Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 673750 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3060 Dátum: 2015. Március 13. - 20:12:43 »
Én megkaptam ma.Köszönöm szépen.Öröm volt a borítékot kibontani és hagyni,hogy orrba vágjon a frissen nyomtatott képregény illata.  8)
A Marvel+ különszáma még ennél is ütősebb volt.  :D
Ma nekem is bedobta a posta.  ;D Eszméletlenül vártam már! Hát igen az a friss képregény illat.... :brow:
Megint beleválasztottál a tutiba Tomi!  :kingpin: Szuper az egész. A történet, a színek, a rajzok,nekem mind nagyon,nagyon tetszett. A  kivitelezésért pedig csillagos ötös jár a Kiadónak! Profi munka!  :bravo: :worship: :worship: :worship: :worship:

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3061 Dátum: 2015. Március 13. - 21:06:33 »
Én őszintén megmondom: engem annyira zavar a sztorik szétdarabolása, hogy inkább lemondanék azokról a felekről, csak egy képregényben legyen egy teljes sztori. Ez idegesített a régi CSP-ben is, főleg, hogy kevesebb volt az oldalszám, és egy-két oldal mindig ugrott emiatt a sztoriból. Kicsit az olvasás élményét is rontja, mikor egy sztori közepén van vége egy füzetnek, aztán lehet várni 1-2 hónapot a folytatásra, vagy hogy befejezze az elkezdett mondatot a szereplő.  ;D

Engem egyáltalán nem zavar, mert úgyis minden képregény a legizgalmasabb résznél ér véget, így nincs sok jelentősége :). Akkor már zavarna, ha oldalszámcsökkenés miatt történne, de mivel oldalszámnövelésről van szó ez csak hab a tortán :).

Amúgy ha doksi vagy fél (a 8 oldal nem inkább 3-ad?) sztori közül kell választani, akkor a sztorit választanám. Bár 1-2 oldal lehetne időnként, de talán idén nem lesz interjú és talán a helyére az kerülhetne :).

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3062 Dátum: 2015. Március 13. - 21:28:46 »
Azért van különbség egy előre, direkt megírt "cliffhanger", és egy közepén félbevágott történet között. Kb. ahhoz tudnám hasonlítani, mint egy több részes film egyik részének vége, vagy a film felénél kényszerűségből kikapcsolása közötti különbség. Vagy a mostanság egyre inkább előforduló mondat közepén (az automata gép által) bevágott reklámok a tévében.
Számomra egy történetet kettévágni megcsonkítás. Nem úgy lett eredetileg megírva, megtervezve, elveszti a hatását, ívét, tempóját, stb...

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3063 Dátum: 2015. Március 13. - 21:34:30 »
Ha ez az ára, hogy több képregényt kapjunk, akkor én örülök neki :).

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3064 Dátum: 2015. Március 13. - 22:00:45 »
Ideért hozzám is a legújabb PPP, köszönöm!
Van még lendület a sorozatban? Jól fogy? Lesz klónsztori? Van esély elérni addig?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3065 Dátum: 2015. Március 13. - 22:13:19 »
Köszi a sok pozitív visszajelzést, tök jó. :)
Megint beleválasztottál a tutiba Tomi!  :kingpin: Szuper az egész. A történet, a színek, a rajzok,nekem mind nagyon,nagyon tetszett. A  kivitelezésért pedig csillagos ötös jár a Kiadónak! Profi munka!
Köszi szépen, örülök, hogy így tetszik. :)

