Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 674072 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2600 Dátum: 2014. Szeptember 27. - 17:45:23 »
Nagyon jól néz ki, mint mindig. Amúgy Tomi, hány doboznyi anyag van még előre? Ha a régi Semices sorozat hiánypótló részeit nézem, már annak nagyobb fele lement az elmúlt majd három évad alatt. (Ha jól gondolom.) Vagyis : ha minden rendben zajlik, és minden  sínen van, meddig tudod folytatni a PPP-t?

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2601 Dátum: 2014. Szeptember 27. - 18:52:35 »
Nagyon remélem,hogy még sokáig!  8)
Vannak még '70-es évekbeli sztorik is,amik arra várnak,hogy kiadják őket.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2602 Dátum: 2014. Szeptember 27. - 18:57:29 »
Bizony, plusz előtte még a 90-es évek vége, 2000-res évek eleje is befigyel pár sztorival szerintem! ;)
Amúgy nyugi, a Maximum Carnage és a Klónsztorik kitartanak jó ideig! :)

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2603 Dátum: 2014. Szeptember 27. - 19:04:44 »
Akkor én már csak egy kávét kérek!   8)

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2604 Dátum: 2014. Szeptember 27. - 20:46:42 »
Most olvastam el az eddig megjelent 2014-es számokat és azt kell mondjam nagyon is tetszettek.
Az első két szám főleg azért tetszett mert a késő 80-as évekbeli sztorik hangulatát idézték meg, köszönhetően főleg a régi ellenségek visszaidézésének. A sztori izgalmas volt és szórakoztató na és a rajz...na igen be kell valljam nem rajongok a 90-es évek Pók rajzolóiért, nem tetszik a stílusuk, a túlméretezett szemlencsék, az arcok, és egyenesen taszít ha meglátom MJ túldúsított fürtjeit.
DE mivel itt még az elején vagyunk az évtizednek, a rajzok többsége nekem is tetszetős volt,  Larsent kivéve aki egyszerűen emészthetetlen számomra (Meg Mcfarlane, de az övé még element mert hát, na tudjátok) Alex Saviuk rajzai nagyobb szépek voltak, nála és Bagleynál figyeltem meg, hogy a rajzaik nem olyan tipikus 90-esek hanem átmenetet képeznek a két évtized között. Buscemàval nem volt különösebb bajom, de belátom rajzokat tekintve ez nem az én évtizedem, egyik sem egy JR SR,JR Mooney,Andru vagy újkori kedvencem Garney.

A kozmikus Pókemberről meg annyit, hogy állati jó volt. Nem az a hatásvadász sztori, de nem akar a lelkem mélységeibe hatolni, ennek ellenére van mondanivalója. Érdekes látni mi történik a legfelelősség teljesebb hőssel ha isteni erő birtokába jut, és emelett a mellékszálak és a levezetés is izgalmas. Nálam ez az évad PPP hozzá az elvárt elképesztő szintet, de a 80-as évek szintjét ezáltal a vezető PPP évad státuszát nem érheti el. Tehát eddig a 80-as az ász, persze ha megjön a különszám sok minden változni fog.

Így a végére, engem nagyon érdekelne mi történt Robbieval, hogy került börtönbe, mit csinált ott pontosan, oké hogy volt összefoglaló, de szívesen elolvasnám talán egy PPP vol 2-ben. ;)

De addig is köszönet a PPP sorozatért :kingpin:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Szeptember 27. - 20:57:12 írta Comicboy »
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2605 Dátum: 2014. Szeptember 27. - 21:01:56 »
Amúgy Tomi, hány doboznyi anyag van még előre? Ha a régi Semices sorozat hiánypótló részeit nézem, már annak nagyobb fele lement az elmúlt majd három évad alatt. (Ha jól gondolom.) Vagyis : ha minden rendben zajlik, és minden  sínen van, meddig tudod folytatni a PPP-t?
Örökké. :)
2015: The Child Within
2016: Maximum Carnage
2017: 90-es évek
2018-2019: Klónsztori
2020: a 2000-es évek (a vol. 1 végéig, vagyis a 119. szám végéig).
2021: 60-as évek. :)

Ha nem kaszáljátok el a sorozatot valahol a Klónsztori környékén, akkor soha nem ér véget.

