Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 673760 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2220 Dátum: 2014. április 22. - 14:36:52 »
Idézet
Mint ahogy annak sem, hogy mi köze volt Lámpás Jack-nek a Vészmanó csatafurgonjához.
Erre már nem emlékszem, de mivel ő lett a későbbi Vészmanó, hát alighanem megtalálta, és magáévá tette, nem?

[

Ez még a 23. számban volt, jóval Jack Vészmanóvá konvertálódása előtt. Próbáltam utána nézni a dolognak itt-ott, csak ugye a minimális angoltudás... :)
Mindegy is. Köszi a válaszokat!

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2221 Dátum: 2014. április 22. - 16:32:56 »
Erre már nem emlékszem, de mivel ő lett a későbbi Vészmanó, hát alighanem megtalálta, és magáévá tette
Durva. Ez már hardcore.  :o

Idézet
2. Az Uncanny X-Ment nem szándékozod folytatni ott, ahol a semices(X-Men 36) abbamaradt?
Sejtem, hogy a jogdíjat már aranyrögben mérik, de hátha...
Nem, díszdobozból nem lesz több. Óriási nagy meló megcsinálni, és úgyszólván önköltséges, vagyis csak azért csináljuk, hogy kifoltozzuk a régi sorozat nagyobb lyukait. Nem a jogdíj a sok, hanem a digitalizálás.
És ez a két dolog hogy függ össze? Ez most azt jelenti, hogy akkor megszűnik a PPP jövőre?
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 22. - 16:34:49 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2222 Dátum: 2014. április 22. - 17:27:21 »
Szerintem Kaine úgy értette, hogy nem indítanak még egy olyan sorozatot, amelynek az lenne a célja, hogy egy régi sorozat lyukait foltozgassa, mert épp elég a PPP-t fenntartani/csinálni. Bár... az elmúlt hónapokban már tanúi lehettünk annak, hogy Kaine hajlamos homlokegyenest az ellenkezőjét mondani annak, amire számíthatunk, csak hogy félrevezessen minket. ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2223 Dátum: 2014. április 22. - 17:46:48 »
Nem, ez nem igaz. :) Sose mondtam az ellenkezőjét, csak körmönfontan fogalmaztam. :)

rheinfuss

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2224 Dátum: 2014. április 22. - 18:53:48 »
Sikerült nekem is elolvasni az új PPP-t. Alapvetően nagyon jók ezek a kissé földhözragadtabb sztorik, de ez a bandaháború annyira tetszett. Régi módi vagyok, na! :) Jöjjön csak a hagyományos szupergonoszok hada. A Kozmikus Pókembert viszont nagyon várom, erről még említés szintjén sem hallottam korábban, csak amit itt a fórumban olvastam róla.

Viszont ez a Sal Buscema... Már a régi CsP-ben is kirázott a hideg a rajzaitól, és itt is. Hát szegény MJ hogy néz már ki? Kb. 40 évesnek, modell karrierje végén, 10-15 kg plusz súllyal. Borzasztó ez a "szögletes" stílus. És ha jól sejtem, akkor még találkozunk vele, ha a következőkben mindhárom akkori címből lesz történet.

És egy kötözködő kérdés :) Miért van egyszer Glorynak, egyszer Gloriának írva Ms. Grant? (A buborékokban is,  a dokumentációban is.)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2225 Dátum: 2014. április 22. - 19:34:01 »
Eléggé földhözragadt a megoldás: a Glory a Gloria beceneve.

rheinfuss

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2226 Dátum: 2014. április 22. - 20:28:41 »
Öö, ez elég ciki.  :-[
Köszi!

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2227 Dátum: 2014. április 22. - 21:00:01 »
"Lesz McFarlane, de nem jellemzően. Az idei sorozatban a Kozmikus Pókember Hulk elleni csatáját ő rajzolta. Torment vélhetően nem lesz. A sima Spider-Manből lesznek részek, de már Meki után. "

Gondolom az ASM #328 számáról van szó, ez esetben én is kíváncsian várom. :) A sima Spider-Mant ő rajzolta végig, sajnos egyszer vendégszerepelt Erik Larsen, aki próbálja hozni a stílust, de hát na, nem valami tetszetős. Szóval akkor milyen részekre gondolsz, ami nem McF?
Vagy úgy érted, hogy lesz, de majd csak jóval az említettek után?