Amúgy ha doksi vagy fél (a 8 oldal nem inkább 3-ad?) sztori közül kell választani, akkor a sztorit választanám.
Nem 8 oldal, mert a 3 sztori 3 x 22 = 66 lenne, vagy borítókkal együtt 68. Így marad mindig 10-12 oldal, vagyis pont egy fél teljes. :)
Idézet
Bár 1-2 oldal lehetne időnként, de talán idén nem lesz interjú és talán a helyére az kerülhetne :).
Valójában idén is interjúk lesznek zömében, csak most másokkal. John Romita Sr és J.M. DeMatteis kerül sorra. Persze azért időnként lesz más is.
Kb. ahhoz tudnám hasonlítani, mint egy több részes film egyik részének vége, vagy a film felénél kényszerűségből kikapcsolása közötti különbség.
Számomra ez nem új: amikor először adták le a tévében a 24 című sorozatot, az első évadot minden este néztem. Minden rész úgy ért véget, hogy azonnal folytattam volna, ha lehet. A második évadot már DVD-n néztem, de ugyanúgy abbahagyhatatlan volt. Így hát kitaláltam, hogy sosem a végén hagyom abba, hanem a következő rész bevezető betűinél (úgy 5 perc után), mert ott nem volt gázos. :)
Idézet
Számomra egy történetet kettévágni megcsonkítás. Nem úgy lett eredetileg megírva, megtervezve, elveszti a hatását, ívét, tempóját, stb...
Hát, azt nem tiltja semmi, hogy a felet csak akkor olvasd el, ha megjön a másik fele is.
Van még lendület a sorozatban? Jól fogy? Lesz klónsztori? Van esély elérni addig?
Jobban, mint az elején. Szerencsére felfelé vezet az íve. :) Majdnem 100%, hogy elérünk a Klónsztoriig, más kérdés, hogy megvan-e nekik digitálisan, mert ha nincs, akkor az szívás, azt nem hiszem, hogy meg tudjuk csinálni mi retussal.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3066 Dátum: 2015. Március 14. - 17:35:43 »
Nem 8 oldal, mert a 3 sztori 3 x 22 = 66 lenne, vagy borítókkal együtt 68. Így marad mindig 10-12 oldal, vagyis pont egy fél teljes. :)

akkor elszámoltam magam, mert 24 oldallal számoltam részenként.

Idézet
Bár 1-2 oldal lehetne időnként, de talán idén nem lesz interjú és talán a helyére az kerülhetne :).
Valójában idén is interjúk lesznek zömében, csak most másokkal. John Romita Sr és J.M. DeMatteis kerül sorra. Persze azért időnként lesz más is.

Ezt szomorúan hallom. Azt a rengeteg oldalt sokkal értelmesebb dolgokkal is ki lehetne tölteni (még reklámoknak is jobban örülnék :) ) és nektek se lenne vele annyi melótok, mint amennyi ilyen terjedelmes szövegek fordításával van. De mint korábban is mondtam, valószínűleg nem én vagyok ezeknek a célközönsége, hanem a fanatikus rajongók.

Idézet
Számomra egy történetet kettévágni megcsonkítás. Nem úgy lett eredetileg megírva, megtervezve, elveszti a hatását, ívét, tempóját, stb...
Hát, azt nem tiltja semmi, hogy a felet csak akkor olvasd el, ha megjön a másik fele is.

Itt a megoldás :).

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3067 Dátum: 2015. Március 14. - 18:17:01 »
Még mindig a PPP a legjobb hazai kiadás csak kezdem sajnálni hogy lassan elérünk a 90-es évekhez.  :kingpin:

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3068 Dátum: 2015. Március 14. - 18:20:45 »
Én is rekord idő alatt megkaptam: már csütörtökön itt volt!
Az gáz, hogy nekem a "Fejesek" jöttek be a legjobban?  ;D Ez nem kritika, valamiért nagyon tetszenek a karakterek. Olyan igazi '80-as évek feeling. Eleve micsoda őrült ötlet egy csapat csupa fejátültetettekből!  :lol: Nagyon várom a folytatást!  :bravo:

Most akkor mi lesz a Fekete Macskával? Már megint elvesztette a szuperképességeit? Egyáltalán honnan vannak neki ilyen karomnövesztő képességei? Nem rémlett ilyesmi a múltból. Ez az oka, hogy később a Pléhsuszterrel csináltat magának eszközöket?

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3069 Dátum: 2015. Március 14. - 18:47:18 »
Számomra ez nem új: amikor először adták le a tévében a 24 című sorozatot, az első évadot minden este néztem. Minden rész úgy ért véget, hogy azonnal folytattam volna, ha lehet. A második évadot már DVD-n néztem, de ugyanúgy abbahagyhatatlan volt. Így hát kitaláltam, hogy sosem a végén hagyom abba, hanem a következő rész bevezető betűinél (úgy 5 perc után), mert ott nem volt gázos. :)
Ez jó. Szólhattál volna, hogy a Lost-ot így kell néznem. Ott mindig valami brutál cliffhanger volt a végén. A rövid évadot (amikor sztrájkoltak a forgatókönyvírók, és ott is csak 14 rész jött ki) emlékszem, hogy egy hétvége alatt néztem meg emiatt.