Larsent kivéve aki egyszerűen emészthetetlen számomra
Lesz még jobb is időnként. Nagyon függ a kihúzójától (mint mindenki más), és ahogy megkapja Randy Emberlint (aki utána Bagleyt, majd Butlert húzta ki), sokkal jobb lesz.
Idézet
Így a végére, engem nagyon érdekelne mi történt Robbieval, hogy került börtönbe, mit csinált ott pontosan, oké hogy volt összefoglaló, de szívesen elolvasnám talán egy PPP vol 2-ben. ;)
Talán. :)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2606 Dátum: 2014. Szeptember 27. - 21:32:35 »
És akkor még nem is beszéltünk a PPP különszámairól, mert ugyebár folytatódik a Lee-Romita időszak is! ;)  :kingpin:

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2607 Dátum: 2014. Szeptember 27. - 23:02:57 »
Amúgy Tomi, hány doboznyi anyag van még előre? Ha a régi Semices sorozat hiánypótló részeit nézem, már annak nagyobb fele lement az elmúlt majd három évad alatt. (Ha jól gondolom.) Vagyis : ha minden rendben zajlik, és minden  sínen van, meddig tudod folytatni a PPP-t?
Örökké. :)
2015: The Child Within
2016: Maximum Carnage
2017: 90-es évek
2018-2019: Klónsztori
2020: a 2000-es évek (a vol. 1 végéig, vagyis a 119. szám végéig).
2021: 60-as évek. :)
Ha nem kaszáljátok el a sorozatot valahol a Klónsztori környékén, akkor soha nem ér véget.

Nem mondod, hogy 2018-ig kell várni a Klónsztorikra, nem népszerű? Kár, hogy a Maximum Carnage elvisz egy évet. Bár én még mindig jobban jártam, mint az, aki a 60-as éveket várja.
A 2017:90-es években milyen történetek lesznek? Démanó lesz benne vagy a Sikoly? A klón sztori előzménye lesz? a keselyűs sztori? Az nagyon tetszett.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Szeptember 27. - 23:04:51 írta jst22 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2608 Dátum: 2014. Szeptember 28. - 00:06:10 »
A Klónsztori még egyelőre úgyis kérdőjeles, mert nem biztos, hogy van hozzá nyersanyag. 50+ részt pedig nem tudunk mi digitalizálni.
A Maximum Carnage ugyanúgy csak az év felét foglalja el, mint a Kozmikus Pók, vagy a Child Within.
Minden felsorolt.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2609 Dátum: 2014. Szeptember 28. - 07:34:17 »
Bagley és Saviuk rajzai nekem is nagyon bejönnek!Már annak idején is szerettem őket.
Őket nagyon jó rajzolónak tartom, na meg persze az idősebb Romitát.

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2610 Dátum: 2014. Szeptember 28. - 11:08:53 »
Amúgy Tomi, hány doboznyi anyag van még előre? Ha a régi Semices sorozat hiánypótló részeit nézem, már annak nagyobb fele lement az elmúlt majd három évad alatt. (Ha jól gondolom.) Vagyis : ha minden rendben zajlik, és minden  sínen van, meddig tudod folytatni a PPP-t?
Örökké. :)
2015: The Child Within
2016: Maximum Carnage
2017: 90-es évek
2018-2019: Klónsztori
2020: a 2000-es évek (a vol. 1 végéig, vagyis a 119. szám végéig).
2021: 60-as évek. :)

Ha nem kaszáljátok el a sorozatot valahol a Klónsztori környékén, akkor soha nem ér véget.



Ez jól hangzik, köszönöm. :D

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2611 Dátum: 2014. Szeptember 28. - 11:28:40 »
be kell valljam nem rajongok a 90-es évek Pók rajzolóiért, nem tetszik a stílusuk, a túlméretezett szemlencsék

Én imádom a túlméretezett szemlencsés rajzokat :)

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2612 Dátum: 2014. Szeptember 28. - 14:24:15 »
Amúgy Tomi, hány doboznyi anyag van még előre? Ha a régi Semices sorozat hiánypótló részeit nézem, már annak nagyobb fele lement az elmúlt majd három évad alatt. (Ha jól gondolom.) Vagyis : ha minden rendben zajlik, és minden  sínen van, meddig tudod folytatni a PPP-t?
Örökké. :)
2015: The Child Within
2016: Maximum Carnage
2017: 90-es évek
2018-2019: Klónsztori
2020: a 2000-es évek (a vol. 1 végéig, vagyis a 119. szám végéig).
2021: 60-as évek. :)

Ha nem kaszáljátok el a sorozatot valahol a Klónsztori környékén, akkor soha nem ér véget.