"Nem, díszdobozból nem lesz több. Óriási nagy meló megcsinálni, és úgyszólván önköltséges, vagyis csak azért csináljuk, hogy kifoltozzuk a régi sorozat nagyobb lyukait. Nem a jogdíj a sok, hanem a digitalizálás. "

A díszdobozt nem vágom. :D Az már csak hab a torkán. Amúgy nem foltozásra gondoltam én sem... Isten ments. De az Uncanny 250-nél abbahagyott X-men kezdett volna izgalmas lenni, komolyodni, tele érdekes karakterrel, és a rajzolókról nem is beszélve. Kapásból még vagy 50 rész elég színvonalas 300.-ig, meg még ki tudja meddig... erre biztos lenne kereslet is. Nekem pl. az X-ek a kedvenceim, de a semices, első sorozaton kívül nincs más magyar meg, számomra egy fillért nem érnek a rajzok miatt, lehet abban akármilyen fúde bombajó sztori.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2228 Dátum: 2014. április 22. - 21:57:21 »
Nitro elég régóta foltozgatja a magyar kiadású X-eket… de nem hiszem, hogy azon kívül olyan nagy kereslet lenne erre a régi érára. Claremont egy nagyon hosszú szappanoperát írt.

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2229 Dátum: 2014. április 22. - 22:17:26 »
Kinek mi. Attól, hogy egy történet nem 3-4 vagy 12 részes, attól még jó. Pláne remek rajzolókkal/kihúzókkal... Ez volt az igazi marvel képregény! Az új, mangás meg számítógépes agymenésekből valószínűleg egész életemben egy részt sem fogok olvasni. Belelapozom, és le is teszem, h nemá, ezdegagyi, hogynéznekezekki. De szerintem ezzel a véleménnyel nem vagyok egyedül.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2230 Dátum: 2014. április 22. - 23:00:21 »
Sikerült nekem is elolvasni az új PPP-t. Alapvetően nagyon jók ezek a kissé földhözragadtabb sztorik, de ez a bandaháború annyira tetszett. Régi módi vagyok, na! :) Jöjjön csak a hagyományos szupergonoszok hada.
Valójában a Kaméleon-Kalapácsfej-Vezér hagyományosak voltak.
Idézet
A Kozmikus Pókembert viszont nagyon várom, erről még említés szintjén sem hallottam korábban, csak amit itt a fórumban olvastam róla.
Pedig régen sokat emlegettük a lev. rovatokban.
Idézet
Viszont ez a Sal Buscema...
Ja, ő még lesz néhányszor. Egy idő után csak az övé volt a Spectacular sorozat.
A sima Spider-Mant ő rajzolta végig, sajnos egyszer vendégszerepelt Erik Larsen,
Dehogyis, csak 15 számot rajzolt a 98-ból.
Idézet
A díszdobozt nem vágom.
Anélkül nem menne a klasszikus.
Idézet
erre biztos lenne kereslet is. Nekem pl. az X-ek a kedvenceim, de a semices, első sorozaton kívül nincs más magyar meg, számomra egy fillért nem érnek a rajzok miatt, lehet abban akármilyen fúde bombajó sztori.
Sajnos a képregénykiadás nem olyasmi, ami menni tud önmagában, kicsi részeire bontva is. Nem tud megjelenni olyan képregény, amely egy bizonyos réteget szolgál ki - esetedben azt, aki csak a régieket veszi meg. Azon belül azokat, akik ugyanazt a rajzstílust szeretik, és másfélét nem vesznek meg. Erre ebben az országban nem lehet képregénykiadást alapozni.  ;)
De hogy lehetnek a kedvenceid, ha nem érdekelnek a történeteik csak azért, mert nem a legpozitívabb rajzzal látod őket? 
De szerintem ezzel a véleménnyel nem vagyok egyedül.
Egész biztosan nem, viszont annyira sokan sem, amennyi elég lenne akár egy limitált példányszámú sorozathoz.
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 22. - 23:03:25 írta kaine »

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2231 Dátum: 2014. április 22. - 23:18:16 »
"De hogy lehetnek a kedvenceid, ha nem érdekelnek a történeteik csak azért, mert nem a legpozitívabb rajzzal látod őket? "
Költői kérdésnek tűnik, de azért válaszolok. :) Azért a KÉPregényeket a rajzok viszik szerintem, ha nem így lenne, elég lenne könyveket olvasgatnunk, aztán csókolom. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2232 Dátum: 2014. április 22. - 23:24:12 »
Én a történetek miatt szeretem őket. Persze nagyon is számítanak a rajzok is, de ha béna a sztori, a rajz nem menti meg. Fordítva viszont igen (nekem).