Hát, azt nem tiltja semmi, hogy a felet csak akkor olvasd el, ha megjön a másik fele is.
Tudtam, hogy ezt előhozza valaki. Vagy vágjam ki, és ragasszam át a másikba, mi?  :)

Még mindig a PPP a legjobb hazai kiadás csak kezdem sajnálni hogy lassan elérünk a 90-es évekhez.  :kingpin:
Szívemből szóltál. A 90-es éveket én se szeretem túlzottam, sokkal jobbak voltak a 80-as évekbeli sztorik. Egy-két kivétellel: pl. J. M. DeMatteis, vagy a Bagleys korszak eleje.

Ja, és gyakorlok egy kis önkritikát is: a reklámok a filmekben hasonlat végülis nem idegen az amerikai képregényektől. Ott aztán tényleg mondat vagy akció közepén ott egy reklám. Kb. mikor repül egy golyó a főszereplő felé, majd izgatott lapozás, és szuperhősös ágynemű, meg csokireklám robban az arcodba. Csak magyarul (szerencsére) ez nem honosodott meg, itt legtöbbször reklám nélkül kapjuk meg a sztorikat. Már csak azon kéne javítani, hogy félbevágott ne legyen.
Ha jól megy a PPP Tomi, akkor legyen már 96 oldalas, és akkor belefér. Köszi!  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 14. - 19:59:51 írta petshop »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3070 Dátum: 2015. Március 14. - 20:39:52 »
Még mindig a PPP a legjobb hazai kiadás csak kezdem sajnálni hogy lassan elérünk a 90-es évekhez.  :kingpin:
Lassan? Már tavaly is benne voltunk. A Kozmikus Pókember már az volt. Lesznek itt is jobbnál-jobb történetek. Úgy 96-ig biztosan.
Az gáz, hogy nekem a "Fejesek" jöttek be a legjobban?  ;D Ez nem kritika, valamiért nagyon tetszenek a karakterek. Olyan igazi '80-as évek feeling. Eleve micsoda őrült ötlet egy csapat csupa fejátültetettekből!  :lol: Nagyon várom a folytatást!  :bravo:
Nem véletlenül került be. :) Nekem különben nagyon tetszik a következő 3 rész is, de azt nem tettem be, mert egyedül vagyok vele. :) Elsőre nekem sem tetszett, tök baromságnak tűnt, de még párszor elolvastam, és elképesztően vicces.
Idézet
Most akkor mi lesz a Fekete Macskával? Már megint elvesztette a szuperképességeit? Egyáltalán honnan vannak neki ilyen karomnövesztő képességei? Nem rémlett ilyesmi a múltból. Ez az oka, hogy később a Pléhsuszterrel csináltat magának eszközöket?
Igen, most egy időre elvonul, hogy nyugodt életet élhessen Flashsel. Majd visszatér amit írtál, a Pókirtók inváziójában az extra cuccaival.
Ha jól megy a PPP Tomi, akkor legyen már 96 oldalas, és akkor belefér. Köszi!  ;D
Ezzel a papírral nem lehet már emelni az oldalszámon anélkül, hogy ne legyen gerinces. Az pedig nem lesz.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3071 Dátum: 2015. Március 14. - 21:06:49 »
Bevallom nem tudtam mikori de tiszta nyolcvanas évekbelinek tűnt. Mondjuk nekem pont az tetszett a legkevésbé de ez csak azért van mert mindig is az utcai szintű hősökkel szimpatizáltam ( Póki, Sólyomszem, Kapi stb.)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 14. - 22:48:29 írta Wiccan »

