Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 674044 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2240 Dátum: 2014. április 23. - 11:51:09 »
Érezzük a különbséget? ;)
Érezzük. A részletességet leszámítva a felső minden tekintetben messze-messze elmarad az alsótól.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2241 Dátum: 2014. április 23. - 14:01:54 »
Nem vagyunk egyformák Talgaby, te a Spawn se szereted, de attól még az NEM ROSSZ! ;)
Amúgy mindenki eldöntheti mi kell neki, csak más a helyzet odakint és más itthon, ahol egy hazai magyar kiadó nem engedheti meg magának hogy alternatív, elvont rajzokkal operáló állandó sorozatot adjon ki, mert azért sokan igenis képi megfontolásból is vesznek képregényt a kezükbe mikor az olvassák, és kiadják érte a megspórolt pénzüket.
Egy olyan kiadó mint a Marvel, simán megteheti hogy egy teljes évig Ramos féle rajzokkal működtessen egy címet, kint elegendően szeretik, van aki eltartsa a lapot, de a Kingpin, hát...... :roll:
Mondom, mindenki azt szeret amit akar, és azt is vesz meg!

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2242 Dátum: 2014. április 23. - 14:15:43 »
Ilyenkor azért eléggé megerősödik bennem az a vélemény, hogy neked tényleg a leghalványabb fogalmad sincs arról, hogyan működik egy kiadó. Akármilyen kiadó.
Ha komolyan azt hiszed, hogy a Marvel bármilyen szinten is merne kísérletezni a legkomolyabb presztízzsel bíró kiadványával, akkor te egy nagyon érdekes álomvilágban élsz az üzleti élet rideg valóságával szemben.
Ramos nagyon egyszerűen azért volt ennyit a Pókon, meg bármely más kiadványukon – beleértve a szintén stratégialiag fontos X-eket – mert egy nagyon népszerű rajzoló. Az, hogy valakinek nem tetszik, az magánügy, én is utáltam az X-es időszakában, mert egyre rosszabb és rosszabb teljesítményt nyújtott.

Viszont ez sem változtat azon a keserű igazságon, hogy az általad Ramos elleni példaként felhozott lenti rajz fényévekkel messzebb áll bármiféle anatómiai vagy perspektivikus realitástól, mint Ramos karikatúraszerű képei. A jobb felső sarka gyakorlatilag önmagában szimbolizálja, hogy miért silányult a képregény médiuma a kilencvenes években a köz szemében a tizenhárom éves hülyegyerekek érzelmileg sivatagi kopárságú játszóterévé egy változatos zsánereket felmutató művészeti forma helyett.

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2243 Dátum: 2014. április 23. - 14:24:52 »
"konstans egy szubjektív véleményt akartok objektívként lenyomni mások torkán"
Pont ezt érzem én is, amikor a képregények között szétnézek manapság. Csak ez a manga izé van zömmel. Ami meg nem az, azt viszik mint a cukrot, és úgy kell vadászni rá... meg horror árat kérnek 1-1 számért. Na miért van ez? És ez egy objektív kritika. Erre van kereslet. Tetszik vagy sem neked. Ízlések és pofonok. Az itthoni marvelkedvelők szeme van kinyomva az általad jobbnak vélt képregényekkel, meg le van nyomva a torkukon. Megveszik, mert nincs más. Na ez a szomorú. De nem nagyon szeretnék a továbbiakban ezen vitatkozni, nyilvánvaló az ízlésficam... sőt már nyílt törés:) Lehet én is boldogabb lennék, ha kevesebbel beérném.
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 23. - 14:27:25 írta deadbeat7 »