Fantasztikus! :D Micsoda évek lesznek ezek!  :kingpin:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2613 Dátum: 2014. Szeptember 28. - 14:40:16 »
Ha nem kaszáljátok el a sorozatot valahol a Klónsztori környékén, akkor soha nem ér véget.
Ha valami csoda folytán túlélik a MaxCarnage-ot, túlélik a klón sztorikat is. Maximum minden füzethez írsz egy kétoldalas cikket, amiben megpróbálod elmagyarázni, hogy most éppen mit is olvastak. :)

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2614 Dátum: 2014. Szeptember 28. - 14:55:46 »
Komoly torzuláson kéne átmennie a személyiségemnek, hogy hűtlenné váljak a PPP-hez. :D A klón sztorikról sok rosszat hallani, de ha érdemesnek tartjátok a megjelenésre, akkor biztos nem olyan rettenetesek. Már csak azért is megrendelő leszek, hogy kijöhessenek a '60-as évekbeli sztorik. ;)

Tazi

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 130
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2615 Dátum: 2014. Szeptember 28. - 15:18:25 »
Nem rosszindulatból, de mi ez a hatalmas hype a Maximum Carnage körül 2014-ben?  :headscratch:
Oké, egy hosszú sztori, sok Spiderman karakterrel, de kb ennyi. Maga a játék sokkal jobb ami belőle készült SNES-re. A nagy bodycount ellenére nem hagy túl jelentős nyomot a marvel univerzumban sem, sem Pókember karakterében. Hiába, hogy egy "giant epic tale" benyomását kelti, de  közelébe sem ér a Titkos Háborúnak, vagy mondjuk a Day of Chaosnak (csak, hogy valami Judge Dredd vonatkozása is legyen a postomnak a változatlanság kedvéért).
Persze én nem bánom, hogy kiadásra kerül, szívesen elolvasom mégegyszer, nem kell egy történetnek megrengetni a világot, hogy élvezhető legyen, és anno a magyar fan-fordítás amúgy is rossz minőségű alapanyagból dolgozott, csak azt nem értem, hogy egyesek kb. úgy várják ezt a történetet, mint a messiást. 

NEMÉTENI :nemtudom:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2616 Dátum: 2014. Szeptember 28. - 18:15:07 »
A hazai Pók-rajongók azon része, akiknek ez készül, abban az időben nőttek fel, amikor a Spawn volt a leges-leges-leges-leges-leges-legüberklafaállatabb képregény evör. Mivel utána a képregényes élet elég sokáig lement kómába, így itthon nemigen élték meg azt az átmenetet, amit a tengerentúliak, vagyis amikor egyrészt kinőttek belőle, másrészt felismerték, hogy annak a korszaknak a termése… nos, mondjuk úgy, hogy ezt az időszakot Sötét kornak nevezik ott. A Spawn meg mára megmaradt egy kellemes gyerekkori emléknek.
Ennek a része a MaxCarnage is. Amikor a kamasz éned makacsul kitart amellett, hogy ez akkor is mekkora jóság. Mindannyiunknak vannak ilyen dolgai, kb. 13 éves korunk körül megismert szórakoztatóipari termékei, amik kegyetlen rosszak és/vagy ciki, de máig imádjuk őket. Ha meg hozzátesszük, hogy a maxCarnage egy évtizedes beteljesítetlen ígéret, ami tovább növeli a várakozást, valamilyen szinten érthető a nagy lelkesedés.

Persze maga sztori attól még a bűzlő *síp*kupa marad.

Tazi

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 130
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2617 Dátum: 2014. Szeptember 28. - 18:31:07 »
'90-es évek legnagyobb katasztófája akkor is Rob Liefeld rajzai voltak.  :lol:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2618 Dátum: 2014. Szeptember 28. - 18:57:17 »
Igaz. De azokat azóta legalább tényleg senki sem szereti, csak Rob Liefeld.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2619 Dátum: 2014. Szeptember 28. - 20:17:02 »
Ha valami csoda folytán túlélik a MaxCarnage-ot, túlélik a klón sztorikat is. Maximum minden füzethez írsz egy kétoldalas cikket, amiben megpróbálod elmagyarázni, hogy most éppen mit is olvastak. :)
Szerintem a Maximum Carnage is olyan, amit divat szidni. Nemrég újraolvastam, és teljesen jó volt. Nem mellesleg a mellékszálai fontosak a folyamatossághoz is.
Az biztos, hogy sok cikket írok majd a Klónsztorihoz, de nem azért, mert akáőr messziről is érthetetlen lenne, hisz tök lineáris történet. Inkább a háttér munkákról.
Nem rosszindulatból, de mi ez a hatalmas hype a Maximum Carnage körül 2014-ben?
Ahogy tg is írta: egyike a soha ki nem adott, mégis sokat beszélt nagyobb Póksztoriknak, vagyis sokan kíváncsiak rá. Plusz, sokat szeretik Venomot, sokan Vérontót, sokan a bunyós sztorikat, vagy a tömeges bunyókat. Ebben pedig mindez ott van.