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2233 Dátum: 2014. április 23. - 00:04:40 »
"Dehogyis, csak 15 számot rajzolt a 98-ból. "
Upsz, akkor valamit benéztem, vagy a számomra érdekesekre emlékeztem...  :cavinton:

"Anélkül nem menne a klasszikus."
Ezzel a díszdobozzal nagyon bevittél az erdőbe:DD Ez valami szerkesztői szólás lesz a minőségben extrás képregényre... :headscratch:
De ez esetben minek a felhajtás? Jó bornak nem kell cégér, ahogy mondják. De amúgy összességében értelek. Szvsz annyi menne,
mint a 400 darabos PPP-ből... vagyunk annyian régi motorosok, akiket érdekelne... de mondjuk a PPP számok sem csak 'régi arcok'-hoz futnak be szerintem. Bár ez utóbbira semmilyen rálátásom sincs. Az X-men filmek is elég jó reklámot csináltak volna ennek, pláne meglátnának egy jó silvestri/greent vagy jimlee-t:) Biztos több menne el, mint az újvilágból. Dehát nem értek én hozzá, maradnak a scannelt cuccok és a külföldiek továbbra is:)

"Én a történetek miatt szeretem őket. Persze nagyon is számítanak a rajzok is, de ha béna a sztori, a rajz nem menti meg. Fordítva viszont igen (nekem)."
Én meg akkor ezek szerint pont fordítva. Nem kötözködésképpen, de így van. Pl.  Torment, ha már említettem, nem szól sok mindenről... más rajzoló egy füzetben letudta volna úgy, hogy tele van reklámmal az az adott szám. Szóval valami látványvilág kell, számomra ez azért művészet a sci-fin belül.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2234 Dátum: 2014. április 23. - 08:43:02 »
Ebbe is van igazság, meg abba is. De képregényt nem csak nézni kell hanem olvasni is, nem vagyunk már óvodások. imho
This is a joke. A real practical Joke.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2235 Dátum: 2014. április 23. - 10:53:44 »
Kaine: Most akkor ha nem lesz karton neki, akkor megszűnik a sorozat? És mivel azt írtad, hogy nem lesz több tok, akkor meg fog szűnni a PPP? :headscratch:
Rajz/történet: Nehéz dolog ez, mert ha passzol a gyengébb rajz a sztorihoz akkor elmegy, de, és itt jön a de, mert pl. Ramos és társai már nem illik egy fősodor béli címhez, ahol komolyabb történések is zajlanak, egyszerűen komolytalanná, gyermeteggé válik a sztori és annak mondanivalója, ebben a tekintetben igenis fontos a rajz. Buscema régebben jobban rajzolt, de nem véletlenül ő a világ leggyorsabb Pókember rajzolója. :)

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2236 Dátum: 2014. április 23. - 11:09:30 »
Ebbe is van igazság, meg abba is. De képregényt nem csak nézni kell hanem olvasni is, nem vagyunk már óvodások. imho
Nem vagyok óvodás én sem, pont ezért nem vesz be a gyomrom egy mostani képregényt. Hombár fejű, pálcikatestű pókember harcol? Ne röhögtessenek már... és tsai.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2237 Dátum: 2014. április 23. - 11:34:55 »




Érezzük a különbséget? ;)

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2238 Dátum: 2014. április 23. - 11:41:59 »
That's what I'm talkin' 'bout! :D

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2239 Dátum: 2014. április 23. - 11:45:23 »
Ez olyan hülyeség, és nem is az a szomorú, hogy nektek nem tetszik valami, hanem az, hogy konstans egy szubjektív véleményt akartok objektívként lenyomni mások torkán. Ez a hasonlat meg über marhaság, mert te is tudod, hogy ennél halálian jobb rajz is volt Ramostól, de a butaságot valahogy csak kell erősíteni két tetszőlegesen kiválasztott rajzzal, ami lényegében semmit sem bizonyít, azon kívül, hogy neked nem tetszik valami és ez nem hagy nyugodni.