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2244 Dátum: 2014. április 23. - 14:32:08 »
Talgaby, most attól függetlenül, hogy igazad van, vagy nincs, a képregény sokak számára nem művészeti forma, hanem csak egy szórakozás, kikapcsolódás. Ez nem az én személyes véleményem, hanem ez általános sokak szemében. És a téma szempontjából az is mindegy, hogy a 90es évek stílusa érte ezt el, mert ha megkérdezel valakit, akinek ez a véleménye, az nem a 90es évekre fog hivatkozni, mint te.
This is a joke. A real practical Joke.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2245 Dátum: 2014. április 23. - 14:39:08 »
"konstans egy szubjektív véleményt akartok objektívként lenyomni mások torkán"
Pont ezt érzem én is, amikor a képregények között szétnézek manapság. Csak ez a manga izé van zömmel. Ami meg nem az, azt viszik mint a cukrot, és úgy kell vadászni rá... meg horror árat kérnek 1-1 számért. Na miért van ez? És ez egy objektív kritika. Erre van kereslet. Tetszik vagy sem neked. Ízlések és pofonok. Az itthoni marvelkedvelők szeme van kinyomva az általad jobbnak vélt képregényekkel, meg le van nyomva a torkukon. Megveszik, mert nincs más. Na ez a szomorú. De nem nagyon szeretnék a továbbiakban ezen vitatkozni, nyilvánvaló az ízlésficam... sőt már nyílt törés:) Lehet én is boldogabb lennék, ha kevesebbel beérném.

Persze, ami neked nem jön be és másnak igen, az ízlésficam, értem. Miért nem így kezdted? Másik gond meg az, hogy miért nem úgy néz ki minden képregény, ahogy te szeretnéd és baj, hogy van választék, mert lemaradtál egy kínálaton lévő képregénysorozatról? #butthurtnation

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2246 Dátum: 2014. április 23. - 14:50:56 »
Persze, ami neked nem jön be és másnak igen, az ízlésficam, értem. Miért nem így kezdted? Másik gond meg az, hogy miért nem úgy néz ki minden képregény, ahogy te szeretnéd és baj, hogy van választék, mert lemaradtál egy kínálaton lévő képregénysorozatról? #butthurtnation
Nem feltétlenül így érettem. De a Spawn-t nem szeretni... vagy a két kép közül az alsóra szavazni... áhh nemá, hány éves vagy, tíz? Azt is értem én, hogy haza kell beszélni, nem mintha annyi vevő olvasná ezt a fórumot... Nem maradtam le semmiről amúgy. Annyira kevés sajnos a nekem tetsző, hogy minden megvan.
Nem azt szeretném, hogy minden képregény úgy nézzen ki, amilyen nekem tetszene, mert akkor mi lesz azokkal, akik a mangással is beérik?
Csak ha lehetne választani kurvajó lenne... de hát ez Mo. Lendületben meg minden, a béka segge alatt. #nonation-onemanarmy
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 23. - 14:52:29 írta deadbeat7 »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2247 Dátum: 2014. április 23. - 14:58:59 »
Látom itt a mangás a legnagyobb szitokszó, ami érhet egy képregényt...  :stupid:
És aki nem szereti a Spawn-t az max egy 10 éves értelmi szintjén állhat.
Oké, ezek végül is komoly érvek...

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2248 Dátum: 2014. április 23. - 15:10:13 »
Ben hol van ilyenkor? :)
This is a joke. A real practical Joke.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2249 Dátum: 2014. április 23. - 15:15:57 »
w00t, flame! Még jó, hogy van itthon Pocky~

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2250 Dátum: 2014. április 23. - 15:19:09 »
Látom itt a mangás a legnagyobb szitokszó, ami érhet egy képregényt...  :stupid:
És aki nem szereti a Spawn-t az max egy 10 éves értelmi szintjén állhat.
Oké, ezek végül is komoly érvek...
Ügyesen kiforgattad a szavaimat, büszke lehetsz magadra.  :lol:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2251 Dátum: 2014. április 23. - 15:26:11 »
w00t, flame! Még jó, hogy van itthon Pocky~
:lol:
Ügyesen kiforgattad a szavaimat, büszke lehetsz magadra.  :lol:
Az is vagyok, kell délutánra egy kis szórakozás.  :twisted:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2252 Dátum: 2014. április 23. - 15:31:50 »
Úgy látom elbeszélünk egymás mellett. Én csak azt mondom, hogy a hazai kiadó, név szerint a Kingpin, nem biztos megengedheti magának hogy a Ramos rajongókra hagyatkozzon, mint kint a Marvel! ;)
DE ha ennyire merész Kaine, nosza, tegye, max nem biztos hogy olyan lesz a lap eladása mint eddig. De ne nekem legyen igazam. Látom hogy ez nem is a Hihi topicja. Ez meg inkább odavaló téma, a PPP-ben szerencsére egyenlőre nem lesz "mangás" beütés. :P :D

