Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 673750 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #240 Dátum: 2012. Március 09. - 19:23:42 »
A lépéstartásra ott a kéthavi füzet, abban dögivel lesz szerintem mai Pókember sztori! ;)
Vannak azonban olyanok, többek között én is pl. aki szívesebben olvasna még a régi, nagy, klasszikusokat is nyomtatásban, szerencsére pozitív volt a Marvel Extra könyben bemutatott sztori, úgyhogy szerintem nincs akadálya egy szép Lee-Romita kiadványnak!!

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #241 Dátum: 2012. Március 09. - 20:30:54 »
A kéthavi duplaszám lépéstartása kissé megkérdőjelezhető, amikor jelenleg az USA-ban havi két füzettel megy a sorozat. Még akkor is egyre nagyobb lemaradásban lenne kaine, ha a komplett OMD-Big Time közti szakaszt átlépné.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #242 Dátum: 2012. Március 09. - 21:14:47 »
Vannak azonban olyanok, többek között én is pl. aki szívesebben olvasna még a régi, nagy, klasszikusokat is nyomtatásban
Engem is odasorolhatsz, de egy könyvkiadáshoz édeskevés a "vannak olyanok". Ehhez az kell, hogy "rengetegen szeretnék".  ;)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #243 Dátum: 2012. Március 09. - 23:01:50 »
Fura, én azt hittem, hogy amit ki akarsz adni azt te kiadod, de most elbizonytalanítottál! Mindenesetre remélem, nem kell tíz évet várjunk egy klasszikus, Lee-Romita könyvre! Nem tudom mi lesz az őszi könyv, de bevallom örülnék, ha végre a 60-70-es évek is terítékre kerülnének, és egy klasszikus szori folytonosság is kialakulhatna, a mai történetek mellett! A 80-as évekből a Jean DeWolf halálát olvasnám szívesen, a 90-es évekből pedig a Vészmanó él c. sztrorit, valamint a Klón időszakból!

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #244 Dátum: 2012. Március 09. - 23:44:37 »
Fura, én azt hittem, hogy amit ki akarsz adni azt te kiadod, de most elbizonytalanítottál!
A Vertigo óriási buktája után nincs mit csodálkozni, ha nem ad ki bármit, amihez kedve támad.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #245 Dátum: 2012. Március 09. - 23:55:16 »
Jaja.
A nagyon régiek ellen szól különben, hogy ha abba belekezdünk, akkor az elvenne minden más lehetőséget. Azt megállás nélkül lehetne kiadni évtizedekig, de akkor meg semmi mást.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #246 Dátum: 2012. Március 10. - 08:20:59 »
Én a se a "rengetegen szeretnék" se a "vannak olyanok" halmazát nem gyarapítom. Nem kötném fel magam a hálóvetőmmel, ha nem lenne Lee-Romita Pókember. Písz!  ;)
"Live for nothing or die for something, your call."

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #247 Dátum: 2012. Március 10. - 09:22:52 »
Jaja.
A nagyon régiek ellen szól különben, hogy ha abba belekezdünk, akkor az elvenne minden más lehetőséget. Azt megállás nélkül lehetne kiadni évtizedekig, de akkor meg semmi mást.

Értem, ezek szerint nem lesz se Zöld manó, se Stacy kapitány halála, se pókírtó robot... De miért lenne baj ha folytonosan jönnének ezek a klasszikus sztorik? Szépen haladnánk a történetben, nem lenne üres érzése az embernek mikor előveszi a régi semices pókokat pl. és van ott a sok vissza utalás olyasmikre, amik magyarul soha nem jelentek meg! Sose szerettem mikor ugrabugrálás módjára válogattak régi sztorikat második történetnek már akkor is! Elvégre futott a fősorozat, ahogy most is, ráadásul két történettel a mai pókemberrel! Kár hogy a régit nem támogatod! :(


Én a se a "rengetegen szeretnék" se a "vannak olyanok" halmazát nem gyarapítom. Nem kötném fel magam a hálóvetőmmel, ha nem lenne Lee-Romita Pókember. Písz!  ;)

Mindenki szuvenír joga azt szeretni amit szeret, örülj neki, hogy vannak új sztorik kéthavonta! Én is szeretem őket szó se róla, de nem írkálok olyanokat, hogy áá nem támogatom én az új történeteket csak a régieket!!! Az lenne jó, ha mindkettőből lenne egyforma mennyiségben! Szerintem!

De nem akarok vitázni, pláne nem veled Tomi, ha te így látod akkor biztos így van rendjén, és nem kell Lee-Romita sztorik!! Ki tudja, hát ha lesz majd egyszer egy másik kiadó, aki kiadja őket!

