényeknek kéne felmerülni, hogy legyen belőle újranyomás, egyelőre ez nem valószínű.
Aki lemaradt volna róla, itt elolvashatja.
http://tapastic.com/series/Brothers

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #631 Dátum: 2015. Június 25. - 19:22:24 »
Testvérek című, tavaly a legjobb magyar képregény díjára jelölt történetem most már magyarul is olvasható a 5Panels oldalán. Ezúttal ellentétben az angol nyelvű verzióval a korhatáros képekhez sem kell semmilyen regisztráció.
KATT

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #632 Dátum: 2015. Június 25. - 20:25:36 »
Gratulálok , tetszik . Szerintem   a Kingpin   és az 5panels   képregényei mellé , már csak egy olyan kiadó kellene  aki  a sikeres magyar rajzfilmek tovább gondolását  folytatását jelentetné meg .  Pl a  Mézga Család , Dr Bubó .   Csak biztos hogy iszonyú  drágán adnák  a jogdíjakat  . Vagy meg sem adnák .
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #633 Dátum: 2015. Június 26. - 09:17:49 »
Köszönöm szépen.
Tudom, hogy volt ilyen irányú próbálkozás már egy másik rajzfilmmel, de abból nem lett semmi. A szerzői piac még mindig iszonyúan kicsi, a nyomdaköltséget ha kitermeli valami az már jó, mellé még szerzői jogdíjat is kitermeljen, az már durva.

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #634 Dátum: 2015. Július 27. - 23:41:50 »
Gratulálok egy bizonyos rókás, holdas , animációs filmhez kiváló munka  :bravo: U. I.    Aha , hát akkor  ketten vannak a rókák      ;)   egy Jasper   és egy Noname  és  két rajzoló akik írják a kalandjaikat .  Egy  rókás sztori   F.M. -töl   és egy E.D.-töl .
« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 29. - 12:22:15 írta Zöldlámpás »
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #635 Dátum: 2015. Július 29. - 08:53:59 »
Szerintem a rokas holdas alkotoja nem olvassa a forumot.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #636 Dátum: 2016. Január 03. - 12:35:49 »
Teljesen más kategória a kettő, de utóbbiról is elég sokszor értekeztünk már. A hazai kiadványokra úgy tízszer kevesebb az érdeklődés, mint a külföldiekre, pedig azokra sem túlzottan sok. Ellenben nincsen jogdíj, csak nyomdai (és esetleg terjesztési) költség.
Plusz a hazai kiadványokat sokan már csak azért is megveszik mert magyar alkotás :). Nem véletlen több magyar képregényben a magyaros sztori és stílus (Fekete Holló, TitánEmber...).
Ez szerintem már nem kifejezetten jellemző. Már eltűnt a támogassuk mert magyar mentalitás, mivel a magyar kiadványok száma megegyezik az amerikai kiadványok számával. Megnőtt a piac ilyen szempontból, és vállogat a vevő a neki tetsző dolgok közül.
A magyaros sztorinak és stílusnak én pedig a legfőbb okát abban látom, hogy magyar az alkotó. Tudom, ez így triviálisan hangzik, de tényleg így van. Arról tudsz írni, amit ismersz, és ez a közeg vesz körül. Nem hiszem, hogy az ok elsősorban a "hazafias" érzelmek megcélozása lenne.
Persze kivételek vannak.
Sajnos az csak a kemény mag, és az aki szereti a "hazafias" tartalmakat. Márpedig a mai, hazai képregényvásárlók többsége, az amerikai képregényeken szocializálódott......
Ebben nem látok semmi problémát. Teljesen abszurd lenne a közönséget hibáztatni.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #637 Dátum: 2016. Január 03. - 16:40:49 »
Én sem, kíváncsi vagyok mit hoz a jövő.
Én úgy gondolom, a műfaj meghatározása/belövése egy új, induló képregénynél meghatározó dolog és meghatározza a fő csapásirányt is. Nem akarok reklámozni senkit, de pl. Vadas Máté Vigrid c. képregénye engem megfogott, mondom úgy, hogy én is az amerikai képregényeken nőttem fel, és a hazai témájú képregények pedig nem igazán tetszettek eddig.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #638 Dátum: 2016. Január 03. - 17:08:28 »
De akkor teged zavar a kepregenyben a magyar kornyezet vagy temavalasztas?

Miert nem akarsz senkit se reklamozni? Erre van a forum. ;) Remelem Matenak megirtad ezt.
Olvastam az elso reszet. Szerintem is jo kis kiadvany lesz.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 03. - 17:19:10 írta Todd »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #639 Dátum: 2016. Január 03. - 17:41:38 »
Igazából felhozhatnám a Titánembert is, nem vagyok ellensége a hazai témának, de az az igazság, hogy nem ehhez vagyunk szokva. És egy nem valós, reális sztori már nem állná meg a helyét magyar környezetben, szerintem. Persze csak magamról beszélhetek, magyar nevekkel operálva, számomra egyből komédia/humor faktor már az egész.  Az pedig kifejezetten irritál, mikor a készítők átmennek ősmagyar/matyóbetyár-ba, és fullra nyomatják az ember arcába az egészet.
 A meséknél egy általános Grimm elbeszélés más, és hiszem, hogy működne képregényeben is. És ha működik, onnan már csak egy ugrás a görög mitológia, majd a fantasy, sci-fi....
Sajnálom, hogy ezek máig nincsenek kihasználva, és mindig dukkolok, hogy ha látok egy hazai képregényben hasonló kvalitásokat, hogy működjön, legyen sikere, indítson el valamit.