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2253 Dátum: 2014. április 23. - 15:37:55 »
Most megint felteszem a kérdést, hogy azok, akik ilyenekkel jönnek, hogy X meg Y mangás stílusban rajzol, azok láttak-e már mangát? Mert hogy Ramos stílusa nagyon nem hasonlít egyik mangakáéra sem, az zicher. Vagy manapság már mindenre rámondjuk, hogy mangás, ha a szereplőknek nagy boci szemei vannak? :headscratch:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2254 Dátum: 2014. április 23. - 15:42:42 »
Mondjuk hadd ne menjünk bele abba, hogy a a Spawnt kedvelők vagy éppen tőle falra mászók vannak-e közelebb egy tízéveshez. (Bár megsúgom: a vásárlóközönségének zöme nem kaphatott volna jogosítványt a bolygó egyetlen országában sem.)
Bár számomra továbbra is mulatságos, hogy idehaza még mindig oly sokakat találok, akik bőszen védelmezik, sőt, dicsőítik azt a korszakot és meghatározó stílusjegyeit, amely teljesen tönkretette az amerikai képregénypiacot és csődbe vitte a Marvelt. Mert ugye az a jó, ami tönkreteszi a kiadóját. Logika.
Ezt pont olyan, mint amikor egy Megtorló-rajongót hallgatok, hogy Frank Caslte akkora császár figura, és milyen sikeres és híres. Amit mi sem mutat jobban, mint hogy a filmjei mind megbuktak és a képregénysorozatát huszonöt év alatt tizedszer próbálják elindítani, mert senki sem veszi.
Avagy az ember vitázhat is a nyers realitással, de a hit erejét akkor sem győzheti le.

Raisu: Nem, és akkor ha az ember felhozza, hogy hányféle mangaiskola/stílus létezik, amelyek egyike a realista, akkor eléggé nagy a csend. Jó esetben.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2255 Dátum: 2014. április 23. - 15:47:40 »
Most megint felteszem a kérdést, hogy azok, akik ilyenekkel jönnek, hogy X meg Y mangás stílusban rajzol, azok láttak-e már mangát?
Szinte biztos, hogy nem. Én ezt az egész manga/anime utálatot mindig nagyon ellenszenvesnek találtam képregényrajongóktól.
Mindenkinek más tetszik, ez tiszta sor, de ha mások rajongásának tárgyát/szubkulturáját nem tiszteljük, akkor hogyan várjuk ezt el viszont (ez igaz az élet minden területére)? Aki így gondolkozik, az nem igazán haborodhat fel a minden képregény gyerkes/sz*r mentalitású emberek megnyílvánulásain.
DE ha ennyire merész Kaine, nosza, tegye, max nem biztos hogy olyan lesz a lap eladása mint eddig.
Igen, erre bizonyára marha nagy esély van, hogy Kaine egyik reggel felébred, és azt mondja, "Hmm. Holnaptól csak Ramost fogok kiadni!"  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 23. - 15:55:34 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2256 Dátum: 2014. április 23. - 20:21:17 »
Flame On, srácok!  :D
Kaine: Most akkor ha nem lesz karton neki, akkor megszűnik a sorozat? És mivel azt írtad, hogy nem lesz több tok, akkor meg fog szűnni a PPP? :headscratch:
Karton nélkül nem létezhetne, ez így van. Hogyne lenne több tok, ilyet nem mondtam, vagy igen?