Kókuszolaj

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 100
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3072 Dátum: 2015. Március 14. - 21:54:20 »
Idézet
Majdnem 100%, hogy elérünk a Klónsztoriig, más kérdés, hogy megvan-e nekik digitálisan, mert ha nincs, akkor az szívás, azt nem hiszem, hogy meg tudjuk csinálni mi retussal.
Harmadik lehetőségként előfordulhat, hogy csak egyes számok nincsenek meg belőle digitálisan, és akkor arra még lesz kapacitásotok, avagy az az egységesség rovására menne, és inkább nem? Amúgy ami eddig nem volt meg digitálisan, azt a retusálással kb. olyan minőségből kozmetikáztátok ki a Peter Parker Pókemberhez, mint anno a Csodálatos Pókemberé volt?
Idézet
Ezzel a papírral nem lehet már emelni az oldalszámon anélkül, hogy ne legyen gerinces. Az pedig nem lesz.
Már csak azért sem volna jó a gerinces, mert a ragasztott kötés előbb-utóbb óhatatlanul szétesik. A fűzött nem, csak hát ugye az meg…

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3073 Dátum: 2015. Március 14. - 22:07:27 »
A Klónsztori már számítógépes színezésű. Azt már nem tudjuk digitalizálni.
Nem, annál jóval jobb minőségű képregényt vettem meg hozzá. Német és olasz példányokból dolgozunk.

Halloween

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 202
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3074 Dátum: 2015. Március 15. - 10:39:51 »
Tomi! Ha eljutunk időben odáig, a Ben Reilly érát követő event, a Spider Hunt és az Identity Crisis tervbe van véve?  :spidey:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3075 Dátum: 2015. Március 15. - 12:24:41 »
Úgy emlékszem, hogy nincs. Abból az időszakból csak a DeMatteis írta Spectacular részek vannak egyelőre kiemelve, plusz két külön sztori.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3076 Dátum: 2015. Március 17. - 08:19:04 »
Hát én is elolvastam. Ennyi agyament barom karaktert, úristen, mintha egy Robert Rodriguez filmbe kerültünk volna.  :lol:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3077 Dátum: 2015. Március 17. - 08:34:11 »
Szép munka, csak furcsállom hogy Pókember ruháján a kék szín ennyire sötét lett.
Ennek is megvolt a maga oka. Ha figyelmesen végignézed a sztorit, a rajzoló így érzékeltette, hogy Pókember már nem olyan erős, hogy nincsenek meg a képességei. Amint visszanyeri a képességeit, máris megjelennek a kék árnyalatok a ruhájában, amik jobban kiemelik az izomzatát. Nem egy felsőfokú technológia az ábrázolásra, de megteszi.

Nem, annál jóval jobb minőségű képregényt vettem meg hozzá. Német és olasz példányokból dolgozunk.
Azért némelyik olasz képregény legalább olyan rossz minőségű, mint a régi CSP. De legalább még mindig jobb, mint ha régi amerikai verzióból kellene dolgozni. Mindenesetre nem kevés munka van mögötte, hogy olyan legyen, mint ami már megjelenik a PPP-ben. De a végeredmény miatt megéri.  :D

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3078 Dátum: 2015. Március 17. - 16:22:37 »
Hát én is elolvastam. Ennyi agyament barom karaktert, úristen, mintha egy Robert Rodriguez filmbe kerültünk volna.  :lol:

Hát nem túl erős a felhozatal,az egyszer igaz.

Blue S

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 134
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3079 Dátum: 2015. Március 22. - 16:18:54 »
Nagyon tetszett ez a szám is. Rengeteg ellenfél, köztük ismerősek és új arcok is, tele akcióval. Mikor Póki visszakapta a képességeit és az egész oldalas képen nekilendül, hogy szétcsapja a bűnözőket, majdnem felkiáltottam, hogy "Adj nekik, Pókember!".

Hatalmas pofonokat osztott ki, Skorpiót egy ütéssel kiütötte, Ostort pedig úgy szájon vágta, hogy az feltépte a hidat. Pedig ő mégiscsak egy nő. Persze, ilyen esetben nem lehet finomkodni.

Jól láttam, hogy a 19. oldalon  - Mikor MJ Flash után kiabál - Rozsomák figyel a tömegben civilben?  :spidey:

Az ismertető jó volt a füzet elején, nem ismertem mindegyik karaktert. Egy kis hiba becsúszott: a Gorillaember civil neve az ismertetőben Nagan, míg a füzetben Hagan.