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #248 Dátum: 2012. Március 10. - 10:58:10 »
örülj neki, hogy vannak új sztorik kéthavonta! 

Örülök!  :kingpin:


de nem írkálok olyanokat, hogy áá nem támogatom én az új történeteket csak a régieket!!!

Szíved joga. Én irkálok. 

Az lenne jó, ha mindkettőből lenne egyforma mennyiségben! Szerintem!

Szerintem meg az lenne a jó, ha a piac megerősödne, neadjisten bővülne annyira, hogy ne legyen kétséges a már meglévő címek folyamatos jelenléte (nem csak Tomi kiadványai). Meg még az is jó lenne, ha Tomi lenne a Marvel főszerkesztője, és az is, ha nem pusztulnának ki az etüsthátú gorillák.
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #249 Dátum: 2012. Március 10. - 14:36:00 »
Jól mondja kj. Nincs értelme belekezdeni addig, amíg ilyen gyenge lábakon áll a piac - gazd. válság, meg hasonlók -, hogy aztán 1 kötet után abbahagyjuk azzal, hogy nincs rá igény.  ;) Jószerével még azt sem tudom, az újak mennyire fognak fogyni, hogy várod el, hogy belekezdjek máris egy kevésbé jól fogyó bármibe? Ha majd úgy látom, hogy hasít, ha már tudom, hogy az újságosok mikor és mennyit fizetnek, akkor tudok majd tovább gondolkodni. Addig ülök én is türelmesen, és bízom benne, hogy minden okés lesz, és hogy az eddigiekkel nem lőttem mellé.  ;)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #250 Dátum: 2012. Március 10. - 16:43:57 »
örülj neki, hogy vannak új sztorik kéthavonta! 

Örülök!  :kingpin:


de nem írkálok olyanokat, hogy áá nem támogatom én az új történeteket csak a régieket!!!

Szíved joga. Én irkálok. 

Az lenne jó, ha mindkettőből lenne egyforma mennyiségben! Szerintem!

Szerintem meg az lenne a jó, ha a piac megerősödne, neadjisten bővülne annyira, hogy ne legyen kétséges a már meglévő címek folyamatos jelenléte (nem csak Tomi kiadványai). Meg még az is jó lenne, ha Tomi lenne a Marvel főszerkesztője, és az is, ha nem pusztulnának ki az etüsthátú gorillák.

Meg ha nem lennél így elszálva!! ;)
De mindegy is, ez csak egy érdeklődés volt a részemről, nem pedig követelőzés, kötekedés, és okoskodás, az távol áll tőllem! Reménykedtem, hogy nem ad mindenben neked igazat Kaine, de ha ez a helyzet akkor ez van, szerintem a közeljövőben egyre gyakoribbak lesznek a honosítások elterjedése! Úgy látszik "örüljünk hogy ez is van, ezt kell szeretni"!! Csak az a gáz, hogy ezt már több éve hallom és már unom!! Elnézést, hogy megszólaltam ez ügyben, többet nem fogok, és jobban körül nézek mielőtt írok valamit! A Kingpin mindenesetre átrétékelődött bennem most kicsit, ennyi.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #251 Dátum: 2012. Március 10. - 21:14:48 »
De most komolyan, miért? Mert egyelőre ésszerűtlennek tartom a kiadását? Szerintem te se ugranál fejest bele, ha már megégetted volna magad néhány olyan kötettel, ami 4-600.000 forintos buktát hozott.  ;) Az elején még bátran bevállaltam a Vertigókat is, amikre a nagy Amerikában is csak 10-20.000-s olvasottság volt. Aztán rájöttem, hogy ha így folytatom, nagyon hamar abba kell hagynom. Szeretnék hosszú távon gondolkodni, és sajnos ebbe nem fér bele, hogy mindent kiadjak, amit szeretnék.

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #252 Dátum: 2012. Március 10. - 23:12:56 »
Bocs, ezt már én sem bírom szó (betű) nélkül. Csak pár tény:
-- a Kingpin az egyetlen kiadó, aki nemhogy visszavett a kiadásból, hanem MEGERŐSÍTETTE, rögtön 2 (két!!!) füzettel, amelyek -- mivel duplasztorisak -- gyakorlatilag amerikai havilapoknak felelnek meg.
-- se a Képes, se a Cartaphilus, a Fumaxról meg ne is beszéljük a közeljövőben várhatóan NEM jön ki képregényes újdonsággal!!!!!!
Vagyis szuperhősös fronton a Kingpin abszolút bátorságról téve tanúbizonyságot, elindított 2 rendszeresen megjelenő füzetet (!!!!) + jönnek ki a kötetei is.
-- ha nincs Kingpin, nincsenek se az újságosnál OLVASHATÓ minőségű akcióképregények, se szuperhősös kötetek!
-- ha az összképregényeseket nézzük, akkor a Kingpinen kívül csak a Mangafan, a Vad Virágok és az Egmont jelentkezik rendszeresen, több címmel. Az összes többi vagy egyet (kepregeny.hu, Pesti Könyv) vagy rendszertelenül néha-néha vmit (Képes, Libri, Cartaphilus).