A belinkelt képeiddel egyetértek: az a fajta maximum az Adventures sorozatba passzolna. Szerencsére azért ez még Ramostól is elég szélsőséges példa, ennél azért vannak jobb munkái. De máskülönben egyetértünk: a fősodorba szerintem sem való.
A részletességet leszámítva a felső minden tekintetben messze-messze elmarad az alsótól.
Mint egy pálcikaember egy kigyúrttól.  ;D
Ha komolyan azt hiszed, hogy a Marvel bármilyen szinten is merne kísérletezni a legkomolyabb presztízzsel bíró kiadványával, akkor te egy nagyon érdekes álomvilágban élsz az üzleti élet rideg valóságával szemben.
Khmm... Howard Mackie és az ASM v2 első két éve. Tökéletes példa rá, hogy a Marvellel is megesik bizony az ilyesmi.  ;)
Idézet
Ramos nagyon egyszerűen azért volt ennyit a Pókon, meg bármely más kiadványukon – beleértve a szintén stratégialiag fontos X-eket – mert egy nagyon népszerű rajzoló.

Még ebben sem vagyok biztos. Valamiért jól bevetette oda a lábát, lehet az bármi - akár az is, hogy féláron dolgozik, nem tudom. De a Marvel (és a DC is) évtizedek óta próbálja erőltetni, hogy aki náluk rajzol, az jó. Nem fordítva.
Bár számomra továbbra is mulatságos, hogy idehaza még mindig oly sokakat találok, akik bőszen védelmezik, sőt, dicsőítik azt a korszakot és meghatározó stílusjegyeit, amely teljesen tönkretette az amerikai képregénypiacot és csődbe vitte a Marvelt.
Igen, ezt ma már tudjuk, de abban az időben épp ilyen bőszen védelmezte mindenki McFarlane-t, és hivatkoztak a kétmilliós eladású Spider-Man 1-re. Most ugyanezt látom Ramosszal, csak neki éppen nincsenek jól eladott képregényei...
Mindenesetre megtaláltam a megoldást, hogy a kecske is jóllakjon, és a káposzta is megmaradjon: a Ramos-sztorikat többnyire különszámokban fogjuk kiadni. Így nem kavar bele azok szórakozásába, akik a szórakoztatás miatt olvasnak képregényeket, és akik vér-Ramos-fanok, azok is megkapják a magukét. :)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2257 Dátum: 2014. április 23. - 20:36:18 »
Mindenesetre megtaláltam a megoldást, hogy a kecske is jóllakjon, és a káposzta is megmaradjon: a Ramos-sztorikat többnyire különszámokban fogjuk kiadni. Így nem kavar bele azok szórakozásába, akik a szórakoztatás miatt olvasnak képregényeket, és akik vér-Ramos-fanok, azok is megkapják a magukét. :)

Ennek csak azért nem örülök, mert bár nekem nincs bajom Ramossal, de így az fog lejönni, hogy nem kell senkinek a különszám és majd jól megszűnik...


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2258 Dátum: 2014. április 23. - 21:04:27 »
Valamiért jól bevetette oda a lábát, lehet az bármi - akár az is, hogy féláron dolgozik, nem tudom.
Szabadúszó, és sokkal több pénzt kér, mint a legtöbb marveles rajzoló. Akármennyire is nem szereted, akkor is az a nagy büdös igazság, hogy a Marvel törzsközönsége imádja és a cég hajlandó megfizetni őt ezért, sőt, ha van szabad kapacitása, megpróbálják kiadványok felhúzására használni a nevét. (Pl. Wolverine v3 és Runaways v3 alatt, ahol az őáltala készített füzetek érezhetően jobban is mentek.)