Ezen kell elgondolkodni picit a követelőzések meg az elégedetlenkedés helyett. És ezt most általánosságban írtam, nem címzem senkinek, illetve mindenkinek, mert már több helyen is láttam a sírást mindenféle piszlicsáré dolog miatt.

Iszonyú rizikót vállalt Tomi, amikor beleugrott ebbe, és akkor ráerősített, amikor mindenki szinte NULLÁRA redukálta a kiadásait! Igen, annak kell örülni, ami van!! ALIG éltek meg két számot a füzetek, és még kéne több??
Én elhiszem, hogy mindenki azt szeretné, hogy a kedvence megjelenjen, de könyörgöm, nézzünk körül egy kicsit előtte a világban, de főleg itthon, és erősítsük meg azokat a címeket, amelyek MEGJELENNEK. Mert anélkül halott ügy az egész.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #253 Dátum: 2012. április 07. - 22:24:53 »
Az a baj, hogy egyesek nagyon negatívan látják a vállalkozást.

Az, hogy Tomin kívül senki meghatározó nincs a piacon jól is jöhet, nincs konkurencia. Én nagyon pozitívan bízok benne, hogy megtérül. Egyre kell figyelni a jelenlegi piaci környezetben, nem csinálni saját magának konkurens "kannibál" terméket. Rajongásom ellenére szerintem a jelenlegi címek bőven elégségesek.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #254 Dátum: 2012. április 10. - 21:31:55 »
Jelenleg hogy halad a szavazás?
A Klón sztorik alatt mit kellene érteni, mely címek részeit?
A Maximum Carnage-ot elképzelhetőnek tartanád kiadni? Gondolom igen, ha már lehet rá szavazni.
Nekem inkább a régebbi szorik fekszenek, így a szavazáson is, a Stacy kapitány halálára nyomtam! :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #255 Dátum: 2012. április 10. - 21:32:43 »
Hogyhogy nem a Lee-Romitára?  :surp:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #256 Dátum: 2012. április 10. - 21:38:02 »
ÁÁá, én már nem merek álmodozni, ebben az országban egyhamar tuti nem jelenik meg magyarul! :) És a Stacy kapitány halála, némileg még az a feeling, ezért is szavaztam rá, az hátha esélyes!

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #257 Dátum: 2012. április 11. - 11:50:23 »
ÁÁá, én már nem merek álmodozni, ebben az országban
Miért, mi van ebben az országban? :o
Én mostanában ha a polcomra nézek, vagy keresem Kaine füzeteit az újságárusoknál, mindig elönt az öröm, hogy legalább ezért biztos megéri "magyarnak lenni", hogy van néhány ember, aki ennyire szívén visel bizonyos dolgokat. Nem sok ez, amit kapunk, viszont annál jobb érzés megbecsülni. Nem tudom elképzelni, hogy egy amcsi srác annyira tud örülni az épp megjelenő Amazingnak, mint mondjuk mi.

És akkor hozzá kell tenni, hogy szerencsére nincsen már vasfüggöny, ha valami miatt nagyon sajog a szívem, akkor meg tudom rendelni.

Más: azt hiszem mindent felsoroltál, ami anno a levrovatban előjött, kivéve egyetlen egy történetet... :D Amit nem olvastam, de hogy még a MC-nél is vállalhatatlanabbnak tartod, az már tényleg erős! :)

Egyébként jól emlékszem, hogy eddig egy marvel kötet sem okozott csalódást? (csak a Vertigok és a Vampirella). Mennyire igaz ez a két "külön kiadványra", a Marvel Extrára és a Vadász lelkére?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #258 Dátum: 2012. április 11. - 12:32:57 »
Azok lassabbak voltak, de ez nem meglepő, úgy is számoltam velük. A klasszikus történetek mindig kevesebb embert érdekelnek, mint a legújabbak. Azért is lettek önálló különszámok. A Vadász lelke már rendben van, a Marvel Extrának még kell valamennyi, hogy behozza az árát.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #259 Dátum: 2012. április 11. - 12:59:38 »
Értem. Akkor a közeljövőben - pláne így a Marvel+ mellett - már nem tervezel hasonló kiadvánnyal jönni, ugye, szóval nem lesz több Új Marvel Extra.