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2259 Dátum: 2014. április 23. - 21:09:07 »
Most megint felteszem a kérdést, hogy azok, akik ilyenekkel jönnek, hogy X meg Y mangás stílusban rajzol, azok láttak-e már mangát? Mert hogy Ramos stílusa nagyon nem hasonlít egyik mangakáéra sem, az zicher. Vagy manapság már mindenre rámondjuk, hogy mangás, ha a szereplőknek nagy boci szemei vannak? :headscratch:
Én speciel az újabb keletű képregényekre gondoltam, amikor a mangás jelzőt használtam. Mangás,anime,számítógéppel összedobott,számomra nem tetszetős rajzolói munka= manga. Pont lesz.rom, h mi a pontos definició, nem akartam hosszú mondatokat írni, mert még az időt is sajnálom rá,annyira elkedvtelenítő. Nem láttam mangát. Illetve igen, de nem jellemző, mert nem érdekel, ezért a látószögemből mindig ki fog esni.
Amúgy nem utálom, csak tök hidegen hagy, illetve annyiban bosszant, hogy alig van más itthon. Pedig vennék. Gyerekkoromban pár rajzoló feltette a lécet egy szintre szóval ezért nem tudom a mangát (csakazértis így nevezem a 'kultúrkört') értékelni! Igen, asszem ezért van ez.
De nincs ezzel gond, mert ti veszitek. Ámen. Amúgy Kaine-től választ kaptam a kérdésekre, amiért jöttem, vitatkozni meg nem fogok ízlésről,bocs. Se időm,se kedvem,meg amúgy sincs semmi értelme. Max. annyi, hogy alátámasztja, hogy nem lenne vevőköre a semices X-men folytatásának.
Az is vagyok, kell délutánra egy kis szórakozás.  :twisted:
Nagyon tudlak sajnálni, ha neked ez a szórakozás. Bocs, hogy nem tudtam írni estig, de én is szórakoztam. Ez a Todd név nagyon fasza, de gondolom semmi köze McFarlane-hez :D
Mondjuk hadd ne menjünk bele abba, hogy a a Spawnt kedvelők vagy éppen tőle falra mászók vannak-e közelebb egy tízéveshez. (Bár megsúgom: a vásárlóközönségének zöme nem kaphatott volna jogosítványt a bolygó egyetlen országában sem.)
Hú micsoda kimutatások. Nekem van jogsim, akkor ez hogy lehet?  :oh: Gyerekkorunkban másnak sem volt jogsija, a Romita fanoknak sem.
Mondjuk tegyük hozzá, hogy azért Dan Green-nek (áhitott Uncanny X-men számok) is volt szerepe az utóbbi sikereiben.
Amikor itthon megjelentek McF munkái a pókemberben, a legtöbb balf*sz akkor is húzta a száját, hogy hö hát miez, nem Romita.. anyúúú!
Pedig aprólékosabban rajzolta, mint bárki, meghát a stílus... az US of A-ban meg is lett az eredménye, emelte az olvasók számát.
Egy kiadónak meg azért az fontos? Nemde? Naugye. De hála az égnek, hogy csinált egy saját kiadót, karaktereket, stb, meg rajzolt ott (is).
Szinte biztos, hogy nem. Én ezt az egész manga/anime utálatot mindig nagyon ellenszenvesnek találtam képregényrajongóktól.
Mindenkinek más tetszik, ez tiszta sor, de ha mások rajongásának tárgyát/szubkulturáját nem tiszteljük, akkor hogyan várjuk ezt el viszont (ez igaz az élet minden területére)? Aki így gondolkozik, az nem igazán haborodhat fel a minden képregény gyerkes/sz*r mentalitású emberek megnyílvánulásain.
Tisztelve van, hogyne lenne tisztelve. Mást nem is lehet manapság itthon tisztelni (1-2 kivétellel)... deccvaccap. Te megkapod amit akarsz, vagy amivel beéred, én meg nem kapom meg. És még tiszteljelek is, amiért nincs másra igény emiatt. Mi sem egyszerűbb.
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 23. - 21:12:05 írta deadbeat7 »